Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 01, 2024, 02:06:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Hej kolęda, kolęda!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Hej kolęda, kolęda!  (Przeczytany 12910 razy)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 31, 2010, 18:05:54 pm »

Może poprosić jakiegoś księdza odprawiającego tridentinę, aby zawitał? :>
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 31, 2010, 18:06:46 pm »

Cytuj
Hm... Skąd wziąść prawdziwą wizytę duszpasterską?!?!
Z FSSPX, ICSP itd ibp. ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 19, 2012, 21:40:57 pm »

A wtedy ziarenko zacznie kiełkować ...oby.

Oby. No i gratuluję hm... samozaparcia i umiejętności dyskusyjnych. Ja np. chyba wolałbym się w dłuższe dyskusje z księdzem z parafii nie wdawać. Tylko by z tego zdenerwowanie było - wątpię bym jakieś ziarenko zasiał.

Otóż to, wdać się w dyskusję z księdzem parafialnym w czasie kolędy jest trudne. U sasiadów spytał o hektary (bo to na wsi), ile osób w domu i gdzie nieobecni, młodzież: podać zeszyt od religii - a że nie ma dużo notatek, "to sprawa katechetki, ja mam tylko podpisać". Kopertę a nawet dwie (na remont kościoła) wziął.
A gdzie tu rozmowy o wierze, o życiu sakramentalnym, o wychowaniu katolickim?
Tam, gdzie zadano mu pytania, np. o bałaganie w kościele i w liturgii, coś tam skrótowo odpowiedział i ... wziąwszy kopertę szybko się wycofał do pojazdu.

A ksiądz po kolędzie jest i po to, by ziarenko (wiary) zakiełkowało w odwiedzanej rodzinie, bo "lekarza potrzebują chorzy". Na wsi dość wyraźnie widać religijne zaangażowanie wiernych.Czesto sprowadza się do rekolekcyjnej spowiedzi. A na nieobecność na Mszy św. są różne wytłumaczenia.
A przecież sensowniej jest katechizować w sciśle rodzinnym gronie, gdy ksiądz rozmawia bezpośrednio z rodziną. Ale niestety kolęda sprowadza się przeważnie do "corocznej obowiązkowej inspekcji mieszkania".
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 20, 2012, 08:49:13 am »

Ja miałem kolędę wczoraj. Modlitwa spontan, machnięcie kropidłem i te śmieszne pytanie jak się żyje. Udało mi się go wciągnąć w dyskusję(kapkę młodszy ode mnie ksiądz więc przeszliśmy na "ty"). Tematu Tradycji unikał bardziej interesowały go wykopaliska i jaką epoką się zajmuję to i tak postęp, bo 4 lata temu inny pytał się jaki to pistolet itp(akurat byłem w mundurze). W każdym razie dowiedziałem się że jeden ksiądzz mojej parafii interesuje się liturgią trydencką, więc pora wybrać się na rozmowę. Zresztą widziałem tego księdza podczas Mszy i akurat używał Kanonu. Tak czy inaczej trwało to około 15 min. czylu 12 min więcej niż u sąsiadów.
Ofiary nie wziął bo to nie jest najważniejsze(jego słowa) a ministranci 5 zł.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 20, 2012, 15:58:08 pm »

To ja się trochę pochwalę  :)

Kolędę miałem parę dni temu. Ksiądz przyszedł wieczorem, pobłogosławił, okadził wszystkie pomieszczenia łącznie z piwnicą, napisał KMB na wszystkich drzwiach wyjściowych (nawet do garażu prowadzących), a potem został na kolację. Zjedliśmy, wypiliśmy butelkę wina i podyskutowali o soborze, sytuacji Kościoła, łacinie, rozmowach Bractwa z Watykanem, i wielu innych rzeczach.  Żona pomęczyła trochę księdza pytaniami o grzech pierworodny, sąd ostateczny, i predestynację. Drugiej butelki już mi nie pozwolił otworzyć, bo przyjechał samochodem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2012, 16:00:09 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 21, 2012, 19:32:04 pm »

To ja się trochę pochwalę  :)

Kolędę miałem parę dni temu. Ksiądz przyszedł wieczorem, pobłogosławił, okadził wszystkie pomieszczenia łącznie z piwnicą, napisał KMB na wszystkich drzwiach wyjściowych (nawet do garażu prowadzących), a potem został na kolację. Zjedliśmy, wypiliśmy butelkę wina i podyskutowali o soborze, sytuacji Kościoła, łacinie, rozmowach Bractwa z Watykanem, i wielu innych rzeczach.  Żona pomęczyła trochę księdza pytaniami o grzech pierworodny, sąd ostateczny, i predestynację. Drugiej butelki już mi nie pozwolił otworzyć, bo przyjechał samochodem.
Kapłan nie związany z tradycją i wie o rozmowach FSSPX z Watykanem?
To się Panu udało dobrze trafić, pozazdroszczę  :-\
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 21, 2012, 19:35:44 pm »

wypiliśmy butelkę wina

A po tej wspólnej butelce pojechał?  ???
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 21, 2012, 19:37:44 pm »

To chyba nie było w Polsce, a jeśli w Polsce to lepiej się nie przyznawać, do jazdy ,,na gazie"
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 21, 2012, 20:08:46 pm »

wypiliśmy butelkę wina

A po tej wspólnej butelce pojechał?  ???
No właśnie tez mnie to bardzo zdziwiło ale ... nie chciałem wyjść na "takiego porządnego"  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 21, 2012, 20:57:33 pm »

wypiliśmy butelkę wina

A po tej wspólnej butelce pojechał?  ???
A co w tym złego.??  :D
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 21, 2012, 21:48:29 pm »

Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 22, 2012, 19:38:37 pm »

To, że orzekną "twoja alkoholowa wina". Przepadnie OC, AC, będzie trzeba z własnej kieszeni zapłacić odszkodowanie, zapewnić rentę trwale poszkodowanym. I pójść do pudła na kilka lat...
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 22, 2012, 19:46:07 pm »

A jeszcze pijany ksiądz za kółkiem to dopiero pożywka dla mediów
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 23, 2012, 08:42:09 am »

Panowie, bez przesady. To była butelka wina wypita do kolacji przez co najmniej 3 osoby.  ::)
Brawaryzm się szerzy.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 23, 2012, 08:49:04 am »

Panowie, bez przesady. To była butelka wina wypita do kolacji przez co najmniej 3 osoby.  ::)
Brawaryzm się szerzy.
Popieram gorąco.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Hej kolęda, kolęda! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!