Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:54:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ,,Orkiestra"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: ,,Orkiestra"  (Przeczytany 22170 razy)
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 10, 2010, 11:13:23 am »

Ale woodstock jest finansowany z innych środków pieniężnych niż z tych zebranych podczas orkiestry.

Gdzieś na starym forum przyglądałem się ich rozliczeniom finansowym i okazało się, że niezupełnie tak jest.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 10, 2010, 12:35:05 pm »

Czegoś takiego nie spodziewałem się usłyszeć w ogłoszeniach parafialnych. Otóż ksiądz powiedział, że prosi o nie kwestowanie na WOŚP pod kościołem, ponieważ główny organizator jest wrogo nastawiony do wartości katolickich i współpracuje z sektami (chodziło chyba o krisznowców). Poskutkowało, udało mi się wrócić do domu bez konieczności lawirowania między zbieraczami. Pozytywne zaskoczenie w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy nawet na ornacie księdza było serduszko. 
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 10, 2010, 12:36:02 pm »

Mnie tam się kojarzy z tym:
http://de.wikipedia.org/wiki/Winterhilfswerk


Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
br. Wojtek OP
bywalec
**
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 10, 2010, 13:00:27 pm »

Kwestowanie WOŚP pod kościołami to naruszenie neutralności światopoglądowej, zbiórka jest publiczna a nie religijna.
WOŚP powinna byc traktowana w tym względzie takim samym prawem jak krzyż w sferze publiczno-prawnej wg prawodawstwa UE, w mniemaniu ateistów i żydów.
Emocje i współczucie ludzi są wykorzystywane w nieuczciwy sposób, w istocie mechanizm finansowy jest taki że zbiórka przynosi środki, które ministerstwo finansów nie wydatkuje na dany cel z własnego budżetu więc środki te przenosi się na inny cel. Płacąc na Owsiaka płacisz na wojnę w Afganistanie, Brukselę, dofinasowanie kampanii Donalda Duska itd.
Proponowałbym odwrotnie, finansujmy z podatków pilne potrzeby społeczne a na finansowanie partii politycznych, wojny czy komisarzy unijnych róbmy kwesty na ulicach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2010, 13:27:17 pm wysłana przez br. Wojtek OP » Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 10, 2010, 15:37:02 pm »

Niech nie wie lewica co czyni prawica.
cała ta owsikowa akcja, to bolszewicki bełkot o ich miłosierdziu względem potrzebującego. Dobro czyni się w skrytości serca i bez rozgłosu, aby nagrody należnej dopiero w Niebie, nie odebrać sobie jako pysznej chwalby już tu na ziemi.Ani to chrześcijańskie ani katolickie, służące jedynie propagowaniu rozwiązłości osikowej pod sztandarowym hasłem ,,róbta co chceta" na jego spędach ku czci Bachusa zwanych,, przystankami".Wystarczy policzyć ilość trupów pijacko-narkotycznych szaleństw na takich imprezkach, aby przemyśleć czy katolik czyniąc dobro nie przyczynił się do zła.Podzielam uwagi Państwa.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 10, 2010, 16:03:57 pm »

Krótka obserwacja,
Dziś, centrum Krakowa, o godz. 8.00. - na ulicy (Westerplatte, Pl. W. Świętych, Franciszkańska, Grodzka) było średnio 1.0-1,5 "wolontariusza WOŚP" na pieszego. O tramwajach nie wspominając, gdzie przechodziły całe zorganizowane grupy kwestującej młodzieży zwiedzionej przez pana J.O.   
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 10, 2010, 16:18:36 pm »

co powiedzieć rodzicom dziecka, które potrzebuje tego sprzętu? W końcu to tylko w niewielkim stopniu ich wina, że ten system ich ograbił, wdeptał w błoto i pozbawił możliwości zajmowania się swoim życiem. Trudny problem moralny ta Owsiakowa puszka, naprawdę.

Gdyby fundacja Owsiaka zakladala szpitale gdzie charytatywnie ratowalaby zyccie i zdrowie dzieciom, ktore nie maja szans na pomoc od polskiej socjalistycznej sluzby zdrowia to moze nawet mialoby to sens. Wowczas wolnosciowe rozwiazanie  - fundacja charytatywna wypiera rozwiazanie socjalistyczne

Dokladanie do socjalizmu nie ma jednak sensu. Za 2 lata moze okazac sie, ze najwiecej dzieci ginie na niebezpiecznych skrzyzowaniach to WOŚP zacznie finansowac budowe bezpiecznych skrzyzowan. A  moze dodatkowe etaty dla policjantow,  ktorzy beda patrolowac okolice dyskotek, bo tam ginie duzo mlodziezy w wypadkach. Przeciez  to nie ma sensu... Za 10 lata okaze sie,  ze podwyzsza nam podatki, ale 3% z podatku bedziemy obaowiazkowo oddawac na WOŚP, bedziemy mogli w PITcie zaglosowac na co ma isc ta kasa.
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 10, 2010, 16:35:04 pm »

Nie dawałem i nie daję gdyż:
1. Część kwoty przeznaczana jest na Woodstock
2. Cześć kwoty przeznaczana jest na administrację w tym J.O
3. J.O. wspiera sekty (Krisznowców) wyrzucając jednocześnie Przystanek Jezus (za którym też nie przepadam, ale widać jego stosunek do chrześcijaństwa)
4. Promuje satanizm poprzez niektóre grupy grające na WOŚP i Woodstocku
5. Koszty mediów w trakcie finału przekraczają zysk fundacji (nawet jeśli ludzie pracują za darmo - w co nie uwierzę - to wiele rzeczy trzeba opłacić)
6. Zbyt duża medialna wrzawa i promocja osoby J.O.
7. Zniszczenie przez ludzi J.O. wystawy antyaborcyjnej
8. Uznawanie J.O. za guru do tego stopnia, że pozwala on sobie na ocenę lekarzy czy leczą dobrze czy źle (źli to oczywiście ci, którzy nie chcą nic od Owsiaka)
9. Pojawia się też pytanie (w związku z ocenami Owsiaka pod adresem jednego ze szpitali, który odmówił przyjęcia sprzętu) czy J.O. faktycznie zapewnia to co jest szpitalom niezbędne czy ma kontrakty z firmami produkującymi sprzęt i tenże kupuje, a potem próbuje wcisnąć szpitalom, w których z kolei sprzęt ten stoi do póki się nie zepsuje, bo szpital nie ma na jego konserwację i naprawę - tak jest np. w moim mieście)
etc

Edit: Dodatkowo WOŚP wspierane jest z naszych podatków przez poszczególne miasta, a więc nie tylko dobrowolne datki, ale każdy z nas dorzuca się J.O. poprzez wsparcie miast - vide: kwestia KAT i władz Białegostoku które:
Cytuj
O wyborze zespołów zdecydował sztab WOŚP i to on powinien być adresatem tego pisma. My wspieramy imprezę zapleczem technicznym i obsługą
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2010, 16:46:29 pm wysłana przez SolusLupus » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 10, 2010, 16:51:21 pm »

Dziś w tramwajach są w Krakowie, potwierdzam. I ogólnie jest ich strasznie dużo. Uważam, że nadmiar wolontariuszy, pomijając wszystko inne, może tylko zaszkodzić zbiórce. Bo ludzi to denerwuje potem już, jak 10-ty raz zaczepiają.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 10, 2010, 17:24:50 pm »

Ogolnie nie daje z tych samych powodow, ktore przytoczyl pan SolusLupus
Wracalem dzis ze mszy na piechote dla sportu i dlatego ze schola pieknie spiewala dzis w Poznaniu przez co bylem bardzo pozytywnie nastawiony. Do domu jest tak okolo godzinka drogi, zostalem zaczepiony przynajmniej 10 razy , ale nie byli namolni. Jak sie pokiwalo glowa to dawali spokoj.
Ogolem strasznie ich duzo szczegolnie w okolicy centrum.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 10, 2010, 17:31:49 pm »

Dziś przed kościołem więcej jak dziesięciu stało. Na "głównej" ulicy Rzeszowa co piąty przechodzień z puszką był xD
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 10, 2010, 17:37:48 pm »

A ja opowiem inne wydarzenie. Otóż podczas mało zaszczytnej służby w Wojsku Polskim spotkałem pewnego szeregowca, który był wielkim zwolennikiem tej akcji do  tego stopnia, że regularnie kwestował. Moje zdziwienie skomentował krótko - to świetny interes, około 3/4 zawartości puszki ląduje w mojej kieszeni. Na moją sugestię, że to nieuczciwe i w ogóle odpowiedział: "przecież wszyscy tak robią"..
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 10, 2010, 17:58:08 pm »

Przekrety i przekreciki malych wolontariuszy to inna bajka.
Pamietam, ze gdy bylem jeszcze w 1.gimnazjum organizatorka calej akcji byla moja nauczycielka od matmy. Zbierala wolontariuszy wsrod uczniow i zglosilo sie ich calkiem sporo, ale wsrod nich bylo rowniez wielu cwaniaczkow, podejrzanych typkow, ale wiekszosc z nich odsiano przy naborze. Nie wiem czemu mnie tez splawiono. W kazdym razie rozmawialem z kilkoma szczesliwcami i byli wsrod nich wlasnie tacy cwaniacy co to linijka i innymi sposobami wyciagali monetki z puszki. Byl to juz czas ze puszki byly dobrze plombowane. Osobliwe machlojki mozna bylo robic przy liczeniu, pomimo ze przy otwarciu kazdej puszki byl ktos dorosly, ale znowuz nie stal nad karkiem caly czas. I to pomimo ze do liczenia wybierano najbardziej zaufanych.
Pamietam, ze w czasach gimnazjium zawsze krecilem sie przy sztabie, bo mozna bylo sie zalapac na darmowa wyzere, szczegolnie jak przy straganach z przekaskami typu ciasta, napoje itp. stali twoi znajomi. "cwaniacy" rozpijali zdobyta kase juz pod koniec finalu, bo po ostatniej mszy w malomiasteczkowym kosciele (o 18) nie ma co juz lazic.
Wiem ze  z biegiem czasu te praktyki ukrocono. Z kazda grupka chodzil dorosly i pilnowal. Poza tym rowniez puchy byly lepiej zabezpieczane.
Starzy wyzeracze opowiadali, ze dawniej (lata 90.) latwiej bylo cos zwinac, ale teraz lepiej pilnuja i puszki sa porzadniejsze. Odsiano tez podejrzanych typkow i takie sytuacje to juz raczej rzadkosc. Nie wiem czy gdzie indziej bylo podobnie, ale tego rodzaju cwaniactwo to chyba jakas szczegolna cecha miasteczek na prowincji jak moje. Pomimo to WOSP wspominam dobrze. Cos sie przynajmniej dzialo, w srodku chlupowatej zimy w tym malym, martwym zima miasteczku.
Pozdrawiam
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 10, 2010, 20:25:11 pm »

Właśnie moja żona, znająca, z pewnych względów, rynek sprzętu medyczno - laboratoryjnego, podsunęła mi jeszcze jeden pomysł na przekręt. Zauważmy, ze co roku WOŚP jest "tematyczny" i zajmuje się TYLKO zakupem sprzętu. Nie kupuje np. leków, które są potrzebniejsze czasem niż sprzęt (np. chemioterapia) tudzież nie zajmuje się chorobami rzadkimi na które leki są niewyobrażalnie drogie i nierefundowane w żadnym stopniu. Może to wyglądać tak, jak zazwyczaj, mianowicie do pana J.O. zgłasza się firma produkująca sprzęt i mówi - Mamy taki a taki sprzęt np. onkologiczny na zbyciu, jak pan zakupisz tyle i tyle dostaniesz pan laptop, komputer, lodówkę, samochód albo np. 10% prowizji (żadna z tych rzeczy nie jest ujęta w żadnym rachunku etc). Jeśli w innych miejscach tak to się odbywa dlaczego nie może się wydarzyć w WOŚP?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 10, 2010, 20:54:45 pm »

Właśnie moja żona, znająca, z pewnych względów, rynek sprzętu medyczno....
Też mi to przyszło do głowy bo właśnie tak jest  :-X
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ,,Orkiestra" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!