Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 22:19:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ,,Orkiestra"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: ,,Orkiestra"  (Przeczytany 22312 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Stycznia 09, 2010, 18:48:22 pm »

Nie jestem zwolennikiem pana Owsiaka i jego wielkiej orkiestry. Nigdy nic nie dałem podczas tej zbiórki. Ale jutro znów wylegną na ulice tysiące młodych ludzi z puszkami. Sporo ich będzie pod kościołami. Także tymi w których sprawowany jest KRR. Młodzieży generalnie akcja podoba się. A jaki powinien być stosunek nas tradycjonalistów do tej akcji?
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:09:56 pm »

Sam również nie dałem na tę akcję ani razu i nie zamierzam. Ale za to wspieram inne podobnego charakteru akcje, zwłaszcza te spod "katolickiego znaku".

Cel sam w sobie orkiestry p. Owsiaka moim zdaniem nie jest zły - niesienie pomocy potrzebującym.
Ale już otoczka tej akcji (cele drugoplanowe ?) budzi zastrzeżenia: oderwanie od chrześcijańskiej genezy miłości bliźniego, szczególnie że dzieje się to w "katolickim" kraju (cudzysłów z racji oficjalnie, a także praktycznie rzecz biorąc, patrząc na naszą codzienność - świeckiego kraju).
Dalej - przynajmniej milczące negowanie pozytywnych wartości głoszonych przez Kościół - sztandarowe owsiakowe "róbta co chceta" ...
Pozostaje jeszcze kwestia racjonalnego gospodarowania zebranymi środkami, czy wydawane są one rzeczywiście na to co najbardziej potrzebne i czy nie jest zbyt dużo medialnego szumu wokół całej tej sprawy ... ? Nie twierdzę, że tak właśnie jest, ale można się zastanawiać, czy w ciągu ostatnich lat coraz bardziej tak się nie dzieje.
A instytucje które mają większe tradycje i pracują od dawna bez takiego rozgłosu (choćby PCK, Caritas ...) mogą mieć w tym względzie lepsze doświadczenie i z pewnością zasługują na polecenie.

Dlatego uważam, że takie właśnie powinno być stanowisko katolickie (dla mnie jest to tożsame z tradycyjnym): dobrze jest dawać ofiary na zbożne cele, ale jeszcze lepiej gdy przy tym nie popiera się jednocześnie czegoś złego.
Dlatego to co chciałbyś dać jutro orkiestrze, daj organizacji, która jest wolna od tego, co powinno wzbudzać zastrzeżenia katolika.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:17:00 pm »

Nie wspieram tego i nie daję na to. Coś takiego i te woodstocki mi wystarczą by być anty http://fronda.pl/news/czytaj/satanistyczny_kat_zagra_na_wosp_w_bialymstoku_po_swiatelku_do_ni
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 20:21:21 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:43:37 pm »

Ale woodstock jest finansowany z innych środków pieniężnych niż z tych zebranych podczas orkiestry.
Proszę też spojrzeć z innej strony, ile np. dzieci zostało uratowanych, wyzdrowiało dzięki właśnie temu sprzętowi, i gdy by tak dzięki temu to właśnie waszemu dziecku to uratowało życie.
Nie popieram, ale staram się spojrzeć na to z dwóch stron.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:48:02 pm »

"orkiestra" to przykład zupy na gwoździu. Dużo większe koszty od korzyści.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:50:31 pm »

Najpierw burzy się odwieczne struktury opieki nad potrzebującymi a potem z gwizdem i przytupem funduje na koszt poszkodowanych plasterek na rany, tak by to było niekatolickie. Na początku lat 90-tych lansowano Owsiaków, Ochojskie itp.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:52:50 pm »

mam gdzieś medialne szopki, bojkoty korporacji i inne takie akcje. jak się ktoś z puszą napatoczy to wrzucę, ale zapewne dużo mniej niż na tacę w kościele.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:53:29 pm »

Ale woodstock jest finansowany z innych środków pieniężnych niż z tych zebranych podczas orkiestry.
 Znaczy z jakich?
A koszty zarządu, całoroczne utrzymanie ścisłego kierownictwa, bicie piany medialnej, wpuszczanie/niewpuszczanie na antenę?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 09, 2010, 23:09:50 pm »

Najpierw burzy się odwieczne struktury opieki nad potrzebującymi a potem z gwizdem i przytupem funduje na koszt poszkodowanych plasterek na rany, tak by to było niekatolickie. Na początku lat 90-tych lansowano Owsiaków, Ochojskie itp.

Jasne, ale to burzenie dokonało się zanim się Owsiak czy Ochojska w ogóle urodzili - bo jak się domyślam rozumie Pan pod tym pojęciem państwowy socjal, który jest wyjątkowo szatańskim wynalazkiem - deprawuje, marnotrawi, oszukuje w jednym. Niemniej można twierdzić, że Owsiak czy inni, którzy w tym świecie próbują jakoś pomagać tak jak umieją nie mają złych intencji. Przypomina mi się zawsze ś.p. Marek Kotański - też różne rzeczy o nim mówiono, ale faktem jest że iluś ludzi uratował z narkotykowego uzależnienia.

Mnie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Przemocy mierzi przede wszystkim jej medialna nachalność, Owsiakowe zachowanie i tak dalej. Woodstock napawa mnie obrzydzeniem - i mniejsza z tym, skąd brane są na to pieniądze - promocja jest niejako łączna, w pakiecie. Dlatego do puszek nie wrzucam. Ale... ale... jednak kiedy rodziło się moje dziecko widziałem na oddziale mnóstwo sprzętu - zwłaszcza inkubatorów - kupionych przez Orkiestrę. Czy byłyby tam gdyby Owsiaka w ogóle nie było?
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 09, 2010, 23:13:08 pm »

"orkiestra" to przykład zupy na gwoździu. Dużo większe koszty od korzyści.

Caritas zbiera dziesięć razy więcej bez całej tej pompy.
Caritas zbiera o 1000% więcej bez tej całej pompy.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 09, 2010, 23:15:56 pm »

Pozostaje jeszcze kwestia racjonalnego gospodarowania zebranymi środkami, czy wydawane są one rzeczywiście na to co najbardziej potrzebne (...)
Część sprzętu darowanego przez fundację stoi nieużywana, bo szpital nie ma środków na jego eksploatację - o tym już nie pomyślano.
Ostatnio nawet jeden szpital odmówił przyjęcia sprzętu, gdyż nie miałby z czego finansować badań:
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/88,435371_Odmowili_Owsiakowi.html
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 10, 2010, 00:30:50 am »

[...] Ale... ale... jednak kiedy rodziło się moje dziecko widziałem na oddziale mnóstwo sprzętu - zwłaszcza inkubatorów - kupionych przez Orkiestrę. Czy byłyby tam gdyby Owsiaka w ogóle nie było?
Zgoda. Jednak jest i druga strona tego zagadnienia, choć nie z samą orkiestrą związana:
Czy to w ten sposób mają być budowane i wyposażane szpitale ? Ze społecznych zrzutek ? A od czego jest publiczny budżet ?!
Czy nie świadectwem bałaganu i ogólnej niegospodarności w lecznictwie (tak samo zresztą, jak i w szkolnictwie i innych państwowych branżach) jest konieczność sięgania do prywatnych kieszeni, by te licho zarządzane dziedziny podreperować finansowo, w miejsce tego, czego nieudolna administracja nie jest w stanie zapewnić, choć powinna ... ?
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 10, 2010, 01:01:41 am »

Czy to w ten sposób mają być budowane i wyposażane szpitale ? Ze społecznych zrzutek ? A od czego jest publiczny budżet ?!

Ani ze zrzutek ani z budżetu. Szpitale powinny być prywatne. Ale dopóki są państwowe wybór jest prosty: zrzucać się albo się nie zrzucać. Ja wolę się dorzucić.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 10, 2010, 01:08:46 am »

Czy nie świadectwem bałaganu i ogólnej niegospodarności w lecznictwie (tak samo zresztą, jak i w szkolnictwie i innych państwowych branżach) jest konieczność sięgania do prywatnych kieszeni, by te licho zarządzane dziedziny podreperować finansowo, w miejsce tego, czego nieudolna administracja nie jest w stanie zapewnić, choć powinna ... ?

Administracja nic nie powinna zapewniać, powinna się odchrzanić i pozwoilić obywatelom zająć się swoim życiem samodzielnie. Ministerstwo Zdrowia jest kompletnie zbędną i szkodliwą instytucją, podobnie jak NFZ i ZUS.

Niemniej jak świetnie wiemy politycznie jest całkowicie nierealne aby powrócił normalny świat - jak okiem sięgnąć socjalizm. No i powstaje pytanie - czy się zrzucać czy nie na takie czy inne rzeczy, które niejako "reperują" go. Jeden mój przyjaciel uważa, że to złe bo przez dawanie na Owsiaka reperuje się szkodliwy system państwowej "służby zdrowia" a im prędzej się on skończy tym lepiej. Ja nie jestem aż tak pewien, bo co powiedzieć rodzicom dziecka, które potrzebuje tego sprzętu? W końcu to tylko w niewielkim stopniu ich wina, że ten system ich ograbił, wdeptał w błoto i pozbawił możliwości zajmowania się swoim życiem. Trudny problem moralny ta Owsiakowa puszka, naprawdę.

[Już wyjaśniam w czym polega ich wina: bo pewnie chodzą do wyborów i głosują na różnej maści socjalistów i oszustów, a to PiS, a to PO - co tam media akurat podsuną. Inna sprawa, że znowóż - biorąc pod uwagę potęgę mediów, a zwłaszcza gadającego ekranika, czy można mieć do maluczkich pretensję, że dają się oszukiwać wciąż i wciąż?]
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 10, 2010, 10:27:13 am »


Czy nie świadectwem bałaganu i ogólnej niegospodarności w lecznictwie (tak samo zresztą, jak i w szkolnictwie i innych państwowych branżach) jest konieczność sięgania do prywatnych kieszeni, by te licho zarządzane dziedziny podreperować finansowo, w miejsce tego, czego nieudolna administracja nie jest w stanie zapewnić, choć powinna ... ?

To jest socjalizm. To skutek.
W systemie, w ktorym panstwo ma monopol na wsystko, nie ma miejsca na wielkie prywatne inicjatywy.

Prosze zauwazyc, ze za pieniadze uzyskane przez WOŚP kupuje sie tylko sprzet. Az sie prosi, zeby zbudowac jakis szpital, a nawet dwa. TYlko, czy dzialania rownolegle do dzialan panstwa mialyby zwolennikow?
Sadze, ze ludzie o wiele wczesniej wkurzyliby sie, z powodu wyciagania od nich pieniedzy po kilka razy na to samo. Z drugiej strony widac wyraznie, ze dobra akcja jest w stanie sfinansowac wielkie cele. Po co w takim razie dzialalnosc panstwa w branzy ochrony zdrowia?
Zaczynam platac sie w zeznaniach. :) DLatego, ze trudno ogarnac bezsensowne dzialania panstwa. :) ZYjemy w tym systemie i wiekszosc z nas nie potrafi zamknac oczu i pomyslec, ze panstwo w wielu dziedzinach nie pomaga i nie powinno w nich dzialac. Tu juz nie chodzi o ochrone wolnosci osobistej i wlasnosci, to jest sprawa przychodow i wydawania pieniedzy.
Zyjemy w systemie, w ktorym cwaniacy, nie majacy szans na uczciwe zarabianie pieniedzy, tworza uklad silowo-finansowy, zeby zyc. Utrzymujemy bande pasozytow. Utrzymujemy system, ktory ogarnal juz chyba caly swiat. Najgorsze jest to, ze z systemem walczy sie tworzac jeszcze gorsze systemy (Wenezuela, Kuba, Korea, itd.)
A jesli znajdie sie ktos, kto chce zmienic system na normalny, to ... moze sobie popisac w internecie, bo uczestnicy systemu zrobia wszystko, zeby nikt go nie trktowal powaznie.
Lepiej brzmi w tv informacja o przeciwdzialaniach rzadu w kolejnym kryzysie, niz brak informacji. :)
Owsiak. Jesli zostaje mu kasa, to organzuje imprezu muzyczne, jego wola, jego sprawa. Szkoda, ze nienawidzi Boga. Mysle, ze w sytuacji kryzysowej, dla niego osobiscie, zmieni sie. Tylko, ze to juz bardzo dorosly facet i musi sie spieszyc.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ,,Orkiestra" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!