Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:04:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ,,Orkiestra"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj
Autor Wątek: ,,Orkiestra"  (Przeczytany 22175 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #120 dnia: Stycznia 15, 2020, 09:25:59 am »

Teraz tos pan powiedzial.
Niby, że co?


Caritas apolityczny - raczy pan zartowac. Poza tym mowienie o Owsiaku (ktorego nie lubie i z ktorego pogladmi sie nie zgadzam) ze jest politycznie zaangazowany, bo mowi o popieraniu grzechu aborcji, eutanazji, itp. jest rownoznaczne z tym, ze Caritas, ktory mowi o NIE popieraniu tegoz tez jest politycznie zaangazowany.
A dane, o ktore opiera sie Matka Kurka, sa danymi, ktore on tworzy. Sprawozdania Caritasu tez sa czasem ciekawe w porownaniu z prowadzona dzialalnoscia.
Caritas w pewnej diecezji prowadzi komercyjna restauracje, zas w sprawozdaniu finansowym ujeta ona nie jest. Dodam, ze jak wejda panstwo do kuchni to znajda panstwo tzw produkty z przydzialu - te, ktore ida do ubogich. Oficjalnie zysk restauracji ma isc na potrzeby caritasu, ale nikt nie wie czy jakis zysk jest, poniewaz jak juz mowilem - w sprawozdaniach o restauracji slowa nie ma.


Czy to znaczy, ze nie bede wspieral Caritas - nie. Ale niech nikt mi nie broni wrzucic MOJEGO piataka do puchy z INTENCJA pomagania. Ja nie mam intencji popierania aborcji, ani nie mam intencji wplaty na przystanek brudstok. Mam intencje aby pomoc. Tak samo jak czesc mojej comiesiecznej pensji wplywa na konto SOS Wiosek Dzieciecych i nie dbam o to, ze zaraz mi pan powie, ze lepiej na katolickie domy dziecka dawac pieniadze, bo cos tam. Odwiedzalem Wioski w Polsce i we Francji. I w takiej Francji we wioskach uczy sie 'tolerancji i milosci do kazdego'. Co nie zmienia faktu, ze Wioski pomagaja. TO, ze Owsiak zarabia na WOSP, ze czesc pieniedzy idzie na inne cele nie zmienia faktu, ze pomaga. Bo wiele osob wrzuci piataka dla Owsiaka, nawet jesli tylko 2.5 zl pojdzie na cele statutowe to i tak dobrze - wiekszosc tych osob tego piataka by zwyczajnie przezarlo.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #121 dnia: Stycznia 28, 2020, 14:29:35 pm »

Caritas który mówi o NIE popieraniu tegoż1 tez jest politycznie zaangażowany.

Czyli co? Wyznając Wiarę Katolicką uprawiamy politykę? No niech Pan mnie nie rozśmiesza.

1 Chodzi o dzieciobójstwo zwane "aborcją".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #122 dnia: Stycznia 28, 2020, 19:34:19 pm »

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Przystanków Woodstock w latach 2010-2017

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie umorzyła śledztwo, które miało wyjaśnić, czy przy organizacji festiwali Przystanek Woodstock w latach 2010-2017 doszło do złamania prawa. Nie dopatrzono się znamion przestępstwa - powiedziała PAP zastępca prokuratora okręgowego Zuzanna Ostrowska.
(...)
https://fakty.interia.pl/polska/news-prokuratura-umorzyla-sledztwo-ws-przystankow-woodstock-w-lat,nId,2629485


Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #123 dnia: Stycznia 28, 2020, 20:20:38 pm »

Nie mam czasu odnieść się do wszystkiego - ale do ostatniej dłuższej wypowiedzi Pana Hubertosa i w ogóle do wątku Caritasu(ów).

Samo pisanie o Caritasie w liczbie pojedynczej jest pewnym błędnym uogólnieniem - tych instytucji jest chyba tyle co diecezji i jeszcze ogólnopolska - to znaczy ponad czterdzieści. I to w Polsce bo potem jeszcze mamy Caritasy w innych częściach świata, Caritas internationalis itd.

Czy Caritasy są apolityczne? Możliwie uogólniając - wydaje mi się, że raczej tak - przynajmniej w zaangażowaniu zewnętrznym (bardziej wewnątrz możemy analizować zależność np. między działalnością Caritasu a danym samorządem, z którym Caritas współpracuje). W każdym razie nie kojarzę typowo politycznej działalności Caritasów. Jeśli chodzi o "Jurka" to bywała nawet sporadyczna współpraca (nie wiem czy to w ogólnopolskim czy w którymś lokalnym). Natomiast pamiętam rozmowę z jednym z dyrektorów diecezjalnych Caritasów, który miał nieco za złe prawicowym mediom, które nazbyt pochopnie zestawiały Caritas i WOŚP.

Tutaj przejdę do tematu nadużyć, machlojów itd. - z tego co wiem miały miejsce w poszczególnych lokalnych Caritasach (bywało w mediach, chociaż nie wszystkie rzeczy są rzetelne tudzież prawdziwe). Kończyły się sprawami medialnymi i/lub dyscyplinarnymi.

W tym kontekście nie widzę akurat problemu ze wspomnianą restauracją, bo były naprawdę poważne.

W każdym razie wspomniany dyrektor miał nieco za złe prawicowym mediom zestawianie Caritasu i WOŚP jako "tego dobrego" i "tego złego", bo odpowiedzią drugiej strony było wydobywanie afer okołocaritasowych - a to szło nie tylko na konto tych, których to dotyczyło ale znowu  "Caritas" traktowany jako jedną instytucję. W takim tonie wydał też kiedyś oświadczenie dawny dyrektor ogólnopolskiego Caritasu.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #124 dnia: Stycznia 30, 2020, 17:45:18 pm »

Powyżej mamy o umorzeniu śledztwa w sprawie Przystanków Woodstock w latach 2010-2017. Natomiast  prof. Pawłowicz wygrała proces z Jerzym Owsiakiem! Szef WOŚP musi wpłacić pieniądze na cele charytatywne.

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji w sprawie, jaką Krystyna Pawłowicz wytoczyła Jerzemu Owsiakowi - dowiedziała się PAP. Sąd stwierdził winę oskarżonego, ale nie uznał go za osobę skazaną. Owsiak ma też zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Wyrok jest prawomocny.

Chodzi o słowa, jakie padły podczas festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w 2017 roku.

Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać

— powiedział wówczas szef WOŚP. Potem przeprosił za nie Krystynę Pawłowicz, ale ta wniosła sprawę do sądu.
(...)
https://wpolityce.pl/polityka/484766-prof-pawlowicz-wygrala-proces-z-jerzym-owsiakiem
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #125 dnia: Stycznia 30, 2020, 18:39:11 pm »

TO, ze Owsiak zarabia na WOSP, ze czesc pieniedzy idzie na inne cele nie zmienia faktu, ze pomaga. Bo wiele osob wrzuci piataka dla Owsiaka, nawet jesli tylko 2.5 zl pojdzie na cele statutowe to i tak dobrze - wiekszosc tych osob tego piataka by zwyczajnie przezarlo.

Oczywiście, to Pańska sprawa, na co Pan wydaje pieniądze, ale pozwoję sobie dorzucić swoją opinię.

Każdy z nas ma ograniczony budżet do wydania na cele dobroczynne. Ilość wszelkiego rodzaju organizacji żebrzących o datki jest tak wielka, że musimy wybierać, czy i które wspierać.  Dobrze jest mieć jakiś logicznie uporządkowany system.

Osobiście mam takie trzy zasady:

1) Priorytet mają u mnie idywidualne osoby. Dlatego wspieram np.  program indywidualnego sponsorowania dzieci (wysyła się pieniądze co miesiąc konkretnym dzieciom, znanym sponsorowi z imienia i nazwiska). A kiedy jakiś student stoi na rogu ulicy z gitarą i trzyma kartke z napisem "zbieram na piwo", to też mu czasem coś rzucę  :)

2) Niechętnie daję na organizacje, których celem (jawnym lub ukrytym) jest propagowanie jakiejś ideologii lub walka o coś lub z czymś.

3) Jeśli już daję jakimś organizacjom, to tylko takim, które mają jasny nie-ideologczny cel (akceptowalny dla mnie) i które są powściągliwe w propagandzie swoich osiągnięć. Organizacje, których akcje propagandowe urągają ludzkiej inteligencji nie dostają ode mnie ani grosza.

Owsiak ewidentnie sie spełnia trzeciego warunku.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #126 dnia: Stycznia 30, 2020, 22:25:48 pm »

Po co to całe bicie piany? Owsiak to prominentny bękart Magdalenki i "okrągłego stołu". Będzie grał póki trwa III_RP i ani dnia dłużej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #127 dnia: Stycznia 30, 2020, 23:57:40 pm »

[...] Będzie grał póki trwa III_RP i ani dnia dłużej.

No i tym samym staje się jasne - w świetle owsiakowych wypowiedzi jak długo zamierzają grać - ile będzie trwała III RP  ;)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #128 dnia: Stycznia 31, 2020, 15:26:05 pm »

Po co to całe bicie piany? Owsiak to prominentny bękart Magdalenki i "okrągłego stołu". Będzie grał póki trwa III_RP i ani dnia dłużej.

Pan JWK zapomniał wygłosić tej tezy 25 lat temu. (25 lat - to całe pokolenie)
No ale 25 lat temu za głoszenie takich rzeczy można było dostać po głowie.

Owsiaka najbardziej nie lubią lewicowe małe ONG. Twierdzą słusznie, że WOŚP "drenuje" rynek dojenia charytatywnego osób fizycznych (takich Nowaków i Kowalskich) ale także niszczy rynek donatorów instytucjonalnych.
Duże firmy, np takie PEPSICO, wpłaci na WOŚP, powiesi sobie na stronie www "serduszko" i działalność pomocową ma z głowy na rok. Gdy zgłosi się do PEPSICO mała ONG po dofinansowanie jakiegoś projektu, wówczas duża firma odpowiada: sorry, pomagamy Owsiakowi, fundusze mamy wyczerpane.

Rynek pomocowy to biznes. Nie można psuć rynku: tworzyć kolosy drenujące kasę oraz niszczące wrażliwość społeczną.
Dlatego w każdym roku gra się na innych emocjach: raz "dzieci z Bieszczad" innym razem "Osoby Starsze" a później "dzieci onkologiczne" - taki płodozmian gry rynkowej.

Sorry, że obnażam tak szlachetną działalność.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ,,Orkiestra" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!