Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 09:42:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231956 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ,,Orkiestra"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: ,,Orkiestra"  (Przeczytany 22368 razy)
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 11, 2010, 22:12:18 pm »

Ale za to Jego Ekscelencja Arcybiskup jest jak najbardziej za:
http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x24772/abp-zycinski-dziekuje-mlodziezy-z-wosp-za-wrazliwosc-i-idealizm/
A tu bardzo ciekawy i rzeczowy artykuł:
http://www.bibula.com/?p=17159
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 11, 2010, 23:45:52 pm »

Już 27 osób zatrudniają?

A za to "robią wszystko sami" powinni im podziękować tysiące wolontariuszy, nie tylko tych puszkowych, ale i tych w lokalnych sztabach i sztabikach... Zobaczyliby, ile robią "sami". U nas, gdy dawno temu działałem w tym show, do liczenia pieniędzy było kilka pań z banku, ze sprzętem. Do bezpieczeństwa kilku ludzi z samochodami. Nie mówiąc o tych co robili koncerty... Owsiak tego nie chce widzieć. I nie chce widzieć tysięcy wydawanych na finały lokalnie, tysięcy, których nie ma w sprawozdaniach...

Ale w sumie fakt, robią show w środku zimy. Przynajmniej firmy od show mają zarobek w martwym sezonie (bo przecież estrady, nagłośnienia, telebimy, występy gwiazdeczek za darmo się nie odbywają).
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:06:04 am »

Tak na marginesie to obejrzałem sobie filmy o "Przystanku Woodstock", które były podłączone do tego posta na temat Orkiestry. Wygodne, bo ktoś to umiescił w jednym miejscu - a zdecydowanie warto obejrzeć. Kiedyś dawno widziałem jeden taki reportaż TV Trwam z tej imprezy, kiedy jeszcze miałem do samej TV Trwam dostęp - fajnie, że ktoś (chyba wręcz autor tych reportaży) umieścił je na YouTube. Niesamowite do jakiego zbydlęcenia młodzi ludzie się tam doprowadzają - nigdy tego nie rozumiałem, nawet jak byłem w ich wieku, co jest pociągającego w nawaleniu się, słuchaniu jakichs hałaśliwych dźwięków nazwanych chyba dla kpiny muzyką i tarzaniu się potem w błocie. Nie wierzę, że ktoś kto na coś takiego co roku przyjeżdża jest do końca normalny. Najgorsze, że niektórzy ciągną tam takie całkiem małe dzieci - na jednym ujęciu widać 3-4 latka przyglądającego się tarzającym się w błocie dorosłym.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:35:30 pm »

http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/wielka-orkiestra-zimowej-pomocy,1424922
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 26, 2010, 16:28:32 pm »

Cytuj
RPO odznaczył Owsiaka za zasługi dla ochrony praw człowieka

Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski odznaczył założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka honorową odznaką "Za zasługi dla ochrony praw człowieka". Odznaka została przyznana po raz pierwszy.

- O randze odznaczenia nie decyduje jego nazwa, lecz wielkość i znaczenie osób, które je otrzymują. Z tego punktu widzenia jest pan osobą najbardziej do niego predestynowaną - powiedział Kochanowski. - Należy pan bez wątpienia do najwybitniejszych postaci życia publicznego. Nie sposób przecenić pana dorobku i zaangażowania w budowanie solidarności społecznej oraz rozwój kultury obywatelskiej. A co najważniejsze, jest pan człowiekiem czynu, mającym nie tylko wspaniałe idee i pomysły, ale potrafiącym wprowadzić je w życie i porwać za sobą innych - dodał.

Owsiak: Odznaczenie na wyrost

Kochanowski zaznaczył, że WOŚP prowadzi aktywną działalność na rzecz ratowania życia osób chorych, w szczególności dzieci, akcje profilaktyczne i edukacyjne, a od 1992 r. zbiórkę społeczną, która jest przeznaczana głównie na zakup specjalistycznego sprzętu dla placówek medycznych. Dziękując za wyróżnienie, Owsiak powiedział, że traktuje to jako odznaczenie "na wyrost". Żartował, że zostało mu ono przyznane tak, jak Nagroda Nobla prezydentowi USA. Dodał, że przyszedł na wręczenie nagrody w specjalnej marynarce, w której jest już wiele śladów po szpilkach od odznaczeń. Ale to odznaczenie będzie go zobowiązywać do hamowania jego wrodzonej gwałtowności i ciętego języka.

Odznaka "Za zasługi dla ochrony praw człowieka" została ustanowiona rozporządzeniem prezydenta z listopada ub.r. Nadawana jest osobom, organizacjom lub instytucjom w Polsce i poza granicami kraju za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw człowieka. Na odznace znajduje się łacińska sentencja "Iustitias vestras iudicabo" (Sprawiedliwość waszą sądzić będę).

Nazwiska osób i nazwy organizacji wyróżnionych odznaką, RPO ogłosił na początku grudnia, podczas polskich obchodów Dnia Praw Człowieka. Odznaki zostały przyznane także założycielowi i prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotrowi Pawłowskiemu oraz Caritas Polska; wręczone zostaną w późniejszym terminie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7496151,RPO_odznaczyl_Owsiaka_za_zaslugi_dla_ochrony_praw.html?skad=rss
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 01, 2010, 12:49:35 pm »

Rekord wielkiej orkiestry świątecznej pomocy.


Cytuj
Ponad 42 mln zł zebrała WOŚP podczas XVIII Finału



Ponad 42,8 mln zł to ostateczny wynik XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak. To rekordowy wynik w osiemnastoletniej historii WOŚP.

Fundacja WOŚP ma obowiązek sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonej zbiórki i przekazania go do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do końca lutego. W poniedziałek WOŚP przekazała dziennikarzom dokładne rezultaty XVIII Finału.

W tym roku, już po raz drugi, WOŚP zagrała dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Za zebrane środki fundacja zamierza kupić wysokospecjalistyczny sprzęt dla klinik onkologicznych. Za pieniądze z zeszłorocznego Finału kupiono m.in. aparaty do wstępnej diagnostyki onkologicznej.

"Rozliczenie" Finału miało formę happeningu. Od godz. 10.30 do 12 ulicami Stolicy jeździła kolumna samochodów, która zapraszała warszawiaków do udziału w spotkaniu podsumowującym Finał. Na czele kolumny jechał zabytkowy, kolorowy autobus, a w nim Jurek Owsiak wraz z całą ekipą Fundacji. Za nim jechały cztery tiry wypełnione sprzętem medycznym kupionym w ramach poprzedniego Finału.

W zeszłym roku Orkiestrze udało się zebrać 40,5 mln zł.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7612890,Ponad_42_mln_zl_zebrala_WOSP_podczas_XVIII_Finalu.html?skad=rss

Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 09, 2011, 21:51:57 pm »

I znów dzisiaj Polacy dali się omanić Owsiakowi. Tłumy wracały niedawno z koncertu na Placu Defilad. Szkoda, że takie tłumy nie chodzą np. na procesje Bożego Ciała. Ale wiadomo teraz w Polsce liczy się hasło ,,Róbta co chceta"
Zapisane
drizzt
bywalec
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #52 dnia: Stycznia 09, 2011, 21:59:11 pm »

Przed moim Kosciołem parafialnym stał dziś "szpaler" owsiakowych zbieraczy. Było ich 6 zblizac się do nich usłyszałem "ciekawe czy ten cos da" przez szpaler przeszedłem i niedałem nic, oczywiscie pana Owsiaka pełno we wszystkich stacjach TV.
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #53 dnia: Stycznia 09, 2011, 23:12:57 pm »

A ja wspieram WOŚP.... czynem.... a dokładnie reklamą... taką:



Cytuj
A czy Ty wspomogłeś już organizatora Przystanku Woodstock? Za wikipedia.org: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: "działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej" http://www.youtube.com/watch?v=m9sTfsPTnEw


I to tyle z mojej strony w temacie ;)
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 09, 2011, 23:53:40 pm »

A ja standardowo dzis owsiakow nie spotkalem. Przyjechalem pod kapilice FSSPX na Katowej w Krakowie - tam Owsiaki nie kwestuja (maja pewnie doswiadczenie, ze nie warto), wyjechalem po mszy, z domu caly dzien nie wychodzilem, TV nie wlaczalem - dzien wolny od Owsiaka. Msza Swieta, potem dobra ksiazka i spokoj swiety. Za rok powtorze manewr. Polecam
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #55 dnia: Stycznia 10, 2011, 08:41:56 am »

To jest pierwsza informacja o tym epokowym wydarzeniu, która do mnie dociera. Nie włączam nic poza RM i TRWAM. Na Mszy zauważyłem może ze dwa "znaki bestii", a poza tym to spokój. Ceny rosną, WSI rosną w siłę a platfusy żyją dostatniej.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2011, 08:44:51 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #56 dnia: Stycznia 10, 2011, 09:53:44 am »

Ale... ale... jednak kiedy rodziło się moje dziecko widziałem na oddziale mnóstwo sprzętu - zwłaszcza inkubatorów - kupionych przez Orkiestrę. Czy byłyby tam gdyby Owsiaka w ogóle nie było?

Byłyby, może bardziej szanowane. I tam gdzie są potrzebne. I personel szpitala wiedziałby jak je obsługiwać...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2011, 10:08:21 am wysłana przez grypa » Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #57 dnia: Stycznia 10, 2011, 10:05:38 am »

wczoraj w jednym ze stołecznych kościołów ksiądz zachęcał do tego "dnia dobroczynności" i dorosłych i dzieci z rodzicami ... i takie potem mamy efekty.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #58 dnia: Stycznia 10, 2011, 10:21:38 am »

wczoraj w jednym ze stołecznych kościołów ksiądz zachęcał do tego "dnia dobroczynności" i dorosłych i dzieci z rodzicami ... i takie potem mamy efekty.

ech, lepiej nie chodzić na NOMy jak nie trzeba
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #59 dnia: Stycznia 10, 2011, 12:44:12 pm »

Do mnie zbieracze w ogóle nie podchodzą. Ale dzisiaj na uczelni widziałem kilka osób z sercowymi orderami którymi zostali odznaczeni wczoraj. Cała ta orkiestra to jedna wielka porażka. Ktoś podliczył koszty organizacji tych całych cyrków?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ,,Orkiestra" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!