Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 01:12:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: 12 I 2010 - spotkanie z Ryszardem Mozgolem w N44 w Warszawie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: 12 I 2010 - spotkanie z Ryszardem Mozgolem w N44 w Warszawie  (Przeczytany 1472 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« dnia: Stycznia 09, 2010, 15:06:11 pm »

Ryszard Mozgol - Teologia wojny - czyli o tym, że pacyfizm nie ma nic wspólnego z chrześcijańską nauką o pokoju.

Warszawska Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym oraz Warszawska Akcja TFP zapraszają 12 stycznia (wtorek) na godzinę 18.00 do Klubu Nowogrodzka 44 (ul. Nowogrodzka 44/7) na wykład Ryszarda Mozgola i dyskusję: Teologia Wojny – czyli o tym, że pacyfizm nie ma nic wspólnego z chrześcijańską nauką o pokoju, lecz wynika z egoizmu i słabego charakteru, unikającego walki ze względu na wymagane ofiary, a tymczasem „wojna – jak pisał de Maistre – jest zwykłym stanem rodzaju ludzkiego”.

Ryszard Mozgol – historyk, publicysta konserwatywno - katolicki, członek Klubu Zachowawczo - Monarchistycznego.

Spotkanie poprowadzi Marcin Musiał – student UKSW, członek warszawskiej Krucjaty oraz Akcji TFP, członek redakcji Akademickiego Pisma Katolików Walczących: Krzyżowiec (pierwszy numer ukaże się na przełomie lutego i marca br.)



Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Robertus
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 10, 2010, 14:01:15 pm »

Wiem, to będzie niemerytoryczne, ale... - na zamieszczonym powyżej plakacie napisane jest "Spotkanie z [...] historykiem, publicystka konserwatywnym i katolickim"...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 10, 2010, 17:45:27 pm »

Pan RM używał też pseudonimów, kto wie, czy nie żeńskich ;) Tak czy owak, polecam wszystkim to spotkanie !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: 12 I 2010 - spotkanie z Ryszardem Mozgolem w N44 w Warszawie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!