Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 02:29:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Mamo to ja" uświadamia maluchy
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: "Mamo to ja" uświadamia maluchy  (Przeczytany 10020 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Stycznia 09, 2010, 14:14:22 pm »

Moja Żona kupiła pismo "Mamo to ja" do którego dołączona była płytka z filmem (czy filmami) o Kreciku. Okazuje się, że gdy niczego nie podejrzewający rodzic puści dziecku bajeczkę, na ekranie ukazują się dziwne sceny aż do perwersyjnego pokazania szczegółów anatomicznych pani zajączkowej...
Niby - skąd się biorą dzieci w wersji kawa na ławę. Na szczęście początek wiadomych spraw pokazany niezbyt dosłownie.
Najmniejszej uwagi do rodziców na temat treści filmu oczywiście w "miesięczniku nowczesnych rodziców" nie ma...
Zamierzam napisać protest do redakcji tego czegoś oraz rozważam pismo do jakiejś rady etyki mediów (może ktoś podpowie gdzie można?)
Zachęcam rodziców dzieci i nie tylko rodziców do protestu. Jak nie będziemy reagować na poczatku, to w kolejnym numerze może będzie bajka o pingwinach-pederastach deprawujących piskle...
I ani się obejrzymy jak nie będziemy w stanie nawet pomysleć o tym, że jest to ciężka obraza Boga...

« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 14:17:57 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 09, 2010, 14:50:15 pm »

Czy ma Pan mozliwosc pokazania jak wyglada anatomia Pani zajaczkowej?? :)
A tak powaznie to naprawde chcialbym zobaczyc ta bajeczke,w jakiej konwencji jest to pokazane?Co takiego dzieje sie w tej bajce,ze "na ekranie ukazują się dziwne sceny aż do perwersyjnego pokazania szczegółów anatomicznych pani zajączkowej..."??
Moze dlatego,ze nie mam dziecka,ale smieszy mnie to ogolnie ;D
Na czym polega perwersja w tej bajce Panie markukoc?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 09, 2010, 14:55:26 pm »

Moja Żona kupiła pismo "Mamo to ja" do którego dołączona była płytka z filmem (czy filmami) o Kreciku.
Okazuje się, że gdy niczego nie podejrzewający rodzic puści dziecku bajeczkę,
na ekranie ukazują się dziwne sceny aż do perwersyjnego pokazania szczegółów anatomicznych pani zajączkowej...
Niby - skąd się biorą dzieci w wersji kawa na ławę. Na szczęście początek wiadomych spraw pokazany niezbyt dosłownie.
Najmniejszej uwagi do rodziców na temat treści filmu oczywiście w "miesięczniku nowczesnych rodziców" nie ma...
Zamierzam napisać protest do redakcji tego czegoś oraz rozważam pismo do jakiejś rady etyki mediów (może ktoś podpowie gdzie można?)
Zachęcam rodziców dzieci i nie tylko rodziców do protestu. Jak nie będziemy reagować na poczatku, to w kolejnym numerze może będzie bajka o pingwinach-pederastach deprawujących piskle...
I ani się obejrzymy jak nie będziemy w stanie nawet pomysleć o tym, że jest to ciężka obraza Boga...


Całkowicie sie z panem (ja i moja żona) NIE ZGADZAMY !!!


Puściliśmy ten odcinek naszemu (chyba wtedy) pięcioletniemu synowi (a może czteroletniemu)
i wszystko OK. To dorośli  dorabiają do tego jakąś ideologię.
Tam przecież jest wyrażnie pokazane, że dziecko rodzi się (a nie przynoszą je bociany) wychodząc z brzucha przez specjalny otwór.
Co to ma wspólnego z perwersją?

Ja poproszę o komentarz panią Bognę!

A że siła wychowania w rodzinie jest większa niż oddziaływanie TV,
pokazała taka puenta tej historii:
kilka miesięcy później syn oświadcza, że nie mamy racji, że on WIE!
To Pan Bóg go przyniósł!
- A skąd wiesz o tym?
- Słyszałem jak dziadek powiedział:
"jak to dobrze, że mi cię dał Ponboczek!"
;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 15:05:58 pm wysłana przez romeck » Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 09, 2010, 14:56:03 pm »

nie wiem jak to jest w wersji filmowej- mam natomiast screen ksiażki  :)

Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 09, 2010, 14:58:37 pm »

Moze dlatego,ze nie mam dziecka,ale smieszy mnie to ogolnie ;D

no niestety nie wiem co Panu napisać. Może wraz z czasem, doświadczeniami, przemyśleniami przestanie Pana śmieszyć czego szczerzę życzę.
Obawiam się tylko, że więcej mamy takich "tradycjonalistów".
A filmik krąży w sieci - nie chcę dawać szczegółowych namiarów do tego. Osoby wyjątkowo zainteresowane na pewno sobie dadzą radę.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:02:50 pm »

No rzeczywiscie jezeli to to co jest na tym zdjeciu z ksiazki to naprawde po takim "swierszczyku"ciezko bedzie zasnac :)
Panie markukoc,z calym szacunkiem,ale naprawde to Pana zgorszylo???
I Pan chce pisac gdzies i interweniowac,to co Oni tam pomysla??Facet zwariowal normalnie...
I wtedy wlasnie niech Pan im tylko nie mowi,zes Pan tradycjonalista bo stracimy na tym wszyscy...
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:04:57 pm »

ja nie jestem od oceny czyjejś wrażliwości, sumienia.
Uważam, że gazeta powinna uprzedzić, że film zawiera treści dotyczące niezwykle delikatnej, wrażliwej sfery życia.
na pewno nie jest to taka zwykłą sobie bajka.
Naprawdę dziwi mnie reakcja. Czy to forum katolików, czy estetów-sympatyków dawnej celebry, mantylek, itd
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:07:09 pm »

No rzeczywiscie jezeli to to co jest na tym zdjeciu z ksiazki to naprawde po takim "swierszczyku"ciezko bedzie zasnac :)
Panie markukoc,z calym szacunkiem,ale naprawde to Pana zgorszylo???
I Pan chce pisac gdzies i interweniowac,to co Oni tam pomysla??Facet zwariowal normalnie...
I wtedy wlasnie niech Pan im tylko nie mowi,zes Pan tradycjonalista bo stracimy na tym wszyscy...

pisze Pan w sposób obraźliwy żeby nie napisać gorzej. Oczywiście nie chodzi o mnie tylko o psychikę 3-letniego dziecka. Może jak sam będzie Pan miał to 
wyzbędzie się pan konwencji " ;D"
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:09:18 pm »

Bolek i Lolek to pedaly,teletubisie czy jakos tak,to samo,no co jeszcze,przeciez to zakrawa na absurd.Ja sie na kreciku tez wychowalem i nie pamietam z dziecinstwa zeby pozostawila mnie ta bajka z pytaniem co tam sie dzieje..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:11:32 pm »

odnośnie wklejonego kadru z filmu.

To niby skąd miało niemowlę wyjśc, z przełyku!

A wie pan czego się naoglądają dzieci (od maleńkości)
które mieszkają na wsi, na farmie?
To jest dopiero perwersyjność!

Mleko naprawdę nie bierze się z kartonika z hipermartkeru!!!
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:12:40 pm »

Jesli poczul sie Pan obrazony to przepraszam,nie to bylo moim zamiarem.
Natomiast nie wnikajac w takim razie,nie rozumiem Pana.  :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:19:04 pm »

http://www.badet.pl/go/_info/?id=35924

"Słynna już, budząca kontrowersje bajka o Kreciku, która w realistyczny sposób wyjaśnia, skąd się biorą dzieci. Wielu rodziców zastanawia się, czy scena porodu małych zajączków nie jest zbyt drastyczna dla kilkulatków, zwłaszcza w wersji telewizyjnej kreskówki."
(zaznaczenie moje)

nie jestem pewien czy to dokładnie ta czy podobna bajka, ale jak widać nie ja jeden mam wątpliwości.

najbardziej mnie w tym wnerwiło to, że gazeta wciska mojemu dziecku bez ostrzeżenia coś czego ja nie akceptuję. Jak inni rodzice to akceptują to ich sprawa.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 15:21:31 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:23:28 pm »

Widze,ze Pan zlamal regulamin bo bajka jest dla dzieci od 4 lat :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:25:29 pm »

Widze,ze Pan zlamal regulamin bo bajka jest dla dzieci od 4 lat :)
w takim razie muszę sprawdzić czy jest to na płytce.Jak jest to dam spokój z protestami...
 ;)
Chociaż 4-latkowi, to może wyrządzić więcej szkody niż 3, 2, latkowi...
30-latkowi raczej (?) nie zaszkodzi....
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:27:33 pm »

30-latkowi raczej (?) nie zaszkodzi....
Nie powinno... ;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Mamo to ja" uświadamia maluchy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!