Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 04:32:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msze ormiańskie w Warszawie i Krakowie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Msze ormiańskie w Warszawie i Krakowie  (Przeczytany 33760 razy)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« dnia: Marca 10, 2009, 08:34:27 am »

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!
 
Jak juz informowałem w dniach 16-20 marca br. w Polsce przebywac będzie arcybiskup ormiańskokatolicki Nyszan z Erywania. Odbędą się dwa spotkania otwarte:
 
Poniedziałek 16 marca o g. 18.00 w kościele św. Benona przy Rynku Nowego Miasta (ul. Piesza 1) w Warszawie - msza św. ormiańska Surb Patarak i spotkanie środowiskowe.
 
Czwartek 19 marca o g. 18.30 w kościele św. Mikołaja (ul. Kopernika 9) w Krakowie - msza św. ormiańska Surb Patarak, zapalenie zniczy i złożenie wieńców pod Chaczkarem oraz spotkanie środowiskowe.
 
Oprócz tego Arcybiskup w środę 18 marca wieczorem udzieli świeceń diakonatu w seminarium duchownym w Lublinie.
 
Wszystkich  serdecznie zapraszam.
 
Szczęść Boże!
 
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Duszpasterz Ormian
www.isakowicz.pl
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 10, 2009, 09:05:48 am »

bokotemacząc: zapewne Arcybiskup nie jest birytualny, więc w jakim rycie udzieli święceń w Lublinie ;) ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 10, 2009, 12:25:24 pm »

W rycie ormiańskim. Święcenia przyjmie jeden z naszych ormiańskich kleryków - subdiakon. Warto uczestniczyć :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Marca 10, 2009, 12:41:08 pm »

nie uda mi się dojechać, liczę, że Ksiądz zrobi zdjęcia i podzieli się z nami :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 10, 2009, 12:52:45 pm »

Zobaczymy czy mi się uda ale uroczystość ma być na tyle wielka że na pewno będą robione profesjonalnie zdjecia. Obiecuje że wstawie gdy tylko dostaną się w moje ręce :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 10, 2009, 19:09:45 pm »

A msza w tym rycie w jakim kierunku jest sprawowana?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 10, 2009, 19:47:24 pm »

A msza w tym rycie w jakim kierunku jest sprawowana?

na wschod, przeciez Armenia jest na wschod od Polski!
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 10, 2009, 20:04:25 pm »

Chachachutjun amenecun!
A msza w tym rycie w jakim kierunku jest sprawowana?
Oczywiście, że w kierunku wschodnim, będzie Iudica me Deus itd.

Pewnie uczestnikom przyda się tekst: http://xpictianoc.blogspot.com/2007/08/konfederacja-kostrzyska.html
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 10, 2009, 20:16:35 pm »

Panowie sobie żarty robią, ale doskonale wiecie że chodzi mi o to czy msza jest przodem czy tyłem do ludzi, i w jakim języku jest sprawowana?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 10, 2009, 20:21:29 pm »

PANIE GOOGLE I BEDZIE SZYBCIEJ I ŁATWIEJ- KURDE TROCHĘ WYSIŁKU I AMBICJI POZNAWCZEJ, NIE BEDZIE ŻARTÓW!
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 10, 2009, 20:24:17 pm »

Kto pyta nie błądzi panie Moderatorze, serio.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 10, 2009, 20:25:02 pm »

Panowie sobie żarty robią, ale doskonale wiecie że chodzi mi o to czy msza jest przodem czy tyłem do ludzi, i w jakim języku jest sprawowana?

przecież to nie NOM, więc odpowiedź w miarę prawidłowa narzuca się sama przez się ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Marca 10, 2009, 20:26:17 pm »

Kto pyta nie błądzi panie Moderatorze, serio.
A do czego ja zachęcam?
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 10, 2009, 20:31:58 pm »

Panowie sobie żarty robią, ale doskonale wiecie że chodzi mi o to czy msza jest przodem czy tyłem do ludzi, i w jakim języku jest sprawowana?
W moim poście nie ma ani jednego żartu :D Surb Patarak będzie odprawiany w kierunku wschodnim (bardziej łopatologicznie - tyłem do ludu), w klasycznym (literackim) języku ormiańskim tzw. grabar.

A z tym Iudica me Deus to też nie żartowałem :P
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 10, 2009, 20:41:09 pm »

Prosze sie nauczyc Panie MAC, do poniedzialku ma Pan czas:


K: Hiszjal liczik arraczi anmah Garrinyn Astudzo (rozkłada ręce)
Mytic arraczi sechano Astudzo, arr Astwadz wor urach arrne yzmankutjun im.

M: Dat ara indz Astwadz, jew iraw ara indz i datastani imum

K: Hazge wor wocz e surb, i mardo mechawore nengawore pyrkja zis.

M: Du Astwadz hyroricz im jes, ynder morracar zis, ynder tyrtum gynam jes i nechel tysznamwo imo.

K: Arrakja Ter yzlujs ko jew yzdżyszmartutjun ko. Zi arracznordescen indz jew hancen zis i ljarryn surb jew i harkys ko.

M: Mytic arraczi sechano Astudzo, arr Astwadz wor urach arrne yzmankutjun im.

K: Chostowan jechec kez orhnutjamb Astwadz, Astwadz im.

M: Ard ynder tyrtum jes andzyn im, kam ynder chrowes zis. Husa arr Astwadz, chostowanja nyma. Pyrkicz jeresac imoc Astwadz e.
K: Parrk Hor jew Wordwo jew Hogwujn Syrbo.

M: Aj¿m jew miszt jew hawitjanys hawitenic. Amen.

Jew jewys chachachutjan yzTer achaczescuk. Orhnescuk yzHajr Tjarryn mero Hisusi Kristosi, wor ar¿ani arar yzmez kal i techowcz parrabanutjan, jew jergel zergys hogjeworys. Amenakal Ter Astwadz mer, keco jew wochormia.


I po polsku:

K: Wspomniani będziecie przed nieśmiertelnym Barankiem Bożym. Przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który jest moim weselem i radością.

M: Osądź mnie, Boże, sprawiedliwie i broń mojej sprawy przeciw ludowi nie znającemu litości.
K; Wybaw mnie od człowieka podstępnego i niegodziwego.

M: Ty bowiem, Boże, jesteś ucieczką moją. Dlaczego mnie odrzuciłeś? Czemu chodzę smutny i gnębiony przez wroga?

K: Ześlij światłość i wierność swoją, niech one mnie wiodą. Niech zaprowadzą na Twą górę świętą i do Twoich przybytków.

M: Przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który jest moim weselem i radością. 

K: Będę Cię chwalił przy dźwiękach lutni, Boże, Boże mój.
M: Czemu zgnębiona jesteś duszo moja? Czemu trwożysz się we mnie? Ufaj Bogu, bo jeszcze wysławiać Go będę. On zbawieniem mojego oblicza i moim światłem
K: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.

M: Teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen

Prośmy jeszcze Pana pokoju. Błogosławimy Ojca Pana naszego Jezusa Chrystusa, który dozwolił nam przebywać w tym świętym miejscu chwały i śpiewać hymny duchowne. Wszechmogący Panie, Boże nasz, zbaw nas i zmiłuj się..


Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msze ormiańskie w Warszawie i Krakowie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!