Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:38:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pozwolenie Komisji ED na udział w Mszach Św. sprawowanych przez kapłanów FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 Drukuj
Autor Wątek: Pozwolenie Komisji ED na udział w Mszach Św. sprawowanych przez kapłanów FSSPX  (Przeczytany 44930 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #135 dnia: Kwietnia 14, 2015, 14:59:39 pm »

Gdyby w istocie doszło do regulacji statusu FSSPX w Kościele - świadczyłoby to o kierunku polityki Franciszka - którą można by okreslić - Panu Bogu świeczkę, diabłu ogarek. Albo na odwrót - Diabłu świeczkę, Panu Bogu ogarek. To tak na marginesie.

Zobaczymy wkrótce, czy to chodzi o świeczkę i ogarek, czy raczej "jak nie kijem go to pałką. Ufając, że ci "na górze" są nie tylko mądrzejsi, ale większej wiary, wbrew temu, przed czym ostrzegają ostrożniejsi ...   

Po tematyce ostatnich wykładów ( muzyka kościelna, łacina etc.) a także niedzielnych kazań ( stricte ewangelia) uważam, że z miłości do Franciszka zbliżamy się do pozycji FSSP, a to oznacza, że wkrótce bez obawy o wiarę można będzie zmienić przyciasnawą kapliczkę FSSPX na trzynawowy kościół pod patronatem ED. Ja to tak rozumiem ciociowym umysłem. Proszę o ewentualne wyprowadzenie z błędu, ewentualnie wskazanie braku logiki w moim rozumowaniu  :D

Mam wrażenie, ze czasem "ludzie ze środowiska" chcieliby uczynić z FSSPX kolejną partię, jakiś konglomerat ideologii która popierając się identyfikują.
No nie rozumiem naprawdę, jak można mieć pretensje do ortodoksyjnych katolickich kapłanów, że głoszą kazania o ewangelii??!!?!?

Co jest ważniejsze? Serial w odcinkach - co to w tym tygodniu powiedział JŚw.? Quiz z nagrodami - który Bp. jest większym heretykiem? Reportaż - jak bardzo nas moderniści nienawidzą?

Ja rozumiem problemy Kościoła i rozumiem różne inne elementy ale jednak priorytety są inne! Mimo wszystko!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #136 dnia: Kwietnia 14, 2015, 21:38:09 pm »

Tutaj broni się doktryny katolickiej:

http://www.radiochrystusakrola.pl/?hc_location=ufi

Jak to się ma do "środowiska" ?
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #137 dnia: Kwietnia 14, 2015, 22:22:41 pm »

http://www.apokalipsa.info.pl/index3.htm

...dalej ogłasza Chrystusa na Króla Polski.

To jest zdrowa doktryna?

z Sympozjum p. Papieża posłuchać tego pana z Radia Chrystusa

https://www.youtube.com/watch?v=dQfeJL2EJ4w

Strony tego Pana:

http://www.apokalipsa.info.pl/index3.htm

http://www.apokalipsa.info.pl/szczesc_boze.htm

a na końcu pytanie Jak to się ma do "środowiska" ? :o   
 jakieś przekazy od Pana Jezusa ???

O głupoto ludzka!
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #138 dnia: Kwietnia 14, 2015, 23:55:51 pm »

@CiociaA

Proszę pamiętać, że ostatecznie nie te piękne świątynie i nie dzielni kapłani są naszym celem ale zbawienie i Pan Bóg.
Wcale nie mniej mnie bolą problemy Kościoła niż Panią - zaręczam - ale staram się nie zapominać (a czasem jest to trudne), że dzisiejsza walka o Kościół to tylko jedna z "pomniejszych" walk a cel jest jednak wyższy!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #139 dnia: Kwietnia 15, 2015, 00:50:57 am »


O głupoto ludzka!

O mądrości człowiecza! W tym momencie akurat odbywała się transmisja z konferencji " Co Bóg złączył..." zapowiadanej wcześniej tutaj:

"Kilkuset młodych ludzi uczestniczyło w zorganizowanej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie konferencji pt.: „Co Bóg złączył… Małżeństwo, rodzina i płciowość w kontekście Synodu Biskupów 2014-2015”. Goście konferencji – m.in. ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, prof. Roberto de Mattei i prof. Grzegorz Kucharczyk – rozprawili się z postulatami zmian w nauczaniu moralnym Kościoła."


Read more: http://www.pch24.pl/co-bog-zlaczyl,35150,i.html#ixzz3XKHjPmz1
 
Czy inne media zdobyły się na transmisję? Ja natomiast wysłuchałam jej w Toronto z zapartym tchem, bo "Polonię Christianę" odkryłam dopiero niedawno dzięki pewnej stagnacji w FSSPX, którą dodatkowo pogłębiło niefortunne przeniesienie ks.Stehlina do Azji. Nie miałabym nic przeciwko zorganizowaniu takiej konferencji przez Bractwo - chciałoby się usłyszeć równie stanowczy głos bpa Fellaya, którego, mam wrażenie, zdystansował w obronie rodziny przeciwko zakusom Synodu bp Gądecki.

http://www.pch24.pl/abp--gadecki--komunia-swieta-to-sakrament--a-nie-nagroda-za-dobre-sprawowanie,35147,i.html

Odnośnie pani Mieci z Chicago i tych nawiedzonych stroniczek ...no oczywiście, że poniżej krytyki. Strach pomyśleć, jaki jest poziom polskiego katolicyzmu, jeśli ludzie się na to nabierają.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2015, 00:57:56 am wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #140 dnia: Kwietnia 15, 2015, 01:01:09 am »

@CiociaA

Proszę pamiętać, że ostatecznie nie te piękne świątynie i nie dzielni kapłani są naszym celem ale zbawienie i Pan Bóg.
Wcale nie mniej mnie bolą problemy Kościoła niż Panią - zaręczam - ale staram się nie zapominać (a czasem jest to trudne), że dzisiejsza walka o Kościół to tylko jedna z "pomniejszych" walk a cel jest jednak wyższy!

Wiem, wiem, że nie gotyk i przepych ornatów- zbawienie duszy jest jedynym celem ziemskiej wędrówki. Ku zbawieniu prowadzą kapłani-módlmy się za i o kapłanów.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #141 dnia: Kwietnia 15, 2015, 01:15:17 am »

Ja natomiast wysłuchałam jej w Toronto z zapartym tchem, bo "Polonię Christianę" odkryłam dopiero niedawno dzięki pewnej stagnacji w FSSPX, którą dodatkowo pogłębiło niefortunne przeniesienie ks.Stehlina do Azji.
Odnośnie pani Mieci z Chicago i tych nawiedzonych stroniczek ...no oczywiście, że poniżej krytyki. Strach pomyśleć, jaki jest poziom polskiego katolicyzmu, jeśli ludzie się na to nabierają.
Może mi pani wyjaśnić, co ma dystrykt polski do pani w Toronto?
Kim jest pani Miecia z Szykago, że tak trzęsie polskim katolicyzmem?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #142 dnia: Kwietnia 15, 2015, 08:48:56 am »

Cytuj
Nie miałabym nic przeciwko zorganizowaniu takiej konferencji przez Bractwo - chciałoby się usłyszeć równie stanowczy głos bpa Fellaya, którego, mam wrażenie, zdystansował w obronie rodziny przeciwko zakusom Synodu bp Gądecki.
No tutaj to akurat pełna zgoda!

Jak powiedział mi ostatnio pewien nie bractwowy kapłan - dziwie się postawie FSSPX bo akurat teraz:
- potrzebujemy ich pomocy i zaangażowania;
- jest moment na przypomnienie tradycyjnej postawy i wsparcie tego tradycyjną nauką;
- mamy dowody, ze w wielu miejscach mieli rację i faktycznie wewnątrz Kościoła mamy poważne problemy, dzisiaj to widzi każdy wierny gołym okiem.

Ja również życzyłbym sobie większego zaangażowania FSSPX w "konflikt synodalny", przy czym nie z perspektywy konfrontacji z WSZYSTKIMI ale raczej jako wzmocnienie tradycyjnego skrzydła. 
Może jeszcze się coś w tej sprawie zmieni, poczekamy zobaczymy.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #143 dnia: Kwietnia 15, 2015, 11:03:19 am »


O mądrości człowiecza! W tym momencie akurat odbywała się transmisja z konferencji " Co Bóg złączył..." zapowiadanej wcześniej tutaj:

Read more: http://www.pch24.pl/co-bog-zlaczyl,35150,i.html#ixzz3XKHjPmz1

To nie jest zapowiedź konferencji, tylko jej streszczenie. Jednak należy czytac to co się linkuje. Na końcu pisze:

"(...) Patronat medialny nad konferencją sprawował portal PCh24.pl. W najbliższym czasie opublikujemy na naszych łamach materiały wideo ze wszystkimi wystąpieniami prelegentów zorganizowanej na UKSW konferencji."
 

Odnośnie pani Mieci z Chicago i tych nawiedzonych stroniczek ...no oczywiście, że poniżej krytyki. Strach pomyśleć, jaki jest poziom polskiego katolicyzmu, jeśli ludzie się na to nabierają.

Raczej to proszę nie  pisać o polskim katolicyźmie, a zastanowic się nad swoim, bo pani sama nie wie co promuje.  Jak długo sa promowane strony gdzie jest mix-masz, ziarno z plewami, a nie każdy potrafi oddzielić, to takich stron sie nie promuje. Być może człowiek ma dobre intencje, miał swoje pięć minut:

https://www.youtube.com/watch?v=dQfeJL2EJ4w

... ale niestety ludzie sa wprowadzani w błąd.

Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #144 dnia: Kwietnia 15, 2015, 15:46:34 pm »


To nie jest zapowiedź konferencji, tylko jej streszczenie. Jednak należy czytac to co się linkuje. Na końcu pisze:

"(...) Patronat medialny nad konferencją sprawował portal PCh24.pl. W najbliższym czasie opublikujemy na naszych łamach materiały wideo ze wszystkimi wystąpieniami prelegentów zorganizowanej na UKSW konferencji."

Na końcu jest napisane...chodzi mi o to, by Pani i innym unaocznić, że konferencję zorganizował nie w/w "heretyk" od Pani Mieci, tylko rzeczone Stowarzyszenie a ja skorzystałam z możliwości wysłuchania bezpośredniej transmisji, co w kraju mojego zamieszkania nie jest bez znaczenia.
Nie jestem osobą aż tak dociekliwą, by tropić wszystkie powiązania Osoby prowadzącej w/w radio. Korzystam z tego, co w danej chwili bez narażenia mojej wiary :) wydaje mi się stosowne. Dziękuję Pani uprzejmie, że czuwa Pani niestrudzenie nad czystością katolickiej doktryny w każdym jej przejawie. AMDG!
 

Odnośnie pani Mieci z Chicago i tych nawiedzonych stroniczek ...no oczywiście, że poniżej krytyki. Strach pomyśleć, jaki jest poziom polskiego katolicyzmu, jeśli ludzie się na to nabierają.

Raczej to proszę nie  pisać o polskim katolicyźmie, a zastanowic się nad swoim, bo pani sama nie wie co promuje.  Jak długo sa promowane strony gdzie jest mix-masz, ziarno z plewami, a nie każdy potrafi oddzielić, to takich stron sie nie promuje. Być może człowiek ma dobre intencje, miał swoje pięć minut:

https://www.youtube.com/watch?v=dQfeJL2EJ4w

Jak już wyjaśniłam żadnych stron nie promuję. Mój katolicyzm, który poddaje Pani publicznemu osądowi ukształtował się i rozwinął na terenie tego samego województwa, a nawet powiatu i niewątpliwie jest on polski wpisując się równocześnie w katolicyzm rzymsko-katolicki, którego FSSPX nie jest jedynym wyrazicielem, ale jednym z obrońców i jak długo będzie go bronić we wszystkich przejawach życia katolickiego i doktryny, tak długo będzie mu towarzyszyć łaska Boża, przejawiająca się we wzroście apostolatu bez względu na ilość losów sprzedanych na loterii, gdzie można wygrać BMW! ;) To tak na marginesie, żeby Pani nie martwiła się o moją wiarę.
Cytuj
... ale niestety ludzie sa wprowadzani w błąd.[/size]
Tak, to prawda!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #145 dnia: Kwietnia 15, 2015, 15:58:44 pm »

Spuentuję przysłowiem: "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć" - a jak to rozumieć?, kiedy użyjemy? - odpowiada - Jan Grzenia, z Uniwersytetu Śląskiego, proszę poczytać.

Amen!!! ::)
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #146 dnia: Kwietnia 15, 2015, 16:04:02 pm »

Spuentuję przysłowiem: "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć" - a jak to rozumieć?, kiedy użyjemy? - odpowiada - Jan Grzenia, z Uniwersytetu Śląskiego, proszę poczytać.

Amen!!! ::)

Znam to przysłowie, dlatego szukać zaczęłam z Panią. Jestem pełna podziwu dla Pani wiedzy, dociekliwości i rzetelności. I jest to podziw autentyczny. Jeszcze raz dziękuję.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #147 dnia: Kwietnia 15, 2015, 16:26:31 pm »

Amen!!!
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #148 dnia: Kwietnia 15, 2015, 17:17:25 pm »

@ "Jest to unikatowe rozwiązanie, a w dodatku była to sprawa, którą w sposób wyraźny zainicjował prymas Mario Aurelio kardynał Poli. W mojej opinii jest to unikatowy gest, który przekracza nawet te ułatwienia, które poczynił Benedykt XVI.”

Tyle prawnik. W komentarzach podkreśla się, że takie rozwiązanie nie byłoby możliwe bez 'zielonego światła' z Rzymu, co może oznaczać rychłe uporządkowanie statusu kanonicznego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. "

Należy się cieszyć wszystkimi inicjatywami zmierzającymi w kierunku uporządkowania bałaganu posoborowego w KK, a szczególnie oddania sprawiedliwości dziejowej inicjatywie abpa Lefebvre'a przez dzisiejszą hierarchię KK. Wydaje się jednak, że bez obecnych ułatwień poczynionych przez kard. Poli apostolat FSSPX w Argentynie rozkwitał dosyć owocnie, czego najlepszym wyrazem było prężnie działające seminarium duchowne w La Reja i niezakłocona możliwość podróżowania tamże wielu księży, seminarzystów, biskupów FSSPX i wykładowców. Więc doprawdy trudno zrozumieć na czym polega właściwie to unikatowe rozwiązanie?
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #149 dnia: Października 13, 2015, 21:15:43 pm »

Arcybiskup diecezji Ravenna-Cervia Lorenzo Ghizzoni zezwolił księdzu z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X na odprawienie w pierwszą i drugą niedzielę października Mszy w parafii Santa Maria del Torrione. Jest to wynik działalności stabilnej grupy wiernych pragnących uczestniczyć we Mszy świętej w tradycyjnym rycie. Celebransem był ks. Enrico Doria FSSPX z przeoratu w Rimini.

http://bdp.xportal.pl/aktualnosci/wlochy-duszpasterstwo-fsspx-w-rawennie-za-zgoda-biskupa/
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pozwolenie Komisji ED na udział w Mszach Św. sprawowanych przez kapłanów FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!