Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:38:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Maca i żydowskie mordy rytualne
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Maca i żydowskie mordy rytualne  (Przeczytany 60411 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« dnia: Stycznia 04, 2010, 14:03:52 pm »

wypieki też są macopodobne aczkolwiek wkłada się w nie chrześcijańską krew ...
Uśśś! A cóż w tym nowego? Z tego tytułu jest co najmniej kilku świętych Kościoła, nie licząc całkiem sporego grona błogosławionych!

Nie rozumiem? Wierzy Pan w to, że krew chrześcijańska była wykorzystywana kiedyś w historii do wyrobu mac? Ja nie znam się na tym, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Jeśli jednak są jakieś dowody, to chętnie bym je poznała... ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 04, 2010, 14:09:33 pm »

Nie rozumiem? Wierzy Pan w to, że krew chrześcijańska była wykorzystywana kiedyś w historii do wyrobu mac? Ja nie znam się na tym, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Jeśli jednak są jakieś dowody, to chętnie bym je poznała... ;)
Może trochę nie na temat: http://histmag.org/?id=3833
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 04, 2010, 14:34:19 pm »

Wierzy Pan w to, że krew chrześcijańska była wykorzystywana kiedyś w historii do wyrobu mac? Ja nie znam się na tym, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Jeśli jednak są jakieś dowody, to chętnie bym je poznała... ;)

Przepraszam, ale jesli nie zglebiala pani tematu, to jak moze wydawac pani autorytatywny sad ("malo prawdopodobne" to jak najbardziej sad) ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 04, 2010, 14:37:45 pm »

Nie wydaje sądu, tylko mówię, co "mi się wydaje", aczkolwiek mogę być w błędzie... I stąd proszę o wyjaśnienie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 04, 2010, 14:49:20 pm »

Nie wydaje sądu, tylko mówię, co "mi się wydaje", aczkolwiek mogę być w błędzie... I stąd proszę o wyjaśnienie... 
Przypominam, że kanonizacja jest aktem nieomylnym, więc wszelkie jej odrzucenie to nie zuchwalstwo, jak w przypadku powątpiewania w słuszność beatyfikacji ale jawne odstępstwo.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 04, 2010, 14:58:15 pm »

Wierzy Pan w to, że krew chrześcijańska była wykorzystywana kiedyś w historii do wyrobu mac? Ja nie znam się na tym, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Jeśli jednak są jakieś dowody, to chętnie bym je poznała... ;)

Przepraszam, ale jesli nie zglebiala pani tematu, to jak moze wydawac pani autorytatywny sad ("malo prawdopodobne" to jak najbardziej sad) ?
Dla żydów jakiekolwiek spożywanie krwi jest niekoszerne. W Biblii hebrajskiej nic na ten temat nie ma - tym bardziej na temat "krwi nieochrzczonych chrześcijan". Stąd całkiem słuszne powątpiewanie.

Osobiście nigdy się jeszcze nie spotkałem z jakikolwiek dowodem takiej praktyki. Całą zatem historię należy chyba włożyć między "urban legends" do działu "krzewienie nienawiści". Powtarzanie zaś takich sądów strasznie musi cieszyć tego, który nienawidzi Miłości.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 04, 2010, 15:01:39 pm »

Przypominam, że kanonizacja jest aktem nieomylnym, więc wszelkie jej odrzucenie to nie zuchwalstwo, jak w przypadku powątpiewania w słuszność beatyfikacji ale jawne odstępstwo.
A mogę otrzymać listę świętych - jak rozumiem męczenników, którzy zostali kanonizowani za to, że ich krew użyto do wyrobu macy? Niestety, mój słownik jest tylko trzytomowy i nie znalazłem w nim takiego świętego (ale może to ktoś przemilczał). Jednocześnie prosiłbym o świętego z dekretem o męczeństwie, a nie takiego, któremu ludowa tradycja dorobiła po czasie legendę.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 04, 2010, 16:09:26 pm »

Przypominam, że kanonizacja jest aktem nieomylnym, więc wszelkie jej odrzucenie to nie zuchwalstwo, jak w przypadku powątpiewania w słuszność beatyfikacji ale jawne odstępstwo.
Ale przedmiotem nieomylności jest wyłącznie świętość kanonizowanego, nie historia jego życia.

Dla żydów jakiekolwiek spożywanie krwi jest niekoszerne. W Biblii hebrajskiej nic na ten temat nie ma - tym bardziej na temat "krwi nieochrzczonych chrześcijan". Stąd całkiem słuszne powątpiewanie.
Nieochrzczeni chrześcijanie???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 04, 2010, 19:55:04 pm »

Dodawanie krwi do mac to bzdura i bardzo proszę o niewypisywanie takich rzeczy na forum. Nigdy nie spotkałem się z żadnym świętym czy błogosławionym, który by został zabity przez Żydów w mordzie rytualnym. Przed soborem czczono tu i ówdzie domniemane ofiary Żydowskich mordów rytualnych(najczęściej dzieci), ale praktyk tych zakazano po SVII (miejscowi biskupi się sprzeciwiali tego typu praktykom). Zajmuję się historią, i w żadnym opracowaniu nie spotkałem się z udowodnionym przypadkiem mordu rytualnego dokonanego przez Żydów.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 04, 2010, 20:15:43 pm »

Dla żydów jakiekolwiek spożywanie krwi jest niekoszerne. 
Jest Pan tego w 100% pewny?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 04, 2010, 20:25:01 pm »

Przypominam, że kanonizacja jest aktem nieomylnym, więc wszelkie jej odrzucenie to nie zuchwalstwo, jak w przypadku powątpiewania w słuszność beatyfikacji ale jawne odstępstwo.
Ale przedmiotem nieomylności jest wyłącznie świętość kanonizowanego, nie historia jego życia.
Jeśli jednak mamy do czynienia z męczeństwem dzieci, okoliczności męczeństwa trudne są do pominięcia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 04, 2010, 21:11:26 pm »

Z żadnym męczeństwem nie mamy do czynienia.  Dzieci ginęły bo nie były w dostateczny sposób pilnowane przez rodziców. Księgi miejskie z czasów średniowiecza, podobno mówią nawet o karach za brak nadzoru nad dziećmi. Myślę, że każdy wolał zmyślić, iż dziecko porwali Żydzi niż że dopuścił się zaniedbania. Szybko z plotki narodził się mit, pokutujący w mniej lotnych umysłach do dziś. Uważam, że dyskusja zaczyna odbiegać od tematu. Sprawę krwi chrześcijańskiej w macach uważam więc za zakończoną.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 04, 2010, 21:37:56 pm »

Se pan moze uwazac. Przeczytal pan cos na ten temat ? Powazni historycy, w tym katolicy, a nawet ksieza potwierdzaja istnienie mordow rytualnych. Hipoteza jest taka, ze dokonywala ich jedna z zydowskich sekt, odprysk mainstreamu judaizmu (nie ma wiec oskarzania Zydow jako nacji czy zydow jako wyznania). Przepis na mace to oczywiscie ludowa ekstrapolacja.
Rozumiem, ze jak to pan okreslil "po Soborze" ten temat tak niebezpiecznie zbliza sie do tabu, ze niektorzy sikaja w majtki od samego cienia dyskusji na forum internetowym.
Prosze nie bluznic swietym katolickim, ktorzy ofiara mordow rytualnych padli.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 04, 2010, 22:25:38 pm »

Sprawę krwi chrześcijańskiej w macach uważam więc za zakończoną.
Jak na nowicjusza to sobie pan za bardzo po gospodarsku poczyna. Ciekawe czy Ś.P. Bohdan Piasecki był dzieckiem źle pilnowanym?
http://niniwa2.cba.pl/bohdan_piasecki_zabojstwo.htm
http://www.rp.pl/artykul/75790_Mordercy_Bohdana_uchodza.html
http://solowiecki.boom.ru/mordy_rytualne.html

P.S. BTW, czy p.Pablo aby nie z tej hodowli co wydała tej klasy tuzów "historii" Kościoła co xx. Kracik i Ryś?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2010, 22:32:50 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 04, 2010, 22:34:58 pm »

Z tą krwią to to wydaje mi się jakaś legenda i przesądy które bardziej pasują do sekt satanistycznych.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Maca i żydowskie mordy rytualne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!