Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 01:52:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Maca i żydowskie mordy rytualne
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Maca i żydowskie mordy rytualne  (Przeczytany 60537 razy)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:29:37 pm »

To co pan pisze to prawda, ale jeszcze raz powtarzam iż przytoczyłem opinię kogoś innego, z którą pod pewnymi  warunkami mogę się zgodzić. Bez lektury książki nie podpisałbym się pod tym obiema rękami.
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:34:02 pm »

Odnośnie mordów rytualnych mogę polecić następujące publikacje:
1. Z. Guldon, J. Wijaczka, Procesy o mordy rytualne na Rusi Czerwonej, Podolu i prawobrzeżnej Ukrainie w XVI-XVIII wieku, Nasza Przeszłość t. 81 (1994), s. 51-84.
2. H. Węgrzynek, Oskarżenia przeciw Żydom o morderstwa rytualne i profanowanie hostii w Europie do końca XIV wieku, „Biuletyn Żydowskiego Instytutu Historycznego”,1993 nr 3-4 (167- 168).
3. J. Tazbir,  Proces Doroty Łazęckiej, w: Tegoż, Szlaki kultury polskiej, Warszawa 1986.
4. S. Gąsiorowski , Proces o znieważenie hostii przez Żydów we Lwowie z roku 1636, Nasza Przeszłość, t. 82, (1994), [nie pamiętam stron].
5. Łukasz Kępski, Posądzenia o mordy rytualne i profanacje hostii w Polsce w XVI – XVIII, http://historicus.umk.pl/modules/wfsection/article.php?articleid=66
Z problematyką mordów rytualnych wiążą się oskarżenia o profanacje Hostii, w celach zabiegów magicznych, opowiada o tym poznańska legenda o skradzionych hostiach, która została zawarta w książce dostępnej w WBC: http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=84595&from=&dirids=1&ver_id=1537939&lp=19&QI=59734A382B2BC25CF96A43087B4FF56D-17
W sandomierskiej katedrze znajduje się obraz przedstawiający mord rytualny, ufundowany przez ks. Stefana Żuchowskiego, oskarżyciela w procesach o mordy rytualne: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/b/bc/Sandomierz_katedra_-_mord_rytualny.jpg

Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:55:30 pm »

Dziękuję bardzo. A tutaj jest o Williamie z Norwich
http://www.fordham.edu/halsall/source/1173williamnorwich.html
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 05, 2010, 23:02:41 pm »

Niestety nie ma w internecie Dekretu o zamęczeniu przez Żydów dziecięcia katolickiego... (Kr. 1753)

Swoją drogą nie bardzo sobie wyobrażam w obecnych czasach obronę doktoratu dowodzącego, że mordy rzeczywiście odbywały się.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 05, 2010, 23:15:50 pm »

Uważam że jak zmieni się paradygmat będzie to możliwe.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #50 dnia: Stycznia 06, 2010, 14:48:42 pm »

Widzę, że lubi Pan czarować "naukowym" językiem...
Zapisane
P.M.K
adept
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 06, 2010, 21:50:57 pm »


@ jwk
Na portalu pana Ricka Argona była bogata dokumentacja dotycząca zabójstwa pierworodnego syna Wodza.

nie Argona tylko Agona. Jakiego znowu Wodza ?


pierwsza myśl czytając temat - Wódz (dla pana Eligiusza) to zapewne Bolesław Piasecki ps. Leon Całka, Sablewski (1915-1979), nie mylić ze Stanisławem Piaseckim (1900-1941) :-) Zgadłem?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #52 dnia: Stycznia 06, 2010, 23:54:54 pm »


Swoją drogą nie bardzo sobie wyobrażam w obecnych czasach obronę doktoratu dowodzącego, że mordy rzeczywiście odbywały się.

ech, ci naukowcy ... do pięt nie dorastają niegdysiejszym uczonym ...

oczywiscie, ze na niektorych uczelniach taki doktorat bylby niemozliwy do przeprowadzenia, ale nie na wszystkich.

Przedewszystkiem - o czem nie pisal dotad nikt w tym wątku - istotna jest skala zjawiska. A te ocenilbym na nikłą. Byly wiec mordy rytualne ze strony zydowskiej ale bardzo rzadkie. Byly i u nich wynaturzeniem a nie regułą. Pamiętajmy o tem.

Sprawa jest doskonale symetryczna jak np. przegięcia w procesach inkwizycyjnych. Czy się zdarzały ? Tak. Czy często ? Nie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #53 dnia: Stycznia 07, 2010, 07:10:53 am »

Przedewszystkiem - o czem nie pisal dotad nikt w tym wątku - istotna jest skala zjawiska. A te ocenilbym na nikłą. Byly wiec mordy rytualne ze strony zydowskiej ale bardzo rzadkie. Byly i u nich wynaturzeniem a nie regułą. Pamiętajmy o tem.
Sprawa jest doskonale symetryczna jak np. przegięcia w procesach inkwizycyjnych. Czy się zdarzały ? Tak. Czy często ? Nie.
O to wlasnie chodzi,patrzenie bez klapek na oczach. W ramke i na sciane te slowa.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 07, 2010, 14:29:27 pm »

Mordy rytualne niewatpliwie miały miejsce, choc zapewne rzadko. Najprawdopodobniej dokonywała ich jakaś kabalistyczno-magiczna sekta, a nie żydzi głównego nurtu. Natomiast dodawanie krwi do macy do na 99% bzdura. Nawet dla tych sposród kabalistów, którzy odrzucali Talmud krew jest niekoszerna.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #55 dnia: Stycznia 07, 2010, 16:28:23 pm »

To jest wlasnie teza powaznych historykow : mordy rytualne byly dzielem judaistycznej sekty. O przepisie na mace nic nie pisalem, bo sie nie znam. Moze sie kolegow z neokatechumenatu spytac ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #56 dnia: Stycznia 07, 2010, 18:44:30 pm »

To jest wlasnie teza powaznych historykow : mordy rytualne byly dzielem judaistycznej sekty.
Co znaczy "rytualne"? Czy ta sekta, w ramach swego rytuału, czy liturgii, wymagała zamordowania chrześcijanina? Coś w rodzaju sekt satanistycznych i zabijania kotów? Czy też dokonywali tego z czystej nienawiści religijnej?
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #57 dnia: Stycznia 07, 2010, 22:55:15 pm »

Prosze pamietac, ze to sa hipotezy majace wyjasnic fakty, a nie pewniki historyczne. Polecam na poczatek ks. Pranajtisa, a potem w/w liberalnych historykow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #58 dnia: Stycznia 07, 2010, 23:19:46 pm »

O to mi chodzi. Faktem jest śmierć. Ale od zamordowania chrześcijanina przez grupę żydów do "mordu rytualnego" jeszcze jest daleka droga. Nie zaprzeczając faktom śmierci, szukam dowodów na istnienie rytuału.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #59 dnia: Stycznia 07, 2010, 23:25:15 pm »

no to ja też polecam na poczatek ks. Pranajtisa
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Maca i żydowskie mordy rytualne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!