Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:11:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Abonament radiowo-telewizyjny
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Abonament radiowo-telewizyjny  (Przeczytany 10086 razy)
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« dnia: Stycznia 02, 2010, 20:01:52 pm »

Płacicie Państwo, czy nie płacicie?

Tak więc nie płacąc: grzech, czy nie grzech?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 02, 2010, 20:09:31 pm »

A dlaczego to miałby być grzech?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 02, 2010, 20:20:53 pm »

No bo odbiera się audycję, a się za nią nie płaci. Jest to rodzaj kradzieży.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 02, 2010, 20:30:45 pm »

Przyjmijmy, że mam w domu telewizor, ale nie oglądam w nim stacji telewizyjnych, czy wtedy też Pani zdaniem kradnę ponieważ nie płacę abonamentu RTV?
Czy posiadając radio lecz słuchając jedynie stacji komercyjnych będzie mnie Pani zachęcała do płacenia abonamentu radiowego?
Co w sytuacji, gdy wykupiłem abonament u jednego z nadawców telewizji satelitarnej, muszę płacić dodatkowo TVP?
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 02, 2010, 20:32:00 pm »

No bo odbiera się audycję, a się za nią nie płaci. Jest to rodzaj kradzieży.

Nie kradzieży, a wyłudzenia usługi.

Równie dobrze można ustanowić podatek za korzystanie z powietrza.
Jeśli media publiczne chcą, żeby za korzystanie z nich płacić, to niech wprowadzą sobie jakieś dekodery. Wtedy ten kto będzie chciał oglądać taniec na lodzie i M jak miłość będzie płacił, a ten kto będzie oglądał inne stacje - nie.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 02, 2010, 20:56:21 pm »

Jeśli się nie ogląda tych stacji/nie słucha tych programów, to raczej problemu grzechu nie ma. Co innego jak się to robi.

Jeszcze pozostaje problem opłacania tzw. "gotowości świadczenia usług", czyli fizycznej możliwości odbioru- w sumie to właśnie jest istota abonamentu. I tu są schody. To tak jak z telefonem, podłączył Pan telefon, ale go nie używa, lecz abonament i tak trzeba zapłacić. Chyba, że to komórka na kartę, ale to co innego ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 02, 2010, 21:02:38 pm »

pozostaje problem opłacania tzw. "gotowości świadczenia usług", czyli fizycznej możliwości odbioru

Pozostaje przypomniec dowcip z baca domagajacym sie skazania za gwalt
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 02, 2010, 21:05:05 pm »

Nie moja wina, że studiuję administrację i mam biurokratyczne podejście  :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 02, 2010, 21:06:20 pm »

Jeśli się nie ogląda tych stacji/nie słucha tych programów, to raczej problemu grzechu nie ma.
Ale według obowiązującej wykładni prawa polskiego i tak trzeba płacić w przytoczonych przeze mnie wyżej przykładach.

Co w sytuacji, gdy wykupiłem abonament u jednego z nadawców telewizji satelitarnej, oglądam za pośrednictwem satelity "Jedynkę" jak i "Dwójkę", czy muszę według Pani płacić dodatkowo TVP?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 02, 2010, 21:07:28 pm »

Nie wiem. Przepisów wiele jest idiotycznych. W sumie płacąc abonament telefoniczny też płaci Pan np. za możliwość wykonania połączeń międzynarodowych, chociaż może Pan z nich w ogóle nie korzystać...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 21:11:01 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 02, 2010, 21:40:41 pm »

Jeszcze pozostaje problem opłacania tzw. "gotowości świadczenia usług", czyli fizycznej możliwości odbioru- w sumie to właśnie jest istota abonamentu.

To niech TVP uniemożliwi korzystanie ze swoich programów tym, którzy nie płacą abonamentu i po sprawie. Ze swoich programów, nie wszystkich jakie istnieją i które z abonamentem nie mają nic wspólnego.

Poza tym łamanie prawa nie jest grzechem. Czyny grzeszne a niezgodne z prawem są w stosunku niezależności. Są takie grzechy, które są czynami zgodnymi z prawem, są takie czyny niezgodne z prawem, które nie tylko nie są grzechami ale wręcz obowiązkiem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 21:42:56 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 03, 2010, 12:44:00 pm »

A inna ciekawa sprawa, że odbiór naziemny jest u mnie słaby, byłem "zmuszony" wykupić dekoder i tam otrzymałem też programy TVP .

Opłata  jest niby za odbiornik, ale jeśli odbieram z normalnej anteny tylko Polsat to komu mam płacić?  TVP- niby dlaczego!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 03, 2010, 13:13:46 pm »

Problem jest zupełnie inny i znacznie poważniejszy. Mianowicie, czy poddany władzy legalnej moze nie płacic podatków nałozonych przez te władzę gdy właśnie ma takie widzimisie, ze podatek mu się nie podoba? Tylko ślepiec lub hipokryta - gdy podatek nie jest ciężki - może się nad tym zastanawiać. Powtarzam: władzy legalnej . A nasza taka jest. Chyba, że uznajemy ją za okupantów (i - między innymi - nie braliśmy udziału w wyborach) - wtedy to co innego. Ale wtedy to oczywiście ta dyskusja ma jeszcze mniejszy sens.

Takie rozważania to jedna z odmian modernizmu: "Mam wolność by ustanawiać swoje prawa i obowiązki".

Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 03, 2010, 13:17:43 pm »

Czyli Pan, Panie Waldemarze płaci, albo nie ma radia i telewizora?!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 03, 2010, 13:39:15 pm »

Czyli Pan, Panie Waldemarze płaci, albo nie ma radia i telewizora?!

Jak to coś pomoże (wątpię), to odpowiem:

Płacę za sam odbiornik radiowy (nie mam odbiornika TV a radia nie słucham. Mam jednak odtwarzacz CD, który jest "na trwałe złączony" z radiem  - w sumie jest to znacznie mniejsza kwota (choć i tej żal). Mógłbym co prawda z komputera, ale mam niezłe głośniki i  odtwarzacz pełni rolę też wzmacniacza.

Powtarzam, problem jest poważniejszy: podatek od psa, podatek ZUS, podatek dochodowy, podatek od parkowania itp, itd. Dysksja nie wiadomo dlaczego zajmuje sie malutkim i tak samo bezsensownym jak inne. Chyba dlatego, że władca nie ściga bo chodzi o tak małą kwotę.

Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Abonament radiowo-telewizyjny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!