Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 13:34:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lednicka Liturgia Godzin
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Lednicka Liturgia Godzin  (Przeczytany 23291 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 08, 2009, 19:58:09 pm »

Ten brewiarz lednicki nie ma godziny czytań, która według mnie jest najwartościowsza bo zawiera czytania duchowe.
W zakonach mniszych uważają że jutrznia i nieszpory są najważniejsze.

W Liturgii Godzin dominuje tzw. aspekt latreutyczny, czyli oddawanie Panu Bogu należnej mu czci, a nie dydaktyka. Stąd taki nacisk na Jutrznię i Nieszpory. I dlatego czytania w LG poza Godziną czytań są takie krótkie:)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #31 dnia: Maja 09, 2009, 20:44:31 pm »

Proszę Państwa o radę.
Moja siostra (16 lat) chce jechać na Lednicę. Poprzeć ją czy wybić to z głowy? Z jednej strony myślę zo to w jakiś sposób utwierdziłoby ją wierze(może zaczełaby odmawiać brewiarz), ale z drugiej obawiam się że nabierze "ducha soboru" oraz zagustuje w tych wszystkich lednickich praktykach,i już jej nie przejdzie.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #32 dnia: Maja 09, 2009, 21:07:42 pm »

Wg mnie niech jedzie. Ja byłem i nic mi się nie stało. Przecież to nie DN ;) Tam bym bał się ją puścić ;p Może się to przyczynić do wzrostu wiary, nawet jeśli jej okazywanie tam będzie niedoskonałe.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #33 dnia: Maja 09, 2009, 21:37:30 pm »

Czy neoni jeżdzą na Lednicę ? Tzn. czy ich wspólnoty organizują takie wyjazdy ?
Zapisane
kjgeneral
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #34 dnia: Maja 09, 2009, 22:50:26 pm »

Proszę Państwa o radę.
Moja siostra (16 lat) chce jechać na Lednicę. Poprzeć ją czy wybić to z głowy? Z jednej strony myślę zo to w jakiś sposób utwierdziłoby ją wierze(może zaczełaby odmawiać brewiarz), ale z drugiej obawiam się że nabierze "ducha soboru" oraz zagustuje w tych wszystkich lednickich praktykach,i już jej nie przejdzie.
Śmiało może ją Pan zachęcić. Takie doświadczenie może ją wprowadzić w sferę głębszego zainteresowania Panem Bogiem., że tak sparafrazuję "od tańca (lednickiego) do różańca". Lednica rozbudzi ją do formacji, którą Pan będzie kontynuował  :D
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #35 dnia: Maja 10, 2009, 10:20:48 am »

Czy neoni jeżdzą na Lednicę ? Tzn. czy ich wspólnoty organizują takie wyjazdy ?

Taaa i biorą przenośną składaną salkę, przenoszą się na koniec i celebrują swoją "Eucharystię".

Na serio nie mam pojęcia, ale na Lednicy musieli by uczestniczyć w normalnym (?) NOMie. A od Komunii pod postacią opłatków mogą dostać alergii. Więc ciekawe czy przyjeżdzają.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #36 dnia: Maja 10, 2009, 14:34:29 pm »

Lednica rozbudzi ją do formacji, którą Pan będzie kontynuował :D
Oby tak się stało. :D
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #37 dnia: Maja 10, 2009, 14:36:29 pm »

Jak najbardziej niech jedzie, na zle to nie wyjdzie.
Pozdrawiam
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #38 dnia: Maja 11, 2009, 11:55:13 am »

Czy neoni jeżdzą na Lednicę ?

Raczej nie.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Maja 11, 2009, 12:00:55 pm »

Czy neoni jeżdzą na Lednicę ? Tzn. czy ich wspólnoty organizują takie wyjazdy ?

nie
może jakoś indywidualnie, ale osobiście nie słyszałem...
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #40 dnia: Maja 20, 2009, 10:32:46 am »

Czy neoni jeżdzą na Lednicę ? Tzn. czy ich wspólnoty organizują takie wyjazdy ?

Nie jeżdżą. W ogóle nigdzie nie jeżdżą, poza swoimi konwiwencjami czy pielgrzymkami tylko dla wspólnot. 
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #41 dnia: Maja 20, 2009, 21:11:40 pm »

Stanowczo odradzam, po co ryzykować kontakt ze złem, po co wierzyć samemu sobie - nie zarażę się? Zło to zło i lepiej go unikać, niż udawać się w oko cyklonu, w epicentrum posoborowia. Uczestniczy tej imprezy pewnie nie wiedzą, że uczestniczą w ochydzie spustoszenia, ale tradycjonalista to wie i myslę, że nie powinien swą obecnością legitymizować zła. Widząc jak lekceważony jest Bóg, jak wiara sprowadzana jest do zabawy i imprezy delikatna szesnastoletnia dusza może doznać sporych urazów i szkód. Lepiej patrzeć na adorację Pana Boga, niż "kumplowanie się" z Nim.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2009, 21:13:37 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #42 dnia: Maja 20, 2009, 21:35:43 pm »

Trochę Pan Panie Edi przesadził. Nie mówię że Lednica jest świetna ale znam bardziej kiepskie imprezy. W Lednicy parę osób się jednak wyspowiada.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #43 dnia: Maja 20, 2009, 21:41:42 pm »

Panie Edi, nie przesadzałbym tak. Co w Lednicy jest tak piekielnego? Tańce z tego co wiem są poza Mszą, więc nie widze w nich problemu. Bardzo dużo osób tam się spowiada, jak wspomniał pan Major. Dodatkowo w tym roku ktoś może odkryć i pokochać LG.

Poza tym lepiej być nowoczesnym katolikiem czy agnostykiem/ateistą? Odpowiedź nie jest wcale łatwa.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2009, 21:44:01 pm wysłana przez rafik93 » Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #44 dnia: Maja 20, 2009, 21:42:50 pm »

W kikokarmenacie też się parę osób wyspowiada, w Asyżu się modlili, kard. Kasper czasem krzyż zakłada, a w KEPie to nawet mają obraz z Matką Bożą. Tyle, że to wszystko są pobożne (same w sobie dobre) dodatki do obłąkanej ideologii posoborowia. Usprawiedliwianie Legnicy przypomina mi niedawne stwierdzenia jednej z Forumowiczek, że warszawskie NOM są mimo wszystko (sic!!!) godne, że nie ma nadużyć etc.

Jak bardzo zło musi zdjać maskę, żebyśmy powiedzieli: idź precz szatanie? Jak dla mnie na Legnicy ta maska już tylko ledwo ledwo zakrywa kosmatą twarz, wykrzywioną szyderczym śmiechem z najświętszych niegdyś misteriów Kościoła.

A co jest złego? Zabawa zamiast ofiary, adoracji i kontemplacji. Zaiste jak mawiał Wielki Papież "człowiek jest drogą" tego Kościoła :"(

« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2009, 21:46:26 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lednicka Liturgia Godzin « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!