Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:21:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Neoepiskopat
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Neoepiskopat  (Przeczytany 13995 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« dnia: Marca 09, 2009, 14:11:29 pm »

Tak sobie czytałem informacje na stronie KiEPskich i co wyczytałem:

Cytuj
Wybory przewodniczącego, troska o powołania oraz przemówienie założyciela Neokatechumenatu Kiko Argüello to najważniejsze wydarzenia zebrania plenarnego biskupów. Episkopat Polski obradować będzie dwa dni - od wtorku 10 marca do środy.

Komentarza brak.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 09, 2009, 14:30:43 pm »

I czy ktoś twierdzi jeszcze, że KiEPscy to okreslenie na wyrost? Po tej informacji wydaje się to wręcz eufemizmem  :P
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 09, 2009, 14:33:29 pm »

Tak sobie czytałem informacje na stronie KiEPskich i co wyczytałem:

Cytuj
Wybory przewodniczącego, troska o powołania oraz przemówienie założyciela Neokatechumenatu Kiko Argüello to najważniejsze wydarzenia zebrania plenarnego biskupów. Episkopat Polski obradować będzie dwa dni - od wtorku 10 marca do środy.

Komentarza brak.

Nie mogę znaleźć tego komunikatu, mógłby Pan podać link?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 09, 2009, 14:35:12 pm »

http://www.episkopat.pl/?a=kalendarium_show&typ=INFORMACJE&id=10351
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 09, 2009, 14:38:50 pm »

http://www.episkopat.pl/?a=kalendarium_show&typ=INFORMACJE&id=10351

Kikoś i Teze - widzisz Boże i nie grzmisz!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 09, 2009, 14:42:51 pm »

Za to demon grzmi, aż złonet nie nadąża wklejać niusów...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 09, 2009, 14:51:10 pm »

Musiałem wyjść do Kolegów, gdzie w laboratorium mają wyciąg chemiczny, gdzie bez obawy skażenia terenu mogłem się wypowiedzieć, co o tym myślę ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 09, 2009, 15:24:14 pm »

Czyli biskupi będą zmieniać KPK... Ciekawe kiedy maila z Rzymu dostaną, że zajmują się głupotami :P
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 09, 2009, 16:39:06 pm »

Rzeczywiście komunikat w swym brzmieniu "w zakresie neokatechumenatu" brzmi prawidłowo: biskupi chcę poznać statut tej organizacji. Co w tym złego?

W następnym cytacie jest odpowiedź:

Mój proboszcz dobrze to czuje i już zawczasu podnosi wskaźniki ekonomiczne.


Po co zaraz ściągać Kikosia z Galilei, czy gdzie go tam rogaty&ogoniasty nosi? Przecież to koszty! Przeloty, zakwaterowywanie i co tam jeszcze.
W zupełności wystarczyłby Pan Dybowski z Komorowa, założę się że statut neoński lepiej zna od Kikosia z Karmeńcią razem wziętych.   
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 09, 2009, 16:45:00 pm »

ha! ha! Ależ Pan zestawił!

Robię co mogę, rogaty&ogoniasty i sługi jego najbardziej boją się śmiechu!
Pozdrowienia
J.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 09, 2009, 18:18:09 pm »

Moim skromnym zdaniem najgorsze jednak jest to:
Cytuj
biskupi dyskutować też będą nad kadencyjnością proboszczów
gdyż już zaczynają niszczyć ostatnią ostoję Kościoła: proboszczów. Ich eminencje będą zamienianiać parafie w zakłady przedsiebiorstwa "Kościół PL - Sp.Jawna - wymienic nazwiska biskupów KEP". Mój proboszcz dobrze to czuje i już zawczasu podnosi wskaźniki ekonomiczne.
Dlaczego jest to najgorsze? Wszystko ma swoje plusy i minusy, a kadencyjnosc to nie koniec swiata i wiele problemow by rozwiazala (byla o tym zazarta dyskusja na forum przed historyczna awaria...). Nie musimy sie czegos trzymac tylko dlatego, ze cos jest stara praktyka, a nie ma teologicznego i dogmatycznego znaczenia.
Czyli biskupi będą zmieniać KPK... Ciekawe kiedy maila z Rzymu dostaną, że zajmują się głupotami :P
To nie jest glupota - zapewne chodzi o kadencyjnosc. KPK mowi w par. 522:
Cytuj
Proboszcz winien cieszyć się stałością i dlatego ma być mianowany na czas nieokreślony. Na czas określony biskup diecezjalny może mianować tylko wtedy, gdy zezwala na to dekret Konferencji Episkopatu.
Biskupi zadekretuja, wiec bedzie to zgodne z prawem. Kadencyjnosc to tez stalosc, nawet jeszcze wieksza, bo wiadomo od poczatku do konca, jak dlugo ktos bedzie proboszczem  ;)
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 09, 2009, 18:38:20 pm »

Zatem - ponieważ my mieliśmy kłopot go przeczytać bo chyba tajny, to może właśnie biskupi dlatego zaprosili?

To pan w kilku osobach występuje?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 09, 2009, 19:44:53 pm »

Pan Kiko i ks.(niestety) Marek są tam niepotrzebni. Znów reklama tego co z pewnością nie jest katolickie jak Taize i tego co jest wątpliwie katolickie jak Droga Neokatechumenalna.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 09, 2009, 20:18:10 pm »

Pan Kiko i ks.(niestety) Marek są tam niepotrzebni. Znów reklama tego co z pewnością nie jest katolickie jak Taize i tego co jest wątpliwie katolickie jak Droga Neokatechumenalna.

Tak pan wie lepiej niż biskupi i Stolica Apostolska, ale w końcu tradycja zobowiązuje.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 09, 2009, 20:26:34 pm »

Co do drogi neokatechumenalnej to tak ukrywają treść swych katechez, że ciężko stwierdzić czy i na ile są katoliccy...
Ale coś ostatnio po zatwierdzeniu statutu trwa jakaś ich ofensywa. Ich lider na KEPie, a z mojego podwórka to w Szczecinie pamiętne zdarzenie w seminarium, a także wielki transparent na kościele w głównym punkcie miasta zapraszający dorosłych na katechezy  (nigdzie na nim nie ma informacji, że to DN, więc pewności nie mam; świadczy o tym jednak charakterystyczny obraz autorstwa tego Kiko, czy jak mu tam, znajdujący się na tym transparencie)- i to z błędem (początek- 10. luty)... ;)
I choć ja sam często popełniam błędy językowe (zwłaszcza pisząc szybko na komputerze, np. na forum czy gg) to jednak jak widzę takie na wielkim transparencie zawieszonym na kościele w centrum miasta, trochę mnie to drażni...   
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Neoepiskopat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!