Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:28:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Towarzysz Generał - czyli o historii najnowszej
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Towarzysz Generał - czyli o historii najnowszej  (Przeczytany 1770 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« dnia: Grudnia 31, 2009, 10:15:01 am »

Szczególnie młodszym uczestnikom forum polecam film o towarzyszu generale Jaruzelskim - poniżej link do playlisty na YouTube, która ułatwia oglądanie (kolejne kawałki przeskakują same). Na końcu wywiad Rafała Ziemkiewicza z jednym z autorów filmu.

http://adjix.com/s5fe
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 31, 2009, 13:13:21 pm »

Szczególnie młodszym uczestnikom forum polecam film o towarzyszu generale Jaruzelskim - poniżej link do playlisty na YouTube, która ułatwia oglądanie (kolejne kawałki przeskakują same). Na końcu wywiad Rafała Ziemkiewicza z jednym z autorów filmu.

http://adjix.com/s5fe
Śmieszy mnie, gdy kolaboranci jednych okupantów wieszają psy na tych wcześniejszych. A co mi za różnica, czy Polska jest komusza czy koszerna? Ani jedna ani druga, nigdy nie będzie moja Polską Chrystusową.Przecież to jeden i ten sam diabeł. Nawet kilometry się zgadzają.

W życiu nie ma przypadków, są tylko znaki
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 31, 2009, 14:00:35 pm »

Szczególnie młodszym uczestnikom forum polecam film o towarzyszu generale Jaruzelskim - poniżej link do playlisty na YouTube, która ułatwia oglądanie (kolejne kawałki przeskakują same). Na końcu wywiad Rafała Ziemkiewicza z jednym z autorów filmu.

http://adjix.com/s5fe
Śmieszy mnie, gdy kolaboranci jednych okupantów wieszają psy na tych wcześniejszych.

Znaczy kto konkretnie jest kolaborantem "jednych okupantów" bo nie rozumiem?
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 01, 2010, 15:25:34 pm »

Szczególnie młodszym uczestnikom forum polecam film o towarzyszu generale Jaruzelskim - poniżej link do playlisty na YouTube, która ułatwia oglądanie (kolejne kawałki przeskakują same). Na końcu wywiad Rafała Ziemkiewicza z jednym z autorów filmu.

http://adjix.com/s5fe
Śmieszy mnie, gdy kolaboranci jednych okupantów wieszają psy na tych wcześniejszych.

Znaczy kto konkretnie jest kolaborantem "jednych okupantów" bo nie rozumiem?
Obecna projewropejska władza i jej apologeci
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 01, 2010, 15:55:53 pm »

Obecna projewropejska władza i jej apologeci

A konkretnie? Bo obecna, "projewropejska" władza bynajmniej nie należy do apologetów płk. Kuklińskiego - wprost przeciwnie, raczej wychwalają i chronią zdrajców pokroju towarzysza generała Jaruzelskiego. No chyba, że dla Pana autorzy tego filmu i Rafał Ziemkiewicz prowadzący potem wywiad to apologeci władzy.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 01, 2010, 19:58:05 pm »

Obecna projewropejska władza i jej apologeci

A konkretnie? Bo obecna, "projewropejska" władza bynajmniej nie należy do apologetów płk. Kuklińskiego - wprost przeciwnie, raczej wychwalają i chronią zdrajców pokroju towarzysza generała Jaruzelskiego. No chyba, że dla Pana autorzy tego filmu i Rafał Ziemkiewicz prowadzący potem wywiad to apologeci władzy.
Proszę Pana. Ja nie chcę prowadzić sporów politycznych ze zwolennikami Tradycji Katolickiej na temat oceny Jaruzelskiego czy innych osób żyjących w okresie PRL. Wiem jedno, że jeżeli Jaruzelski nie trzymał właściwej postawy w tamtym czasie, to nie brakowałoby ochotników do asysty, aby ,,dobrowolnie pod przymusem" popełnił honorowe samobójstwo.Dzisiaj młodsze pokolenie inaczej ocenia tamta rzeczywistość a inaczej taki jak ja który w stanie wojennym miał 20 lat i nie był nigdzie zaangażowany. Po prostu nie jestem ani zwolennikiem solidarności, ani komunistów.Tak proszę Pana , są i byli Polacy obojętni na działania Solidarności, która Polsce wolności wcale nie zwróciła, a jedynie zmieniła na kierunek służenia nowym panom.  Chcąc żyć w prawdzie, nie mogę pominąć zbrodni popełnionych przez siepaczy dawnej epoki które powinny być wyjaśnione i jednocześnie udawać że pod władza elit postsolidarnościowych wymieranie Polskiego Narodu piąte pod względem szybkości w Świecie, to robota nieboszczki bezpieki lub krasnoludków.Mam swój punkt widzenia i tyle. Dla mnie każdy współpracujący z obca agenturą,tajemnymi związkami których cele są niejasne lub dla nas szkodliwe, uważam za zdradę. Przywołał Pan postać Kuklińskiego, to tylko tyle odpowiem, że niech spoczywa w pokoju.IPN jest instytucją skompromitowaną w oskarżaniu Narodu Polskiego w rzekome pogromy żydowskie( Jedwabne czy Kielce).więc obecnie wyciągane oświadczenia dawnych aparatczyków Moskwy oczerniające Jaruzelskiego, którego rodzinę wymordowano w sowieckiej Rosji, jest próbą wybielenia ZSRR kosztem generała.Ja wierzę że była interwencja przygotowana i to ze wszystkich stron paktu warszawskiego.Film nie jest historyczny, a jedynie propagandowy.Pół prawdy, to całe kłamstwo.Ziemkiewicz? A co to za autorytet moralny?Z nikim  sporów prowadzić nie chcę, bo bardzo sobie cenię wiedzę o Tradycji tutejszych dyskutantów, natomiast na spojrzenie w ocenę stanu wojennego, przyjąłem punkt widzenia Jędrzeja Giertycha..Coś naprawdę dobrego z mozołem się buduje, a strajkami nikt potęgi Polski nie zbudował i nie zbuduje.Nie byłoby Jaruzelskiego to byliby inni i kto to wie jacy?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 01, 2010, 21:02:07 pm »

Panie Stefanie, z Pana wywodu zrozumiałem tyle, że wszyscy są zdrajcy i pachłki może poza Jędrzejem Giertychem, oceniać nikogo nie można - nawet tak ewidentnego sowieckiego pachołka jak towarzysz Jaruzelski. Dla ustalenia uwagi - nie idzie tu jedynie o stan wojenny, ale o całość życiorysu tego żałosnego sługusa Moskwy. A co do wiary, że miała być interwencja ZSRR - to na czym Pan tą wiarę opiera - poza słowem towarzysza generała (które, jak dla mnie, jest nic nie warte)?
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 01, 2010, 23:07:48 pm »

Panie Stefanie, z Pana wywodu zrozumiałem tyle, że wszyscy są zdrajcy i pachłki może poza Jędrzejem Giertychem, oceniać nikogo nie można - nawet tak ewidentnego sowieckiego pachołka jak towarzysz Jaruzelski. Dla ustalenia uwagi - nie idzie tu jedynie o stan wojenny, ale o całość życiorysu tego żałosnego sługusa Moskwy. A co do wiary, że miała być interwencja ZSRR - to na czym Pan tą wiarę opiera - poza słowem towarzysza generała (które, jak dla mnie, jest nic nie warte)?
Proszę Pana!
Epokę jednomyślności mamy za sobą wraz z pogrzebem nieboszczki PZPR. Ja nie muszę mieć z Panem jednego zdania czy kimkolwiek innym, jeżeli uważam że dana opinia jest zwykłą propagandą. Pan może w ten czy inny robiony na konkretne zamówienie pseudodokument wierzyć . Co innego dać wiarę a co innego dalej rozpowszechniać fałszywe świadectwo, grzesząc przeciw 8 przykazaniu .Jeżeli Polska byłaby Polską, czyli wolnym krajem wolnych ludzi i odpowiedzialnych, to najpierw w oparciu o dowody sporządza prokurator akt oskarżenia i nakłada na osobę podejrzaną o zdradę stanu areszt, aby nie mataczył w sprawie.Jeśli by tak było. Tak się nie stało, tylko propagandowo próbuje się robić ludziom wodę z mózgu.Po prawomocnym skazaniu winnego, można w oparciu o pewne dowody sporządzić dokument i ujawnić opinii publicznej. Tutaj jest na odwrót.Dla mnie Jaruzelski, stanem wojennym o 8 lat przedłużył okres, w którym Polski Naród posiadał i korzystał  ze swoich dóbr wytworzonych niedopłaconą pracą pokoleń powojennych, oraz bogactw naturalnych.Nie dla każdego ,,prywatyzacja"lat 90-tych i współcześnie, to źródło materialnego szczęścia, dobrobytu i powszechnej szczęśliwości.Pan ocenia stan wojenny z perspektywy ofiar i nie bierze pod uwagę,że tylko tej zimy z głodu, wychłodzenia organizmu czyli nędzy materialnej spowodowanej reformami popieranymi także przez Solidarność, już przeszło 100 osób nie żyje.
Od początku szokowej reformy Balcerowicza, straty idą w setki tysięcy a może miliony, dlatego że brak perspektyw życia młodych ludzi w Polsce odbiera im chęć posiadania potomstwa.Jestem miłującym Polskę i Kościół Święty wiernym, cenię sobie prawdę, i nie dam nabrać się na jakakolwiek propagandę szkodników Polskiego Narodu.Prawda wcale nie należy do jednych czy drugich,tylko pozostanie prawdą a jednostronny obraz jest zawsze fałszywy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2010, 23:12:44 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Towarzysz Generał - czyli o historii najnowszej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!