Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 09:20:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Wsparcie Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wsparcie Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana  (Przeczytany 1124 razy)
UnaVocePolonia
adept
*
Wiadomości: 32

« dnia: Kwietnia 28, 2022, 18:16:01 pm »

Stowarzyszenie Una Voce Polonia otrzymało list wart roztropnego upowszechnienia, zgodnie z wolą Autora:

Cytuj
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Szanowni Koledzy i Koleżanki, zwracam się z prośbą do wszystkich członków naszego Stowarzyszenia o pomoc w rozpowszechnianiu publikacji w języku polskim Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana, którego jestem klerykiem, a którego mam nadzieję, nie muszę nikomu z Szanownych przedstawiać.

Chociaż Instytutu jest jednym z największych tradycyjnych instytutów na świecie to w dalszym ciągu pozostaje prawie całkowicie nieznany w Polsce. Zapewne nie sprzyja temu fakt, że nie ma w nim jeszcze żadnych polskich kapłanów, ani tym bardziej polskich placówek, jak też liczne przeciwności stawiane takim wspólnotom. Aktualnie w seminarium jest jednak 9 polskich kleryków, wliczając w to mnie samego, i dlatego pojawiła się okazja do stworzenia publikacji w języku polskim, służącej dwóm celom: popularyzacji samego Instytutu w Polsce oraz pozyskaniu ofiarodawców. Pierwszy cel wypływa z pragnienia zarówno przełożonych jak i kleryków do zaistnienia Instytut w świadomości środowisk tradycyjnych w Polsce, drugi zaś z potrzeby utrzymania seminarium, które może istnieć i funkcjonować wyłącznie dzięki ogromnemu wsparciu i uprzejmości licznych dobroczyńców. Dodatkowo koszty dla polskich kleryków są znacznie trudniejsze do uregulowania niż dla ich zachodnich kolegów z racji płacenia czesnego w euro.

Mam więc przyjemność zaprezentować pierwsze owoce pracy polskich kleryków, jakimi są dwa listy otwarte, adresowane do naszych sympatyków i darczyńców. Listy te ukazują się regularnie co kilka miesięcy w różnych wersjach językowych i można w nich znaleźć opis życia oraz wydarzeń w seminarium. Muszę zaznaczyć, że wydarzenia są zawsze opisywane z pewnym opóźnieniem i tak też opis tego co działo się przez Wielki Post i Wielkanoc ukaże się bliżej wakacji, z kolei dwa przesłane listy opisują koniec poprzedniego roku akademickiego oraz pierwszy semestr. Jest to dopiero przyczynek do pracy i kolejnych publikacji, mam więc nadzieję, że w przyszłym roku dział polskich tłumaczeń zostanie znacznie poszerzony i ukażą się inne pisma seminarium jak na przykład nasz seminaryjny rocznikowy przegląd czy strona internetowa. Mam również nadzieję, że mogę liczyć na wsparcie członków Stowarzyszenia Una Voce Polonia, którego sam przez wiele lat byłem członkiem jak również w jego zarządzie, zarówno w temacie rozpowszechniania tych publikacji jak i pozyskania polskich ofiarodawców. Jeżeli ktoś jest  zainteresowany otrzymywaniem na bieżąco informacji oraz nowych Instytutu w języku polskim to najlepszą metodą jest przesłanie jakiejkolwiek darowizny, za pośrednictwem formularza na naszej stronie: https://donation.icrss.org/pl/ (Jeżeli to możliwe to prosiłbym o zostawienie opcjonalnej wiadomości o treści UVP, pozwoli to na identyfikację źródła darowizny) Nawet 10 czy 20 € to dla nas duże wsparcie, a adres darczyńcy, niezależnie od wysokości wpłaty, jest automatycznie dopisywany do listy wysyłkowej. Nasze publikacje są dystrybuowane w formie papierowej poprzez pocztę, dlatego przesłanie swojego adresu korespondencyjnego poprzez powyższy formularz jest obowiązkowe.

Przesłane materiały są dopuszczone do publikacji internetowej oraz rozpowszechniania, więc jeżeli ktoś z Szanownych Kolegów bądź Koleżanek miałby możliwość przekazania tego dalej, pokazania znajomym lub dotarcia do szerszej grupy odbiorców poprzez publikację w różnych zasobach internetowych to będę za to niezwykle wdzięczny, jak również o informację, gdzie publikacja została umieszczona. Prosiłbym jedynie o wstrzemięźliwość w kwestiach publikacji na FB, które roi się od szkodników, hejterów i ludzi zawistnych, mających nieograniczony dostęp do komentarzy.

Oprócz tego, chciałbym zaznaczyć, że seminarium jest otwarte na kolejnych polskich kandydatów, a wstąpienie nie jest skomplikowane. Mimo trwających sporów, niepokojów i plotek, seminarzyści mogą w dalszym ciągu formować się z dala od świata w przepięknie usytuowanym seminarium w Gricigliano na jednym z toskańskich wzgórz niedaleko Florencji, tak jak odbywa się to już od wielu lat. Reszta znajduje się w przesłanych listach, zachęcam więc do lektury i przekazywania dalej.

In Christo Rege,
kl. Szymon Orkisz

W załączeniu dwa foldery informacyjne Instytutu:

https://mega.nz/file/tAsG1DzY#hD-piKXg_TaW4qP8olN1QI_B4cIpzcK7K4eYsKk8SyI

https://mega.nz/file/xJNjDRaY#Q7OphoxREj9nNwD8LOWTm74wdD7bh34rhg3B6d757qM
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2022, 18:57:12 pm wysłana przez UnaVocePolonia » Zapisane
Kacper
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 20, 2023, 21:38:41 pm »

Wzeszła polska strona Instytutu.

https://icrss.pl/
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 21, 2023, 14:41:04 pm »

Ma być jakaś ich placówka w Polsce?
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Wsparcie Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!