Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 16:32:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Kanonicy Regularni św. Jana Kantego
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Kanonicy Regularni św. Jana Kantego  (Przeczytany 14854 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 07, 2010, 22:47:02 pm »

Kanonicy sw. Augustyna z USA to faktycznie birytualisci. Zalozyl ich rozlamowiec z FSP, a wczesniej z FSSPX, ks. Oppenheimer, o ktorym bp Williamson mawial "that Jew in Econe...". Zbieraja roznych vagusow, ktorzy nie moga sobie znalesc miejsca gdzie indziej.
Jak to czytam i inne informacje to mam wrazenie, ze przez te ostatnie 21 lat z FSSP odeszlo jakies 50 ksiezy....

Grzechem pierworodnym FSP jest to, ze nigdy nie zostala nakreslona linia programowa, jak to ma miejsce w wypadku chocby IDP. Niezgoda na konsekracje biskupie z 1988 i te pare metnych akapitow w "Ecclesia Dei" to jeszcze za malo na kamien wegielny zgromadzenia. Od samego poczatku FS to byl groch z kapusta : od konserwatywnych birytualistow po lightowych sedekow. Dla wielu klerykow to byla jedyna mozliwosc otrzymania swiecen kaplanskich, ktorych w zyciu by im nie udzielono w macierzystych diecezjach (to byla jeszcze epoka wywalania za noszenie koszuli z koloratka). Nic wiec dziwnego, ze petrysci sie wykruszaja. Czesc zostala po volkoffowsku "wyjeta" przez biskupow diecezjalnych, czesc odeszla realizowac wlasne pomysly (niektore skadinand calkiem niezle jak np. MMB z Tulonu), czesc sie wrocila do wymiotu swego etc. Paradoksalnie bardziej jednoznacznie tradycyjne oblicze FSP do dzielo ostatnich kilku lat, nowego przelozonego generalnego ks. Berga i nowej ekipy w Wigratzbad odpowiednio formujacej klerykow pierwszeo roku.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 24, 2010, 23:37:04 pm »

Ja w Krakowie znam tylko Kanoników Regularnych Laterańskich :) Co do Kanoników św. Jana Kantego - aż miło popatrzeć, że robią tyle dobrego. Aż duma rozpiera (do miejsca narodzin świętego mam jakieś 1.5km ;D ) ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 25, 2010, 15:09:48 pm »

Co do Kanoników św. Jana Kantego - aż miło popatrzeć, że robią tyle dobrego. Aż duma rozpiera (do miejsca narodzin świętego mam jakieś 1.5km ;D ) ;)
No to może pan się udać w pieszą pielgrzymkę w to miejsce.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 25, 2010, 18:49:25 pm »

Cytat: mac
No to może pan się udać w pieszą pielgrzymkę w to miejsce.
Czasem się robiło ;D Tylko, że owa parafia bynajmniej zbytnio uświęcona nie jest mimo tego, że tuż obok kościoła jest kaplica wybudowana we wspomnianym miejscu narodzin, więc od jakiegoś roku jej unikam (zwłaszcza, że aby dostać się do kaplicy trzeba mieć wiedzę co, kto, gdzie, kiedy) ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 25, 2010, 19:25:31 pm »

Aha, czyli miejsce tylko dla wtajemniczonych. :-\
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 25, 2010, 19:29:12 pm »

Tzn trzeba polatać za jakimś księdzem, który powie, że klucz ma siostra zakrystianka w zakrystii ;D Gorzej jak jej nie ma (wtedy tylko miłosierdzie księdza może pomóc) ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 25, 2018, 17:41:34 pm »

Niestety nieoczekiwanie sprawa przybrała całkiem inny obrót: o. Phillips został gdzieś zesłany bez ostatecznego podania przyczyny…

Więcej można przeczytać tu: https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/06/it-seems-well-never-know-what-happened.html i tu: https://onepeterfive.com/father-c-frank-phillips-will-not-return-as-pastor-of-st-john-cantius-church/
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 29, 2018, 16:05:53 pm »

kosmici go porwali? A może bergoglianie??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 29, 2018, 18:08:53 pm »

Nie – zmartwychwstańcy. O. Phillips ma przebywać w bliżej nieokreślonym „obiekcie” należącym do jego macierzystego zgromadzenia. O miejscu tym wiadomo tyle, że znajduje się z dala od parafii św. Jana Kantego. Ma tam otrzymywać „wsparcie”.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 29, 2018, 23:32:35 pm »

Mógł wcześniej o tym pomyśleć, by został zwolniony ze ślubu posłuszeństwa i być Inkardynowany  do Kanoników
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 30, 2018, 16:29:41 pm »

Mógł wcześniej o tym pomyśleć, by został zwolniony ze ślubu posłuszeństwa i być Inkardynowany  do Kanoników
Z tego co wiem to ci kanonicy to stowarzyszenie na prawie diecezjalnym. Więc mógł co najwyżej być inkardynowany do diecezji.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 30, 2018, 17:45:20 pm »

Tak czy inaczej zdany na łaskę lub niełaskę biskupa.....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Kanonicy Regularni św. Jana Kantego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!