Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 22:04:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "ci którzy powinni mówić, będą milczeć"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: "ci którzy powinni mówić, będą milczeć"  (Przeczytany 15246 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 09, 2010, 11:01:21 am »

Nie zachodzi więc tu żadna "sprzeczność" i nie widzę w tym osobiście nic podejrzanego że Matka Boża użyła tej nazwy.

póki co czekamy cierpliwie na jakieś informacje o zatwierdzeniu tych objawień (daty, zakres orzeczeń Kościoła itp.) - bez tego nie ma sensu traktować artykółów nt Quito jako czegoś poważnego

Nie musimy w ogóle się odnosić do Quito, nie możemy jedynie jemu zaprzeczać, zresztą Quito i tak jest że tak powiem "umiarkowane" w stosunku do objawień w La Salette, Fatimie czy bł. Katarzyny Emmerich ...jeśli by tego było mało, to z kolei te objawienia i tak są "umiarkowane' w stosunku do rzeczywistości stanu Kościoła, który możemy zaobserwować "gołym" bądź uzbrojonym okiem. Tytułowe słowa tego wątku są od dawna oczywiste dla katolików i nie potrzeba by to stwierdzić żadnego objawienia prywatnego. Herezje szaleją, apostazja kwitnie, nie wiem czy 7 - 10 % katolików wyznaje jeszcze prawdziwą Wiarę i jest świadoma tego w co wierzy, zaś "ci którzy powinni mówić ..."( baa... powinni krzyczeć !!! ) w najlepszym razie "...milczą...". Milczą kapłani, milczą biskupi, milczą watykańskie kongregacje i milczą posoborowi Papieże.( lub wszyscy oni biorą jakiś tam udział w obecnej "rozpierdusze" ). Co więcej trzeba...Anioła z Nieba ???
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 09, 2010, 12:44:14 pm »

Tytułowe słowa tego wątku są od dawna oczywiste dla katolików i nie potrzeba by to stwierdzić żadnego objawienia prywatnego. Herezje szaleją, apostazja kwitnie, nie wiem czy 7 - 10 % katolików wyznaje jeszcze prawdziwą Wiarę i jest świadoma tego w co wierzy, zaś "ci którzy powinni mówić ..."( baa... powinni krzyczeć !!! ) w najlepszym razie "...milczą...". Milczą kapłani, milczą biskupi, milczą watykańskie kongregacje i milczą posoborowi Papieże.( lub wszyscy oni biorą jakiś tam udział w obecnej "rozpierdusze" ). Co więcej trzeba...Anioła z Nieba ???


A my? Czy my też nie milczymy? Oto mi chodzi w tym wątku... czy robimy coś poza narzekaniem na tym i innych forach? Czy zgłaszamy nadużycia do Watykanu, biskupów, czy upominamy taktownie naszych proboszczów, wikarych, czy dajemy im mądrą lekturę? Czy bronimy kapłanów odprawiających KRR? O tym jest ten wątek!!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 09, 2010, 12:45:55 pm »

Mam nadzieję, że jak tu wszyscy jesteśmy to bronimy ... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 23, 2010, 14:44:55 pm »

Ciekawa relacja z Quito - Różaniec o Poranku, Quito, 2 lutego 2010 r.

Sukces Matki Bożej Dobrego Zdarzenia w Quito

http://www.piotrskarga.pl/ps,4865,3,0,1,I,informacje.html






Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 23, 2010, 15:39:35 pm »

Cytuj
A my? Czy my też nie milczymy? Oto mi chodzi w tym wątku... czy robimy coś poza narzekaniem na tym i innych forach? Czy zgłaszamy nadużycia do Watykanu, biskupów, czy upominamy taktownie naszych proboszczów, wikarych, czy dajemy im mądrą lekturę? Czy bronimy kapłanów odprawiających KRR? O tym jest ten wątek!!

Zgadzam się z Panią.
Więcej, mam takie spostrzeżenie; wytykamy posoborowiu, że wymienia uśmiechy ze światem, tymczasem wierni uczestniczący w KRR niechętnie podpisują wnioski/prośby o KRR bo: "taka ostra akcja nic nie da".
Rodzi się pytanie: czy będąc w posiadaniu "kompletu odmownych odpowiedzi" z kraju i nieskuteczną interwencję Komisji ED u ordynariusza, nie mamy prawa do Mszy Św. u Bractwa Św.P X. ? 
Jak w takich okolicznościach wygląda zarzut o "niegodne" sprawowanie przez fsspx Mszy. Mając "komplet" odpowiedzi odmownych, chętnie zapytam o tę kwestię Mgr. Pozzo.

Dwa razy rozmawiałem na temat "pisania do oporu" z b. znanymi osobami szeroko pojętego Tradilandu.
Owszem sami działają, ale co do inicjatywy oddolnej to "wolą aby jej nie było" gdyż, albowiem trzeba czekać - jest światełko w tunelu ...itp. (Piszę o działaniu lokalnym).
Osobiście wyczułem taką rzecz: napiszecie, nic nie dostaniecie. Nic nie dostaniecie nawet po liście do ED, to "zradykalizujecie się " i pójdziecie do fsspx. A ja tu dialoguję od proboszcza do dekanatu i mamy 2-pieczenie na 1-ogniu: - Mszy Św. jak nie było tak nie ma, - Nikt o fsspx nie myśli, - no i przeczekamy ;)
Czasami natomiast jest zgoda na Mszę 1-raz w m-cu, ale w zamian za ciszę. Jak coś się sypnie w powiecie, to "zabierzemy wam zabawki".
Msza świeci pustkami, więc ulega likwidacji, bo nikt nie mógł się o niej dowiedzieć. Nie mógł, "bo Panie cichooo! sza! taki był Panie warunek". Niestety rodzą się we mnie wątpliwości co do szczerości tych rozmów "za zamkniętymi drzwiami" naszych dowódców z hierarchią (od proboszcza do biskupa).
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 23, 2010, 15:52:21 pm »

Panie Torus, ja nie wiem aż tak dokładnie jak to wygląda. Też mam opór w parafii, ale są nadzieje, że jak się stopnieją lody na górze, stopnieją i na dole. Mam na myśli górne lody u biskupów niektórych. Modlę się o rozwój Tradycji. Natomiast widzę, że clue całej sprawy to PROMOCJA kościołów z Mszą trydencką. W Krakowie przypuszczam, że 95% ludności nie wie w ogóle, że np. u ojców bonifratrów jest Msza trydencka, a jakieś 75% albo i 80% nie wie w ogóle co to za Msza. I tu jest pies pogrzebany. Jeśli rozpromujemy Tridentinę, będzie coraz więcej ludzi na Mszach- będzie musiała się zwiększyć liczba Mszy, księża będą musieli się nauczyć odprawiania Mszy trydenckiej, ludzie jakby to oddolnie wymuszą, a gdy zaczną chodzić na Tridentinę, zaczną i interesować się Tradycją. Wtedy też może nastąpić pewien, na początku niewielki, odpływ wiernych z macierzystych parafii, ale on wymusi niejako naukę Mszy u księży w danej parafii- zadanie też nie na 2 miesiące, ale na dłużej, bo jeszcze ministranci, chór itd., bo trzeba będzie zapewnić konkurencyjność. To dość proste. I tak sami wymusimy np. Tridentinę w każdym dekanacie. Nie w ciągu roku, ale proces ten pewnie z 3-5-7 lat zajmie. Może to dobre zadanie na Wielki Post? Promocja Mszy trydenckiej. Zadanie na, moim zdaniem ok. 3 lata, żeby to przyniosło wyraźny i stały efekt, ale na pół roku, żeby już było widać jakieś efekty. Nie można się kisić we własnym sosie. Trzeba wyjść do ludzi. Przynajmniej jak chodzi o Msze sprawowane na mocy SP, nie mamy żadnych powodów do skrępowań w ich promocji- jasne, trzeba z taktem, a nie z butami, żeby nie wyszło, że odbieramy wiernych, ale trzeba promować. Być może niedługo o Mszy u bonifratrów powstaną ulotki, na pewno zawisną plakaty na mieście. Do roboty ludzie z Warszawy, Łodzi, Lublina, Rzeszowa, Poznania, Wrocławia! Nie osiągniemy sukcesu u biskupów- w sensie liczenia się z nami- dopóki nie uderzymy w liczebność.  ;) I wcale nie znaczy, że mamy iść na ilość, nie- mamy iść na jakość, ale często jest wielu ludzi o tradycyjnych przekonaniach, którzy utyskuje na sytuację w swojej parafii, a nie wie, że kilka kościołów dalej jest Tridentina! Ja od urodzenia mieszkam w Krakowie i do maja zeszłego roku nie wiedziałam, że jest, gdybym się w Beczce nie dowiedziała! Ora et LABORA! I nie że powie ktoś- fajny pomysł i siądzie przed tv- ktoś się tym musi zająć, nie czekaj, że zrobi to sąsiad, tylko zacznij Ty!!!!!
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2010, 15:58:49 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Torus
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 23, 2010, 19:31:28 pm »

Proszę wykonać plakaty i udać się do sąsiednich parafii i rozwiesić je. A następnie proszę opisać swoje wrażenia na forum.

Istota całej promocji polega na tym, że wchodzi Pani w konflikt z parafiami. Plakatów w widocznym miejscu nie pozwolą Pani powiesić. Pozostaje przykleić plakat do dykty i powiesić sobie na szyi. Tak udekorowana może Pani rozdawać ulotki wychodzącym z kościoła  ;). Nie mam nic przeciwko takim akcjom, problem w tym, że wchodzi Pani tym sposobem "na wojenną ścieżkę". A my Polacy tego nie lubimy. Lubimy natomiast gdy nam się na tacy poda; wtedy możemy pokręcić nosem i łaskawie przyjąć.

p.s.
Proszę zauważyć ciekawą rzecz.
Postawa ostra, bezkompromisowa wobec soborowia nie jest, delikatnie mówiąc, ulubioną postawą miłośników Tradycji (także obecnych na tym forum). Ale gdy przyszło do anonimowego głosowania na "świeckiego roku 2009 zasłużonego dla Tradycji" wygrywa bezapelacyjnie Pan Dextimus.
Potwierdza się stare powiedzenie "dla Polaków można wiele, z Pola....".

Szkoda, że jest Pani z Krakowa a nie ze Stolicy ;) :P; dopiero zrobilibyśmy "dym"
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 23, 2010, 19:42:40 pm »

Panie Torus, ja to porozklejam na tablicach ogłoszeń na osiedlach- mam doświadczenie w rozklejaniu plakatów o adoracji z Beczki. Po kilku dniach będą pewnie zerwane, ale to nic.  ;D Robota jest ważna :D Ulotki- dam tylko w tych kościołach, gdzie jakiś ksiądz się zgodzi. W okolicy mnie znają, to się zgodzą. ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Marcin_
uczestnik
***
Wiadomości: 100

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 24, 2010, 15:35:48 pm »

Ma Pani może już jakiś wzór tego plakatu? Jakby udostępnić, to każdy mógłby kilka takich porozwieszać w swojej okolicy.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 24, 2010, 18:48:02 pm »

Według umowy z księdzem Grygielem, będę miała w najbliższą niedzielę po Mszy o 13.15. Podobno plakatów jest coś 100 a nawet 200  ;D, więc myślę, że gdyby Pan podszedł po Mszy do zakrystii, to zostaną dla Pana ;) Jakby co, zawsze na pw Pan może napisać ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2010, 18:51:30 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 24, 2010, 18:52:41 pm »

Plakatów jest bardzo duzo, sa do wziecia na zakrystii u Bonifratrow. Nalezy na nich tylko dopisac druga msze sw. o 19.30 (bo jest wydrukowana tylko 13.15). Z przyzwoitosci mozna by tez dopisac drugie miejsce celebracji tj. Kaplica NMP Posredniczki Wszystkich Lask przy ul. Katowej o 8.30. To tak tytulem Pax miedzy Chrystiany (FSSPX-FSSP) :)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 24, 2010, 19:06:59 pm »

19.30 jest już dopisana ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 24, 2010, 21:35:30 pm »

Z przyzwoitosci mozna by tez dopisac drugie miejsce celebracji tj. Kaplica NMP Posredniczki Wszystkich Lask przy ul. Katowej o 8.30. To tak tytulem Pax miedzy Chrystiany (FSSPX-FSSP) :)
Ale wpierw proszę o to zapytać x. Grygiela, bo później mogą być pretensje, że dopiski zamieścili "nieznani sprawcy". O niesnaski nie trudno.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 24, 2010, 21:51:27 pm »

Panie stary kontra, dlatego też nic takiego nie zrobię na własną rękę ;) Można przecież również zrobić oddzielne plakaty z informacją o Kątowej, jeśli ktoś chce ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 25, 2010, 08:29:01 am »

Plakatów jest bardzo duzo, sa do wziecia na zakrystii u Bonifratrow. Nalezy na nich tylko dopisac druga msze sw. o 19.30 (bo jest wydrukowana tylko 13.15). Z przyzwoitosci mozna by tez dopisac drugie miejsce celebracji tj. Kaplica NMP Posredniczki Wszystkich Lask przy ul. Katowej o 8.30. To tak tytulem Pax miedzy Chrystiany (FSSPX-FSSP) :)

gdyby dopisywać i drugie, to i trzecie, czyli kaplica x. Trytka, winna być dopisana
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "ci którzy powinni mówić, będą milczeć" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!