Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 05:39:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi  (Przeczytany 39122 razy)
Marco
adept
*
Wiadomości: 20

« dnia: Grudnia 27, 2009, 16:15:51 pm »

Na forum frondy wyczytałem, że papież wysłał kard. Bertone do Rosji aby wybadać tamtejsze duchowieństwo co sądzi o jej poświeceniu. Czy ma ktoś szersze informacje na ten temat? Czyżby krucjata różańcowa FSSPX przynosiła pierwsze owoce?

Pozdrawiam
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 27, 2009, 18:09:45 pm »

Coś mi się to zdaje mało prawdopodobne. Przecież to właśnie kard. Bertone oświadczył w 2000 r. że "jakakolwiek dalsza dyskusja sprawy konsekracji Rosji jest bezpodstawna".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 27, 2009, 18:46:52 pm »

Gdzie na FF pan to wyczytał?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 27, 2009, 19:10:38 pm »

Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, w tą papieską misję do Rosji. Zresztą cerkiew rosyjska nie dopuści do tego, mając bardzo wielki wpływ na politykę Rosji współczesnej. Tak naprawdę to nie wierzę w nawrócenie Rosji. Bo i na jaki obrządek Rosja by miała się nawrócić? Kościół grekokatolicki ma może wpływy, ale na zachodniej Ukrainie, ale na innych ziemiach rosyjskich nie istnieje. Ponadto ma nie tak dużo duchownych. Z kolei trudno by uwierzyć by prawosławie przyjęlo ryty zachodnie i wyzbyło się swej wschodniej duchowości. Ponadto nie wydaje się by w jakiejś bliskiej przyszłości prawosławni uznają zwierzchność papieża. Toczą się jakieś rozmowy katolicko prawosławne, ale wynika z nich że jedyną rzecżą możliwą do przyjęcia dla prawosławnych jest honorowy prymat Biskupa Rzymu. A nam katolikom to nie wystarczy. Pozostaje więc modlitwa. Wszystko w rękach Boga.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 27, 2009, 19:13:43 pm »

@ Kubaturus
Tutaj: http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3102720
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 27, 2009, 19:48:17 pm »

Tak naprawdę to nie wierzę w nawrócenie Rosji.

Spokojnie, krok po kroku. Najpierw musi nastąpić poświęcenie Rosji, a nawrócenie ma być tego konsekwencją. Na razie tego warunku nie spełniono.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 27, 2009, 20:00:26 pm »

W zasadzie to katolik nie ma obowiązku wierzyć w objawienia fatimskie, gdzie jest mowa o nawróceniu Rosji. Byłem dwa razy w Fatimie. Robi wrażenie to miejsce. Razi mnie tam natomiast jedno. Wszechobecne udzielanie komunii świętej na rękę. A tak na marginesie to czy są znane jakieś zapiski jaki był stosunek siostry Łucji do wprowadzenia NOM. Co do nawrócenia Rosji to oczywiście trzeba się modlić. I za Polskę też.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 27, 2009, 20:41:48 pm »

Panie Ryszardzie, ależ prawosławni nie mają wcale obowiązku ani nawet potrzeby przyjmować rytów zachodnich i wyzbywać się swojej wschodniej duchowości! Ryt wschodni i wschodnią duchowość mają grekokatolicy, a są katolikami! Nawet rzeczą złą byłoby, gdyby się wyrzekali swojej duchowości i rytów, które przez 1000 lat były dziedzictwem Kościoła katolickiego, jeszcze niepodzielonego. Wystarczy, że uznają Prymat Papieża( to jest największy problem), Filioque, Niepokalane Poczęcie Maryi i Jej Wniebowzięcie( uznają Zaśnięcie, to jest bardzo bliskie, wręcz tożsame- chyba, a z kolei wniebowzięcie można wyprowadzić jako konsekwencję Niepokalanego Poczęcia, więc chyba by to w miarę szybko przyjęli), no i wyczyścić sprawę z rozwodami. I tyle. Może coś pominęłam, ale to są najważniejsze różnice. Ryty to nie problem ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 27, 2009, 20:58:11 pm »

Ma Pani rację, ale czy wyobraża Pani sobie by patriarcha Rosji i Wszechrusi uznał dogmat o nieomylności papieża? Jakiś prymat honorowy papieża to tak, ale nie jurysdykcyjny. Prawosławni bardzo są wyczuleni na niezależność swoich kościołów lokalnych. Prymat honorowy patriarchy Konstantynopola nad innymi wspólnotami prawosławnymi jest iluzoryczny i nikt nie traktuje go poważnie.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 27, 2009, 21:01:26 pm »

Panie Ryszardzie, myślę, że wystarczy, by uznali taki prymat, jaki uznawali przez 1000 lat. Więcej chyba żądać nie można, tak też uważa kard. Ratzinger. A to był prymat zdaje się jurysdykcyjny, ale jakoś tak to rozegrane było, że mieli w miarę dużą niezależność.

Czy uzna? Nie wiemy. Ale dla Boga nie ma NIC niemożliwego. Więc modlitwa na pewno nie zaszkodzi ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 27, 2009, 21:25:04 pm »

Ma Pani rację, ale czy wyobraża Pani sobie by patriarcha Rosji i Wszechrusi uznał dogmat o nieomylności papieża? Jakiś prymat honorowy papieża to tak, ale nie jurysdykcyjny. Prawosławni bardzo są wyczuleni na niezależność swoich kościołów lokalnych. Prymat honorowy patriarchy Konstantynopola nad innymi wspólnotami prawosławnymi jest iluzoryczny i nikt nie traktuje go poważnie.
Wschodnie koscioly katolickie, na czele ktorych stoi patriarcha nie musza nwet z Watykanem konsultowac kandydatow na biskupow. Forma jurysdykcji jest do dogadania. Wiekszym problemem sa nowe dogmaty ogloszone przez papiezy po schizmie, nauka o czyśću, Filioque, rozwody u prawoslawnych...
Zapisane
Soter
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 27, 2009, 22:28:29 pm »

Ostatnio czytałem w Naszym Dzienniku (prof. Bartnik) że po poświęceniu Rosji, które dokonało się już kilkakrotnie  :D, cerkiew rosyjska staje się świętą cerkwią  ;D
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 28, 2009, 22:30:41 pm »

Tutaj pod koniec jest : http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20091224&typ=my&id=my13.txt
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 29, 2009, 02:23:18 am »

A tak na marginesie to czy są znane jakieś zapiski jaki był stosunek siostry Łucji do wprowadzenia NOM.
Chyba nie, nie słyszałem przynajmniej. Siostra Łucja była pod ścisłą kontrolą Watykanu i nie mogła zrobić niczego bez pozwolenia z góry. Są mocne przesłanki na to, że jej książki zostały ocenzurowane. Gdyby nawet osmieliła się skrytykować NOM, to nie było szans na to, żeby taki tekst ujrzał światło dzienne.

To paradoks, że siostra Łucja żyła 97 lat, a "nie zdążyliśmy się" dowiedzieć, co tak naprawdę myślała o wielu kluczowych sprawach związanych z objawieniami i o problemach posoborowego Kościoła.   

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 29, 2009, 13:22:35 pm »

I już to jest podejrzane!  :(
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!