Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 19:17:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Ordynariat Polowy WP a KRR
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Ordynariat Polowy WP a KRR  (Przeczytany 18356 razy)
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #60 dnia: Lipca 23, 2014, 21:45:51 pm »

Więc rola kapelanów w czasie pokoju polega w tej sytuacji na trzymaniu się ciepłych posadek na wysokich wojskowych etatach i oczekiwaniem na emeryturkę.
Znam przypadek kapelana-pułkownika, który zaniedbywał swą wiejską parafię, gdzie był proboszczem, bo ważniejsze były rauty, pokropki itp. imprezy z wyższymi sferami, a parafia popadała w ruinę i dla wiernych czasu nigdy nie miał. I myślę, że nie jest to odosobniony przypadek.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #61 dnia: Lipca 24, 2014, 00:28:12 am »

Co do samego KRR w ordynariacie. Rozmawiałem z pewnym kapłanem i niestety biskup wydał dekret zakazujący KRR w parafiach wojskowych.

Kapelani jeżdżą na różne manewry z żołnierzami.

U mnie w Legionowie pewno wyniosą się ks. kapelani bo niestety jest brak powołań przez co brak ludzi (już jeden wikary to diecezjalnik). Myślę że po prostu kapelani powinni być rezydentami/wikarymi przy jakichś tam parafiach.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #62 dnia: Lipca 24, 2014, 17:52:34 pm »

Do kanonistów - a może taki dekret wydać?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #63 dnia: Lipca 24, 2014, 19:29:33 pm »

Do kanonistów - a może taki dekret wydać?
Nie może, ale dekret jest skuteczny, gdyż nikt go nie zaskarży do Watykanu. Niech ktoś załatwi kopię tego dekretu a pójdziemy do PCED...
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 24, 2014, 21:02:47 pm »

Tylko zrazimy episkopat. Ja  ie dam rady...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 25, 2014, 08:49:38 am »

Sądzę, że dekret jest ustny, inaczej musiałby być gdzieś opublikowany.

A prócz tego stosunki z KEPskimi są na tyle świetne, że nie można ich psuć ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 25, 2014, 11:14:06 am »

Tylko zrazimy episkopat. Ja  ie dam rady...
To jest żart? Zrażamy episkopat swoim przywiązaniem do starej Mszy od kilkunastu lat. Póki jeszcze istnieje PCED trzeba ją wykorzystywać do egzekwowania prawa. Na niektórych biskupach reakcje Watykanu w tej sprawie jeszcze robią wrażenie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 25, 2014, 21:09:58 pm »

Tylko zrazimy episkopat. Ja  ie dam rady...
To jest żart? Zrażamy episkopat swoim przywiązaniem do starej Mszy od kilkunastu lat. Póki jeszcze istnieje PCED trzeba ją wykorzystywać do egzekwowania prawa. Na niektórych biskupach reakcje Watykanu w tej sprawie jeszcze robią wrażenie.

No no Panie Jarodzie nie tak ostro z naszymi biskupami, bo dostanie Pan szlaban na Karolkowa i okrzykna Pana "szkodnikiem" ;)
Na ktorym biskupie PCED wywarla trwale wrazenie?

Na wypadek gdyby czytal nas jakis postronny wierny, ktory jeszcze nie zderzyl sie arogancja biskupa i skurii synow: obecnie, za Franciszka, CP ED boi sie wlasnego cienia. Biskupi natomiast zlewaja takie relikty bylego papieza Benedykta XVI.
Jest rzecz, ktorej bp-i sie boja: rozglosu, bo to spece od zamiatania pod dywan.
Jezeli wierni zbiora bardzo duzo podpisow i beda glosno domagac sie Mszy...ale to nigdy sie nie zdarzylo  :)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Ordynariat Polowy WP a KRR « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!