Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:11:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Który metropolita zostanie kardynałem- w Warszawie czy Gnieźnie?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Który metropolita zostanie kardynałem- w Warszawie czy Gnieźnie?  (Przeczytany 8106 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #30 dnia: Marca 17, 2010, 13:46:44 pm »

Ale zmieni się sytuacja na nuncjaturze, a to chyba może mieć jakiś wpływ ogólnie... no na logikę- czy Polak może dobrze wypełniać funkcję reprezentanta Stolicy Apostolskiej w Polsce? No nie! Nawet jeśli byłby jak to się teraz mówi- w pełni transparentny ;) Powinna być inna narodowość.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Marca 17, 2010, 14:09:25 pm »

to ja tylko dodam, że słyszałem ze źródeł  różnych,  że abp Gądecki jednak się z Poznania nie ruszy. Prymasem miałby zostać bp Dziuba z Łowicza. Ale słyszałem to (od osoby dość dobrze ustosunkowanej w tych wszystkich kręgach) już parę tygodni temu i na razie nic...
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #32 dnia: Marca 17, 2010, 16:06:52 pm »

Zgadzam sie z p. Romain, ze nie chodzi tu o ilosc kardynalow w jednym miescie, ale o ilosc tych, ktorzy maja prawo udzialu w konklawe. W Paryzu kardynal 23 musial wprawdzie czekac dwa lata na kreacje kardynalska, ale kard. Lustiger byl kardynalem juz od 1983 r., podczas gdy jego poprzednik kard. Marty zyl az do 1994 r. Podobnie w Wiedniu (przynajmniej teoretycznie) w latach 1998-2003 bylo trzech kardynalow - dwoch emerytowanych i jeden aktualny metropolita tego miasta. Czyli wszystko zalezy od papieza. Mysle, ze sposrod polskich biskupow szanse na kardynalat w czasie ewentualnego konsystorza ma abp Nycz i ewentualny nowy prymas (ze wzgledow zwyczajowych). Abp Golebiewski to faktyczna zagadka. Polska ma wprawdzie sporo kardynalow (w samym Krakowie na stale trzech), ale wszyscy (oprocz relatywnie mlodego kard. Dziwisza) sa w wieku dosc zaawansowanym, wiec na pewno mozemy sie spodziewac nowych polskich nominacji w przewidywalnej przyszlosci.
Inna rzecz - najwyzszy czas, zeby Polska miala normalnego nuncjusza czyli nie-Polaka (moglby bys skadkolkwiek - nawet z Niemiec czy Azji).
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Marca 17, 2010, 17:18:30 pm »

W Krakowie jest nawet czterech: EE. Macharski, Dziwisz, Nagy, Jaworski.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 17, 2010, 19:52:42 pm »

W Krakowie jest nawet czterech: EE. Macharski, Dziwisz, Nagy, Jaworski.
Kard. Jaworski teoretycznie mieszka we Lwowie ;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Który metropolita zostanie kardynałem- w Warszawie czy Gnieźnie? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!