Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:42:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: dr Gloria Polo "Trafiona przez piorun stałam u bram Nieba i piekła..."
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: dr Gloria Polo "Trafiona przez piorun stałam u bram Nieba i piekła..."  (Przeczytany 23022 razy)
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #45 dnia: Marca 11, 2009, 23:52:49 pm »

Dziecko w słoiku to nie bajka, to rzeczywistość dziejąca się jeszcze przed opisanym wydarzeniem Glorii. W ogóle prosiłbym bym szanownych adwersarzy albo zapoznać się dokładnie z tym świadectwem (myślę że dla niektórych będzie to bardzo trudne, czytać oszołoma, szarlatankę który pisze bzdury), albo nie zabierać głosu w tym temacie. Jest tego niewiele - 70 stron),
       Zaznaczam, że jestem praktykującym katolikiem wyznania rzymskiego, bo widzę, że niektórzy mają jakieś podejrzenia i chcą mnie już nawracać. Podchodzę bardzo krytycznie do wszystkich prywatnych objawień.
W przypadku świadectwa Glorii być może nawet bym o tym wspominał, gdyby nie bardzo szanowany przeze mnie ojciec franciszkanin, który bardzo gorąco polecał mi te świadectwo.
       

Pan Luk pomimo bardzo obszernego tekstu powtarza tylko ten sam argument, co poprzednio, że inni znani mu ojcowie kościoła (a tak na marginesie bardzo cenię siostrę Józefę Menendez, ale jeszcze nie jest beatyfikowana) nigdy nie wspominali o tym, że czyściec jest wypełniony spermą. (Pozostały obszerny wywód LUK-a jest nie na temat)
. Przede wszystkim Gloria nigdzie nie używa słowa sperma. Początkowo nie zwróciłem na to uwagi, ale jak jeszcze raz przeanalizowałem jej wypowiedzi, tego określenia nie znalazłem. Proszę sprawdzić na podanym na początku przeze mnie linku (http://voxdomini.com.pl/sw/gloria_polo.htm ) str.14, na której LUK się oparł: „….dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach i podczas seksualnych zboczeń, za które my ludzie na ziemi jesteśmy odpowiedzialni. Jedynie stosunek płciowy, który dokonuje się w związku sakramentalnym, jest pobłogosławiony przez Boga, gdyż On Sam obecny jest przy tym akcie i jest właśnie trzecią Osobą w tym związku małżeńskim.”.
I teraz porównamy cytat LUK-a: „dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach i podczas seksualnych zboczeń, za które my ludzie na ziemi jesteśmy odpowiedzialni. Podczas każdego wytrysku uwalniają się miliony sperm. I jedynie stosunek płciowy, który dokonuje się w związku sakramentalnym, jest pobłogosławiony przez Boga, gdyż On Sam obecny jest przy tym akcie i jest trzecią osoba w tym związku małżeńskim. 
Zdanie „Podczas każdego wytrysku uwalniają się miliony sperm” nie występuje u mnie. Należy tutaj także zwrócić uwagę na słowo „pojęłam”. Z punktu żyjących nas tutaj na ziemi, gdy widzimy coś po raz pierwszy i chcemy nazwać, używamy najbliżej nam znanych określeń, co nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość i stąd mogą występować różnice w opisie danego zdarzenia.
Cytuję dalej: „Nagle odkryłam w tym bagnie również mojego tatę. Ujrzałam go zanurzonego po szyję w tej cuchnącej mazi”.  I jeszcze dalej pisząc o duszach  czyśćcowych: ”Pojęłam, że w tym strasznym miejscu, w tym bagnie pełnym nienawiści i cierpienia zgrzytali zębami, i wydawali z siebie takie ryki i wrzaski z bólu, że przyprawiało mnie to o dreszcze, czego nigdy nie zapomnę…. Najgorsza w tej całej torturze była nieobecność Boga, Jego kompletna nieobecność, bo tam nie czuje się Boga”
       Niektórzy święci, którym dane było widzieć czyściec i piekło, mówią że w pierwszej chwili nie widzieli różnicy. W obu miejscach cierpienia są tak straszne, że gdyby nie towarzyszący im Anioł Stróż, umarliby na sam ich widok.
Św. s. Faustyna pisząc o piekle dodaje: „Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą”. Czy Gloria pisząc o czyśćcu i o swoim ojcu znajdującym się tam - który przez prawie całe swoje życie nie zachowywał 6 przykazania - tak bardzo odbiega od kanonu czyśćca?. Być może dla LUK-a ogień czyśćcowy kojarzy się z jakimś ziemskim ogniem, to rzeczywiście wtedy na pewno nie dojdziemy w żaden sposób do porozumienia.
Na koniec prośba do LUK-a o krótkie, zwięzłe i na temat argumenty.




.dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach
A co wytryskuje z grzesznych związków o których pan pisze powyżej nie SPERMA !

Ma pan tu poniżej stronę z tekstem z ORGINAŁU: http://www.gloriapolo.net/ ze strony i niech pan dobrze czyta co pisze szatan nie jest sprawcą wszelkiego zła nie ma pan argumentów i wiele jest innych błędów co do życia duchowego które opiszę cierpliwości dla mnie to bajka i jak pisałem pogardzanie lub jak pisał o tym Św Pius X naciąganie nauki Ojców i doktorów kościoła jest haniebne a pani polo to robi a to co pisali i mówili Św. Doktorzy Kościoła jest wykładnią nauki katolickiej mówi o tym encyklika Pasciendi Św. Piusa X a co do ognia to niech mi pan nie wmawia że napisałem że to ogień ziemski bo nie jest to ogień ziemski pisze o tym w dziele Św. Katarzyny z Genui o tym ogniu i jest to w jej książce opisane: http://msza.net/m/i/cz13_0.html




A w CZYŚĆCU nie ma nasienie a nasienie to sperma lub sperma pomieszana z płynami ustrojowymi kobiety
a ten pana wywód że pojęła nie ma nic wspólnego z ogniem czyśćcowym, ciekawe jak owo nasienie wypala rdzę grzechu o której pisze choćby Św. Katarzyna z Genui bo ogień nie ziemski wypal te grzechy opisuje to dokładnie podobnie Św. Augustyn Doktor Kościoła pisze wyraźnie o ogniu nie ziemskim takim jak w piekle lecz nie jest wieczny który oczyszcza duszę, proszę nie wmawiać mi czegoś czego nie napisałem i co do tego ognia to odbiega bardzo bo jak sobie pan wyobraża  któregokolwiek ze świętych którym mówi i naucza że w czyśćcu jest nasienie które wytryskuje z grzesznych związków to wyśmianie nauki Doktorów Kościoła którzy są tłumaczami rzeczy Bożych jak to pisze Św. Pius X w Pasciendi i kropka to jest farsa !

W tym stanie dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach i podczas seksualnych zboczeń, za które my ludzie na ziemi jesteśmy odpowiedzialni. Podczas każdego wytrysku uwalniają się miliony sperm. I jedynie stosunek płciowy, który dokonuje się w związku sakramentalnym, jest pobłogosławiony przez Boga, gdyż On Sam obecny jest przy tym akcie i jest trzecią osobą w tym związku małżeńskim. On jest miłością, która uświęca i uszlachetnia każdy akt małżeński.
Seksualność pozbawiona sakramentalnych fundamentów jest tylko czystą żądzą, zaspokojeniem, egoizmem. Właśnie z tego powodu ci ludzie cierpią w tym bagnie, które sami zgotowali sobie na ziemi swymi niepohamowanymi namiętnościami. Każdy, kto uczestniczył w takich grzesznych i pozamałżeńskich stosunkach płciowych, tkwi  w owym bezkresnym i cuchnącym bagnie i cierpi niewypowiedzianie z tego powodu. Wstydzi się swoich złych uczynków.
Nagle odkryłam w tym bagnie również mojego tatę. Ujrzałam go zanurzonego po szyję w tej cuchnącej breji. Przeszył mnie ból i głośno krzyknęłam: „Tato, co tu robisz?” Odpowiedział płaczącym głosem: „Moja córko, ach moja córko, cudzołóstwo, niewierność!” Wy sami przeżyjecie to pewnego dnia i wspomnicie na moje słowa. Mogę Wam tylko powiedzieć, że najbardziej bolesną rzeczą tam jest to, że widzi się zakochanego w człowieku Boga, który przez całe nasze życie jest tuż za nami i nieustannie nas szuka. Jak bardzo kochający Bóg cierpi z powodu naszych grzechów!
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2009, 00:17:57 am wysłana przez LUK » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #46 dnia: Marca 12, 2009, 05:48:23 am »

Cytuj
Nie, nie wyraził pan tylko swojego zdania. Zakpił pan. Rzecz w tym, że nawet jeśli ta osoba to pseudo wizjonerka, o jakich pan pisze (chociaż jestem przekonana, że nie ;-) ) to w czym problem? , skoro opiera się na piśmie świętym, głosi prawdy wiary, chwali Pana Boga i nie czerpie z tego tytuły ŻADNYCH korzyści!!!!!!!!!?Co???  A jeśli w ten sposób nawraca masę osób i te osoby NIE WIERZĄ W NIĄ LECZ W PANA BOGA to w czym problem

Tak i jak czytam fragmenty jej "swiadectwa" to kpie dalej. Beczki spermy, dzieci w sloikach itd... emocjonalne bajki, ktore niektorych podniecaja. Polecam Pismo Swiete (pani Kleopatro niekoniecznie trzeba czuc w sobie fizycznie Ducha Swietego zeby je czytac, mamy magisterium Kosciola) i pisma Ojcow Kosciola, papiezy, swietych, a nie Glorie Polo czy inne Medjugoria.

Cytuj
Tadeo, jak miło, że masz oczy szeroko otwarte. Niestety nie warto wypowiadać się na tym forum najwyraźniej, bo aż kipi jadem. Zachęcam do przeczytania mojego wątku w temacie o Łodzi i reakcje forumowiczów...

Jedyna kipiaca jadem byla tam pani, nawet nie byla pani w stanie przyjac faktu, ze pisala pani nie na temat.
Zapisane
tadeo
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Marca 12, 2009, 15:15:22 pm »

Panie LUK, przełożony Pana na pewno da Panu order za wywody. Utwardzajcie wzajemnie we własnych przekonaniach, ja nie mam już sił pisać do głuchego i ślepego. Cokolwiek nie napiszę, tutaj nic nie dociera. Ściana z  betonu o grubości kilku metrów. I ciągle w kółko Luk-owi wszystko się kojarzy ze spermą. Ogarnia mnie głęboki smutek na widok Waszej nieomylności, Waszej ślepoty a przede wszystkim braku pokory prawie wszystkich na tym Forum.
Jak przeglądam wszystkie wątki, to odnoszę wrażenie, że to jakaś szczelna, zamknięta grupa strzelająca wszystkimi dostępnymi środkami - bez chwili zastanowienia - do osób inaczej myślących.
W obelgach, złośliwościach i ironii czy nawet nienawiści w stosunku do adwersarzy, mających inne, odmienne zdanie  możecie się tylko równać z typowymi forami świeckimi typu np. onet.pl.  Oszołom, szarlatan to typowe odzywki osób na tym forum w stosunku do innych, z którymi się nie zgadzają z wypowiedziami. Brak merytorycznej i głębokiej dyskusji a jeżeli już to albo nie temat, albo jakieś wstawki próbujące zamydlić sedno sprawy.  Między sobą kadzicie, a w stosunku do inaczej myślących jedyną odpowiedzią jest chaotyczny atak. Zachowujecie się jak typowa sekta, chociaż ja osobiście nie uważam jeszcze Was za nich. Żal mi Was. Zresztą po co ja to piszę?. Przecież wiem, że jedyną odpowiedzią będzie furia, i w konsekwencji być może moderator usunie tą wątek. Więcej tu mnie już nie zobaczycie.

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #48 dnia: Marca 12, 2009, 16:36:41 pm »

Szanowny Panie Tadeo. Ja nie bede ściemniał i próbował zamydlać temat. Powiem krótko: Jeśli chce sie rozmawiać merytorycznie i rzeczowo nt. chociażby powyższy to wydaje mi się, ze należało by poznać historię Kościoła, którego jest pan członkiem, a potem przychodzić na to forum i wygłaszać jakiekolwiek opinie. To, ze zna Pan "historię" Kościoła po SV II to stanowczo za mało, rzekłbym, ze to kropla w morzu historii Kościoła Katolickiego. A jeśli opiera się Pan na wypowiedziach ludzi nie związanych z Kosciołem, albo takich, którzy twierdzą, ze są katolikami (ale są nimi tylko z nazwy) to cóż... daleko to Pana raczej nie zaprowadzi. Sztuką jest znać temat na który się wypowiada, a nie liznąć go troszkę i uważać się za AUTORYTET i wygłaszać osąd.
To tyle w tym temacie z mojej strony.
I prosze nie traktować tego jako atak na Pańską osobę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #49 dnia: Marca 13, 2009, 12:34:34 pm »

Panie LUK, przełożony Pana na pewno da Panu order za wywody. Utwardzajcie wzajemnie we własnych przekonaniach, ja nie mam już sił pisać do głuchego i ślepego. Cokolwiek nie napiszę, tutaj nic nie dociera. Ściana z  betonu o grubości kilku metrów. I ciągle w kółko Luk-owi wszystko się kojarzy ze spermą. Ogarnia mnie głęboki smutek na widok Waszej nieomylności, Waszej ślepoty a przede wszystkim braku pokory prawie wszystkich na tym Forum.
Jak przeglądam wszystkie wątki, to odnoszę wrażenie, że to jakaś szczelna, zamknięta grupa strzelająca wszystkimi dostępnymi środkami - bez chwili zastanowienia - do osób inaczej myślących.
W obelgach, złośliwościach i ironii czy nawet nienawiści w stosunku do adwersarzy, mających inne, odmienne zdanie  możecie się tylko równać z typowymi forami świeckimi typu np. onet.pl.  Oszołom, szarlatan to typowe odzywki osób na tym forum w stosunku do innych, z którymi się nie zgadzają z wypowiedziami. Brak merytorycznej i głębokiej dyskusji a jeżeli już to albo nie temat, albo jakieś wstawki próbujące zamydlić sedno sprawy.  Między sobą kadzicie, a w stosunku do inaczej myślących jedyną odpowiedzią jest chaotyczny atak. Zachowujecie się jak typowa sekta, chociaż ja osobiście nie uważam jeszcze Was za nich. Żal mi Was. Zresztą po co ja to piszę?. Przecież wiem, że jedyną odpowiedzią będzie furia, i w konsekwencji być może moderator usunie tą wątek. Więcej tu mnie już nie zobaczycie.



Witam

I wmawia mi pan że kogokolwiek nazwałem Oszołomem
Jeśli wierzy pan w bajki pani Polo to może sobie pan wierzyć ja wierzę w Prawdy Objawione od Pan Boga i w to co nauczał kościół i Św. Doktorowie Kościoła św. na temat czyśćca 
I kropka widocznie pan inaczej widzi czyściec niż święci Doktorowie Kościoła, to dla pana ślepymi są wypowiedzi choćby św. Augustyna na temat ognia czyśćcowego to gratuluję bo nie piszę to od siebie tylko to czego nauczali święci a jak pan uważa to za bzdurę to może pan tak uważać


Pan nie dyskutuje rzeczowo tylko ocenia ludzi z tego forum nie odniósł się pan w ogóle do nauki o czyśćcu i o ogniu jaki tam jest a nie nasienie (a propo co to to nasienie które wytryskuje z grzesznych związków bo jeśli to nie sperma To CO)  ?

''dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach i podczas seksualnych zboczeń, za które my ludzie na ziemi jesteśmy odpowiedzialni''.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2009, 21:17:11 pm wysłana przez LUK » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 16, 2009, 17:09:34 pm »

Pan tadeo zaczął chyba studiować historię Kościoła. Ciekawe do jakich wniosków dojdzie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #51 dnia: Marca 18, 2009, 17:13:37 pm »

Pan tadeo zaczął chyba studiować historię Kościoła. Ciekawe do jakich wniosków dojdzie.
Tak zupełnie na marginesie dyskusji o Glorii Polo mam pytanie, które przypomniał mi Pan Szkielet. Czy możecie Panie i Panowie polecić mi jakieś rzetelne opracowania dotyczące historii Kościoła?
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Marca 18, 2009, 19:35:11 pm »

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tych objawień , wiarygodność objawień Glorii Polo jest w moim odczuciu taka sama jak "rewelacje" niejakiej Vassuli Ryden  :-\
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #53 dnia: Marca 18, 2009, 20:09:45 pm »

Pan tedeo przeniósł się na FF tam się poprodukował trochę.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #54 dnia: Marca 18, 2009, 20:53:02 pm »

Pan tedeo przeniósł się na FF tam się poprodukował trochę.
Jakiś link panie Morro??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #55 dnia: Marca 18, 2009, 21:08:19 pm »

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2379749
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #56 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:48:50 am »

Znajomy kleryk mówił że ma być nowe lepsze tłumaczenie (bo to jest niedokładne) i ma dostać imprimatur. Generalnie o tyle co ciekawe że kleryk nic o takiej pani nie słyszał (a czyż nie powinni ich o tym uczyć żeby wiedzieli co ludziom mówić?) a jechał z jakimś państwem którzy dużo o niej mówili i obiecali te poprawione egzemplarze mu wysłać.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: dr Gloria Polo "Trafiona przez piorun stałam u bram Nieba i piekła..." « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!