Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:45:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: dr Gloria Polo "Trafiona przez piorun stałam u bram Nieba i piekła..."
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: dr Gloria Polo "Trafiona przez piorun stałam u bram Nieba i piekła..."  (Przeczytany 23013 razy)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #15 dnia: Marca 09, 2009, 21:26:25 pm »

Wydaje mi się, że panu Krusejderowi chodziło o to, że to dziecko w słoiku to bajka, a nie że pani dr Gloria Polo aprobowała coś takiego. Ja nie czytałem przedmiotowej broszurki, a o samej postaci autorki dowiedziałem się z tego forum. Dlatego nie chcę komentować treści jej świadectwa. Ale do tego rodzaju cudów podchodzę raczej sceptycznie. Nie zdarzają się one zbyt często...
A czy Kościół potwierdził to zdarzenie z piorunem?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 10, 2009, 05:57:55 am »

Hehe kolejna mistyczka. Po USA paleta sie takich na setki - byli w piekle, czysccu, niebie, wydaja ksiazki daja wywiady, zbieraja kase itd. Oczywiscie pieklo, niebo sa takie jakich je publicznosc oczekuje, w wersjach protestanckich nie ma oczywiscie czyscca hehe
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #17 dnia: Marca 10, 2009, 09:49:12 am »

Hehe kolejna mistyczka. Po USA paleta sie takich na setki - byli w piekle, czysccu, niebie, wydaja ksiazki daja wywiady, zbieraja kase itd.

Tak właśnie. W 'Juesej' nowe "kościoły" rodzą się wokół jakiegoś haryzmatycznego charyzmatycznego przywódcy.
Można by powiedzieć, że jest na takie postępowanie przyzwolenie społeczne.

Parę dni temu byłem w kinie na wspaniałej bajce dla dorosłych, o Benjaminie Buttonie (z Brad'em Pitt'em)
I tam tłumacz niezmiennie pewnego wędrownego kaznodzieja-uzdrowiciela nazywał księdzem, a jego namiot,
w którym uzdrawiał - kościołem!

A i w Polsce nie lepiej. Co rusz pojawia się na szkle nowa 'Madonna'!
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2009, 10:07:25 am wysłana przez romeck » Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 10, 2009, 10:06:36 am »

Panie Baltazar: proszę nie wysyłać spamu!
-Używam Firefox'a wyłącznie, od pięciu lat. I Thunderbird'a.
-Wyłączam sprawdzanie pisowni, nie lubię czerwonych ślaczków
-Błędy często wynikają z pośpiechu. Miałem ok. dwudziestu książek na temat ruchów
charyzmatycznych, więc ... klikówka, ot co.
(Klikówka - błędne napisanie słowa pisanego szybko na klawiaturze.)
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #19 dnia: Marca 10, 2009, 11:32:18 am »

[...]
-Błędy często wynikają z pośpiechu. Miałem ok. dwudziestu książek na temat ruchów
[...]

Wprawdzie słowa nie do mnie kierowane, ale ponieważ jest to wypowiedź publiczna, pozwolę sobie zapytać, bo tego nie rozumiem:
Jakie błędy mają wynikać z pośpiechu ? I o jakim pośpiechu Pan mówi ? Bo chyba nie odnosi się to do sytuacji pisania na forum, gdzie z jednej strony jest dosyć czasu na redagowanie, a z drugiej mnóstwo rozmaitych narzędzi dla sprawdzenia poprawności wypowiedzi.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #20 dnia: Marca 10, 2009, 11:36:14 am »

no i do której wypowiedzi pana Bambina odnosi się p. Romeck ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 10, 2009, 11:41:37 am »

no i do której wypowiedzi pana Bambina odnosi się p. Romeck ??

Chciałem zwrócić uwagę, że haryzmatycznego pisze się przez ch i poradziłem mu żeby zainstalował sobie FireFox w celu wykrywania błędów.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 10, 2009, 11:45:50 am »

Panie Romeck ! Oj nieładnie ujawniać na forum moją prywatną wiadomość.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #23 dnia: Marca 10, 2009, 12:28:40 pm »

Każda wiadomość jest własnością odbiorcy, więc (o ile nie dotyczy spraw poufnych lub intymnych, albo zastrzeżono w niej aby jej nie ujawniać) - odbiorca może ją ujawnić. W tym przypadku - Pan Romeck publicznie odpowiedział na prywatne pytanie - to jest dozwolone, nawet, gdyby Pan Bambin zastrzegł coś innego.
(oczywiście - autor wiadomości też może ją ujawnić  - o ile nie zawiera on informacji poufnych lub intymnych dotyczących adresata...)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 10, 2009, 20:04:58 pm »

Kochani, jak słucham takich wpisów, że Gloria jest oszołomem, że pisze bzdury podając dalej argumenty typu „po 2 godzinach od ustania akcji serca??? Zgon murowany, żadnej reanimacji by nie próbowano”  tak się zastanawiam, z kim mam do czynienia z materialistami i nie wierzącymi w moc Bożą, czy naprawdę wierzącymi. Ona pisze o cudzie a wy opieracie całą argumentację na  prawach ziemskich i to stanowi dla was dowód na to, że Gloria pisze bzdury. Z wiadomych względów nie będę dalej kontynuował tego tematu. To jest kwestia wiary a nie rozważań i dowodów czysto teoretycznych.
Jeszcze raz powtarzam, interesują mnie tylko i wyłącznie te wypowiedzi, które by wskazywały niezgodność z Pismem świętym i z tradycją Kościoła Katolickiego.
Na razie mam już tutaj tylko jedną wypowiedz osoby pod kryptonimem LUK, który obiecuje, że to jeszcze nie ostatni argument  „ja osobiście będę badał te przesłania bo są tam inne błędy co do życia duchowego”. Czekam z niecierpliwością gdyż wywód dotyczący czyśćca jakoś mnie nie przekonał. Jak będziemy zagłębiać się w takie szczegóły i bawić się dywagacjami, czy czyściec to ogień piekielny czy sperma czy może jeszcze wypełniony czymś innym , to na pewno utkniemy w pułapce szatana, który tylko cieszy się z takiego obrotu sprawy, że dogłębnymi analizami i drobiazgami, kompletnie nic nie wnoszącymi istotnego w tym temacie, staramy się zastąpić sedno sprawy. Najważniejsze dla nas jest to, że Bóg w swej nieskończonej dobroci i miłosierdziu dał nam możliwość oczyszczania i odkupienia kary za grzechy w czyśćcu. KKK opierając się na niektórych tekstach Pisma świętego mówi o ogniu oczyszczającym. I to całkowicie wystarczy. Można dodać ewentualnie że największym cierpieniem dusz czyśćcowych jest tęsknota za Bogiem. A jak te cierpienie dokładnie wygląda większość z nas pozna po śmierci. Chyba św. Faustyna napisała, że jedna godzina cierpienia w czyśćcu to tak jak 100lat cierpienia tu na ziemi. Czy ktoś może to sobie wyobrazić! . Ja nie. Ja wierzę, że Gloria opisuje w swym świadectwie dokładnie to, co widziała. Ale nie jestem tak zacietrzewiony i uparcie bronił jej wizji jak niektórzy ją tutaj na tym forum ją zwalczają, jakby była wcielonym diabłem. Proszę tylko o przekonywujące dowody, jeżeli takie są. Bo ja ich nie widzę.



Co do tych szczegółów to się pan myli dogmatyka katolika ma ich mnóstwo np. Duch św . Pochodzi od Ojca i Syna a prawosławni schizmatycy herezjachowie mówią że tylko Od Ojca te szczegół dużo znaczy ten szczegół  , np ''doprowadź go do pełnej jedności'' zamiast ''umacniaj w jedności'' te szczegóły są ważna jak pan wierzy że w Czyśćcu jest sperma a w niej dusze to gratuluję bo ja wierzę w to co mówili o ogniu czyśćcowym Ojcowie i Doktorzy kościoła tacy jak: św. Augustyn św. Tomasz Akwinu św. Katarzyna z Genui i wielu innych doktorów Kościoła jeśli ich pan nie uznaje to pan przeczy ich nauce  a że nauczanie św Doktorów Kościoła popierali wszyscy PAPIEŻE to ma pan poniżej dla mnie pani Polo ma dobrą intencję tak sądzę ale to co mówi to bajki ! 

Św. Pius X ''Pasciendi'' :
''Toteż do nich mogą być zastosowane te słowa naszego poprzednika Grzegorza IX, które odnoszą się do kilku ówczesnych teologów: "niektórzy wśród was, pociągnięci duchem próżności, usiłują przekroczyć granice wskazane przez Ojców Kościoła: naginając znaczenia Pisma świętego do doktryn racjonalistycznej filozofii, do pysznego okazywania swej wiedzy, ale nie ku pożytkowi słuchaczy... Uwiedzeni różnością błędnych doktryn, zamieniają niejako głowę na ogon, a królową usiłują poddać rozkazom służebnicy'' .

Jako historycy gardzą Soborami i Ojcami Kościoła[/b]; a przy wykładzie katechizmu cytują ich ze czcią należną. W egzegezie znowu odróżniają egzegezę teologiczną i pasterską od egzegezy naukowej i historycznej. Podobnie wychodząc z założenia, że nauka wcale nie zależy od wiary, gdy rozprawiają o filozofii, historii, krytyce, w przeróżny sposób - nie wstydząc się pod tym względem iść w ślady Lutra, zdradzają swą pogardę dla nauki katolickiej, Ojców Kościoła, Soborów powszechnych, dla najwyższego urzędu nauczycielskiego w Kościele; upominani i to, skarżą się, że się ich wolność krępuje. Wreszcie, wyznając zasadę, że wiara winna być podporządkowana nauce, otwarcie i przy każdej sposobności napadają na Kościół i oskarżają go o to, iż nie chce podporządkować swych dogmatów pod zdania filozofów i dopasować się w tym względzie do ich twierdzeń. To też usiłują odrzucić teologię dawniejszą a na jej miejsce chcą wprowadzić inną nowożytną, bardziej powolną mrzonkom filozofów.

Pogarda magisterium Kościoła, Tradycji, Ojców Kościoła oraz filozofii scholastycznej

 42.  Gdyby przynajmniej z mniejszą gorliwością i z mniejszym zapałem szerzyli swoje błędy! Lecz taki jest zapał ich, taka wytrwałość w pracy, że niepodobna patrzeć bez przykrości na ono marnowanie sił, które służą na szkodę Kościoła, podczas, gdy użyte należycie, mogłyby okazać mu ogromne usługi.

Dwa są sposoby, których używają oni w celu obałamucenia umysłów. Pierwszy polega na tym, że usiłują usunąć przeszkody, stojące im na drodze, drugi: chcą wykryć i zastosować czynnie i cierpliwie wszystko to, co może być dla nich pożyteczne. Trzy są główne przeszkody, które w swych dążeniach spotykają na drodze: filozofia scholastyczna, powaga Ojców Kościoła i Tradycja, i urząd nauczycielski Kościoła. Przeciwko temu walczą najzawzięciej. To też filozofię i teologię scholastyczną gdzie tylko mogą ośmieszają i nią pogardzają. Czy to czynią z ignorancji, czy ze strachu, czy też dla jednej i drugiej racji, dość, że skłonność do modernizmu łączy się zawsze z nienawiścią do metody scholastycznej; najpewniejszym objawem, że skłonność do modernizmu budzi się w pewnym umyśle, jest odraza tegoż do metod scholastycznych.

Niechaj moderniści i ich rzecznicy pamiętają na zdanie, potępione przez Piusa IX, które brzmi: "Metoda i zasady, które służyły starożytnym uczonym scholastykom w badaniach teologicznych nie odpowiadają już wymaganiom czasów naszych ani postępowi nauk"20 .

Usiłują, dalej, podstępnie wypaczyć siłę i naturę Tradycji, aby, w tej sposób, poderwać jej znaczenie, i powagę. Zawsze będzie powagą pod tym względem drugi Sobór Nicejski, który potępił "ośmielających się w ślad za bezbożnymi heretykami lekceważyć Tradycję kościelną, a wprowadzać natomiast nowe poglądy... lub złośliwie i chytrze usiłujących obalić pewne uświęcone tradycje Kościoła Katolickiego". Dla katolików będzie tu powagą orzeczenie czwartego Soboru Konstantynopolitańskiego: "Dlatego wyznajemy, iż będziemy zachowywać i strzec praw, nadanych świętemu i apostolskiemu Kościołowi, bądź przez świętych i najdostojniejszych Apostołów, bądź przez prawowierne powszechne i prowincjonalne Sobory i synody, jak również przez któregokolwiek Ojca Doktora Kościoła, tłumaczów rzeczy Boskich".
[/color]
Stąd też Pius IV i Pius IX rozkazali dodać do wyznania wiary te słowa: "Przyjmuję i przestrzegać będę jak najusilniej Tradycji apostolskich i Kościelnych oraz innych postanowień Kościoła św. i konstytucji."

Oczywiście, moderniści rozciągają na Ojców Kościoła swój sąd o Tradycji. Z niezwykłym zuchwalstwem powiadają, iż Ojcowie Kościoła zasługują na szacunek, lecz w stosunku do historii i krytyki wykazują ogromną ignorancję, co tylko wytłumaczyć można warunkami ówczesnej epoki.


Tu ma pan cześć : kolejne będę dodawał

''Przebiegłość diabła

Kto oglądał film ?Pasja Chrystusa? Mela Gibsona, ten przypomni sobie, że szatan był ukazany podczas biczowania Pana jako dziecko, które patrzyło na Jezusa i uśmiechało się do Niego. Wiecie, dziś szatan nie jest już dzieckiem, jest potworem, przyczyną i sprawcą wszelkiego zła, perwersyjnym, wstrętnym typem, który zniewolił wielu ludzi żądzą ciała, czarami i fałszywymi naukami, np. jak ta, gdzie diabeł twierdzi, jakoby w ogóle nie istniał. Wyobraźcie sobie, jaki jest sprytny, że daje się zanegować. Wmawia nam, że go nie ma, aby mógł spokojnie czynić z nami wszystko, co chce. Samych wierzących okłamuje na wszelki możliwy sposób. Sieje zamęt wśród ludzi na tysiąc sposobów i u każdej pojedynczej osoby wykorzystuje jej słabe punkty. Tak więc wielu jest praktykujących katolików, którzy chodzą na Mszę św. i jednocześnie do wróżbitów. Zły bowiem wmawia im, że to nic złego i że i tak pójdziemy do Nieba, gdyż nie czynimy nikomu niczego złego. Demon zwodzi, wykorzystuje i dyryguje wszystkim za pomocą świetnie przemyślanego planu: podstępem''.

Co do czyśćca to żaden ze świętych czy mistyków takich ja świątobliwa siostra Józefa Menendez, Św. Katarzyna z Genui nie widzieli\ły nigdy żeby w czyśćcu było nasienie(sperma) a w nim dusze ! Lecz ogień podobny do ognia piekielnego !

Poniżej co mówi o czyśćcu Św. Proboszcz z Ars św. Jan Maria Vianney i nie tylko:

http://www.ultramontes.pl/vianney_o_cierpieniach.htm
http://swiety.krzyz.org/czysciec.htm
http://msza.net/m/i/cz13_0.html


Nie mówię że pani Polo ma złą intencję ale wprowadza błędy co do tego jak człowiek jest kuszony i przez kogo i że wszystko co złe pochodzi od szatana nie pochodzi. Bo nasza natura zepsuta też może nas wieść na pokuszenie (kusić) i jeśli na nie zezwolimy wtedy grzeszymy a grzech jest złem więc nie macza w tym palców szatan bo jak kusi nas nasza pożądliwość mu ulegniemy pokusie i zgrzeszymy to czynimy zło więc nie wszystko zło pochodzi od szatana.

Co pisał Św. Józef Sebastian Pelczar:

Jak przedstawię poniżej szatan nie jest jedynym sprawcą zła, pokusy zachęty do grzechu i grzechy są tu błędy dotyczące tego jak szatan nas kusi i jak my sami siebie możemy kusić do grzechu


bp. Józef Sebastian Pelczar
Życie Duchowe
czyli Doskonałość Chrześcijańska według Najcelniejszych Mistrzów Duchowych

napisał JÓZEF SEBASTIAN PELCZAR
Biskup Przemyski o. łac. Asystent Tronu i Prałat domowy Jego Świątobliwości, b. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Doktor Teologii i śś. Kanonów itd
TOM I Ósme wydanie przejrzane i powiększone
PRZEMYŚL
Nakładem Zgromadzenia Służebnic Najś. Serca Jezusowego. Cały dochód przeznaczony na zakłady dobroczynne Zgromadzenia
1924 rok

WOLNO DRUKOWAĆ

Przemyśl, 19 marca 1924.

+ Józef Sebastian
biskup


II
''Kto kusi ?

Któż tedy kusi ? Opowiada Apostoł św. Jakób: '' Każdy bywa kuszony od własnej pożądliwości przycągniony i przynęcony'' A więc kusi pożądliwość, czyli zepsuta natura, która jako narzędzie używa zmysłów i żądz lecz o tem już mówiliśmy .1) (Por. rozdział. IX). Nie jest zatem rzeczą słuszną i pożyteczną przypisywać wszystkie pokusy szatanowi, jak to niektóre dusze BŁĘDNIE czynią. I dlaczego tak czynią ? Oto dlatego, że nie chcą przyznać się do zepsucia własnej natury, które ich głęboko upokarza, lecz przywilej jedynej tylko Bogarodzicy przystoi. Podobnie uroszczenie wielce przeszkadza, do nabycia pokory''.
Według słów św. Jana 2) I.Jan II, 16 , pożądliwość występuje w potrójnej postaci: jako pożądliwość ciała (i tu się to tyczy tego fragmentu o pożądliwość(żądzy) który jest błędny i twierdzi pani Polo że szatan zniewolił ludzi żądza ciała a bierze się to z stąd że ta żądza jest z zepsutej natury nie od szatana mój tekst w nawiasie) czyli żądza zmysłowych rozkoszy, - jako pożądliwość oczu, czyli żądza dóbr doczesnych, to jest, majątku i pieniędzy, - jako pycha żywota, czyli żądza własnej chwały, wyniesienia, sławy, zaszczytu, panowania. Pokusy pożądliwości, czyli jak się zwykle mówi, pokusy CIAŁA są wewnętrzne (szatan może obudzać złe chucie za pomocą wyobraźni co wykaże później, ale nie wszystkie pokusy pochodzą od niego mój przypis) ; z zewnątrz zaś kusi nas świat i czart. (...)

Jak kusi czart?

O pokusach ukrytych

A jak wielką jest złość każdego z czartów, tak wielką jest też potęga i zuchwałość. Może on za szczególnym dopuszczeniem Bożem poruszać wichry i wywoływać burze w naturze 3) Św. Tomasz z Akw. I. p ; - może za takimże pozwoleniem uderzać na ciało człowieka i zadawać mu boleść i  choroby, a nawet posiąść je przez opętanie, - może obudzić w ciele złą chuć, a za pomocą wyobraźni i żądz podsuwać złe obrazy, złe uczucia, złe myśli, czysto przeciw wierze, nadziei i miłości. czy przeciw czystości, wstrzemięźliwości lub cierpliwości, - może korzystać z zakorzenionej namiętności lub zastarzałego nałogu, aby człowieka pociągnąć do coraz cięższych grzechów albo do rozpaczy,
jak to uczynił z Judaszem, - może wreszcie przybrać zewnętrzną postać anioła, człowieka lub zwierzęcia, Słowem, ma on niemałą moc nad zmysłową częścią natury ludzkiej, NIE MOŻE ATOLI DZIAŁAĆ WPROST NA ROZUM I WOLĘ, ANI ZMUSZAĆ DUSZY DO GRZECHU. Rozum jego jest bystry, przenikliwy i bogaty w fortele, nie zna jednak tajemnic Bożych, świata nadprzyrodzonego i działań łaski; stąd na tem polu łatwo się myli, jak się pomylił n. p. kusząc Chrystusa Pana, i nieraz wpada we własne sidła. ogóle trudniejszy ma przystęp do człowieka ochrzczonego, anieżeli do zwykłego chrześcijanina 1) Mgr.Char. Gay, De la vie et vertus chretiennes considerees dans l'etat religieux T. II. VIII. I.''   



''Wiecie, dziś szatan nie jest już dzieckiem, jest potworem, przyczyną i sprawcą wszelkiego zła, perwersyjnym, wstrętnym typem, który zniewolił wielu ludzi żądzą ciała, czarami i fałszywymi naukami,''

I drugi cytat :

''Wyobraźcie sobie, jaki jest sprytny, że daje się zanegować. Wmawia nam, że go nie ma, aby mógł spokojnie czynić z nami wszystko, co chce''.

Pytanie się nasuwa jeżeli szatan wmówi człowiekowi że nie istnieje to czy może czynić z nim co zechce nawet wbrew jego woli to zdanie jest nie jasne i neguje w jakiś sposób wolną wolę człowieka który przecież może popełnić grzech lub odrzucić pokusę i nie zgrzeszyć czy szatan może robić z człowiekiem wszystko co zechcesz gdy go zaślepi? Nie ! Jest to błąd co do wolnej woli człowieka I JEGO ROZUMU. Przecież szatan nie ma całkowicie władzy nad człowiekiem nawet gdy ten jest w grzechach śmiertelnych i nie może robić z nim co zechce jeśli człowiek na to nie pozwoli (MA PRZECIEŻ CZŁOWIEK WOLNĄ WOLĘ I ROZUM A SZATAN NIE MOŻE WPROST NA TE WŁADZE DUSZY DZIAŁAĆ) chyba że sam chce służyć diabłu a wtedy sam jako wolna istota służy złu.

 I jeszcze szatan nie ma władzy kusić człowieka ponad to co może znieść Bóg pozwoli (dopuści) pokusę ale nie jak by chciał upadku człowieka,  zła nie pragnie Bóg lecz aby człowiek odniósł zwycięstwo zarazem dopuszcza pokusę i daję łaskę do zwycięstwa oraz czujność i gdy człowiek zwycięży pokusę na zasługę (oczywiście jeśli człowiek nie odrzuca tej pomocy łaski) aby dany człowiek zwyciężył a szatan nie może czynić z człowiekiem wszystko co zechce nawet jeśli ten jest w grzechach, nie może wbrew wolnej woli człowieka i Świętej Woli Bożej uczynić nic złego i nie może go zmusić do zła i grzechu. Oczywiście może człowiek czynić zło i odrzucać pomoc łaski i grzeszyć nowymi grzechami ale także może się od nich uwolnić i nawróci jeśli uprosi sobie u Boga łaskę nawróceni lub mu ją ktoś wyprosi a szatan nie może działać wbrew wolnej woli człowieka gdy ten chce się nawrócić i wzywa pomocy Bożej.   

« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2014, 13:19:03 pm wysłana przez LUK » Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 10, 2009, 23:59:23 pm »

Panie Romeck ! Oj nieładnie ujawniać na forum moją prywatną wiadomość.

Nie ujawniłem!  Odpowiedziałem publicznie.
Nie chciałem urazić, ale sie trochę wkurzyłem...
Chyba w gorącej wodzie jestem kąpany. Przepraszam.


...-Błędy często wynikają z pośpiechu ...
...pozwolę sobie zapytać, bo tego nie rozumiem:
Jakie błędy mają wynikać z pośpiechu ? I o jakim pośpiechu Pan mówi ? Bo chyba nie odnosi się to do sytuacji pisania na forum,
gdzie z jednej strony jest dosyć czasu na redagowanie, a z drugiej mnóstwo rozmaitych narzędzi dla sprawdzenia poprawności wypowiedzi.

Nie mam zbyt wiele czasu na czytanie Forum. Bo tu raczej wpadam poczytać.
Jeśli już coś piszę, to jakbym rozmawiał...  klik-klik-klik-enter-następna strona... :)
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2009, 00:09:14 am wysłana przez romeck » Zapisane
tadeo
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Marca 11, 2009, 15:25:28 pm »

Dziecko w słoiku to nie bajka, to rzeczywistość dziejąca się jeszcze przed opisanym wydarzeniem Glorii. W ogóle prosiłbym bym szanownych adwersarzy albo zapoznać się dokładnie z tym świadectwem (myślę że dla niektórych będzie to bardzo trudne, czytać oszołoma, szarlatankę który pisze bzdury), albo nie zabierać głosu w tym temacie. Jest tego niewiele - 70 stron),
       Zaznaczam, że jestem praktykującym katolikiem wyznania rzymskiego, bo widzę, że niektórzy mają jakieś podejrzenia i chcą mnie już nawracać. Podchodzę bardzo krytycznie do wszystkich prywatnych objawień.
W przypadku świadectwa Glorii być może nawet bym o tym wspominał, gdyby nie bardzo szanowany przeze mnie ojciec franciszkanin, który bardzo gorąco polecał mi te świadectwo.
        Pan Luk pomimo bardzo obszernego tekstu powtarza tylko ten sam argument, co poprzednio, że inni znani mu ojcowie kościoła (a tak na marginesie bardzo cenię siostrę Józefę Menendez, ale jeszcze nie jest beatyfikowana) nigdy nie wspominali o tym, że czyściec jest wypełniony spermą. (Pozostały obszerny wywód LUK-a jest nie na temat)
. Przede wszystkim Gloria nigdzie nie używa słowa sperma. Początkowo nie zwróciłem na to uwagi, ale jak jeszcze raz przeanalizowałem jej wypowiedzi, tego określenia nie znalazłem. Proszę sprawdzić na podanym na początku przeze mnie linku (http://voxdomini.com.pl/sw/gloria_polo.htm ) str.14, na której LUK się oparł: „….dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach i podczas seksualnych zboczeń, za które my ludzie na ziemi jesteśmy odpowiedzialni. Jedynie stosunek płciowy, który dokonuje się w związku sakramentalnym, jest pobłogosławiony przez Boga, gdyż On Sam obecny jest przy tym akcie i jest właśnie trzecią Osobą w tym związku małżeńskim.”.
I teraz porównamy cytat LUK-a: „dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach i podczas seksualnych zboczeń, za które my ludzie na ziemi jesteśmy odpowiedzialni. Podczas każdego wytrysku uwalniają się miliony sperm. I jedynie stosunek płciowy, który dokonuje się w związku sakramentalnym, jest pobłogosławiony przez Boga, gdyż On Sam obecny jest przy tym akcie i jest trzecią osoba w tym związku małżeńskim. 
Zdanie „Podczas każdego wytrysku uwalniają się miliony sperm” nie występuje u mnie. Należy tutaj także zwrócić uwagę na słowo „pojęłam”. Z punktu żyjących nas tutaj na ziemi, gdy widzimy coś po raz pierwszy i chcemy nazwać, używamy najbliżej nam znanych określeń, co nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość i stąd mogą występować różnice w opisie danego zdarzenia.
Cytuję dalej: „Nagle odkryłam w tym bagnie również mojego tatę. Ujrzałam go zanurzonego po szyję w tej cuchnącej mazi”.  I jeszcze dalej pisząc o duszach  czyśćcowych: ”Pojęłam, że w tym strasznym miejscu, w tym bagnie pełnym nienawiści i cierpienia zgrzytali zębami, i wydawali z siebie takie ryki i wrzaski z bólu, że przyprawiało mnie to o dreszcze, czego nigdy nie zapomnę…. Najgorsza w tej całej torturze była nieobecność Boga, Jego kompletna nieobecność, bo tam nie czuje się Boga”
       Niektórzy święci, którym dane było widzieć czyściec i piekło, mówią że w pierwszej chwili nie widzieli różnicy. W obu miejscach cierpienia są tak straszne, że gdyby nie towarzyszący im Anioł Stróż, umarliby na sam ich widok.
Św. s. Faustyna pisząc o piekle dodaje: „Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą”. Czy Gloria pisząc o czyśćcu i o swoim ojcu znajdującym się tam - który przez prawie całe swoje życie nie zachowywał 6 przykazania - tak bardzo odbiega od kanonu czyśćca?. Być może dla LUK-a ogień czyśćcowy kojarzy się z jakimś ziemskim ogniem, to rzeczywiście wtedy na pewno nie dojdziemy w żaden sposób do porozumienia.
Na koniec prośba do LUK-a o krótkie, zwięzłe i na temat argumenty.

« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2009, 16:31:54 pm wysłana przez tadeo » Zapisane
KleopatraWidzew
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Marca 11, 2009, 15:53:18 pm »

Jestem w szoku. Dopiero co się zarejestrowałam i weszłam na to forum czytając kilka postów. Jak wielu tu jest zagubionych ludzi, którzy kompletnie nie pojmują wiary i patrzą na nią z wierzchu.

Trzymając się myśli przewodniej wątku, napiszę, że przeczytałam bardzo uważnie całą książkę pani Glorii Polo. Jestem pod jej ogromnym wrażeniem, a kto twierdzi, że zapisane w niej fakty to herezje, według mnie niestety nie jest wystarczająco uduchowiony i myślący teologicznie.
Nie będę się rozwijać możę na ten temat, bo tak samo ilu zwolenników książki, tak też całe mnóstwo przeciwników będzie!

Zachęcam te wszystkie osoby zainteresowane tematem, również tych wszystkich niedowiarków do wybrania się na spotkanie z panią G. Polo. Jeszcze w tym roku pani Gloria Polo ma mieć aż 3 spotkania w Polsce.

Pozwolę sobie jeszcze śmiało nadmienić (i zlinczujcie mnie za to jeśli chcecie ;-) ja się nie boję, bo mnie Pan Bóg strzeże), że na tym forum jest cała masa osób, które nie dość, że wiary nie rozumieją to jeszcze szkodą jej i robią to w białych rękawiczkach, sprawiając wrażenie ludzi pobożnych.
Nie trzeba godzinami czytać wypocin niektórych aby móc to stwierdzić!


Króluj nam Chryste !!!
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 11, 2009, 16:29:25 pm »

Pani Kleopatro pani Gloria Polo te wyklady daje za free, a dochod z ksiazki idzie na cele charytatywne lub na Kosciol jak mniemam.
Zapisane
tadeo
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Marca 11, 2009, 16:39:24 pm »

Dziękuję Kleopatro. A już myślałem, że na tym forum nie spotkam osoby podobnie myślącej lub może - nie urażając nikogo -  w ogóle myślącej.  Książkę można kupić za 3,80zł, więc nie widzę tutaj raczej specjalnego zysku. Czy jeździ na wykłady za darmo?. Według jej słów tak (a nie mam podstaw sądzić inaczej), osoby lub organizacja ją zapraszająca być może a nawet na pewno finansują tylko przejazd i pobyt. Oto jej pełne oświadczenie: Ja, Gloria Constanza Polo Ortiz, informuję wszystkich zainteresowanych, że nie sprzedaję, nie pożyczam, nie rozdaję materiałów, dokumentów, książek, kaset magnetofonowych i VHS, które dotyczą mojego wypadku albo w których moje świadectwo jest przedrukowane czy nagrane.
Wszystko, co dzieje się wokół mojej osoby, nie jest moją zasługą ani moją własnością, lecz wielkim darem naszego Dobrego Boga, który jak czuły Ojciec nieustannie nas szuka i czeka na nas, na wszystkich ludzi w tym stworzonym przez Niego świecie. Ponadto podaję do wiadomości i informuję wszystkich zainteresowanych, że od książek, kaset magnetofonowych i VHS,płyt CD, DVD i pozostałych materiałów, które są w obiegu, nie pobieram żadnego honorarium, wynagrodzenia czy prowizji. Materiały, które za moją zgodą są w obiegu, nie mogą być sprzedawane, lecz rozpowszechniane dzięki wsparciu oraz dobroci odpowiedzialnych za to i powołanych przez Pana wolontariuszy – bezpłatnie lub za rekompensatą powstałych kosztów.

Łatwo jest rzucać jakieś nie sprawdzone informacje. Panie (Pani) Jean Gabriel Perboyre. Proszę o dowody, albo o przeprosiny!!!.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2009, 16:46:26 pm wysłana przez tadeo » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: dr Gloria Polo "Trafiona przez piorun stałam u bram Nieba i piekła..." « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!