Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:53:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ksiądz Rama Coomaraswamy
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Ksiądz Rama Coomaraswamy  (Przeczytany 14413 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #30 dnia: Października 27, 2019, 23:42:37 pm »

Akurat pozostawanie w całkowitej wstrzemięźliwości płciowej przez osoby ze święceniami od diakona wzwyż to była oczywista praktyka od czasów apostolskich, a więc od samego początku Kościoła, więc to coś więcej niż jakiś dobrowolny "sposób życia".

Ma pan dowód?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Października 27, 2019, 23:57:35 pm »

Nie róbmy ze sposobu życia dogmatu zbawienia.

Akurat pozostawanie w całkowitej wstrzemięźliwości płciowej przez osoby ze święceniami od diakona wzwyż to była oczywista praktyka od czasów apostolskich, a więc od samego początku Kościoła, więc to coś więcej niż jakiś dobrowolny "sposób życia". A że stoi to w jawnej sprzeczności z jednoczesnym posiadaniem żony, decyzja o niewyświęcaniu żonatych mężczyzn (w sytuacji gdy jest to możliwe - są kawalerowie kandydaci) jest całkowicie uzasadniona.

Nie idealizujmy! Praktyki były różne
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #32 dnia: Października 28, 2019, 06:56:24 am »

Nie róbmy ze sposobu życia dogmatu zbawienia.

Akurat pozostawanie w całkowitej wstrzemięźliwości płciowej przez osoby ze święceniami od diakona wzwyż to była oczywista praktyka od czasów apostolskich, a więc od samego początku Kościoła, więc to coś więcej niż jakiś dobrowolny "sposób życia". A że stoi to w jawnej sprzeczności z jednoczesnym posiadaniem żony, decyzja o niewyświęcaniu żonatych mężczyzn (w sytuacji gdy jest to możliwe - są kawalerowie kandydaci) jest całkowicie uzasadniona.

Nie idealizujmy! Praktyki były różne

Celibat zastąpił w KK duchowość, która ulotniła się jak kamfora.
Po zdjęciu obowiązkowego celibatu w Kościele Zachodnim nie ma szans na powstanie drugiego uduchowionego Prawosławia. Będzie to raczej kiepska podróbka zboru protestanckiego.

W ciągu tygodnia powinny ukazać się w prasie katolickiej wskazówki "dlaczego należy zaakceptować nowe otwarcie".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Października 28, 2019, 18:00:35 pm »

Po zdjęciu obowiązkowego celibatu w Kościele Zachodnim nie ma szans na powstanie drugiego uduchowionego Prawosławia. Będzie to raczej kiepska podróbka zboru protestanckiego.

Jakaś moda na schizmofilię zapanowała wśród osób krążących wokół Tradycji Katolickiej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #34 dnia: Października 28, 2019, 22:13:03 pm »

Panie jwk idź sobie pan wejdź do jakiegobądź kościółka i jakiejbądź cerkiewki i naucz się szacunku dla tych co szanują kulturę.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Października 29, 2019, 13:00:35 pm »

Panie jwk idź sobie pan wejdź do jakiegobądź kościółka i jakiejbądź cerkiewki i naucz się szacunku dla tych co szanują kulturę.
Panie Kefasz zastosuj pan do siebie radę Götza von Berlichingen zapisaną u Johanna Wolfganga von Goethe.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #36 dnia: Października 29, 2019, 14:39:42 pm »

Pewna zwolenniczka Nowego Ruchu Liturgicznego stwierdziła, gdyby znieśli obowiązkowy celibat, to by męża wysłała do Wigratzbad.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #37 dnia: Października 29, 2019, 14:48:31 pm »

Pewna zwolenniczka Nowego Ruchu Liturgicznego stwierdziła, gdyby znieśli obowiązkowy celibat, to by męża wysłała do Wigratzbad.
... a gdyby wprowadzili kapłaństwo kobiet, to sama by tam poszła.

:-)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #38 dnia: Października 29, 2019, 15:33:50 pm »

Pewna zwolenniczka Nowego Ruchu Liturgicznego stwierdziła, gdyby znieśli obowiązkowy celibat, to by męża wysłała do Wigratzbad.


Wspalniale rozumienie kaplanstwa. Powolanie? Pfff.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #39 dnia: Października 29, 2019, 22:19:40 pm »

Panie jwk idź sobie pan wejdź do jakiegobądź kościółka i jakiejbądź cerkiewki i naucz się szacunku dla tych co szanują kulturę.
Panie Kefasz zastosuj pan do siebie radę Götza von Berlichingen zapisaną u Johanna Wolfganga von Goethe.

Odpowiem panu innym znanym niemieckim myślicielem:
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #40 dnia: Października 30, 2019, 07:35:07 am »

 
Pewna zwolenniczka Nowego Ruchu Liturgicznego stwierdziła, gdyby znieśli obowiązkowy celibat, to by męża wysłała do Wigratzbad.


Wspalniale rozumienie kaplanstwa. Powolanie? Pfff.
W przeszłości często było tak że rodzice z góry przeznaczali młodszego syna do stanu duchownego (starszy zwykle dziedziczył majątek), trudno było to uznać za Powołanie.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #41 dnia: Października 30, 2019, 09:15:49 am »

Pewna zwolenniczka Nowego Ruchu Liturgicznego stwierdziła, gdyby znieśli obowiązkowy celibat, to by męża wysłała do Wigratzbad.


Wspalniale rozumienie kaplanstwa. Powolanie? Pfff.
W przeszłości często było tak że rodzice z góry przeznaczali młodszego syna do stanu duchownego (starszy zwykle dziedziczył majątek), trudno było to uznać za Powołanie.


Luz, 'somsiad kradnie, to i ja moge' oraz 'Moj pradziad byl zlodziejem to i ja bede zlodziejem'.


Nosz ku. A pozniej mamy Kosciol jaki mamy. Jak ludzie nie widza problemu w tym, ze powolanie jest czym nadprzyrodzonym.


Troche wycieczki personalnej - po odejsciu z Zakonu mialem rok, podczas ktorego pracowalem, ale pod scislym nadzorem mojego proboszcza miejsca oraz co 2 tygodnie jezdzilem do seminarium. Bo to, ze uznalem, ze Zgromadzenie nie jest miejscem dla mnie to jedno, ale WYDAWALO mi sie, ze nadal mam powolanie kaplanskie. Jednak w pewnym momencie odkrylem, ze chyba jednak nie mam powolania - tzn chcialem byc ksiedzem, mialem do tego zdolnosci (srednia ze studiow rzadko spadala ponizej 5), nie mialem problemow z czystoscia, ani posluszenstwem. Jedyny problem jaki mialem to watpliwosci - czy to jest to, czego Bog ode mnie oczekuje. I uznalem, ze nie, ze nie mam powolania. Moj natenczas przewodnik (duchowy, nie elektryczny) mowil 'No, wiesz, kazdy ma watpliwosci, wroc do seminarium i zobaczysz'. Ale uznalem, ze skoro ja mam takie watpliwosci teraz, to co bedzie za kilka lat? Mina? Czy wzrosna? A teraz wystarczylo poczekac kilka miesiecy do 'wygasniencia' slubow i bylem wolnym. Pozniej mogloby juz nie byc tak latwo.


Dlatego szlag jasny mnie trafia, jak widze ludzi, ktorzy ida bo mu mama kazala, albo dla pieniedzy (ktorych nie ma), dla swietego spokoju, ucieczki od swiata...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #42 dnia: Października 30, 2019, 14:20:42 pm »

Przyczyną wprowadzenia celibatu kapłańskiego obowiązkowego było również zapobieżenie powstania rodów kapłańskich - dziadek ksiądz, ojciec ksiądz i syn ksiądz. 
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #43 dnia: Października 30, 2019, 14:48:19 pm »

Odpowiem panu innym znanym niemieckim myślicielem:

Przy pańskich konceptach to synod amazoński jawi się ultrakonserwatywnym.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 09, 2022, 10:14:14 am »

Ukazała się po polsku książka "Problemy z nową mszą" dr Coomaraswamy: https://3dom.pro/19119-problemy-z-nowa-msza-rama-p-coomaraswamy.html
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ksiądz Rama Coomaraswamy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!