Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:29:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O BKŚPX po raz kolejny
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj
Autor Wątek: O BKŚPX po raz kolejny  (Przeczytany 22784 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #120 dnia: Stycznia 03, 2010, 20:32:27 pm »

Próbuje mi Pan wmówić, że jest nieświadomy jaki wydźwięk ma większość jego wypowiedzi? Szkoda, wielka szkoda, że nie potrafi Pan przyjrzeć się im z boku. Na każdym kroku wysyła Pan sygnał, że jest inny, odseparowuje się od reszty tutaj piszących.

Coz, moge jedynie napisac: myli sie pan.

Cytuj
Niech Pan nie ściemnia, że nie interesują go personalne nawalanki bo nie raz ni stąd ni zowąd atakował Pan różnych forumowiczów np. próbował sprowokować pana Tato, a następnie p. Krzysztofa Kałębasiaka - dobrze to zapamiętałem bo sam po Panu sprzątać musiałem.

Nie pamietam, moze bylo to opacznie zinterpretowane

Cytuj
Nie liczy się ilość, ale jakość. Tak naprawdę nie jest istotne ile osób zagląda na FK, ale kto to jest. Jest Pan wciąż świeży na Forum Krzyż, więc nie wie Pan ile spraw, które rozpoczęły się na FK miały swój (smutny bądź radosny) finał w rzeczywistości.

Tylko, ze mnie to nie interesuje, bo dla mnie to jedynie forum internetowe. Wiem, ze jest tu tez wielu aktywistow, ale to dla mnie nie ma jakiegos szczegolnego znaczenia. Jesli tradycjonalizm to wewnetrzna sprawa Kosciola to i ludzie z zewnatrz moga sie wypowiedziec. To samo tyczy sie FSSPX, o ktorym mowi sie, ze to "wewnetrzny problem Kosciola", gdy jednoczesnie na tym forum prawo do wypowiedzi na ich temat rosci sobie jedynie waskie grono ich zwolennikow.

Cytuj
Choć sili się Pan na bycie człowiekiem środka, uczulonym na skrajności i kontrowersje, swoistym głosem rozsądku to tak naprawdę jest Pan wyznawcą poglądów skrajnych i w wielu kwestiach ma Pan bardzo kontrowersyjne zdanie (choćby wspomnieć o zagrożeniach jakie Pana zdaniem może nieść ze sobą Msza święta)

Nie wiem, dzisiaj ciezko okreslic sie jako czlowiek srodka, szczegolnie jesli zywi sie sympatie do pogladow tak skrajnych jak tradycjonalizm czy powiedzmy katolicka ortodoksja skoro tradycjonalista byc nie moge. Moj poglad o KRR w Chinach uzasadnialem i wcale nie jestem przekonany ze mam racje. Po raz kolejny ktos mi te wypowiedzi wypomina.

Cytuj
Pragnę Panu uświadomić, że gdybyśmy żyli w normalnych czasach to dajmy na to, zwolennicy demoliberalizmu byliby traktowani mniej więcej tak jak dzisiaj współczesny świat odnosi się do monarchistów.

Dziekuje za nauke, ale prosze sobie wyobrazic, ze ja akurat nie uwazam monarchizmu za chora koncepcje, jedynie za niemozliwa dzis do zrealizowania. Wolalbym krola w Polsce zamiast nieudolnych prezydentow, wybieranych w sterowanych przez media wyborach.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #121 dnia: Stycznia 07, 2010, 23:32:18 pm »

 o co do tej pory robiliście to całe zamieszanie?

czyli o spotkaniu B.K.PX z.
W "Zawsze Wierni". http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1385
Fragment.
Cytuj
Żaden rozumny katolik nie kwestionuje dziś wolności dzieci Kościoła do głoszenia powyższych tez. Co więcej, jest całkiem oczywiste, że mające właśnie miejsce dyskusje zakładają jako warunek wstępny tę właśnie wolność i że takie jest również zdanie papieża.

Biorąc to pod uwagę, niech mi będzie wolno zadać retoryczne pytanie wszystkim krytykom tradycyjnego katolicyzmu z minionych lat, zwłaszcza należącym do neokatolickiego establishmentu: o co do tej pory robiliście to całe zamieszanie?
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #122 dnia: Stycznia 09, 2010, 23:04:26 pm »

o co do tej pory robiliście to całe zamieszanie?

Też czytałem ten artykuł w ZW. I wie Pan co - myślę, że Bractwo powinno poczekać z tryumfalizmem. Jeszcze nie wiadomo co z tego wyjdzie - módlmy się o jak najlepszy wynik tych rozmów, ale po jednym spotkaniu choćby najlepszym chyba za wcześnie na to pytanie.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #123 dnia: Stycznia 28, 2010, 14:32:15 pm »

Z innej beczki: Kto wie, jak ma na drugie imię, kończący w sobotę 48 lat, ksiądz Karol Stehlin?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #124 dnia: Stycznia 28, 2010, 18:38:57 pm »

Tomasz (Thomas).
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #125 dnia: Stycznia 28, 2010, 23:59:09 pm »

 :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #126 dnia: Stycznia 29, 2010, 08:17:30 am »

Tomasz (Thomas).

Brawo, tylko, że Pan to zapewne wie z racji zawodowych... A ja byłem ciekawy, kto znajdzie taką informację w sieci lub gdzieś na jakiejś książce znajdzie napisane (albo zadzwoni do przeoratu :-p )
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2010, 10:34:09 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #127 dnia: Stycznia 29, 2010, 10:11:28 am »

Czy to miał być konkurs, a nie Pańska prośba o informacje? A co wygrałem?
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O BKŚPX po raz kolejny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!