Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 07:57:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O BKŚPX po raz kolejny
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 Drukuj
Autor Wątek: O BKŚPX po raz kolejny  (Przeczytany 22899 razy)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #105 dnia: Stycznia 02, 2010, 14:22:18 pm »

Przeczytałam 2 wywiady- z bp Fellay'em i bp de Galarettą... I nie wiem, co o tym myśleć.
Może to, że źle je Pani zalinkowała, ponieważ nie pochodzą one ze strony "Rodzina Katolicka"?
Jest Pani czytelnikiem "Angelusa" lub "ZW"? Korzysta Pani z posługi księży Bractwa? Jeśli nie to żaden z tych wywiadów nie był adresowany do Pani, więc proszę potem się nie dziwić, że nie rozumie Pani pewnych kwestii (bądź inaczej je widzi).

Z jednej strony tak mocno wierzę, że już niedługo będzie miało FSSPX ten status kanoniczny
Po co? Ani Kościołowi, ani BKŚPX nie jest w tej chwili niezbędny uregulowany status. Natomiast rzeczą konieczną jest to, żeby zastopować trwającą w Kościele rewolucję, żeby Kościół choćby małymi krokami, ale jednak powracał na każdej płaszczyźnie i w każdym miejscu na świecie, do zdrowej, katolickiej doktryny. Gdyby czytała Pani uważniej choćby to forum, to wiedziałaby Pani, że rozmowy na linii FSSPX - KNW nie dotyczą statusu kanonicznego tych pierwszych.

a z drugiej takie dziwne wywiady są... eh... Takie jakby robienie opozycji: my- Watykan... a przecież są już w Kościele bez żadnego znaku zapytania, bo ekskomunika zdjęta( nie sugeruję, że wcześniej nie byli, ale teraz już na pewno są ;) ).
Wywiady są normalne. Dziwne to jest patrzenie na Ojca Świętego Benedykta XVI jako na tradycjonalistę oraz niedostrzeganie ogromnego kryzysu jaki trawi Kościół przez ostatnie dziesięciolecia. Współczesny Kościół to nie tylko Sanctus i NRL, ale niestety również KNO. Bractwo jako takie od początku było w Kościele bez żadnych niedomówień, a ekskomunika nie została zdjęta z biskupów, lecz wycofano dekret mówiący o niej.

widzę, że bp Galeretta zdecydowanie ostrzej mówi niż bp Falley... Czy to wynika z ich nastawienia- mają trochę inne podejście?
Ta i podobne kwestie były już wielokrotnie wyjaśniane na FK. Proszę przeczytać starsze wątki dotyczące Bractwa.

Super wywiady, a juz myslalem ze FSSPX sie zmienilo
Wywiady rzeczywiście całkiem niezłe - szkoda tylko, że niektórzy oddając się ich lekturze wyłączyli myślenie i choć je przeczytali to jednak niewiele z nich zrozumieli. Dlaczego mieliby się zmienić? Przecież to oni, a nie Pan są stałymi gośćmi w Watykanie. I to dzięki ich bohaterskiej postawie, Kościół ma niebywałą szansą zejść z drogi samozniszczenia. Żywię głęboką nadzieję, że Bractwo zmieni się dopiero wtedy, gdy wszystko wróci do normy. Normalności jak chleba nam dzisiaj potrzeba!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 14:37:56 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #106 dnia: Stycznia 02, 2010, 14:36:40 pm »

Przeczytałam 2 wywiady- z bp Fellay'em i bp de Galarettą... I nie wiem, co o tym myśleć.
Może to, że źle je Pani zalinkowała, ponieważ nie pochodzą one ze strony "Rodzina Katolicka"?
Jest Pani czytelnikiem "Angelusa" lub "ZW"? Korzysta Pani z posługi księży Bractwa? Jeśli nie to żaden z tych wywiadów nie był adresowany do Pani, więc proszę potem się nie dziwić, że nie rozumie Pani pewnych kwestii (bądź inaczej je widzi).



Przepraszam, ale chyba wywiady ma prawo czytać każdy. Bractwo nie jest sektą, więc nie ma tajnego nauczania.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #107 dnia: Stycznia 02, 2010, 14:39:02 pm »

Szczerze polecam Pani mniej pisać, a bardziej starać się skupić na czytaniu.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #108 dnia: Stycznia 02, 2010, 17:59:05 pm »

Eee... przepraszam bardzo, a to praca (posługa lepiej pasuje) papieża nie jest niesamowicie odpowiedzialna i męcząca? Ciekawe jakby pan sobie radził, jakby miał dzień wypełniony od rana do wieczora spotkaniami, przemówieniami, czasu na modlitwę prywatną nie miałby za wiele i musiał do tego jeszcze intelektualnie 'pracować' - pisać listy, encykliki, homilie, przemówienia, a i jeszcze trzeba wszystko jakoś, przepraszam za sformułowanie, ogarnąć.

Czy Panu się wydaje, że być papieżem to znaczy siedzieć i zbierać oklaski? No, ale najłatwiej jest nadinterpretować czyjąś wypowiedź, wyciągając jakieś pokrętne wnioski.

Panie Nathanael zle zrozumial pan moja wypowiedz.

Cytuj
Wywiady rzeczywiście całkiem niezłe - szkoda tylko, że niektórzy oddając się ich lekturze wyłączyli myślenie i choć je przeczytali to jednak niewiele z nich zrozumieli. Dlaczego mieliby się zmienić? Przecież to oni, a nie Pan są stałymi gośćmi w Watykanie. I to dzięki ich bohaterskiej postawie, Kościół ma niebywałą szansą zejść z drogi samozniszczenia. Żywię głęboką nadzieję, że Bractwo zmieni się dopiero wtedy, gdy wszystko wróci do normy. Normalności jak chleba nam dzisiaj potrzeba!

Wlaczam na chwile myslenie i mowie, ze fajnie by bylo jakby przywrocili. Natomiast te wywiady to dla mnie esencja ich pogladow dlatego bardzo mi sie spodobaly. Swietnie pozbawiaja zludzen
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #109 dnia: Stycznia 02, 2010, 21:09:57 pm »

Czemu ? Sa bardzo wywazone i umiarkowane.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #110 dnia: Stycznia 03, 2010, 16:41:27 pm »

Panie Eligiuszu, Pan mnie nie zrozumiał.

Nie atakuję Bractwa. Ale zwyczajnie mnie to zdziwiło, bo myślałam, że jednak ciuteńkę inne są ich poglądy- przynajmniej jak się słucha ks. Stehlina, to można odnieść wrażenie, że Bractwo i IDP są bardzo bliskie. A tu jednak coś innego jakby. Powtarzam jakby i MOJE WRAŻENIE.

Co do czytania i adresatów wywiadów. Jak mam się dowiedzieć o poglądach FSSPX i może się z nimi utożsamić lub nie, jak ich najpierw nie poznam?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #111 dnia: Stycznia 03, 2010, 17:57:54 pm »

Pani cabbage, po sporym juz czasie na forum powinna pani wiedziec, ze tutaj o FSSPX tylko dobrze albo w ogole, inaczej mozna dostac po uszach. Wszelkie niedomowienia, watpliwosci beda rozstrzygane na pani niekorzysc.
Pozdrawiam

Czemu ? Sa bardzo wywazone i umiarkowane.

No jesli spojrzec na to z pewnej perspektywy, to i owszem.

Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #112 dnia: Stycznia 03, 2010, 18:23:56 pm »

Pani cabbage, po sporym juz czasie na forum powinna pani wiedziec, ze tutaj o FSSPX tylko dobrze albo w ogole, inaczej mozna dostac po uszach.
Czy naprawdę musi Pan nas raczyć tymi swoimi nie mającymi potwierdzenia w rzeczywistości (delikatnie mówiąc) spostrzeżeniami? Naprawdę czasem jest lepiej milczeć niźli powiedzieć coś niemądrego. Natomiast po uszach dostaje Pan głównie za robienie z gęby cholewy, struganie eksperta czy też gówniarskie zaczepki wobec zdecydowanej większości dyskutantów z Forum Krzyż.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #113 dnia: Stycznia 03, 2010, 18:42:16 pm »

Pan to potrafi przemowic do czlowieka. Podoba mi sie ten lagodny styl i glebokie spostrzezenia. Biore sobie do serca i nic juz nie mowie
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #114 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:02:42 pm »

Nagminnie pozwala sobie Pan na przysrywajki wobec forumowiczów i jeszcze oczekuje Pan łagodnego traktowania? Nie jest Pan kobietą w stanie błogosławionym, żebym musiał znosić z uśmiechem pańskie humory czy żeby wymagał Pan specjalnego, delikatnego traktowania. Poza tym ile to już razy obiecywał Pan, że zamilknie? Bez odbioru.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #115 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:09:50 pm »

Oczywiscie, bycie odmiennego zdania niz pan, to "przysrywajki do uczestnikow forum". Ciekawa interpretacja, musze ja przemyslec.
Rowniez pozdrawiam

Ps.
W sumie zapomnialem dodac. Przysrywa to sie pan, do kazdego kto ma lekko odmienna opinie od panskiej, w dodatku sa to zazwyczaj chamskie przysrywajki, zeby juz przymiotnika gowniarskie nie eksploatowac. Pisanie do mnie, ze ja robie jakies "przysrywajki" to zwykla hipokryzja i brednia bez pokrycia, bo ja sie nie bawie w mistrza cietej riposty i nie wale w adwesarza jak w beben, bo cos tam nie tak napisal.
Milego wieczoru
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 19:33:08 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #116 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:11:55 pm »

Ale kultura obowiązuje  ;)

Dobra, jeśli zatem ktoś z Państwa mógłby mi wyjaśnić niezrozumiałe przez mnie fragmenty wspomnianych wywiadów, to będę wdzięczna.

Co do czasów, gdy BXVI był kard. i miał mniej lat ;), to wiem, że miał różne kontrowersyjne wypowiedzi, więc jakby, tego nie trzeba mi wyjaśniać ;) ale nie rozumiem całej reszty. Może być na pw, jeśli to drażliwe jest  ;D :P Nie chcę tu awanturki wszczynać.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #117 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:32:21 pm »

Oczywiscie, bycie odmiennego zdania niz pan, to "przysrywajki do uczestnikow forum". Ciekawa interpretacja, musze ja przemyslec.
Pan to robi specjalnie czy naprawdę nie rozumie co się do niego mówi?
Na każdym kroku podkreśla Pan swoją odmienność od reszty uczestników FK tak żeby nikt z zewnątrz nawet przez chwilę nie pomyślał o tym, że jest Pan taki jak reszta; często rzuca Pan komentarze na granicy trollingu; potrafi Pan przyczepić się do kogoś bądź jakiejś wypowiedzi tylko po to, żeby wywołać awanturę i w efekcie rozwalić wątek; wreszcie zdarza się Panu sugerować, iż zdecydowana większość forumowiczów to zindoktrynowane, zakute łby albo w najlepszym wypadku głupki. Szkoda, że jest Pan facetem, który nawet w sieci nie ma jaj, odwagi żeby napisać otwartym tekstem, że rzeczywiście dosrywa Pan ludziom i że nie zamierza tego zaprzestać.

"i nic juz nie mowie" - wytrzymał Pan całe 27 minut, gratulacje
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 19:36:03 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #118 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:39:53 pm »

; wreszcie zdarza się Panu sugerować, iż zdecydowana większość forumowiczów to zindoktrynowane, zakute łby albo w najlepszym wypadku głupki. Szkoda, że jest Pan facetem, ale nawet w sieci nie ma Pan jaj, odwagi żeby napisać otwartym tekstem, że rzeczywiście dosrywa Pan ludziom i że nie zamierza tego zaprzestać.


To juz zwykle chamstwo. Nigdy nic takiego nie sugerowalem i nie twierdzilem

Pan to robi specjalnie czy naprawdę nie rozumie co się do niego mówi?
Na każdym kroku podkreśla Pan swoją odmienność od reszty uczestników FK tak żeby nikt z zewnątrz nawet przez chwilę nie pomyślał o tym, że jest Pan taki jak reszta;

Tu juz w ogole nie rozumiem o co panu chodzi, nie interesuja mnie personalne nawalanki i nie wiem o zadnych ludziach z zewnatrz, to forum pewnej malej grupy wewnatrzkoscielenej, ktorej zasieg jest minimalny i dla wiekszosci ludzi w ogole niezauwazalny. Nie sadze by wielu ludzi czytalo to forum. Co do innych pana zarzutow, nie wiedzialem, ze inne opinie niz skrajne to jakis znak obrazania uzytkownikow itp. Przy tym nigdy tu chyba nie napisalem nic wielce kontrowersyjnego, a najwieksze bury dostawalem za obrone kleru odprawiajacego NOM, ktory tutaj jest czesto chlopcem do bicia, a czesto nieslusznie i jakies tam wzmianki o FSSPX. Jest pan po prostu przewrazliwiony.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 19:43:57 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #119 dnia: Stycznia 03, 2010, 20:08:18 pm »

Próbuje mi Pan wmówić, że jest nieświadomy jaki wydźwięk ma większość jego wypowiedzi? Szkoda, wielka szkoda, że nie potrafi Pan przyjrzeć się im z boku. Na każdym kroku wysyła Pan sygnał, że jest inny, odseparowuje się od reszty tutaj piszących.
Niech Pan nie ściemnia, że nie interesują go personalne nawalanki bo nie raz ni stąd ni zowąd atakował Pan różnych forumowiczów np. próbował sprowokować pana Tato, a następnie p. Krzysztofa Kałębasiaka - dobrze to zapamiętałem bo sam po Panu sprzątać musiałem.

Nie liczy się ilość, ale jakość. Tak naprawdę nie jest istotne ile osób zagląda na FK, ale kto to jest. Jest Pan wciąż świeży na Forum Krzyż, więc nie wie Pan ile spraw, które rozpoczęły się na FK miały swój (smutny bądź radosny) finał w rzeczywistości.
Choć sili się Pan na bycie człowiekiem środka, uczulonym na skrajności i kontrowersje, swoistym głosem rozsądku to tak naprawdę jest Pan wyznawcą poglądów skrajnych i w wielu kwestiach ma Pan bardzo kontrowersyjne zdanie (choćby wspomnieć o zagrożeniach jakie Pana zdaniem może nieść ze sobą Msza święta). Pragnę Panu uświadomić, że gdybyśmy żyli w normalnych czasach to dajmy na to, zwolennicy demoliberalizmu byliby traktowani mniej więcej tak jak dzisiaj współczesny świat odnosi się do monarchistów.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O BKŚPX po raz kolejny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!