Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 16:23:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O BKŚPX po raz kolejny
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: O BKŚPX po raz kolejny  (Przeczytany 22955 razy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #60 dnia: Grudnia 17, 2009, 21:43:35 pm »


Takie powolanie, taki charyzmat. Sw. W. Palotti tez nie stworzyl nic nowego w wierze.

...no tak, ale jeśli analogia ma być pełna to również ci, którzy chodzą na Msze odprawiane przez pallotynów również są pallotynami.
Nazwy "lefebryści" trzeba unikać, bo pozostałych wtedy trzeba nazywać "buninistami".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2009, 21:49:15 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #61 dnia: Grudnia 17, 2009, 23:21:10 pm »

"Krótka historia mojego długiego życia" str.46 - 47
 La Cite Catholique, Jean Ousset
 To jest jeden z wierzchołków góry lodowej.

Chodzi o to, ze Jean Ousset wspolpracowal swego czasu z François Mitterrandem ? Bylby-z Arcybiskup krypto-socjalista ? :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #62 dnia: Grudnia 17, 2009, 23:23:59 pm »

Nie
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #63 dnia: Grudnia 18, 2009, 00:21:41 am »

Pani Cy...Genowefo,
takimi półsłówkami się nie dogadamy. Jak Pani chce coś sugerować, to już lepiej może kawę na ławę. Bo jeszcze sobie pomyślimy, że coś brzydkiego Pani chce sugerować.
W końcu to wątek dla nowicjuszy.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #64 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:08:11 am »

Pana skojarzenia to Pana problem.
I to chyba dość poważny.
Słowo " n i e " jest jednoznaczne.

Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:15:45 am »

A z jakich źródeł Pani czerpie swą wiedzę na temat poglądów politycznych Arcybiskupa?
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #66 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:52:24 am »

Z publikacji Arcybiskupa czerpię wiedzę o poglądach politycznych Arcybiskupa.
Wcześniej podałam źródło.
Ks. Stehlin, podczas rekolekcji ignacjańskich,  kilka lat temu, zalecił mi uważną lekturę dzieł Arcybiskupa.
Starałam się to zrealizować.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #67 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:54:49 am »

Pani genowefo proszę już nie trollować, tylko podać konkrety i tyle.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #68 dnia: Grudnia 18, 2009, 13:22:31 pm »

Panie Morro, jest takie przysłowie :

"Mądrej głowie dość dwie słowie"

Arcybiskup Lefebvre był przeciwny prawom człowieka.
Był po stronie wrogów praw człowieka na poziomie doktrynalnym i praktycznym.
To oznacza poparcie dla takich metod działania jak terroryzm, tortury, pucze wojskowe, zbrodnie.
Przykład : "Kazania abpa Marcela Lefebvre" str.63 - kazanie z 29 sierpnia 1976r., wygłoszone w Lille,
zawiera wyraźne, jednoznaczne poparcie dla puczu wojskowego dokonanego wówczas w Argentynie.
Według Arcybiskupa jeśli komuniści mordują katolików , to jest to zbrodnia.
 Jeśli katolicy mordują, to jest to wprowadzanie porządku.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #69 dnia: Grudnia 18, 2009, 13:36:10 pm »

O jakich prawach człowieka pani  tu pisze? Prawo do aborcji, prawo do wyboru orientacji seksualnej?? O jakich wrogach praw Pani pisze?? Stalin? Mao? Che Gevara? Hitler?. Nie wiem co zawiera wyraźnie te kazanie bo go Pani nie przytoczyła. Proszę powiedzieć jak praktycznie i teoretycznie  popierał terroryzm i zbrodnie itd. Dalej posługuje się ogólnikami i pomówieniami
Na koniec orientuje się w ogóle Pani na czym polega katolicka krytyka tzw"praw człowieka" ??
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #70 dnia: Grudnia 18, 2009, 14:07:53 pm »

Obawiam się, że dla p. Genowefy nawet tak całkowicie apolityczna praca jak "Ukrzyżowany zgorszeniem dla żydów" mogłaby się stać symbolem pewnej opcji politycznej.

Zapewne tak.

Cytat: genowefa
"Krótka historia mojego długiego życia" str.46 - 47 La Cite Catholique, Jean Ousset
 To jest jeden z wierzchołków góry lodowej.

I druga wypowiedź "pani"geni:

Cytat: genowefa
To oznacza poparcie dla takich metod działania jak terroryzm, tortury, pucze wojskowe, zbrodnie.
Przykład : "Kazania abpa Marcela Lefebvre" str.63 - kazanie z 29 sierpnia 1976r., wygłoszone w Lille,
zawiera wyraźne, jednoznaczne poparcie dla puczu wojskowego dokonanego wówczas w Argentynie.

Proszę nie trollowć! Może i "pani" czyta ale nie wie co czyta, poprostu nic! z tego nie rozumie, a najbardziej prawdopodobne jest to, że przyszła tu "pani" trollować.

Odnośnie pierwszego cytatu "pani" geni to sięgłam do tej pozycji i  doczytałam, że był to ruch świeckich , w walce o odbudowę katolickich zasad, wydali ksiązkę "Aby On[Chrystus] królował." Abp. Lefebvre napisał wstęp im do tej ksiązki. Przeciwni temu ruchowi byli nie kto inny, tylko biskupi francuscy.

Odnośnie drugiego cytatu, zacytuje wspomniany fragment o rzekomym "poparciu" puczu w Argentynie:

"Weźcie na przyklad Republikę Argentyny. W jakim stanie byla ona jeszcze przed dwoma, trzema miesiącami: calkowita anarchia, bandyci mordowali na lewo i prawo, przemysl byl calkowicie zrujnowany, wlasciciele fabryk byli pozamykani i wzięci jako zakladnicy, nieprawdopodobna rewolucja. I to wszystko w takim pięknym, w takim rozwaznym, w takim sympatycznym kraju, jakim byla Republika Argentyny. Republika, która mogla przezywac niezwyklą pomyslnosc, z nieslychanymi bogactwami. I oto przychodzi rzqd porzqdku, ktory ma zasady, ktory ma autorytet, ktory wprowadza trochę porządku do gospodarki i nie pozwala bandytom zabijac innych ludzi, i patrzcie, gospodarka się dzwiga, robotnicy znajdują pracę, mogą isc do domu ze świadomoscią, ze nie zostaną pobici przez nikogo, kto chcialby ich zmusic do strajkowania wbrew ich woli.

Chcemy panowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa i wyznajemy naszą wiarę, kiedy mowimy, ze Nasz Pan Jezus Chrystus jest Bogiem"


Proszę samemu wyciągnąć wnioski.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #71 dnia: Grudnia 18, 2009, 14:27:38 pm »

wniosek: Cecylia "Cycelia" Genowefa mija się z prawdą
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #72 dnia: Grudnia 18, 2009, 14:28:02 pm »

Panie Morro, jest takie przysłowie :

"Mądrej głowie dość dwie słowie"

Arcybiskup Lefebvre był przeciwny prawom człowieka.
Był po stronie wrogów praw człowieka na poziomie doktrynalnym i praktycznym.
To oznacza poparcie dla takich metod działania jak terroryzm, tortury, pucze wojskowe, zbrodnie.
Przykład : "Kazania abpa Marcela Lefebvre" str.63 - kazanie z 29 sierpnia 1976r., wygłoszone w Lille,
zawiera wyraźne, jednoznaczne poparcie dla puczu wojskowego dokonanego wówczas w Argentynie.
Według Arcybiskupa jeśli komuniści mordują katolików , to jest to zbrodnia.
 Jeśli katolicy mordują, to jest to wprowadzanie porządku.

Rzadko zdarza mi sie spotkac w internecie glupsza opinie, a wszak ich tam nie brakuje.

Primo, kazdy katolik jest przeciw doktrynie praw czlowieka. Prawa czlowieka, jak sie je dzis interpretuje, sa sprzeczne z Objawieniem, nauczaniem Kosciola i z prawem naturalnym.

Secundo, stosowanie doraznych metod przez suwerena w obronie dobra wspolnego danej wspolnoty politycznej nie jest zlem moralnym, a ich stosowanie lub nie w danej sytuacji politycznej wynika z osadu prudencjalnego, a wiec nie mozna czynic systematycznego zarzutu z abrobaty tych metod.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #73 dnia: Grudnia 18, 2009, 17:09:19 pm »

"rząd porządku, który ma zasady" - włos się jeży na głowie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #74 dnia: Grudnia 18, 2009, 19:25:55 pm »

"rząd porządku, który ma zasady" - włos się jeży na głowie.

Dlatego przez 1700 lat w Europie najpopularniejsza fryzura byl jezyk.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O BKŚPX po raz kolejny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!