Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:25:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pius XII
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: Pius XII  (Przeczytany 24860 razy)
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #75 dnia: Listopada 05, 2010, 21:18:02 pm »

druga, mój krytyczny stosunek do organizacji Opus Dei , wynikający z bolesnego, rodzinnego doświadczenia i lektury wielu źródeł.
Może Pani rozwinąć ten wątek?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #76 dnia: Listopada 05, 2010, 21:20:49 pm »

To ma Pani duży problem Pani genowefo. Miłość miłością, ale jako katoliczka? ma Pani OBOWIĄZEK nawracać żydów, a nie ich bronić. To co Pani robi to zaprzeczanie samej sobie. Przykro mi to stwierdzić, ale może powinna sie Pani nad tym zastanowić. Poczytać coś z klasyków. Polecam "Masonerię" Św. bp-a Pelczara. Albo tak z grubej rury, coby Pani klapki wreszcie opadły z oczu to może Talmud??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #77 dnia: Listopada 06, 2010, 19:25:30 pm »

@ szkielet

Bardzo dziękuję za pouczenie.




@ emek

Może, tylko ... szkoda czasu i atłasu.
To jest wątek o Piusie XII, a nie o Opus D.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #78 dnia: Listopada 06, 2010, 21:12:21 pm »

Pani genowefa podziela, ze względu na swą miłość, zdanie naszych strasznych braci w wierze nt. Piusa XII.
Panie Szkielecie (i Pani Genowefo) - akurat miłość (bliźniego) powinna zmusić nas do uczynienia wszystkiego co leży w naszej mocy aby się dany człowiek (obojętne Żyd, Muzułmanin, ateista, hinduista...) nawrócił. Właśnie  za zdanie "- jestem żydem (...) - więc (...) uczynię wszystko co mogę abyś się nawrócił na prawdziwą wiarę" pokochałem ś.p.  D. v. Hildebranta... (cytat z pamięci...)

Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego w dniu śmierci Piusa XII w państwie Izrael ogłoszono żałobę narodową?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #79 dnia: Października 14, 2013, 16:16:34 pm »

A tu co naziści myśleli o kard. Pacelim :
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #80 dnia: Października 14, 2013, 17:09:27 pm »

Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego w dniu śmierci Piusa XII w państwie Izrael ogłoszono żałobę narodową?

Przecież to nie ma  żadnego znaczenia. Ogłoszono żałobę, bo wtedy widziano z tego korzyści. Teraz korzyści nie ma, więc trzeba było zmienić strategię.  Proszę pamiętać, że w roku 1958 nikt jeszcze nie wiedział, co to takiego Holokaust, i nikt nie wiedział, że żydzi byli jedynymi pokrzywdzonymi w II wojnie. Z związku z tym grono winnych mordowania żydów nie obejmowało jeszcze katolików. To wszystko przyszło znacznie później, po roku 1967, kiedy wypromowano Holokaust jako argument dla poparcia Izraela w konflikcie izraelsko-arabskim.

P.S. Dopiero teraz zauwazyłem, że odpowiadam na pytanie z 2010r, ale jest to sprawa, która powraca jak bumerang.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2013, 17:19:39 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #81 dnia: Września 09, 2019, 17:02:09 pm »

Niedawno pojawił się na YouTube'ie zapis wykładu ks. kan. Grzegorza Hessego pt. „Kryminał wokół II Soboru Watykańskiego”:
https://www.youtube.com/watch?v=tmW7pbZXHqo

Rzecz jest po niemiecku, ale można włączyć polskie napisy albo w ogóle przeczytać sam transkrypt – bez słuchania audio.

Sporo o Piusie XII. Bardzo ciekawe i dobrze wyważone, polecam.



« Ostatnia zmiana: Września 09, 2019, 20:27:59 pm wysłana przez _Michał_ » Zapisane
MatBlaszczak
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #82 dnia: Września 09, 2019, 18:39:04 pm »

Również polecam. Wyważony wykład. No i pomijając kwestię Piusa XII, znajduje się tam słuszna krytyka nowinek liturgicznych jak msza dialogowana, czy reformy 1955 roku.
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #83 dnia: Września 10, 2019, 09:19:51 am »

Dostaje się – i to już bez związku z Piusem XII – także mszalnej muzyce polifonicznej i śpiewom ludowym. Jest za to pochwała Piusa X w kwestii przywrócenia chorału (choć także krytyka w sprawie przerobienia brewiarza).
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #84 dnia: Stycznia 26, 2020, 23:14:12 pm »

Rok Święty 1950:
https://www.youtube.com/watch?v=EdbZHs7n0zQ#t=04m40s

Zupełnie inny Pius XII, niż ten wizerunek medialny, którym katują nas media pokazując zasuszonego, ponurego starca.
Wygląda na to, że Ojciec Święty witał się z ludźmi, podawał ręce (nie tłukł po łapach...), a nawet uśmiechał się...

Inne ciekawe:
https://www.youtube.com/watch?v=TZTl59mmNEI
https://www.youtube.com/watch?v=mQyY9JaP2CY
https://www.youtube.com/watch?v=EdbZHs7n0zQ
https://www.youtube.com/watch?v=Qbx9l4fuRlY
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2020, 23:16:54 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pius XII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!