Rubryki mszalu tradycyjnego sa bardzo spojne, poprawnie wyrazaja teologie oraz symbolike mszy swietej i dlatego wlasnie zabraniaja (bez wyzszej koniecznosci) odprawiania mszy bez chocby jednego wiernego, ministranta czy nie. Nawet rubryki Novus Ordo sa tu bardziej katolickie niz panskie widzimisie.
(...) Kościół przez caly czas dziala w stanie wyzszej koniecznosci.
Cytat: rysio w Stycznia 16, 2012, 20:44:57 pmhttp://blog.messainlatino.it/2012/01/tutto-questo-e-molto-altro-puo-essere.htmlImpreza w klubie neoCzy w takich imprezach za zamknietymi drzwiami bawią sie nasi ordynariusze?W dodatku pląsy biseksuale - co na to Rebe Bravario
http://blog.messainlatino.it/2012/01/tutto-questo-e-molto-altro-puo-essere.htmlImpreza w klubie neoCzy w takich imprezach za zamknietymi drzwiami bawią sie nasi ordynariusze?
No to ich zatwierdzili. Mamy trzecią formę rytu rzymskiego.http://www.news.va/en/news/the-pope-the-neo-catechumenal-way-and-new-evangeli
grants approval to those celebrations contained in the Catechetical Directory of the Neo-Catechumenal Way which are not, by their nature, already regulated by the liturgical books of the Church".
No to ich zatwierdzili. Mamy trzecią formę rytu rzymskiego.
Nie! Mszy to nie dotyczy - bo jest uregulowana w liturgicznych księgach Koscioła, a więc nie ma żadnej "trzecie formy".
@ KK : Jesli ja "zaprzeczam kaplanstwu", to pan ma gdzies w podswiadomosci akatolicka koncepcje mszy swietej, a takze kaplanstwa etc. Na szczescie w panskim forsowaniu mszy jako prywatnego kaprysu kaplana jest pan osamotniony. Magisterium, liturgisci i moralisci sa przeciw. No, prawie osamotniony, bo pewnie jeszcze jacys modernisci by sie znalezli.Reszta panskich "argumentow to brednie ; nie dziwie sie, ze wstyd ich panu dokladnie sformulowac i bawi sie pan w pyatnka, w pana mniemaniu bardzo sprytne zapewne i podchwytliwe.Stan wyzszej koniecznosci z definicji nie moze byc trwaly (chyba ze zabawiamy sie w jakies gierki jezykowe). Oznaczaloby to, ze prawo pozytywne Kosciola mozna zawsze miec w dupie, jak pan KK rubryki.
Cytat: Regiomontanus w Stycznia 21, 2012, 14:59:46 pmNo to ich zatwierdzili. Mamy trzecią formę rytu rzymskiego.http://www.news.va/en/news/the-pope-the-neo-catechumenal-way-and-new-evangeliCytujgrants approval to those celebrations contained in the Catechetical Directory of the Neo-Catechumenal Way which are not, by their nature, already regulated by the liturgical books of the Church".Nie! Mszy to nie dotyczy - bo jest uregulowana w liturgicznych księgach Koscioła, a więc nie ma żadnej "trzecie formy".
.zresztą choć stwierdzam to ze smutkiem niczego innego się nie spodziewałem....
Panie Krzysztofie, dlaczego sam Pan zarzuca komuś chamstwo, a jednocześnie jawnie kontestuje rubryki kościelne, które obowiązują sub mortali? Czy sądzi Pan, że Stolica Apostolska by poruszała takie sprawy w Kodeksie Prawa Kanonicznego, czy w De defectibus w Mszale, gdyby nie były bardzo ważne?
Cytat: jwk w Stycznia 21, 2012, 18:49:10 pmCytat: Regiomontanus w Stycznia 21, 2012, 14:59:46 pmNo to ich zatwierdzili. Mamy trzecią formę rytu rzymskiego.http://www.news.va/en/news/the-pope-the-neo-catechumenal-way-and-new-evangeliCytujgrants approval to those celebrations contained in the Catechetical Directory of the Neo-Catechumenal Way which are not, by their nature, already regulated by the liturgical books of the Church".Nie! Mszy to nie dotyczy - bo jest uregulowana w liturgicznych księgach Koscioła, a więc nie ma żadnej "trzecie formy".Niestety dotyczy. dostali "nihil obstat" KKBiD przy dekrecie Kongregacji d/s Świeckich....mają "lege artis", pełny placet i poparcie Benedykta XVI na swą "doktrynę i działąnia... co prawda jest to "lege Kaduka"ale to już inna bajka...zresztą choć stwierdzam to ze smutkiem niczego innego się nie spodziewałem....