Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 03:02:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bp Kiernikowski głosi herezje neońskie
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 45 Drukuj
Autor Wątek: Bp Kiernikowski głosi herezje neońskie  (Przeczytany 203700 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 07, 2010, 21:38:59 pm »

A do Jego Ekscelencji moge napisac, tylko po co ? Odpowie mi, ze o tym co jest herezja decyduje on.
Poniekąd ma raję_ władza pasterska

Aaa to wspólnoty w Kościele się LEGALIZUJE tak?? ciekawe, może pan poinformuje o tym Ojca Świętego i czcigodnych księży kardynałów z odpowiednich kongregacji -  bo pewnie bladego pojęcia nie mają, że to robią ;)
Nie bardzo wiem o pan palił ale pan zaszkodziło...

Nie istnieje coś takiego jak neokatechezy.
No patrz Pan - a "katehezy zwiastowania - to IBP po kościołach głosi?

Cytuj
13 czerwca 2008 r. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko wręczył na Watykanie dekret o ostatecznym zatwierdzeniu Statutów Drogi Neokatechumenalnej i ostateczny ich tekst inicjatorom tego ruchu - Kiko Argüello i Carmen Hernández, którzy wraz z o. Mario Pezzim tworzą Ekipę Odpowiedzialnych za Drogę Neokatechumenalną na świecie.
"ostateczny" - tu jako antonim dla "ad experimentum"

Watykan nie musi ufać, Ojciec św. i Kardynałowie WIEDZĄ, że DN nie głosi herezji bo głosi dokładnie to i tylko to co głosi Święta Matka Kościół i nic innego.
To prosiłem Pana i kolegów: Pan mi da nagranie ja dam je swojemu biskupowi - on oceni. Nie ma Pan się przecież czego bać..?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 08, 2010, 10:36:56 am »

http://www.kapucyni.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=489&Itemid=208




KAI: Dlaczego Eucharystie neokatechumenalne nie mogą być odprawiane przy głównych ołtarzach w świątyni, tylko są sprawowane gdzieś w podziemiach i w salkach?
========================================================================
ZK: Mogą, o ile świątynia jest do tego przygotowana. Nie zawsze jednak tak jest. Trzeba czasem dostosować przestrzeń liturgiczną. Przestrzeń katechizuje. Ważne jest, żeby ludziom wprowadzanym w wiarę wyraźnie pokazać logikę trzech przestrzeni koniecznych do sprawowania liturgii: miejsca przewodniczenia, miejsca Słowa i ołtarza. Niestety np. w naszej diecezji wiele kościołów zbudowanych jest niewłaściwie pod względem przydatności do sprawowania liturgii posoborowej, nie tylko tej we wspólnotach neokatechumenalnych. Dlatego trzeba tworzyć tę przestrzeń prowizorycznie.

===========================================================================

Ta wypowiedź przeraża mnie. Demaskuje biskupa Kiernikowskiego jako dewastatora liturgicznego.
Prowizorka ! Łapy opadają.
To Liturgię trzeba dostosowywać do człowieka, czy raczej człowiek powinien dostosować się do Liturgii.

Typowa klerykalizacja liturgii.




« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 10:39:32 am wysłana przez Serpico » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 08, 2010, 10:42:18 am »

Cytuj
Nasza epoka to już po części epoka postchrześcijańska - mówi bp Zbigniew Kiernikowski w wywiadzie dla KAI. Biskup siedlecki dodaje, że współczesna rodzina zasadniczo przestała już być miejscem kształtowania wiary. Dlatego jest niezbędna pogłębiona i stała formacja o charakterze katechumenatu.
Brrr ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 08, 2010, 11:14:43 am »

A do Jego Ekscelencji moge napisac, tylko po co ? Odpowie mi, ze o tym co jest herezja decyduje on.
Poniekąd ma raję_ władza pasterska

Wladza pasterska to decydowanie, ze ten czy ow wyczerpuje definicje heretyka, ale nie zmienianie definicji herezji.

Jego Ekscelencja moze wiec zadecydowac, ze diecezjanin Kowalski jest heretykiem albo nie jest, ale nie moze zadecydowac, ze negowanie ofiarnego charakteru Mszy swietej nie jest herezja.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 08, 2010, 11:24:27 am »

Ten pan jest biskupem?

Prosze wszystkich o zaprzestanie uzywania nazwy tradycjonalista. Uzywajmy slowa katolik, a dla takich, jak ta osoba stosujmy slowo modernista.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 08, 2010, 12:09:36 pm »

Nawet biskupowi sekta neokatechumenatu może wyprać mózg i serce z tego co katolickie.

Ludzie, gdzie my żyjemy i o co tu chodzi???
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 08, 2010, 12:15:12 pm »

Wiem, ze ten biskup miejscowych Unitów chciał pozbawić z ich tradycyjnego obrządku , ale nie udało mu się, bo unici są twardziele. W końcu unici z Pratulina i okolic są patronami diecezji siedleckiej.To z ich męczenników wyrósł tutejszy Kościół. Biskup Kiernikowski zachowuje się jak słoń w składzie z porcelaną. Podlasie to teren wolny od moderny.
Wiem też, ze zaczyna się "dostosowanie liturgii do norm posoborowych" to znaczy usuwanie tabernakulum na bok. Przykładem tego jest parafia w Uninie k/Garwolina. To się dzieje za zgoda biskupa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 14:56:43 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 08, 2010, 12:23:39 pm »

Biskup Kiernikowski powiedział:

Cytuj
"Liturgia neokatechumenalna niczym się nie różni od Mszy św. parafialnej. To jest ta sama Eucharystia, ale pewne znaki są wyeksponowane, gdyż odgrywają one rolę katechizującą dla uczestniczących w niej. Takim jest samo zgromadzenie, sposób przekazania znaku pokoju, komunia św. pod dwiema postaciami – w szczególności picie z kielicha i komunia św. na rękę. Podobnie też echo Słowa po czytaniach.
Chodzi o to, żeby te znaki nie dziwiły i nie gorszyły osoby, która znajdzie się tam przypadkowo i która nie ma pojęcia, jaki jest ich sens. Natomiast warto podkreślić, że Neokatechumenat nie robi niczego, co nie zostało zatwierdzone w dokumentach Soboru Watykańskiego II. Przeciwnie, bardzo dokładnie odtwarza to, co zawarte jest w „Ordo initiationis christianae adultorum” oraz w „Ogólnym wprowadzeniu do Mszału rzymskiego”."

Bujda na kółkach!

Ja tam widzę bardzo wielka różnicę i na Podlasiu gorszyło, gorszy i będzie gorszyło.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 16:12:18 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 08, 2010, 18:05:42 pm »

A mnie nic nie dziwi, ani postawa biskupa Kiernikowskiego, ani usłuznych księży, którzy na wszystko się godzą w imię posłuszeństwa pasterskiego. Nie dziwi mnie nawet to, że w imię blizej niezdefiniowanego posłuszeństwa wywala się na bruk, to co uświęcało ludzi przez wieki. "Tam skarb gdzie serce twoje". A każdy naród ma pasterzy na swą miarę szytych.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 08, 2010, 18:26:21 pm »

Biskup Kiernikowski powiedział:

Cytuj
"Liturgia neokatechumenalna niczym się nie różni od Mszy św. parafialnej. To jest ta sama Eucharystia, ale pewne znaki są wyeksponowane, gdyż odgrywają one rolę katechizującą dla uczestniczących w niej. Takim jest samo zgromadzenie, sposób przekazania znaku pokoju, komunia św. pod dwiema postaciami – w szczególności picie z kielicha i komunia św. na rękę. Podobnie też echo Słowa po czytaniach.
Chodzi o to, żeby te znaki nie dziwiły i nie gorszyły osoby, która znajdzie się tam przypadkowo i która nie ma pojęcia, jaki jest ich sens. Natomiast warto podkreślić, że Neokatechumenat nie robi niczego, co nie zostało zatwierdzone w dokumentach Soboru Watykańskiego II. Przeciwnie, bardzo dokładnie odtwarza to, co zawarte jest w „Ordo initiationis christianae adultorum” oraz w „Ogólnym wprowadzeniu do Mszału rzymskiego”."

Bujda na kółkach!

Ja tam widzę bardzo wielka różnicę i na Podlasiu gorszyło, gorszy i będzie gorszyło.

 Otoz to. Gdyby "msze" neonska pokazac naszym przodkom, to by rozniesli to twarzystwo na szablach jako lutrow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Klemens
adept
*
Wiadomości: 41


ora et labora

« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 08, 2010, 18:51:21 pm »

W mojej parafia w diecezji Siedleckiej, biskup upominał się, że prezbiterium jest źle zrobione, ambona do głoszenia kazań jest niedobra.
Wiec proboszcz zrobił generalny remont usuną schodki do ołtarza tradycyjnego, opasanie wyrzucił. Zostało wstawione miejsce przewodniczenia z nowymi krzesłami, byle jak zrobionymi bez stylu, bez elementów rzeźbiarskich po prostu trzy krzesła z  dwoma ambonami (jedna ambona jest dla księdza w miejscu przewodniczenia a druga służy do wygłaszania kazań). Ambony są sklejone z desek i maja rogi na czubkach. Az żal serce ściska jak niszczy się tradycyjny wygląd prezbiterium a kościół ma ponad 100 lat.
Zapisane
Robert Kalinowski
Klemens
adept
*
Wiadomości: 41


ora et labora

« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 08, 2010, 19:19:04 pm »

Wiem, ze ten biskup miejscowych Unitów chciał pozbawić z ich tradycyjnego obrządku , ale nie udało mu się, bo unici są twardziele. W końcu unici z Pratulina i okolic są patronami diecezji siedleckiej.To z ich męczenników wyrósł tutejszy Kościół. Biskup Kiernikowski zachowuje się jak słoń w składzie z porcelaną. Podlasie to teren wolny od moderny.
Wiem też, ze zaczyna się "dostosowanie liturgii do norm posoborowych" to znaczy usuwanie tabernakulum na bok. Przykładem tego jest parafia w Uninie k/Garwolina. To się dzieje za zgoda biskupa.

Unici w diecezji siedleckiej są tylko w jednym miejscu w Kostomłotach, więcej ich nie ma. Ta parafia liczy tylko nie wiem dokładnie ale około 120 osób.
Unici na tych terenach dobrowolnie przepisali się do Kościoła łacińskiego. 4 kwietnia 1905 r car Mikołaj II wydał dekret tolerancyjny dla ówczesnej diecezji lubelskiej bo siedleckiej nie było. Unici prześladowani po 40 latach mogli zapisać się do Kościoła katolickiego lub do Cerkwi prawosławnej.  Po I wojnie światowej funkcjonowało kilka parafii unickich ale one rozleciały się. Obecnie parafia Kostomłoty podlega pod biskupa siedleckiego, wcześniej była pod władza prymasa.
Zapisane
Robert Kalinowski
kl.adam
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 08, 2010, 19:59:46 pm »

Czy naprawdę w Kościele są potrzebne wspólnoty, ruchy? Przed Soborem raczej tego nie było i wierni za tym nie tęsknili.

Przed soborem było ich więcej :) Tylko charakter inny miały.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 09, 2010, 10:02:53 am »

@Maksym
Gdzie jest twoja parafia to ci pomogę, mam gotowe pisma na takie okazje.



Dewastacja architektoniczna i wyposażenia światyń jest przestepstwem przeciw zabytkom patrz:

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1477.msg50824.html#msg50824


===========================================================

Okazuje się, że ... przepisy o ochronie zabytków moga przyjść z pomocą.
Dewastacja ołtarzy od lat 60-tych była i jest niezgodna z przepisami o ochronie zabytków.
Jeśli światynia była wpisana do rejestru zabytków to można przywrócić wiernym ich ołtarze.
Wystarczy zwrócic się do wojewódzkiego konserwatora zabytków z zawiadomieniem o przestępstwie przeciwko zabytkom i żądanie przywrócenia stanu poprzedniego.
Właśnie się taką sprawą zajmuję.
Konserwator zabytków jest w głebokim szoku jak można było takie bezprawie zrobić. Tym bardziej, że Ś.P. prymas Wyszyński surowo zakazał takowej procedury.

http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentydlep/sztuka1.htm


Instrukcja cały czas jest ważna. W 99% przypadków niszczenia ołtarzy, balasek i wyposażenia ołtarza nie zastosowano instrukcji prymasa Wyszyńskiego i przepisów państwowych o ochronie zabytków. Często to były zabytki kilkusetletnie.
Do roboty!
Adresy wojewódzkich konsewatorów zabytków są w internecie, a jak ktoś potrzebuje wzoru pisma to proszę na priva do mnie. Radzę wysyłać pismo polecone za potwierdzeniem odbioru. Koszt 5,50 zł. Proszę równiez monitorować sprawę i dzwonić z zapytaniem jaki jest numer sprawy i czy sprawą się zajęto. Każdy Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków musi ustawowo zająć się sprawą jak to się mówi "z urzędu". Ręczę, że to działa.

Dewastacja i usuwanie ołtarzy było nielegalne nawet wg komunistycznej ustawy o ochronie zabytków. Ale paradoks!!!


http://www.buwiwm.edu.pl/eu/public/files/pl/cult1dzu1999_98_1150.pdf


Nowa ustawa o ochronie zabytków z 2003 roku nie przedawnia tamtych przestępstw.

http://www.kobidz.pl/app/site.php5/getFile/4561
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 10:07:34 am wysłana przez Serpico » Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 09, 2010, 13:54:00 pm »

Z pytań do rachunku sumienia z książeczki "Te Deum Laudamus Modlitewnik katolicki":
"Czy uczestniczyłem w nabożeństwach zagrażających mojej wierze (np. neokatechumenat, msze bitowe...)?"

Wydawnictwo Te Deum dla jasności. Nawiasem mówiąc brakuje mi w nim jasnego podania autorów. Jest tylko tajemnicza Redakcja.
O imprimatur ciężko marzyć...
A czy któryś z czwórki biskupów Bractwa św. Piusa X nie mógłby go dawać?

Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 45 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bp Kiernikowski głosi herezje neońskie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!