Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:45:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Maria Valtorta
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Maria Valtorta  (Przeczytany 12774 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 15, 2009, 20:33:14 pm »

Papież Pius XII poproszony o opinię w sprawie dzieła Marii, po przeczytaniu przedstawionego mu dzieła, odrzekł  - " Opublikujcie tę pracę w formie w jakiej została napisana .Nie ma potrzeby wydawać opinii o jej pochodzeniu." KTO PRZECZYTA TEN ZROZUMIE... " Dla mnie to dzieło, to wielki skarb. I innym czytającym to Dzieło życzę wielu duchowych doznań i pogłębienia swej wiary.Czytać te Pisma z otwartym sercem , to...

http://sanctus.com.pl/szczegoly/2/poemat_bogaczlowieka_t_i_i_ii

Znany włoski teolog, o. Gabriel M. Roschini, ekspert Soboru Watykańskiego w dziedzinie mariologii pisał: "Żadne inne pismo maryjne ani nawet suma tego wszystkiego, co przeczytałem i przestudiowałem, nie była w stanie dać mi tak jasnego, tak żywego i także całościowego, tak świetlistego i fascynującego, a jednocześnie prostego i najwyższego pojęcia o Maryi, arcydziele Boga, jakie dały mi dzieła Valtorty"

====
jak widać, każda strona może przedstawiać takie autorytety popierające p. Valtortę, jakie są im wygodne.

potem, co można przeczytać na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Valtorta radziłbym trzymać się z dala od dziełka i nie handlować nim
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 16, 2009, 00:10:48 am »

potem, co można przeczytać na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Valtorta radziłbym trzymać się z dala od dziełka i nie handlować nim

Dlaczego ...bo Pius XII pozwolił był publikować, zaś Jan XXIII "wciągnął" na indeks ....? Wszak nie ma lepszej rekomendacji...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 16, 2009, 07:45:34 am »

jasne, kard. Ottaviani był skrupulantem i modernistą :D

ciekawych rzeczy można się doczytać na tem forum
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 16, 2009, 08:14:29 am »

Z "vох dомini" można pociągnąć wszystkie teksty. Kiedyś miałem, dziś już pousuwane.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 16, 2009, 16:08:18 pm »

Ja jestem wobec sprawy Marii Valtorta neutralny jestem po prostu. Nie znam za dobrze sprawy, nie wnikam jakoś szczególnie, po prostu temat mnie zainteresował, a zwłaszcza to wciągnięcie na indeks za czasów Jana XIII i inne zdanie Piusa XII, chyba się bliżej przyjrzę treści tego przesłania - tak z ciekawości. Choć osobiście preferuję wśród objawień prywatnych Bł Katarzynę Emmerich.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 16, 2009, 16:09:44 pm »

Ja jestem wobec sprawy Marii Valtorta neutralny jestem po prostu. Nie znam za dobrze sprawy, nie wnikam jakoś szczególnie, po prostu temat mnie zainteresował, a zwłaszcza to wciągnięcie na indeks za czasów Jana XIII i inne zdanie Piusa XII, chyba się bliżej przyjrzę treści tego przesłania - tak z ciekawości. Choć osobiście preferuję wśród objawień prywatnych Bł Katarzynę Emmerich.

Znaczy się Jana XXIII
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 16, 2009, 20:59:46 pm »

Ja jestem wobec sprawy Marii Valtorta neutralny jestem po prostu. Nie znam za dobrze sprawy, nie wnikam jakoś szczególnie, po prostu temat mnie zainteresował, a zwłaszcza to wciągnięcie na indeks za czasów Jana XIII i inne zdanie Piusa XII, chyba się bliżej przyjrzę treści tego przesłania - tak z ciekawości. Choć osobiście preferuję wśród objawień prywatnych Bł Katarzynę Emmerich.

Znaczy się Jana XXIII

Tak dokładnie  ;D To mi się strzeliło...heheh
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 16, 2009, 21:16:25 pm »

Zdarza się nawet najlepszym :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kamilek
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 16, 2009, 21:24:14 pm »

.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Marca 30, 2013, 12:33:31 pm »

Odświeżę temat, bowiem twórczość śp. Marii jest osią ciekawej książki Andrzeja Socciego pt. "Czas burzy". Przeczytałem, ale powstrzymam się z wyrażeniem opinji nt tej powieści do czasu zapoznania się z inną książką tego autora poświęconą Medjugorje.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 30, 2013, 13:06:54 pm »

Odświeżę temat, bowiem twórczość śp. Marii jest osią ciekawej książki Andrzeja Socciego pt. "Czas burzy". Przeczytałem, ale powstrzymam się z wyrażeniem opinji nt tej powieści do czasu zapoznania się z inną książką tego autora poświęconą Medjugorje.


 Jesli chodzi o Medjugorie to polecam:  Medjugorie Prawda czy fałsz - autor Dorota Rafalska



Identyfikacja domniemanych „objawień” z Medjugorje w świetle kryteriów teologiczno-psychologicznych

Badania Pani Dr Doroty Rafalskiej mają doniosłe znaczenie dla nauk teologicznych, psychologicznych, socjologicznych i filozoficznych. Autorka zachowała w biegu badań niezwykły krytycyzm metafizyczno-teologiczny. Zwrócił na to uwagę Departament Badań. W liście skierowanym do prof. dr. Antoniego J. Nowaka OFM z dnia 2.06.2002 Komitet Badań Naukowych (Zespół Nauk Humanistycznych) pisze: „Uprzejmie informuję, ze nadesłany przez Pana Raport Końcowy (merytoryczny i finansowy) z realizacji projektu badawczego 1H01 B015 18 PB0322/H01/2000/18/ pn. Identyfikacja objawień w Medjugorje w świetle kryteriów teologiczno-psychologicznych PROMOTORSKI został oceniony przez Zespół Nauk Humanistycznych – H01. Ocena: ZNAKOMITY (67 pkt.)”
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #26 dnia: Marca 30, 2013, 13:17:18 pm »

Zrobię tu bokotemat: książka publicystyczna Socciego - 4ta tajemnica fatimska jest znakomita, ale przytłoczyła mnie tak mocno, że nie dałem rady nawet popełnić nic o niej na blogu.

"Czas burzy" jest niegłupi, ale znając skłonność p. Socciego do wspierania Medjugorja, muszę przeczytać, co o nim pisze, zanim zarekomenduję Czas Burzy.

p.s. a książka p. Rafalskiej to już klasyk. 10 lat temu było to najlepsze na rynku opracowanie tematu, sądzę że do dziś należy do kanonu wiedzy o tych fałszywych objawieniach.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 30, 2013, 13:58:33 pm »

p.s. a książka p. Rafalskiej to już klasyk. 10 lat temu było to najlepsze na rynku opracowanie tematu, sądzę że do dziś należy do kanonu wiedzy o tych fałszywych objawieniach.
Już na Karolkowej została ochrzczona córeczka pp. Doroty i Eryka. Jak dorośnie pewnie i ona będzie się zmagać z tymi "wiecznymi objawieniami" .
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Maria Valtorta « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!