Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 01:20:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232260 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat odpowiada na islamizację w Europie
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat odpowiada na islamizację w Europie  (Przeczytany 12194 razy)
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1410

« Odpowiedz #45 dnia: Grudnia 19, 2009, 22:20:52 pm »

Szanowna Pani,
ani Kiko nie jest politykiem ani wspólnoty DN nie są od organizowania manifestacji, więc proszę nie mylić pewnych porządków.
Wspólnoty DN są pewną propozycją formacji dla dorosłych wiernych świeckich, a w szczególności dla osób żyjących w małżeństwach. 
Natomiast to czy osoby biorące udział w tego typu formacji, organizują marsze, protesty i inne formy oporu przeciwko implementacji prawa probaorcyjnego w swoich miejscowościach jest ich prywatną inicjatywą skądinąd godną jak najszerszej pochwały i poparcia.
Dziękuję za rzeczową (w odróżnieniu od komentarzy p. tkillera) odpowiedź.
Rozumiem, że DN normalnie zajmuje się czym innym. Ale ekstremalne sytuacje wymagają nadzwyczajnych działań. Pamiętam walkę o ustawę o ochronie życia w Polsce na początku lat 90-tych. Było w nią zaangażowanych wielu ludzi, nie tylko polityków. Na przykład duszpasterstwa akademickie, których przecież normalnym sposobem działania nie jest udział we wiecach, roznoszenie ulotek, itp. Ale wtedy ta sprawa była priorytetowa, nikt nie mówił: "przecież nie jestem politykiem, mnie to nie dotyczy, nie zostaliśmy powołani do organizowania manifestacji". Po prostu robiliśmy to, co uważaliśmy za słuszne i potrzebne, i do czego zachęcali nas nasi duszpasterze.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #46 dnia: Grudnia 19, 2009, 22:24:02 pm »

Dziwne  ze nie przypisał im pan sukcesów z 732 r ;)?
Akurat islam chyba odrzuca aborcje... (a w dodatku to epoka przedtrydencka... ;) )
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #47 dnia: Grudnia 21, 2009, 19:28:28 pm »

O modlitwę i duchową łączność w czasie kolejnej wielkiej manifestacji obrońców rodziny w Madrycie zaapelowali do wiernych przedstawiciele Drogi Neokatechumenalnej diecezji bielsko-żywieckie

Tadeusz Budzich, który wraz z żoną Mirosławą jest odpowiedzialny za wspólnotę neokatechumenalną diecezji bielsko-żywieckiej, podkreśla, że spotkanie rodzin chrześcijańskich z całej Europy, to reakcja na to, co się dzieje dziś na świecie.

„Widząc, jak rodzina atakowana jest przez dzisiejszy świat, widząc postępującą sekularyzację i rozwijającą się ideologię antychrześcijańską, kard. Antonio Rouco, w jedności z całym episkopatem Hiszpanii, postanowił zorganizować spotkanie mające na celu umocnienie wartości, jaką jest rodzina chrześcijańska. Zdając sobie sprawę, że problem ten ma charakter ogólnoeuropejski, zaprosił on również biskupów innych krajów Europy” – wyjaśnia katechista.

W odpowiedzi na to wezwanie do Hiszpanii wybiera się około 600 osób z Drogi Neokatechumenalnej w Polsce. Obecni będą tez m.in. przedstawiciele Opus Dei, Focolari i wspólnot charyzmatycznych.

„Ze względu na wagę tego spotkania, Ojciec Święty Benedykt XVI połączy
się ze zgromadzeniem w Madrycie poprzez łącze telewizyjne. Wszyscy mogą uczestniczyć w tym spotkaniu, oglądając w święto Świętej Rodziny modlitwę ‘Anioł Pański’ i wsłuchując się w słowa papieża, który pragnie umocnić wszystkie rodziny chrześcijańskie” – przypomina Budzich, apelując o modlitwę w intencji dobrych owoców madryckiego spotkania.

Do Drogi Neokatechumenlanej w diecezji bielsko-żywieckiej należy około 100 rodzin.

Plenerowa Msza w święto Świętej Rodziny organizowana jest w Madrycie już po raz trzeci. W tym roku po raz pierwszy spotkanie będzie miało ono wymiar europejski. Do Hiszpanów dołączy 15 tys. katolików z zagranicy. Będą wśród nich także kardynałowie. Swoją obecność potwierdziło już ośmiu, w tym przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko i przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy, kard. Péter Erdő.

http://ekai.pl/diecezje/bielsko-zywiecka/x24326/bielsko-biala-neokatechumenat-przygotowuje-sie-do-spotkania-rodzin-w-madrycie/
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #48 dnia: Grudnia 22, 2009, 07:30:43 am »

Czyli żaba znów nogę podstawia, gdy konia kują.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 06, 2010, 08:17:06 am »

To filmik z tego wydarzenia.

http://www.youtube.com/watch?v=n5ZLap1GxzU&feature=player_embedded#
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat odpowiada na islamizację w Europie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!