Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:32:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP  (Przeczytany 68234 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #150 dnia: Czerwca 15, 2010, 21:56:53 pm »

Jak na razie wszystko wskazuje na to, ze będzie u nas we Wrocku :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #151 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:05:40 pm »

To Wrocek ma dobrze ;D Macie już dwóch z IDP. Może oddacie jednego do Warszawy? ;D
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #152 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:12:06 pm »

Nigdy w życiu :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #153 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:16:14 pm »

a x.Sergiusza(obecnie subdiakona) też zabierzecie do Wrocka? ;D Podzielce się z Warszawą ;D
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #154 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:18:07 pm »

Ej no jak tam będziecie mieli dwóch z IBP to zróbcie w końcu porządek z prezbiterium, bo obciach :P
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #155 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:20:45 pm »

a x.Sergiusza(obecnie subdiakona) też zabierzecie do Wrocka? ;D Podzielce się z Warszawą ;D
A tego to jeszcze nie wiem. Ale w sumie czemu nie ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #156 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:21:17 pm »

Ej no jak tam będziecie mieli dwóch z IBP to zróbcie w końcu porządek z prezbiterium, bo obciach :P
A co pan ma na myśli pisząc OBCIACH??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #157 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:22:08 pm »

FSSP na Zachodzie to inna bajka... Tam wielu spośród wstępujących to osoby, które na własne oczy widziały czym jest modernizm i rewolucja liturgiczna. Tacy ludzie nie mają złudzeń, że to wszystko można obronić albo wytłumaczyć.

Przepraszam, ale na Zachodzie kazdy kto wstepuje do jakiegokolwiek seminarium widzial na wlasne oczy, czesciej lub rzadziej, czym jest modernizm i rewolucja liturgiczna. Nawet chlopcy z tradi-rodzin, wychowani w internatach i wstepujacy do Ecône. To o niczym nie swiadczy. Na samym poczatku FSP byla cala fala powolan, dla ktorych po prostu nie bylo miejsca we francuskich seminariach skad sie wylatywalo za "nadmiernie ostentacyjna dewocje" (np. publiczne odmawianie rozanca). Ot, zwykli konserwatywni NOMowcy, przcietne polskie seminarium wtedy by im odpowiadalo albo Opus Dei. Dla nich nowootwarte seminarium to byla jedyna szansa na swiecenia. Tylko, ze w swych zapedach birytualnych malo co nie rozwalili FSP. Wielu z nich do dzis jest w strukturach zgrowadzenia, a czesc poszla szkodzic gdzie indziej. Rozmawialem calkiem niedawno z ksiedzem, ktory przez Wigratzbad przeszedl kilka lat temu i obraz wcale nie byl tak rozowy jak pana swiezy entuzjazm, choc w porownaniu do pierwszej polowy lat 90tych bylo faktycznie lepiej. Moze sie jeszcze poprawilo ?

Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #158 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:11:23 pm »

To, że nomoniewiadomo co stoi bodajże przed prezbiterium wygląda kiczowato. A przynajmniej sprawiło takie wrażenie podczas moich oględzin.
Ale co do kaplicy i spraw okołoduszpastoralnych to nie mam żadnych zastrzeżeń ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #159 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:16:15 pm »

To, że nomoniewiadomo co stoi bodajże przed prezbiterium wygląda kiczowato. A przynajmniej sprawiło takie wrażenie podczas moich oględzin.
Ale co do kaplicy i spraw okołoduszpastoralnych to nie mam żadnych zastrzeżeń ;)
Mówi Pan o "ołtarzu" NOMowym??
Toć on tak daleko stoi, że ja nawet go nie zauważam.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #160 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:18:43 pm »

Nie wiem jak było w Wigratzbad kilka lat temu. Tylko dlaczego miałoby się nie zmienić na lepsze?

No, ja tez znam pare dobrych stron FSP. Np. jeden z ksiezy z mojego miasta dostal od biskupa zakaz odrawiania mszy w ramach motu proprio w stolicy diecezji mimo, ze sam ordynariusz powierzyl Bractwu sw. Piotra ta msz kilka miesiecy wczesniej. Pewnie jakis kurialny kret nagral kazanie

Jesli Wigratzbad idzie ku lepszemu, to tym lepiej. Skoro mam juz swiadka pod reka, to moze i pare innych rzeczy pan zauwazyl ? Czy diakoni z FSP nadal rozdaja komunie na NOMie ? Czy klerycy sluza do mszy tych ksiezy z zewnatrz, gosci i profesorow, ktorzy odprawiaja NOM ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #161 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:32:28 pm »

Mówi Pan o "ołtarzu" NOMowym??
Toć on tak daleko stoi, że ja nawet go nie zauważam.
O całym kompleksie wokół stołu, bo tam trochę tego jest. Ja go niestety zauważyłem, idąc do kaplicy. Aż się zdziwiłem, że aż tak źle jest, bo wiele się słyszało o Wrocku... ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #162 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:46:22 pm »

Mówi Pan o "ołtarzu" NOMowym??
Toć on tak daleko stoi, że ja nawet go nie zauważam.
O całym kompleksie wokół stołu, bo tam trochę tego jest. Ja go niestety zauważyłem, idąc do kaplicy. Aż się zdziwiłem, że aż tak źle jest, bo wiele się słyszało o Wrocku... ;)
A ma Pan świadomość tego, ze jest to miejsce, gdzie są odprawiane 2 ryty??
Prałat jest birytualistą. Ale spokojnie przyjdzie taki czas, ze bedzie jeden ryt. Ten właściwy. A co nagle to po d.....
Powoli, powoli...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #163 dnia: Czerwca 16, 2010, 17:52:51 pm »

Natomiast tam, gdzie znalezienie dobrego spowiednika poza Bractwem nie stanowi problemu, nie może być mowy o jurysdykcji zastępczej. Bądźmy konsekwentni.

Nie wiem jak Pan u siebie, ale ja w Warszawie nie jestem w stanie wskazać konfesjonału, za który mogę zagwarantować...
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #164 dnia: Czerwca 16, 2010, 20:56:05 pm »

Nie jest. "Po owocach ich poznacie". FSSP może prywatnie być tradycyjne, ale przy biskupach przybija piątkę modernistom. Jak wyjdzie jakiś oficjalny tekst FSSP potępiąjacy obecny modernizm to dopiero pogadamy.
Kolejny ogólnik i frazes: "przybijanie piątki modernistom". Nie wiem, o czym mowa. No chyba, że potrafi Pan udowodnić modernizm takim hierarchom jak kard. Hoyos, kard. Cańizares czy abp Haas.
Nie wiem, czy możliwość otwartego publikowania bezpośrednich tekstów o wszystkim (których brak wcale nie musi umniejszać skuteczności działań duszpasterskich poszczególnych kapłanów w terenie), to coś, dla czego warto ryzykować niegodne lub nieważne sprawowanie sakramentów.
A owoce działania FSSP są większe niż myślałem. Wiele osób nie potrzebowało FSSPX, żeby się dowiedzieć, że Kościół znajduje się w głębokim, modernistycznym kryzysie, a nowa liturgia jest sprotestantyzowana i nie wyraża naszej wiary. Prawdę o tym wszystkim przekazano im w kaplicach i kościołach petrystów.

Chyba już wyczerpaliśmy temat.
Z Panem Bogiem! Polecam Matce Najświętszej.

Christus Rex

Proszę się zapytać tych hierarchów jak kard. Hoyos, kard. Cańizares czy abp Haas czy przyjmują dekret np. SW II o wolności religijnej, który podważa nieomylne Magisterium
Pius IX i innych papieży więcej tu :

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1439.msg70673.html#msg70673

Cytuj
MilesChristi:
Poza tym, czy jest jakaś nieomylna wypowiedź Magisterium sprzed Soboru, która dawałaby pewność, że droga obrana przez FSSPX jest słuszna?


Sam bł. Pius IX w liście do bp.Brizena ostrzegał: "jeśli przyszły papież wystąpi przeciwko Wierze macie obowiązek mu się sprzeciwić".(list Piusa IX do bp. Brizena)

Ponadto Św. Robert kard. Bellarmin SI i inni np. Św. Tomasz z Akwinu na temat posłuszeństwa proszę poszukać i poczytać
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2010, 21:20:41 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!