Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 14:36:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP  (Przeczytany 68603 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #120 dnia: Grudnia 29, 2009, 19:27:51 pm »

Rozwazal, rozwazal, ale jakos nie uwolnil. Na plus trzeba mu policzyc, ze juz w pierwszych latach pontyfikatu zwolal komisje kardynalska ad hoc, zeby wyjasnic kwestie statusu mszy tradycyjnej.
To nie było czasem w 1986[/]? (czyli już po"Quartur abhinc"?) - )kardynałowie Ratzinger, Mayer, Oddi, Stickler, Casaroli, Gantin, Innocenti, Palazzini i Tomko)

Pan mowi o komisji kardynalskiej ad hoc, o ktorej chodzily pogloski, ktore potwierdzil kard. Stickler, a oficjalnie po raz pierwszy wspomnianej przez Benedykta XVI. Jednak w 1982 czy 83 roku byla inna komisja kardynalska, ktora obradowala na ten temat. Kard. Ratzinger rowniez bral w niej udzial.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #121 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:35:27 pm »

To zdanie ze styczniowego numeru "Zawsze Wierni" najlepiej oddaje różnice:

 Streszczając powyższe: 45 lat po zakończeniu soboru i ponad 20 lat po konsekracjach biskupich z roku 1988 Bractwo Św. Piusa X oraz jego biskupi już nie są „ekskomunikowani”, a co więcej, otrzymali wyłączne zaproszenie – nierozciągające się na żadną inną osobę ani grupę w Kościele – do przedyskutowania „kwestii doktrynalnych” z przedstawicielami Stolicy Apostolskiej, bez żadnych warunków wstępnych i prób narzucenia Bractwu owych tez jako artykułów wiary.

Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #122 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:54:30 pm »

Na pewno kardynałami będą zamianowani:
abp. Burke
abp. Ranjith

Deo Gratias! to nasi ludzie (pro tradycyjni)  :)

Najlepszym następcą Benedykta XVI byłby abp. Ranjith właśnie,modlę się o to, to bardzo pobożny i konsekwentny człowiek dla którego nie ma zgody na nadużycia liturgiczne i pokrętne wytłumaczenia.Ja go bardzo szanuję odkąd jako jedyny  miał odwagę nazwać po imieniu komu w rzeczywistości służą biskupi którzy zbojkotowali papieskie motu proprio SP i nadal poprzez swój niczym nieuzasadniony zatwardziały opór blokują rozwój Mszy Tradycyjnej.To człowiek o charyzmie Piusa XI, takiego właśnie następnego Papieża nam trzeba.

Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #123 dnia: Stycznia 05, 2010, 23:48:26 pm »

Na pewno kardynałami będą zamianowani:
abp. Burke
abp. Ranjith

Deo Gratias! to nasi ludzie (pro tradycyjni)  :)

Najlepszym następcą Benedykta XVI byłby abp. Ranjith właśnie,modlę się o to, to bardzo pobożny i konsekwentny człowiek dla którego nie ma zgody na nadużycia liturgiczne i pokrętne wytłumaczenia.Ja go bardzo szanuję odkąd jako jedyny  miał odwagę nazwać po imieniu komu w rzeczywistości służą biskupi którzy zbojkotowali papieskie motu proprio SP i nadal poprzez swój niczym nieuzasadniony zatwardziały opór blokują rozwój Mszy Tradycyjnej.To człowiek o charyzmie Piusa XI, takiego właśnie następnego Papieża nam trzeba.
Całkowicie się z Panem zgadzam :) Tzn nie modlę się o to, aby właśnie jemu przypadł zaszczyt bycia kolejnym papieżem (ale chyba warto zacząć ;) ), ale nieraz wyobrażałem sobie co by było gdyby... Wierzę, że za jakieś 30-50 lat takie wspólnoty jak FSSPX, czy też np. inne wspólnoty sedewakantystyczne będą normalnymi wspólnotami kościelnymi w pełnej łączności i to wcale nie dlatego, że przyjmą hiperdogmat pt. Vat II :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #124 dnia: Stycznia 06, 2010, 15:03:11 pm »

A kto w Polsce?

prymas Muszynski - aby mogl legalnie tę piuskę ponoosiić ;)
abp Nycz - bo ma stolice kardynalska i  jeszcze nikomu nie podpadł
nowy prymas - aby mogl legalnie piuskę nosić :)
Prymas Polski ma prawo do pełnych szat kardynalskich, w tym do piuski. Prymas Henryk IV Muszyński nosi ją więc zupełnie legalnie.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #125 dnia: Stycznia 06, 2010, 15:19:18 pm »

Przecież zostało już udowodnione, że prawa do kardynalskiej piuski prymas Polski nie ma.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #126 dnia: Stycznia 06, 2010, 15:19:58 pm »

Prymas Polski ma prawo do pełnych szat kardynalskich, w tym do piuski. Prymas Henryk IV Muszyński nosi ją więc zupełnie legalnie.

Czytał Pan to:
http://breviarium.blogspot.com/2009/12/czy-prymas-muszynski-ma-prawo-nosic.html
???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #127 dnia: Stycznia 06, 2010, 16:01:05 pm »

Nie znam praw Prymasa, ale znając portrety poprzedników stwierdzam, że Prymas Muszyński barwą nie wyróżnia się.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #128 dnia: Stycznia 06, 2010, 18:19:18 pm »

Prymas Polski ma prawo do pełnych szat kardynalskich, w tym do piuski. Prymas Henryk IV Muszyński nosi ją więc zupełnie legalnie.

Czytał Pan to:
http://breviarium.blogspot.com/2009/12/czy-prymas-muszynski-ma-prawo-nosic.html
???

Panowie tu piszą o piuskach a prosty czlowiek (ja) mysli, ze są to zlośliwości związane z nakladaniem przez abpa Muszynskiego mycki eskimoskiej w dzien judaizmu (i nie tylko)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #129 dnia: Stycznia 08, 2010, 15:58:26 pm »

Prymas Polski ma prawo do pełnych szat kardynalskich, w tym do piuski. Prymas Henryk IV Muszyński nosi ją więc zupełnie legalnie.

Czytał Pan to:
http://breviarium.blogspot.com/2009/12/czy-prymas-muszynski-ma-prawo-nosic.html
???

Panowie tu piszą o piuskach a prosty czlowiek (ja) mysli, ze są to zlośliwości związane z nakladaniem przez abpa Muszynskiego mycki eskimoskiej w dzien judaizmu (i nie tylko)
Chyba faktycznie sie pomyliłem. Przypisałem ksiedzu Umińskiemu coś, czego nie napisał. Pisał, że arcybiskupom Mohylewa i Warszawy przysługiwały sztay kardynalskie za wyjątkiem piuski, oraz że Prymasom Polski przysługiwały szaty kardynalskie, a ja sobie z tego wywnioskowałem, że tym, w odróżnieniu od tamtych z piuską. Napisał jednak coś, co moze nas naprowadzić na trop tej piuski, a mianowicie, że Prymasi Polski mosili kardynalskie szaty na długo przed uzyskaniem papieskiego przywileju, a wtedy zapewne nie przejmowali sie pomijaniem piuski.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #130 dnia: Stycznia 10, 2010, 23:17:00 pm »

Co ma piuska prymasa do różnic między FSSPX, FSSP, IDP?
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #131 dnia: Stycznia 11, 2010, 08:31:13 am »

Co ma piuska prymasa do różnic między FSSPX, FSSP, IDP?
Ja myślę, że zaraz nastąpi zwrot do tematu w pięknym stylu ;) Podejrzewam, że poprzednikom w dyskusji chodzi o to, że gdyby poglądy danych wspólnot tradsowych były poglądami całego Kościoła to w:
a) FSSPX - za noszenie piuski przez Prymasa: ekskomunika, suspensa, inderdykt, intercyza i wszystko co ma w sobie jakże piękny przedrostek "inter" ;D
b) IDP - upomnienie słowne :D
c) FSSP - a noś se ;D
tylko po prostu nie zdążyli dojść do meritum ;)
(P.S. Jak słaby żart to proszę pisać - moje poczucie humoru jest dość specyficzne, tak jak ja sam, i trzeba je dostosować do otoczenia ;) )
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #132 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:33:57 am »

ad a) i Intercity do Teheranu ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #133 dnia: Stycznia 19, 2010, 15:01:20 pm »

Czy wspólnoty tradycyjne zbierają i wpłacają do Stolicy Apostolskiej świętopietrze?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #134 dnia: Stycznia 19, 2010, 15:02:25 pm »

Tam gdzie zobowiazuje ich do tego prawo kanoniczne.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!