Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:33:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP  (Przeczytany 68235 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #105 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:31:15 pm »

W sumie bardziej mnie ciekawi to stwierdzenie o Benedykcie XVI, bo nie za bardzo zrozumialem. Chodzi panu o to, ze gdyby nie konsekracje w 1988 to kard. Ratzinger nie zostalby papiezem?
Zapisane
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #106 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:39:10 pm »

Myślę, że nie byłoby klimatu w Kościele do przywrócenia miejsca Tradycji. Nie ma co się oszukiwać, ale to kremówkowy Jan Paweł II (o dziwo!!; cóż za paradoks) wykreował kard. Ratzingera na swojego następcę. Z resztą z wielu przekazów wiadomo, że Jan Paweł II rozważał uwolnienie Mszy Św. w krr. Sytuacja i konsekwencje konsekracji z 1988 roku (czyli operacja "przetrwanie Tradycji") nie dawały o sobie zapomnieć. FSSPX przez ten czas rozwijało swoją działalnosć i rosło w siłę. Dlatego Rzym się z nim liczył. To jest taka moja "karkołomna" teoria. Jan Paweł II oczywiście oficjalnie do Tradycji nie nawiązywał, wolał tą młodzież- letnią młodzież, która w ramach antropocentrycznego podejścia zdradzi Pana Boga i Kościół dla drugiej osoby...
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #107 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:48:43 pm »

Teraz rozumiem, no moze byc w tym troche racji. Ale prosze, chocby ze wzgledu na szacunek dla urzedu nie nazywac papieza Jana Pawla II "kremowkowym". Przy tym mam zupelnie inne zdanie o jego stosunku do Tradycji, moim zdaniem mial dobre intencje w 1988, ale zostaly zle ocenione przez druga strone. Przy czym zaznaczam, ze to jedynie moja opinia, zeby znowu mi czegos nie zarzucono. No i to za jego pontyfikatu powrocono do rozmow z Bractwem.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #108 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:57:59 pm »

Rozwazal, rozwazal, ale jakos nie uwolnil. Na plus trzeba mu policzyc, ze juz w pierwszych latach pontyfikatu zwolal komisje kardynalska ad hoc, zeby wyjasnic kwestie statusu mszy tradycyjnej. Jej konkluzje byly groso modo zbiezne z "Summorum P." Gdyby wowczas zdecydowal sie wydac taki dokument, to by nie bylo ani konsekracji biskupich w 1988 ani zaogniania konfliktu. Zamiast tego wydal hanbiacy i upokarzajacy indult w 1984 r i niewiele lepsze motu proprio "Ecclesia Dei", ze o asyzowych skandalach nie wspomne. Bez watpienia sledzac z bliska sprawe FSSPX kard. Ratzinger wyrobil sobie zmysl krytyczny odnosnie niektorych aspektow pontyfikatu Jana Pawla II.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #109 dnia: Grudnia 24, 2009, 08:48:07 am »


Przy okazji chciałbym zauważyć, że następcą Ojca Świętego Benedykta XVI,  ma duże szanse zostać kardynał-tradycjonalista. Papież tak kreuje Kolegium Kardynalskie, aby zasiadali w nim tradycjonaliści. Przyszli kardynałowie też są tradycjonalistami (m.in. abp L. Burke).

poki co, to stwierdzenie jest na wyrost

ale oczywiscie, jesli Ojciec Swiety dostanie od Boga jeszcze kilka lat, to corocznie bedzie tracic prawo wyborcze ok 10 kardynalow
http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/scardc1.html

i mozna w to miejsce mianowac jesli nie tradycjonalistow (tu obstawiam tylko bpa Fellay) to konserwatystow w stylu kard. Canizaresa
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #110 dnia: Grudnia 24, 2009, 10:37:04 am »


poki co, to stwierdzenie jest na wyrost

ale oczywiscie, jesli Ojciec Swiety dostanie od Boga jeszcze kilka lat, to corocznie bedzie tracic prawo wyborcze ok 10 kardynalow
http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/scardc1.html

i mozna w to miejsce mianowac jesli nie tradycjonalistow (tu obstawiam tylko bpa Fellay) to konserwatystow w stylu kard. Canizaresa
Mi sie nei chcialo liczyc, ale na frondzie mi policzyli. Jeszcze 9 lat pontyfikatu i z duza pewnoscia bedziemy mieli dobrego nastepce Benedykta XVI.

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3021697
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #111 dnia: Grudnia 24, 2009, 12:10:24 pm »

To taki żarcik jest, że jak będzie konsystorz na wiosnę( no może nie na tą, ale kto wie, Bóg cuda czyni ;) ) to jest trzech pewniaków do kapelusza kardynalskiego:

1. Abp Ranjith
2. Ktoś z anglokatolików- no coś muszą dostać, w końcu wschodniacy mają kardynałów ;)
3. Bp Fellay- jak dostaną status kanoniczny, to też się coś będzie należało :P

:D :D

O tyle abp Lefebvra felix culpa, że rzeczywiście, gdyby nie tamte święcenia, MT i Tradycja mogłaby zaginąć... albo być maksymalnie zmarginalizowana...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 24, 2009, 12:12:29 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #112 dnia: Grudnia 24, 2009, 12:20:38 pm »

Na pewno kardynałami będą zamianowani:
abp. Burke
abp. Ranjith

Dobrze było by dokonać kilku dobrych nominacji biskupich na stolice tradycyjnie kardynalskie dokonać.
Np. bp. Leonard do Brukselii, bp. Schneider do Kolonii, kard. Bognosco do Mediolanu, a na jego miejsce, bp. Olivettii.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #113 dnia: Grudnia 24, 2009, 13:17:27 pm »

A kto w Polsce?

prymas Muszynski - aby mogl legalnie tę piuskę ponoosiić ;)
abp Nycz - bo ma stolice kardynalska i  jeszcze nikomu nie podpadł
nowy prymas - aby mogl legalnie piuskę nosić :)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #114 dnia: Grudnia 24, 2009, 13:55:38 pm »

Robimy Off'topa przeze mnie :P ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #115 dnia: Grudnia 24, 2009, 22:55:29 pm »

Robimy Off'topa przeze mnie :P ;)
Tu się mówi bokotemet, a nie off-topic. :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #116 dnia: Grudnia 25, 2009, 04:27:01 am »

Robimy Off'topa przeze mnie :P ;)
Tu się mówi bokotemet, a nie off-topic. :)
TU się tradycyjnie bokotematuje... Dlatego wciąż czytuję FK.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #117 dnia: Grudnia 25, 2009, 22:25:23 pm »

To akurat chyba zbyt odwazne stwierdzenie.
A ja zaryzykuje stwierdzenie, ze kontakt kard. Ratzingera z abp. Lefebvrem wpłynął na postrzeganie przez Papieża tradycji...

Rozwazal, rozwazal, ale jakos nie uwolnil. Na plus trzeba mu policzyc, ze juz w pierwszych latach pontyfikatu zwolal komisje kardynalska ad hoc, zeby wyjasnic kwestie statusu mszy tradycyjnej.
To nie było czasem w 1986[/]? (czyli już po"Quartur abhinc"?) - )kardynałowie Ratzinger, Mayer, Oddi, Stickler, Casaroli, Gantin, Innocenti, Palazzini i Tomko)


Mi sie nei chcialo liczyc, ale na frondzie mi policzyli. Jeszcze 9 lat pontyfikatu i z duza pewnoscia bedziemy mieli dobrego nastepce Benedykta XVI.
Nie zapominajmy, że Pan Bóg może to "rozegrać" inaczej...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #118 dnia: Grudnia 26, 2009, 06:59:35 am »

To akurat chyba zbyt odwazne stwierdzenie.
A ja zaryzykuje stwierdzenie, ze kontakt kard. Ratzingera z abp. Lefebvrem wpłynął na postrzeganie przez Papieża tradycji..

Ok, ale chodzilo mi akurat o wynik konklawe, a nie o osobiste zapatrywania papieza.
Pozdrawiam
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #119 dnia: Grudnia 29, 2009, 18:21:14 pm »

To akurat chyba zbyt odwazne stwierdzenie.
A ja zaryzykuje stwierdzenie, ze kontakt kard. Ratzingera z abp. Lefebvrem wpłynął na postrzeganie przez Papieża tradycji...
To by się zgadzało :) Ogólnie dużo czytałem o Ratzingerze i Ratizngera i faktycznie teraz chyba jest tak jakoś jeszcze bardziej przychylny Tradycji, niż wcześniej :) No ale w sumie do tego wg mnie trzeba wewnętrznie dojrzeć (mnie np. to zajęło ok roczek odkąd po raz pierwszy się zetknąłem się z tradsami :) ).
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!