Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:58:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP  (Przeczytany 68251 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #90 dnia: Grudnia 23, 2009, 10:24:13 am »

Nawiązuje do faktu uznania przez Benedykta XVI ekskomuniki biskupów bractwa za nie byłą, więc czy nie mógłby postąpić krok dalej?


Dopoki nie bedzie jakichs konkretnych wynikow rozmow, nie widze powodu czemu papiez mialby isc chocby centymetr dalej. Juz i tak zrobil wiecej niz by ktokolwiek sie spodziewal. Czekamy na odzew drugiej strony.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #91 dnia: Grudnia 23, 2009, 10:46:50 am »

Panie Jean Gabriel Perboyre!
Po co zabiera Pan głos w sprawach o których nie ma Pan bladego pojęcia?
Jest Pan niesamowicie uprzedzony wobec Bractwa. Nie przyjmuje Pan do wiadomości faktów, które nie pasują do pańskiej wizji czym jest FSSPX. Na dodatek zarzekał się Pan, że już więcej nie będzie wypowiadał się na temat BKŚPX.
Apeluję do Pana, żeby chociaż Pan spróbował stworzyć pozory swojej neutralności względem dzieła ś.p. Arcybiskupa oraz przestał sączyć ten swój antybractwowy jad przynajmniej w tym dziale.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #92 dnia: Grudnia 23, 2009, 10:49:48 am »

Nawiązuje do faktu uznania przez Benedykta XVI ekskomuniki biskupów bractwa za nie byłą, więc czy nie mógłby postąpić krok dalej?


Dopoki nie bedzie jakichs konkretnych wynikow rozmow, nie widze powodu czemu papiez mialby isc chocby centymetr dalej. Juz i tak zrobil wiecej niz by ktokolwiek sie spodziewal. Czekamy na odzew drugiej strony.
To dlaczego biskup Fellay mowil, ze juz 2 razy proponowali mu uregulowanie statusu kanonicznego?
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #93 dnia: Grudnia 23, 2009, 10:55:58 am »

Panie Jarod! Chyba nie ma sensu pytać pana JGP o fakty związane z Bractwem. Można jedynie zachodzić w głowę skąd się biorą urojenia tego Pana?
Złej woli pana Jean Gabriel Perboyre i jego brzydkiego pogrywania mimo posiadanej wiedzy w temacie nie chcę nawet zakładać, dlatego też muszę wyrazić ogromne zdziwienie, że można na Forum Krzyż spędzić 19 dni i prawie 16 godzin, napisać 1135 wiadomości, a nie słyszeć o "mapie drogowej".
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #94 dnia: Grudnia 23, 2009, 11:00:54 am »

Panie Eligiuszu, nie wiem co pana tak straszliwie oburzylo w tej dosc neutralnej w tresci wypowiedzi. I do pana Jaroda, uregulowanie statusu proponowano tez abp Lefebvre, nawet sie zgodzil, a potem odwolal, przeciez z tego zupelnie nic nie wynika. Nie wiem dlaczego wielu sadzi, ze skoro sa rozmowy to problem bedzie rozwiazany. To ze atmosfera jest fajna i ze jest duzo pieknych slow i deklaracji o niczym nie przeswiadcza.
tyle z mojej strony w tym temacie, rzeczywiscie nie ma co.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #95 dnia: Grudnia 23, 2009, 11:04:59 am »

Panie Eligiuszu, nie wiem co pana tak straszliwie oburzylo w tej dosc neutralnej w tresci wypowiedzi. I do pana Jaroda, uregulowanie statusu proponowano tez abp Lefebvre, nawet sie zgodzil, a potem odwolal, przeciez z tego zupelnie nic nie wynika. Nie wiem dlaczego wielu sadzi, ze skoro sa rozmowy to problem bedzie rozwiazany. To ze atmosfera jest fajna i ze jest duzo pieknych slow i deklaracji o niczym nie przeswiadcza.
tyle z mojej strony w tym temacie, rzeczywiscie nie ma co.
Tyle, ze tym razem bp Fellay mowil, ze proponuja mu status kanoniczny bez  zadnych wstepnych warunkow. Chyba jest mala roznica pomiedzy ta sytuacja a sytuacja i klimatem za czasow arcybiskupa Lefebvra, prawda?

EDIT: Zamienilem abp na bp.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2009, 11:14:25 am wysłana przez Jarod » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #96 dnia: Grudnia 23, 2009, 11:11:29 am »


Tyle, ze tym razem abp Fellay mowil, ze proponuja mu status kanoniczny bez  zadnych wstepnych warunkow. Chyba jest mala roznica pomiedzy ta sytuacja a sytuacja i klimatem za czasow arcybiskupa Lefebvra, prawda?

jak bp bedzie abp to znaczy, ze bedzie mial status kanoniczny OK

;)

Różnica jest duza i to na plus. Od 40 lat nie było tak dobrze na Watykanie, choć oczywiście daleko do ideału
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #97 dnia: Grudnia 23, 2009, 12:09:20 pm »

@ Jean Gabriel Perboyre
Mam już po dziurki w nosie kłamców, manipulatorów oraz domorosłych ekspertów od lasandryzmu.
Już przestaje apelować, teraz tylko błagam, aby przestał Pan rżnąć głupa! Niech Pan nie robi pięknych oczek i nie plecie o neutralnej wypowiedzi ("nie widze powodu czemu papiez mialby isc chocby centymetr dalej"), skoro próbuje Pan zakłamywać rzeczywistość i to na dodatek w wątku dla tych, którzy dopiero wgryzają się w temat.

Nie wiem dlaczego wielu sadzi, ze skoro sa rozmowy to problem bedzie rozwiazany.
Gdyby darował Pan sobie czepialstwo względem innych osób piszących na FK, gdyby porzucił Pan swój przemądrzały i autorytatywny ton oraz zostawił prawdziwym znawcom tematu wypowiadanie się w roli ekspertów, gdyby po prostu zachowywał się Pan jak normalny dyskutanta przystało to napisałbym Panu co to jest "mapa drogowa" i z czym ona się je. Przy jej przywołaniu muszę ciepło wspomnieć o Janie Pawle II, co niniejszym czynię.

Naszym miłym gościom, jeszcze nieokrzepłym bywalcom Forum Krzyż, mogę napisać, że JE ks. bp. Bernard Fellay nie przystał na propozycję (rozwiązania problemu z suspensą) Ojca Świętego Benedykta XVI ze względu na swoją miłość do Kościoła i ogromną troskę o dobre imię Namiestnika Chrystusa na ziemi.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #98 dnia: Grudnia 23, 2009, 12:16:14 pm »

Panie Eligiuszu, bardzo duzo zalozen w pana wypowiedzi, polprawd i oskarzen bez pokrycia. Zakonczmy na tym
Pozdrawiam
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #99 dnia: Grudnia 23, 2009, 14:20:32 pm »

Polecam w temacie interesującą analizę p. Ferrary. Z dedykacją dla naszego miłego pana JGP.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #100 dnia: Grudnia 23, 2009, 14:52:02 pm »

Dziekuje za artykul, bardzo ciekawy
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #101 dnia: Grudnia 23, 2009, 20:23:25 pm »

Przepraszam, nie rozumiem, bo chyba o mnie chodzi, co w kwestii jurysdykcji jest w linkowanym przeze mnie artykule na NLM?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #102 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:01:23 pm »

Dodam jeszcze (tak przy okazji moich refleksji), że gdyby nie Abp Lefebvre, FSSPX i konsekracje biskupie w 1988 roku, to raczej nie byłoby Papieża Benedykta XVI, nie byłoby Tradycji katolickiej na taką sklę jaka jest teraz.
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #103 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:10:26 pm »

Zgadzam się, coś w tym jest, felix culpa...  ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #104 dnia: Grudnia 23, 2009, 23:14:16 pm »

że gdyby nie Abp Lefebvre, FSSPX i konsekracje biskupie w 1988 roku, to raczej nie byłoby Papieża Benedykta XVI

To akurat chyba zbyt odwazne stwierdzenie.

Cytuj
Przy okazji chciałbym zauważyć, że następcą Ojca Świętego Benedykta XVI,  ma duże szanse zostać kardynał-tradycjonalista. .

Moze pan rozwinac, bo w sumie ciekawie to brzmi, ale chyba zbyt optymistycznie.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!