Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:32:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP  (Przeczytany 68239 razy)
Krzysztof_
Gość
« Odpowiedz #60 dnia: Grudnia 18, 2009, 10:40:04 am »

Ja uważam, że wielu Polaków w ogóle nie wie, o co chodzi z tą Tradycją.

O utracie tradycji, to był taki film z lat osiemdziesiątych, "Dźwiedź", czy coś takiego. Większość ludzi widzi ten film jako taką śmieszną komedyjkę, a tak na prawdę Rysiek Ochódzki żyje ciągle w społeczeństwie i ma się dobrze "ta nasza nowa ...tradycja".

Podobno Rysiek ma na nazwisko 'Ohucki'. Miało być 'Nowohucki', ale się cenzura nie zgodziła.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #61 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:05:12 am »

Panowie - bez żartów. Wśród tych 30mln polskich katolików 2/3 nie miało by nic przeciwko (mądremu) powrotowi do Tridentiny.

pewnie ze by nie mieli. Ale ktoś musialby im na legalu ten powrót zaserwować i przygotować ich do tego
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #62 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:24:25 am »

A ja właśnie uważam, że mieliby przeciwko... ot, popatrzmy na starsze pokolenie, które nie chce słyszeć o Mszy Trydenckiej... a przecież starszych u nas coraz więcej...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #63 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:41:58 am »

Nie chce słyszeć nie dlatego, że jest przeciwko ale dlatego, że musiałaby samodzielnie podjąć pewną zmianę w swych przyzwyczajeniach poglądach a przede wszystkim sama  stwierdzić , że NOM jest do kitu. A starsze osoby do takich decyzji nie są już gotowe, ze względu na osamotnienie w takich decyzjach. a jeżeli do tego dochodzi jeszcze brak wiedzy i brak argumentów wobec swego środowiska ,to jest to sprawa bardzo trudna.
Co innego , gdy zrobi to za nich proboszcz, biskup, papież, wtedy jest łatwiej , bo ma się oparcie w autorytecie i można to przyjać na wiarę bez potrzeby przekonywania samego siebie oraz podjęcia walki z otoczeniem [kościelnym].
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #64 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:46:04 am »

Może i ma Pan rację, Panie Morro, ale o ile z Mszą to może by przeszło, o tyle z tradycyjnym nauczaniem już nie wiem... skoro dla wielu ludzi JPII tylko dlatego, że był przeciwny aborcji i antykoncepcji i popierał czystość przedmałżeńską jest uważany za arcykonserwatywnego Papieża, a BXVI jest uważany wprost za ciemnogród jakiś, przynajmniej media tak formują ludzkie umysły, to nie byłabym taka pewna...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #65 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:53:42 am »

Spokojnie większość osób starszych  ma poglądy jak najbardziej  katolickie w kwestii doktryny, moralności, potrzebują tylko wsparcia księży, którzy by byli odtrutką na wszechobecna propagandę złą.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #66 dnia: Grudnia 18, 2009, 14:12:55 pm »

Ponieważ różnice pomiędzy FSSPX a IBP są li tylko powiedzmy "lojalistyczno-personalne" a wzajemne animozje czy pretensje zdecydowanie wygadają , zaś dla nas świeckich praktycznie nie mają większego znaczenia, należy czynić wszystko myślę, by wzajemna współpraca obu środowisk wiernych a także na niższym szczeblu ( i każdym na którym się da i stanie się to możliwe ) Bractwa i Instytutu była jak najlepsza. Obie formacje pod względem przywiązania do Tradycji i wierności Doktrynie Wiary są do siebie zbliżone wręcz tożsame. Różnica jest w rolach które obie pełnią zmierzając do tego samego celu. Na szczęście jak już to wiemy ( przynajmniej my we Wrocławiu obie strony są jak najbardziej skłonne do współpracy i pewnych wspólnych przedsięwzięć czy działań wszystko rzecz jasna przede wszystkim dla zbawienia dusz Ad Maiorem Dei Gloriam. Warto modlić się o to by Nasza Królowa Niepokalana Maryja Dziewica pobłogosławiła tym staraniom i wsparła Swymi łaskami.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #67 dnia: Grudnia 18, 2009, 17:28:04 pm »

pewnie ze by nie mieli. Ale ktoś musialby im na legalu ten powrót zaserwować i przygotować ich do tego
Ano właśnie...
Tyle, że polski episkopat cierppi na co najmniej lekką alergię odnośnie Mszy w nadzwyczajnej formie rytu...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #68 dnia: Grudnia 18, 2009, 17:40:07 pm »

Ja tylko dodam, że niektórzy kapłani ICRSP także żyją na "walizkach".
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #69 dnia: Grudnia 18, 2009, 19:51:48 pm »

Ponieważ różnice pomiędzy FSSPX a IBP są li tylko powiedzmy "lojalistyczno-personalne" a wzajemne animozje czy pretensje zdecydowanie wygadają , zaś dla nas świeckich praktycznie nie mają większego znaczenia, należy czynić wszystko myślę, by wzajemna współpraca obu środowisk wiernych a także na niższym szczeblu ( i każdym na którym się da i stanie się to możliwe ) Bractwa i Instytutu była jak najlepsza. Obie formacje pod względem przywiązania do Tradycji i wierności Doktrynie Wiary są do siebie zbliżone wręcz tożsame. Różnica jest w rolach które obie pełnią zmierzając do tego samego celu. Na szczęście jak już to wiemy ( przynajmniej my we Wrocławiu obie strony są jak najbardziej skłonne do współpracy i pewnych wspólnych przedsięwzięć czy działań wszystko rzecz jasna przede wszystkim dla zbawienia dusz Ad Maiorem Dei Gloriam. Warto modlić się o to by Nasza Królowa Niepokalana Maryja Dziewica pobłogosławiła tym staraniom i wsparła Swymi łaskami.

Na czym taka wspolpraca mialaby polegac ? Chyba nie na wspolnym prowadzeniu duszpasterstwa ?
Tam gdzie jest potrzeba "szerszego frontu", tam tradycjonalisci wszelkich tendencji wpolpracuja bez problemow. Mysle np. o inicjatywach antyaborcyjnych. Fajnie widac na zdjeciach ksiezy z FSSPX, iDP i FSP ramie w ramie, jak podczas rozanca za zyciem kleczacych na stopniach katedry w Bordeaux.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #70 dnia: Grudnia 18, 2009, 23:50:14 pm »

[Na czym taka wspolpraca mialaby polegac ? Chyba nie na wspolnym prowadzeniu duszpasterstwa ?
Tam gdzie jest potrzeba "szerszego frontu", tam tradycjonalisci wszelkich tendencji wpolpracuja bez problemow. Mysle np. o inicjatywach antyaborcyjnych. Fajnie widac na zdjeciach ksiezy z FSSPX, iDP i FSP ramie w ramie, jak podczas rozanca za zyciem kleczacych na stopniach katedry w Bordeaux.

Wspólne duszpasterstwo ? Czemu nie... ale nasi Księża muszą do tego dopiero dojrzeć... na początek dobrze jak jest pakt o nieagresji, wspólne inicjatywy wiernych, myślę, że wspólne biblioteka, księgarnia , szkoła ( czy na początek katecheza ) to już będzie spory sukces i taka wzajemna życzliwość i pomoc a nie ...za przeproszeniem podp....lanki...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #71 dnia: Grudnia 18, 2009, 23:58:35 pm »

akurat Wroclaw jest trudnem miejscem na testowanie paktu o nieagresji z uwagi na niedawne intensywne problemy.

Ale tem bardziej i chetniej mogę Wam kibicowac :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #72 dnia: Grudnia 19, 2009, 00:27:34 am »

akurat Wroclaw jest trudnem miejscem na testowanie paktu o nieagresji z uwagi na niedawne intensywne problemy.

Ale tem bardziej i chetniej mogę Wam kibicowac :)

Dzięki wielkie :) jak dotąd wygląda miło to całkiem, oczywiście jak się odseparuje na nie całkowity co prawda ale powiedzmy "bezpieczny dystans"  z obu stron co bardziej krewkich "czubków"  ( I big You pardon )  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #73 dnia: Grudnia 20, 2009, 22:16:21 pm »

Zalezy jak rozumiec owa hermeneutyke ciaglosci. Obawiam sie, ze dla wiekszosci, ktorzy przyjeli ten slogan (tylko dlatego, ze pochodzi od Papieza) polega ona na arbitrarnym uznaniu, ze sobor nie jest sprzeczny z Tradycja, bez wglebianai sie w szczegoly.
Wczesniej mowiono : Dignitatis humanae jest sprzeczna z Syllabusem i tym lepiej. Teraz bedzie sie mowic "Dignitatis humanae nie jest sprzeczna z Syllabusem", po czym nic sie nie zmieni i biskupi beda dalej serwowac liberalne szambo jako doktryne katolicka.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #74 dnia: Grudnia 21, 2009, 08:30:38 am »

Zalezy jak rozumiec owa hermeneutyke ciaglosci. Obawiam sie, ze dla wiekszosci, ktorzy przyjeli ten slogan (tylko dlatego, ze pochodzi od Papieza) polega ona na arbitrarnym uznaniu, ze sobor nie jest sprzeczny z Tradycja, bez wglebianai sie w szczegoly.
Wczesniej mowiono : Dignitatis humanae jest sprzeczna z Syllabusem i tym lepiej. Teraz bedzie sie mowic "Dignitatis humanae nie jest sprzeczna z Syllabusem", po czym nic sie nie zmieni i biskupi beda dalej serwowac liberalne szambo jako doktryne katolicka.

Może wystarczy interpretować ten "slogan" tak, jak go interpretuje Ojciec Św.?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!