Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 20:23:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza za pułkownika Kuklińskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Msza za pułkownika Kuklińskiego  (Przeczytany 11234 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 15, 2009, 16:46:46 pm »

Budziła jego osoba kontrowersje u zmarłych członków mojej rodziny, którzy odbyli zasadniczą słuzbę wojskową w LWP i złożyli przysięgę.
Przysięgę też składałem i wszyscyśmy uważali, że to kit i bałak. Na co ona była? ... a jeślibym tę uroczystą przysięgę złamał niech mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej. [ a w tle tych słów rozległ się przytłumiony bas: uuuugootooowaaać!  ]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2009, 17:00:30 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 15, 2009, 16:51:46 pm »

Stefan jest dla mnie padalcem.Nawet na katolickim forum.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 15, 2009, 16:56:55 pm »

Według mojej wiedzy KGB chciało zabić papieża. Gdyby zamach się udał to Rosjanie napadliby na Polskę. Kiedy Kukliński uciekł do USA był postrachem wobec Rosji. Amerykanie znali dokładny plan wojskowy na Polskę. To wszystko pokrzyżowały plany wobec Rosji. Połowa Polaków ma inne zdanie o Kuklińskim. Panie i Panowie otrząśnijcie trochę.
Jak ktoś miał wujka "kombatanta walk a bandami" to inaczej myśli, szczególnie jak rodzina czerpała/czerpie z tego jakieś profity. Mój kolega jako podchorąży opracowywał ~1980 stronę techniczną gry wojennej sztabów Warschauerpaktu, na której planowano atak na Danię z użyciem jadiernowo orużja, więc o czym jest ta gadka?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 15, 2009, 16:58:22 pm »

Stefan jest dla mnie padalcem.Nawet na katolickim forum. 
Nich Pan się nie wkurza za bardzo bo zrobi mu Pan tylko satysfakcję. Poniektóry tak mają.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:14:40 pm »

Z "kontrowersyjnoscia" Pulkownika jest m/w tak jak z "kontrowersyjnoscia" abpa Lefebvre.

Gdyby nie chodzili po tym swiecie tacy "kontrowersyjni", rodzaj ludzki dawno juz wpadlby w lapy jakichs morlokow. Jak slysze takiego niedoszlego, cudem uratowanego eloja, kiedy wymadrza sie na temat "kontrowersyjnosci" czlowieka, ktory uratowal mu tylek, ogarnia mnie pusty smiech i przestaje mnie dziwic ateizm, w koncu i Chrystusa skazano za rzekoma zdrade.

Rodzi sie taki czlowiek ze specjalnym, najtrudniejszym ze wszystkich powolaniem, przyjmuje je, wypelnia, poswieca sie, wyniszcza, traci wszystko, i nie powinien liczyc na nic, tu na ziemi "nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku".
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 571


dawniej Bambin

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:20:21 pm »

Według mojej wiedzy KGB chciało zabić papieża. Gdyby zamach się udał to Rosjanie napadliby na Polskę. Kiedy Kukliński uciekł do USA był postrachem wobec Rosji. Amerykanie znali dokładny plan wojskowy na Polskę. To wszystko pokrzyżowały plany wobec Rosji. Połowa Polaków ma inne zdanie o Kuklińskim. Panie i Panowie otrząśnijcie trochę.
Jak ktoś miał wujka "kombatanta walk a bandami" to inaczej myśli, szczególnie jak rodzina czerpała/czerpie z tego jakieś profity. Mój kolega jako podchorąży opracowywał ~1980 stronę techniczną gry wojennej sztabów Warschauerpaktu, na której planowano atak na Danię z użyciem jadiernowo orużja, więc o czym jest ta gadka?

Bez powodu Kukliński nie opuściłby dobrowolnie Polskę. Nie można porównać tej gadki.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2009, 17:22:06 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:21:37 pm »

Stefan jest dla mnie padalcem.Nawet na katolickim forum.
Przeszliśmy na ty?
Babci w liście napisz lub zamelduj temu, co się z dyszlem ściga. Ma wielkie uszy to cię wysłucha.
 Pan Bóg i Tradycja Katolicka nie będzie przewłaszczony, przez takie miernoty jak ty, bo każdy do Niego ma prawo, nawet zmarły Ryszard Kukliński, którego nachalnie temat umieszczasz, aby jątrzyć.Lepiej idź i zamów  Mszę Świętą za spokój duszy zmarłego, a niepotrzebnych waśni nie wzniecaj próbując na publicznym forum nachalnie podawać jakieś nowe prawdy wiary objawione przez CIA.
Na pełen etat cię wzięli?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:34:22 pm »

Krótko i ogólnie; dla mnie płk R. Kukliński jest postacią ze wszech miar pozytywną. Finis.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:48:26 pm »

Jeśli Ryszard Kukliński był Amerykaninem udającym Polaka, a jego ojczyzną USA, to jego przełożeni i koledzy z CIA taką laurkę mogą mu wystawiać.Oto inna laurka

http://www.kombatantpolski.pl/2002_10_art1.html 

Ta laurka to jest odpowiedż do tego wywiadu:

http://www.dziennik.pl/opinie/article502932/Kiszczak_byl_szefem_plutonu_egzekucyjnego_.html

Cytat: Fidelis
Krótko i ogólnie; dla mnie płk R. Kukliński jest postacią ze wszech miar pozytywną. Finis.
Mama też tak uważa.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 15, 2009, 18:32:08 pm »



Cytat: Fidelis
Krótko i ogólnie; dla mnie płk R. Kukliński jest postacią ze wszech miar pozytywną. Finis.
Mama też tak uważa.
Czy to jest jakiś nowy dogmat wiary?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 15, 2009, 19:59:50 pm »

(ciach posta)

Panie Serpico, proszę popracować nad kulturą własnych wypowiedzi, zwłaszcza w tym wątku. Jest Pan o krok od bana.

  -- Administracja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
probus
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 15, 2009, 20:06:26 pm »

Ja oceniam płk. Kuklińskiego pozytywnie. Ale nie wmawiam sobie na siłę, że nie był zdrajcą. Tak, był zdrajcą. Zdradził komunistów. Świadek koronny też jest zdrajcą. Ale czy oceniamy go z tego powodu negatywnie? Claus von Stauffenberg zdradził Hitlera. Dzisiaj Niemcy stawiają mu pomniki. Dlatego głupotą jest twierdzić, że każda zdrada jest złem.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 15, 2009, 20:16:46 pm »

Czy ktoś może w moim imieniu zamówić Mszę Trydencka za spokój duszy ŚP pułkownika Ryszarda Kuklińskiego? Oczywiście pokryję wszystkie sprawy finansowe. Jak to możliwe proszę o 3 Msze.

Serpico

Prosze samemu przez internet zamowic: http://pastorbonus.pl/index.php?page=ofiary-mszalne
Zapisane
Pinace
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 15, 2009, 20:35:20 pm »

Panie Jarod, po co to?, każdy zna te portale.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 15, 2009, 20:41:12 pm »

(ciach posta)

Panie Serpico, proszę popracować nad kulturą własnych wypowiedzi, zwłaszcza w tym wątku. Jest Pan o krok od bana.

  -- Administracja


czegokolwiek by nie napisał p. Serpico (nie wiem, niestety nie przeczytałem), przesadzić nie mógł.

Tolerowanie w tym wątku wypowiedzi komunistycznych pachołów zakrawa na prowokację. Jest ona tem boleśniejsza, że odbywa się w dwa dni po rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Zatem proponuję oczyścić wątek z wypowiedzi niemerytorycznych, z fermentu który tu zasiał jaruzelski dupoliz. Niech osoby tego formatu liżą dupę jaruzela gdzie bądz, byle nie tutaj.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza za pułkownika Kuklińskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!