Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:45:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Apel o pomoc dla "Tygodnika"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Apel o pomoc dla "Tygodnika"  (Przeczytany 5474 razy)
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« dnia: Marca 06, 2009, 08:56:27 am »

Cytuj
Apel o pomoc dla "Tygodnika"
Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele,
kryzys finansowy, którego skutki dotknęły już wiele przedsiębiorstw, wydawnictw i gazet, a w konsekwencji – konkretnych ludzi, dotyka także nas. „Tygodnik Powszechny”, który zawsze był nastawiony bardziej na pełnienie misji niż na zysk, znalazł się w sytuacji tak poważnego zagrożenia, że uznaliśmy za konieczne Was o tym poinformować.

Od ponad sześćdziesięciu lat nasze pismo pełni rolę jedyną w swoim rodzaju – jest pismem polskich katolików i zarazem pismem polskiej inteligencji, niekoniecznie poczuwającej się do związków z Kościołem. W okresie PRL-u byliśmy głosem niezależnej opinii publicznej, po 1989 r., kiedy na rynku mogło pojawić się wiele innych tytułów, sytuacja w oczywisty sposób uległa zmianie. W 2007 r. stało się jasne, że „Tygodnik” w dawnej formule nie przetrwa: konieczne były reformy, których przeprowadzenie umożliwiło dokapitalizowanie spółki przez nowego wspólnika, grupę ITI (należy podkreślić, że umowy z ITI zapewniły całkowitą niezależność redakcji w zakresie linii programowej i spraw personalnych).

Wprowadzane w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zmiany przyniosły efekty. Mimo spadków sprzedaży innych tytułów, sprzedaż „Tygodnika” zaczęła rosnąć (w roku 2008 o 10 proc.), zwiększyła się liczba cytowań „TP” w ogólnopolskich mediach, a także liczba odwiedzin na naszej stronie internetowej (w lutym 2009 – 590 tys. tzw. unikalnych użytkowników). O tym, że „Tygodnik Powszechny” jest potrzebny i nadal spełnia swoją rolę, świadczą także Wasze listy, żywy udział w debatach, głosy na spotkaniach, w których mam okazję brać udział.

Oczywiście „Tygodnik” nigdy nie będzie pismem popularnym ani masowym. Nie może zejść poniżej pewnego poziomu i zawsze będzie wymagał pewnego wysiłku intelektualnego, jednym słowem: będzie adresowany do normalnego, polskiego inteligenta. Jako pismo katolickie stanowi namacalny dowód wolności myśli w Kościele, bywa bowiem krytyczny, stawia trudne pytania i zmusza do myślenia. Ośmielamy się sądzić, że bez niego Polska byłaby uboższa i że uboższy byłby także polski Kościół.
 

Proces stopniowej poprawy sytuacji pisma zakłóciły skutki kryzysu. Staraliśmy sobie z nimi radzić: na wzrost cen papieru zareagowaliśmy podniesieniem ceny pisma, co spotkało się ze zrozumieniem Czytelników i nie odbiło się negatywnie na sprzedaży „Tygodnika”. Katastrofalne okazało się załamanie rynku reklam, które dotknęło wszystkie media, prasę zaś w szczególności. Co prawda nigdy głównym źródłem przychodów „TP” nie były reklamy, niemniej ich brak dramatycznie zakłócił naszą równowagę finansową.

Robimy to, co możliwe, by te straty rekompensować, zabiegamy o pozyskiwanie na konkretne projekty pieniędzy z różnych źródeł: krajowych i unijnych, co jednak nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wniesiony przez ITI kapitał wydobył „Tygodnik” z trudnej sytuacji, ale nie zapewnia wyjścia z zapaści. Powiedzmy wprost: zagrożona jest dalsza egzystencja pisma.

 

Dlatego dziś, w godzinie kryzysu, ośmielamy się zwrócić do Was z prośbą o pomoc.

Pomocą będzie przeznaczenie 1 procentu od podatku dochodowego PIT na Fundację Tygodnika Powszechnego (tej pomocy doświadczaliśmy zresztą od Was już w latach poprzednich).

Pomocą będzie każdy nabyty przez Was numer pisma, pomocą i promocją pisma będzie również nabycie dodatkowego numeru jako daru dla krewnych czy przyjaciół. Obserwowany w ostatnich miesiącach wzrost sprzedaży jest w obecnej sytuacji wciąż zbyt powolny.

Naszych Internetowych Czytelników prosimy: sięgnijcie także po wydanie papierowe.

Zbawienną w tej fazie pomocą będzie wreszcie każde doraźne wsparcie Fundacji Tygodnika Powszechnego, z przeznaczeniem na potrzeby zagrożonego pisma.

Liczymy też na to, że naszym zmaganiom z kryzysem towarzyszyć będą Wasze życzliwe uczucia, dobre słowo i modlitwa.

 

O podobną pomoc zwróciliśmy się do Czytelników tylko raz, w 1957 r., kiedy postanowiliśmy powołać do życia wydawnictwo Znak, co dzięki hojności donatorów okazało się możliwe. Dziś, wobec narastającego kryzysu, zwracamy się z takim apelem po raz drugi. O przebiegu akcji będziemy informowali na bieżąco: Wasze zaangażowanie zobowiązuje do tego, aby nasze działania były transparentne, a zapoznanie się z nimi – dostępne dla tych, którzy w jakikolwiek sposób zdecydują się nam pomóc.

Numer konta Fundacji Tygodnika Powszechnego:


Informacje o sposobie przekazywania nam 1 procentu publikujemy w najnowszym numerze "TP" na str. 34.
http://tygodnik.onet.pl/0,22488,apel_o_pomoc_dla_tygodnika,komentarz.html

Numer konta wykasowałem aby nikogo przypadkiem nie pokusiło ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2009, 08:59:00 am wysłana przez emircoo » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 06, 2009, 08:59:45 am »

Cytuj
Numer konta wykasowałem aby nikogo przypadkiem nie pokusiło

:DDDDDDDDDDDD
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 06, 2009, 09:01:37 am »

Uleganie takim pokusom chyba raczej nam nie grozi   ;D
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 06, 2009, 10:22:41 am »

 :'( :-[ ??? :) :D ;D :P
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 06, 2009, 11:14:25 am »

Giń przepadnij ohydo Marronitów!
Im prędzej tym lepiej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 06, 2009, 11:24:33 am »

O co chodzi z Marronitami? (Chyba nie o katolików z Libanu, bo to wtedy przez jedno r).
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2009, 20:00:03 pm wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 06, 2009, 22:55:40 pm »

Myślałem, że kolor czerwony jest zwyczajowo zastrzeżony dla moderatorów...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 06, 2009, 23:02:33 pm »

Zlikwidowana strona katolicka za faszyzm, biskupi szwajcarscy i niemieccy przeciw Benedyktowi.... A tu wreszcie jedna dobra nowina!!! W dobrym nastroju udaje się na spoczynek. :)
ps.
Warto Państwu wiedzieć, że do ratowania TP zaangażowany został autor sukcesu Super Expresu - Grzegorz Lindenberg. Widzę, że jednak nic nie wymyślił.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2009, 23:05:25 pm wysłana przez Thomas » Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 06, 2009, 23:11:16 pm »

A tu wreszcie jedna dobra nowina!!! W dobrym nastroju udaje się na spoczynek. :)
Czyli ewangelizacja jest na forum prowadzona wzorowo :D

@Ageb
Może Panu jwk chodziło o tych (novusowych) Maronitów http://www.youtube.com/watch?v=TdrEsc8IPYY :P
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 07, 2009, 08:56:41 am »

ITI ma się dobrze i choćby TP miał być w jeszcze gorszej kondycji, jest w stanie go utrzymać. On w założeniu byłych szefów holdingu (M. Walter, J. Wejchert) nie musi przynosić zysku, kiedy go przejmowali kilka lat temu, mówili, że to ma być ich gest wobec Kościoła w Polsce, po tym jak odnieśli sukces i odchodzili na emeryturę w swej firmie. Finansują go częściowo z własnych pieniędzy.
btw: Taki "Ozon" nie miał tego szczęścia, bo Palikot szybko przestał doń dokładać, kiedy zaczął się robić "Frondą bis". No i pismo padło, bo sprzedaż, po zmianie kursu, zaczęła się zmniejszać, a wsparcia nie było.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Marca 07, 2009, 11:06:06 am »

Cytuj
A tu wreszcie jedna dobra nowina!!! W dobrym nastroju udaje się na spoczynek. Uśmiech
Czyli ewangelizacja jest na forum prowadzona wzorowo Chichot
W wątku "Apel o pomoc dla TP" wyrażamy swoje opinie. Ewangelizacja będzie miała się lepiej bez TP.

@ OPen
Jestem realistą, TP będzie na finansowej kroplówce jeszcze wiele lat. G.Lindenberg dorzuci "zdrapkę", "krzyżówkę z kociakiem", prezenty typu "lusterko, grzebyk," a "lakier do paznokci" dla gejów. Jakoś tam będzie się kręcić, albo stanie się dodatkiem(wkładką) do Polityki  :)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 07, 2009, 11:43:57 am »

Cytuj
@Ageb
Może Panu jwk chodziło o tych (novusowych) Maronitów http://www.youtube.com/watch?v=TdrEsc8IPYY Język
O tym filmiku to chyba była dyskusja na starym forum. Ale to w Ameryce. Nie wiem jak wygląda na wschodzie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 07, 2009, 13:32:57 pm »

Osobiście nie wierzę to, że "TP" upadnie albo stanie się wkładką do "Polityki" lub "Wyborczej". "Tygodnik" nie jest pismem mającym przynosić zyski z działalności wydawniczej. Przecież to narzędzie do "uprawiania Kościoła", zdalnie sterowany kret, w którym redakcja składa się z "pożytecznych idiotów". Im się wydaje, że pracują dla Kościoła. Ale im się tylko wydaje. Czy ITI musi czerpać zyski z bezpośredniej działalności wydawniczej? Moim zdaniem nie. Niszczenie Kościoła od środka to świetna inwestycja. Mnie osobiście oglądanie TVN'u napawa obrzydzeniem, w czasie emisji filmu "Testosteron" czułem fizyczną niechęć do tej stacji. Im bardziej Kościół będzie osłabiany, tym mniej osób będzie czuć jak ja. Taki sam stosunek mam do kanału religia.tv. Gra idzie o przeciąganie Kościoła we właściwą stronę. Kto ma pieniądz, nakład, reklamę itp. ten ma władzę nad duszami.
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 07, 2009, 14:39:15 pm »

Osobiście nie wierzę to, że "TP" upadnie albo stanie się wkładką do "Polityki" lub "Wyborczej". "Tygodnik" nie jest pismem mającym przynosić zyski z działalności wydawniczej. Przecież to narzędzie do "uprawiania Kościoła", zdalnie sterowany kret, w którym redakcja składa się z "pożytecznych idiotów". Im się wydaje, że pracują dla Kościoła. Ale im się tylko wydaje. Czy ITI musi czerpać zyski z bezpośredniej działalności wydawniczej? Moim zdaniem nie. Niszczenie Kościoła od środka to świetna inwestycja. Mnie osobiście oglądanie TVN'u napawa obrzydzeniem, w czasie emisji filmu "Testosteron" czułem fizyczną niechęć do tej stacji. Im bardziej Kościół będzie osłabiany, tym mniej osób będzie czuć jak ja. Taki sam stosunek mam do kanału religia.tv. Gra idzie o przeciąganie Kościoła we właściwą stronę. Kto ma pieniądz, nakład, reklamę itp. ten ma władzę nad duszami.
Na Onet.tv sa dostepne rozne programy z religia.tv i ogladalem juz kilka odcinkow "Z archiwum Kosciola". Moim zdaniem programy te sa dosc dobrze zrobione. Ktos ogladal?
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #14 dnia: Marca 07, 2009, 15:55:31 pm »

Pokój i dobro!
Mam troszkę inne zdanie, podejrzewam, że nie upadnie a wpis na listę "fundacji" to pomysł na zdobycie dodatkowych pieniędzy ;D.
Grosza bym nie dała, tym bardziej, że tyle organizacji jest w potrzebie!!
Nigdy im nie wierzyłam, to dlaczego teraz mam wierzyć w tę "upadłość"?

Tego pisma nie brałam do ręki nawet w rękawiczkach, bo jakie tam ono katolickie?

Znam zakon, który prenumeruje :'(, pewnie pomoże.




Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Apel o pomoc dla "Tygodnika" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!