Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:25:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338093 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #840 dnia: Lutego 12, 2010, 17:53:01 pm »

Już biegnę panie jwk. 
To nie wiecie poborowy tkiller co się robi na "bieeegiem ..." ;)?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #841 dnia: Lutego 12, 2010, 18:22:48 pm »

Jeśli pan uważa, iż modernizm jest zgody z wolą Chrystusa to podważa pan dogmat o nieomylności papieskiej, a i pewnie zasadę asystencji Ducha Świętego.

Uważam tylko że wyciąga pan mylne wnioski i przypisuje DN poglądy które są całkowicie jej obce is toją do niej w opozycji.

To jakie wobec tego są poglądy DN na w/w temat???A pańskie???
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #842 dnia: Lutego 12, 2010, 18:26:14 pm »


obca Chrystusowi i apostołom to jest przedewszystkim filozofia modernizmu która tak naprawdę stoi za DN.

Wywnioskował to pan z ...?

To proste panie Tkiller - bez modernizmu i SW II nie byłoby DN. Tenże sobór szczęśliwie bedąc pastoralnym zawsze można w części przynajmniej potraktować per "non est ". Co obecny papież z wolna zaczyna czynić....
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #843 dnia: Lutego 12, 2010, 19:54:56 pm »

Nie czytałem statutu.
Ja chcę się tylko dowiedzieć czego się naucza na VI roku formacji np. Jeśli to jest ukryte to może nie jest dobre?

Jak pan przeczyta statut to zapewne uzyska pan odpowiedź na nurtujące pana pytania.

ze statutu to wynika tyle że "początkującemu" w DN katechezy z lat późniejszych moga zaszkodzić :'(Pewnie takie głupoty że trzeba się najpierw zaszczepić. Albo takie herezje
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #844 dnia: Lutego 12, 2010, 22:16:24 pm »

ze statutu to wynika tyle że "początkującemu" w DN katechezy z lat późniejszych moga zaszkodzić

Naprawdę tak jest napisane?  :o
(Nie czytałem statutu DN - nie jest mi to do szczęścia potrzebne...)

Czyli przyznają oficjalnie, że "katolickie" katechezy mogą komuś zaszkodzić? ? ?  :o
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #845 dnia: Lutego 13, 2010, 01:15:43 am »

Jeśli pan uważa, iż modernizm jest zgody z wolą Chrystusa to podważa pan dogmat o nieomylności papieskiej, a i pewnie zasadę asystencji Ducha Świętego.

Uważam tylko że wyciąga pan mylne wnioski i przypisuje DN poglądy które są całkowicie jej obce is toją do niej w opozycji.
Jeśli się pan nie zgadza z moją opinią to proszę napisać z czym konkretnie. Przedstawiony schemat z zaznaczonymi czasami nawiasu jest bez wątpienia autentyczny, a liturgia DN bardziej przypomina ucztę niż ofiarę.
Pewnie, że neokatechiści nie przyznają otwarcie że reprezentują poglądy modernistyczne, ale pewne rzeczy można wydedukować posługując się klasyczną logiką i poglądami przedstawionymi w katechezach, Chyba że pani Carmen nie respektuje również zasad logiki klasycznej wyłożonych właśnie przez Arystotelesa, ale tak to się nie dogadamy. Jedyne co pozostaje to wzajemne straszenie piekłem. Oczywiście w moim rozumowaniu mogą też występować jakieś błędy logiczne. Jeśli tak jest to proszę wykazać.
 
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #846 dnia: Lutego 13, 2010, 10:48:58 am »

Wystarczy porównać Pascendi Dominici gregis z "naukami neońskimi" .
Świety Pius X jakby o neonach pisał był.

http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius_X/pascendi_dominici_gregis/


Ogłaszam konkurs kto znajdzie najwięcej cech modernizmu w "neońskich naukach" na podstawie w/w encykliki.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #847 dnia: Lutego 13, 2010, 16:03:27 pm »

Ostatnio czytałem Pascendi bo pisałem referat na temat modernizmu. Korzystałem z tekstu do którego odnosi się zamieszczony powyżej link. Trochę mnie dziwi, iż jest to prawdopodobnie jedyna strona gdzie tekst encykliki opublikowany jest po polsku.
Mimo iż na zachodzie DN jest postrzegana jako ruch ortodoksyjnie katolicki, to coś co roboczo nazwałem duchem modernizmu jest również duchem DN. Odniosłem wrażenie, że przynajmniej niektórzy członkowie DN wykazują tendencję do przedkładania kwestii moralnych nad sprawy wiary i relacji z Chrystusem. Oczywiście jest to tylko moja subiektywna ocena, która nie musi być prawdziwa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2010, 16:32:25 pm wysłana przez pablo » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #848 dnia: Lutego 13, 2010, 18:43:10 pm »

  ... na zachodzie DN jest postrzegana jako ruch ortodoksyjnie katolicki ...
Jest to niewątpliwie wynikiem totalnej degrengolady tamtych elyt, którym niewiele brakuje do zaliczenia do ortodoksji  "chrześcijańskiej" choćby świadków jehowy ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #849 dnia: Lutego 13, 2010, 20:02:21 pm »

Neoni atakują już u naszych braci grekokatolików...  :( :'( :'( :'( http://www.forum.cerkiew.net.pl/viewtopic.php?f=9&t=287&sid=2ffd486ef1bd1b18f732a995e3ec29d1
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #850 dnia: Lutego 13, 2010, 21:29:46 pm »

Swoją drogą przepięknie tamtejszych neonów wypunktowali. Pytanie o konkret - odpowiedź frazes. Jak u nas (choć u nas frazesy są z obu stron...)...

BTW - Simone tonie jest czasem ex-nasz Szymon?

Nie byłbym sobą,jakbym nie wypunktował:

Cytuj
Podpisanie Statutu niesie ze sobą akceptację wszystkiego, co jest związane z Ewangelizacją w zakresie Drogi Neokatechumenalnej.

Tja...
Cytuj
Czy myśli Pani, że Metropolita akceptowałby liturgiczną "radosną twórczość" katechistów, którym akurat "tak pasowało"?
"Akceptacje", "akceptował". O tolerancji biedak nie słyszał...

Cytuj
Odsyłam do lektury Statutu, który jest DOKUMENTEM KOŚCIELNYM, a nie wewnętrzną broszurką, w którym pada wyraźne stwierdzenie odnośnie m. in. treści katechez, na które jest zgoda Kościoła
Piękna odpowiedź nie na temat.

Cytuj
Wszystkim, którzy maja jakiekolwiek wątpliwości proponuję uczestnictwo w katechezach "Drogi" od początku do końca. W tym wszystkim trzeba by było patrzeć duchem, a nie tylko literą prawa.
W którym miejscu duch prawa usprawiedliwia przekroczenie litery?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #851 dnia: Lutego 13, 2010, 23:44:33 pm »

BTW - Simone tonie jest czasem ex-nasz Szymon?
To bardzo być może, Simone/Szymon chadza na Mszę do greków, więc jest wielce prawdopodobne, że pisuje na ich forum.  :)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #852 dnia: Lutego 14, 2010, 17:45:47 pm »

To bardzo być może, Simone/Szymon chadza na Mszę do greków, więc jest wielce prawdopodobne, że pisuje na ich forum.  :)
Ładnie się z tematem rozprawił,choć parę błędów napisał...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #853 dnia: Lutego 14, 2010, 18:45:16 pm »

A jak z Wielkim Postem u neonów?
Pytanie do p.pablo czy Msza jest tak samo "wesolutka"
mam na myśli hulanki wokół stołu, kikozawodzenia przy głośnych gitarach itp.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić wyposzczonych neonów, śpiewających Gorzkie Żale przy stoliku na plebanii... :D
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #854 dnia: Lutego 14, 2010, 19:42:15 pm »

A jak z Wielkim Postem u neonów?
Pytanie do p.pablo czy Msza jest tak samo "wesolutka"
mam na myśli hulanki wokół stołu, kikozawodzenia przy głośnych gitarach itp.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić wyposzczonych neonów, śpiewających Gorzkie Żale przy stoliku na plebanii... :D
Do kompletu przypomniał mi się taki utworek - potworek wspólnotowy "Matka, która pod Krzyżem stała ...", połączenie akompaniamentu z tekstem jest zupełnie w stylu nowej estetyki i nowej wrażliwości kikoniczno - ołazowej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!