Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:54:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1337942 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #690 dnia: Lutego 05, 2010, 11:12:46 am »



Katechistów czy prezbiterów "nakłaniających" nasze dzieci do wstapienia do DN bez naszej zgody propobuje kopać w d..e cytując im w/w fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego


Gratuluje podejścia a jak namawiają na pielgrzymkę czy duszpasterstwo tradycje to  ta sama metoda. Moim zdaniem wszystko co robi 13 latek powinno pozostawać pod kontrolą rodziców. Więc nie wiem po co się pan tak pieni?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #691 dnia: Lutego 05, 2010, 11:14:50 am »

ja sie nie pienie. Pan przeczyta własne statuty.zwłaszcza ten fragment o ktorym rozmawiamy
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #692 dnia: Lutego 05, 2010, 11:16:27 am »

ja sie nie pienie. Pan przeczyta własne statuty.zwłaszcza ten fragment o ktorym rozmawiamy

Jeżeli pan nie rozumie różnicy między porywa a zaprasza to nic panu na to nie poradzę.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #693 dnia: Lutego 05, 2010, 11:20:32 am »

ja sie nie pienie. Pan przeczyta własne statuty, zwłaszcza ten fragment o ktorym rozmawiamy
Oczywiście, pienią się ci dwaj panowie nawykli do "nabożnego" posłuchu, gdy treści kikotechez niczym złote ruble na stół kładą a tu taki karygodnie antysemicki brak szacunku i zrozumienia ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #694 dnia: Lutego 05, 2010, 11:29:46 am »

Prawidłowo jest "Jeżeli ci rodzice pozwolą, możesz do nas przyjść". Czy neo taki zwrot stosuje?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #695 dnia: Lutego 05, 2010, 11:30:07 am »

ja sie nie pienie. Pan przeczyta własne statuty.zwłaszcza ten fragment o ktorym rozmawiamy

Jeżeli pan nie rozumie różnicy między porywa a zaprasza to nic panu na to nie poradzę.

żarty Pan sobie robi? Jak Pana zdaniem reaguje dziecko zapraszane przez księdza  którego zna do np uczestnictwa w DN?
A jak 13 latkowi pedofil da czekolade i będzie próbował "zaprosić" do siebie  (a nie porwie) to będzie w/g Pana OK? Bo nie porwał?

Proponuje-poczytajcie Panowie Katechizm Kościoła Katolickiego zamiast ogłupiać sie katechezami DN i jego statutami.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #696 dnia: Lutego 05, 2010, 11:32:42 am »

Prawidłowo jest "Jeżeli ci rodzice pozwolą, możesz do nas przyjść". Czy neo taki zwrot stosuje?

poszedłbym dalej - "czy pozwola Pańswo dziecku uczęszczać na katechezy? a dla umożliwienia podjęcia zgodnej z Państwa sumieniem decyzji zapraszamy Państwa  na liturgię,katechezy,eucharystię i np skrutynium"
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #697 dnia: Lutego 05, 2010, 11:49:56 am »

Prawidłowo jest "Jeżeli ci rodzice pozwolą, możesz do nas przyjść". Czy neo taki zwrot stosuje?
poszedłbym dalej - "czy pozwola Pańswo dziecku uczęszczać na katechezy? a dla umożliwienia podjęcia zgodnej z Państwa sumieniem decyzji zapraszamy Państwa  na liturgię,katechezy,eucharystię i np skrutynium"
Tylko, skoro neoni i dorosłym kota w worku sprzedają (gdzie ci zieloni ;) jak ich potrzeba?), spełniając jaknajsłuszniejsze postulaty obu Panów zburzyliby całą atmosferkę tajemniczości, o co im jak najbardziej nie chodzi. Muszą więc "podkradać" dzieci rodzicom, bo to panie i Ojciec Święty i Biskupi temu przecież przyklaskują. 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #698 dnia: Lutego 05, 2010, 11:53:02 am »

Jesteś pan godnym następcą "Głównego Cenzora" z PRL - sugeruję zmienić nicka, wtedy od razu nie będzie wątpliwości z kim szanowni pt. forumowicze mają do czynienia!!!
Niestety - nick "hellsing" jest zarezerwowany ;D

Ma Pan jakieś zastrzeżenia do wymoderowanych postów (nie tylko pana wyciąłem)?

A pana obergruppenfhurer wie, że cię pan udzielasz na katolickim forum????
Od kiedy mam stopień Oberstgruppenfuhrera podlegam tylko Reichsfuhrerowi SS, a to stanowisko chwilowo wakuje... :-))))

Bo widać masz pan jakąś obsesję na punkcie Narodu Wybranego....
Ja??? Wszkazuje na (jeszcze jeden) fakt czerpania DN z tradycji Judaistycznej. To co pan sobie dopowiedział - to już pana sprawa.

Panie Tkiller- to nie jest żadne oficjalne potwierdzenie. To jest prywatna opinia papieża.
Wprost przeciwnie to fragment dekretu o symbolu 1140 / 08 / AIC-110
Prywatna opinia może być wyrażona w dokumencie urzędowym.


Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #699 dnia: Lutego 05, 2010, 12:00:00 pm »



żarty Pan sobie robi? Jak Pana zdaniem reaguje dziecko zapraszane przez księdza  którego zna do np uczestnictwa w DN?
A jak 13 latkowi pedofil da czekolade i będzie próbował "zaprosić" do siebie  (a nie porwie) to będzie w/g Pana OK? Bo nie porwał?

Proponuje-poczytajcie Panowie Katechizm Kościoła Katolickiego zamiast ogłupiać sie katechezami DN i jego statutami.

A u mnie w parafi ksiądz mówi "zapraszam wszystkie dzieci na roraty". To też go pan do pedofila porówna?  W sumie to przecież  lepiej jak przyjdą razem i wtedy będą uczestniczyć w katechezach...:)

Skąd pan wie że nie czytam i nie używam KkK. Zapomniałem pan opinie są ex cathedra .


Panie Tkiller- to nie jest żadne oficjalne potwierdzenie. To jest prywatna opinia papieża.
Wprost przeciwnie to fragment dekretu o symbolu 1140 / 08 / AIC-110
Prywatna opinia może być wyrażona w dokumencie urzędowym.

Została w nim przytoczona i potwierdzona.


Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #700 dnia: Lutego 05, 2010, 12:23:35 pm »

nie porównam - bo sam dziecko posłałem na mszę - albo ja z nim byłem. I zgadzam sie na uczestnictwo w roratach - bo wiem na czym to polega. Pan nie dostrzega różnic pomiedzy Kościołem a DN. Choć nie-myśle że widzi Pan je bardzo wyraźnie - stąd te Pańskie manipulacje. To co, dostaniemy zaproszenie na liturgie,eucharystie,skrutynium i konwiwencje?
Żebyśmy wiedzieli co będzie się działo z naszymi dziećmi?
[/b]
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2010, 12:26:00 pm wysłana przez tomekzan » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #701 dnia: Lutego 05, 2010, 12:24:19 pm »

A u mnie w parafi ksiądz mówi "zapraszam wszystkie dzieci na roraty". To też go pan do pedofila porówna?  W sumie to przecież  lepiej jak przyjdą razem i wtedy będą uczestniczyć w katechezach...:)
Jeśli nie ma dla pana różnicy między roratami a 'katechezami" i tym wszystkim co się z nimi łączy to mogę tylko panu współczuć.

Prywatna opinia może być wyrażona w dokumencie urzędowym.
Została w nim przytoczona i potwierdzona.
Co nie zmeniło w ŻADEN sposób jej statusu opinii prywatnej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #702 dnia: Lutego 05, 2010, 12:27:13 pm »

To co, dostaniemy zaproszenie na ... konwiwencje?
Hiiii, pokonwiwołał bym sobe, hej ;)!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #703 dnia: Lutego 05, 2010, 12:31:57 pm »


Przepraszam to rodzice nie wiedzą co ich nastoletnie dzieci robią i gdzie chodzą, wie pan dla mnie to bez różnicy czy idzie do szkoły, do kolegi czy na katechezy wiem gdzie po co i z kim. Śmiało proszę zgłaszać na policję że ktoś 13 do Kościoła zaprasza, będą mieli ubaw.


Ciekawe, czy wpuścicie mnie na spotkanie razem z moim dzieckiem :) Ono po katechezach, ja nie :)
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #704 dnia: Lutego 05, 2010, 12:33:30 pm »

Panie Tomaszuzanie - owe zaproszenia 13 latków są kierowane głównie do "dzieci drogi" - więc nie tylko "za wiedzą i zgodą", ale też z solidnym laniem, jeśli by nie skorzystało...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!