Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:40:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338575 razy)
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #600 dnia: Stycznia 30, 2010, 09:34:51 am »

Cytuj
A rozum swój mają?  Takie balangi w Kosciele to co? To że ksiądz nie widzi  nic złego, to niech on zobaczy. Ale jak msze w salkach, to Kosciol jest na występy.
Cytuj
To prosze ich uswiadamiać, że to co robia to jest nie do przyjęcia. Dla mnie to jest nie do przyjecia i osoba nawrócona wie czym jest Kościół i do czego słuzy.
:)

Pewnych rzeczy po prostu Pani nie wytłumaczę, tak samo jak im.

Zgadzam się z tym, co Pani mówi, ale z nawróceniem nie jest tak prosto. Bo jeśli ktoś się nawróci i od razu trafia na kapłana z DN?!.
Osoba nienawykła do katolickich gestów i zachowań, nie odróżni jednej formy (być cicho, nie tańczyć , klękać) od tych, które nie są potępione, bądź uznane za naganne!

A uświadamiać można, ale taktownie, tak, żeby nie spowodować  więcej zła niż dobra!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #601 dnia: Stycznia 30, 2010, 09:46:18 am »

Panie Tkiller - ja jeszcze raz w sprawie chwalenia DN przez papieża - raz jeszcze zacytuje fragment przemówienia Benedykta XVI do wspolnot DN W Rzymie z roku 2009

" "Zachęcając was do kontynuowania tej działalności wzywam, byście pełniej stosowali się do wszystkich wskazań kardynała wikariusza, mojego bezpośredniego współpracownika w kierowaniu duszpasterstwem diecezji. Dziękuję za wasze niewątpliwie z serca płynące «tak». Organiczne włączenie Drogi w duszpasterstwo diecezjalne oraz jej współpraca z innymi strukturami w Kościele będą korzystne dla całego ludu chrześcijańskiego i pomogą diecezji osiągnąć lepsze rezultaty w staraniach podejmowanych na rzecz nowej ewangelizacji naszego miasta. Zaiste, potrzeba dziś rozległych działań misyjnych, angażujących różne grupy kościelne, które zachowując właściwe sobie charyzmaty, będą zgodnie pracować, dążąc do prowadzenia «duszpasterstwa zintegrowanego», co już przyniosło pokaźne rezultaty. Wy zaś, oddając się w pełni do dyspozycji biskupa — jak mówią wasze Statuty — będziecie mogli dawać przykład wielu Kościołom lokalnym, które słusznie widzą w Kościele Rzymu wzór do naśladowania."

Jak widać, Papież używa czasu przyszłego - w trzy lata po liście w którym nakazał neoństwu realizację w/w zaleceń ;D.

Rzecz , jak pisałem, dotyczy wspolnot w Rzymie-pod samym "nosem" papieża !!!Ciekawe co sie dzieje dalej od Rzymu....

Panie Tkiller-konkretną odpowiedź proszę - tj Pańskie wnioski
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #602 dnia: Stycznia 30, 2010, 10:50:41 am »

Cytuj
A rozum swój mają?  Takie balangi w Kosciele to co? To że ksiądz nie widzi  nic złego, to niech on zobaczy. Ale jak msze w salkach, to Kosciol jest na występy.
Cytuj
To prosze ich uswiadamiać, że to co robia to jest nie do przyjęcia. Dla mnie to jest nie do przyjecia i osoba nawrócona wie czym jest Kościół i do czego słuzy.
:)

Pewnych rzeczy po prostu Pani nie wytłumaczę, tak samo jak im.

Zgadzam się z tym, co Pani mówi, ale z nawróceniem nie jest tak prosto. Bo jeśli ktoś się nawróci i od razu trafia na kapłana z DN?!.
Osoba nienawykła do katolickich gestów i zachowań, nie odróżni jednej formy (być cicho, nie tańczyć , klękać) od tych, które nie są potępione, bądź uznane za naganne!

A uświadamiać można, ale taktownie, tak, żeby nie spowodować  więcej zła niż dobra!

Mnie osobiście to pan NIC! nie musi tłumaczyć i uświadamiać. Jaki koń jest to ja wiem. Nawrócenie to jest tylko pierwszy krok i dalej praca i uświecanie się. Osoba nawrócona nie trąbi tak jak mozna to zobaczyć. Ale czego wymagac jak w Wielkim Poście grają takie trasy koncertowe w Kosciołach i robią sobie z miejsc Bogu poświeconych hale sportowe i koncertowe? Jak nie nawykli to niech przywykną. Katolik na taką balangę nie pójdzie do Kościoła. Życzę panu taktownego ich uświadamiania, ale nie mnie.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #603 dnia: Stycznia 30, 2010, 11:07:41 am »



Panie Tkiller-konkretną odpowiedź proszę - tj Pańskie wnioski


A gdzie pańska odpowiedź na moje pytania?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #604 dnia: Stycznia 30, 2010, 11:32:12 am »

Szalom Panie Tkiller,

 widze że Panowie Neoni już nawet z żydowska pytaniem na pytanie odpowiadają.

A ten tekst zamieszczam po raz wtóry - już raz Pana o komentarz do przemówienia papieża prosiłem  - bez powodzenia oczywiście.

 Więc-Pana kolej.A ja się przygotuję i odpowiem-spokojna głowa
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #605 dnia: Stycznia 30, 2010, 12:01:50 pm »

Cytuj
Mnie osobiście to pan NIC! nie musi tłumaczyć i uświadamiać. Jaki koń jest to ja wiem. Nawrócenie to jest tylko pierwszy krok i dalej praca i uświecanie się. Osoba nawrócona nie trąbi tak jak mozna to zobaczyć. Ale czego wymagac jak w Wielkim Poście grają takie trasy koncertowe w Kosciołach i robią sobie z miejsc Bogu poświeconych hale sportowe i koncertowe? Jak nie nawykli to niech przywykną. Katolik na taką balangę nie pójdzie do Kościoła. Życzę panu taktownego ich uświadamiania, ale nie mnie.

Co złego w trąbieniu o swoim nawróceniu! Chyba, że chodzi Pani o to, że zależy co się trąbi, a co się robi!

Ja się z Panią zgadzam, lecz jednocześnie uważam, że z oburzania się nic  nie wynika. "Podważanie" czyjegoś nawrócenia tylko dla tego, że jest w DN, skacze i gra na gitarce w kościele, nie ma podstaw!

Tak jak bywało z Odnową, część się nawracała, a będąc w Odnowie  poznawała Tradycję i zmieniała swoje patrzenie na Kościół, ale nie sądzę, żeby ich spotkania miały ich od Kościoła odciągać, jeżeli sami nie wpakowali się w jakieś grzechy np. pychy! A podsycając pychę trafili do zborów protestanckich bo tam mogli lepiej kreować swoją osobowość!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2010, 12:31:37 pm wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #606 dnia: Stycznia 30, 2010, 12:07:56 pm »

Szalom Panie Tkiller,

 widze że Panowie Neoni już nawet z żydowska pytaniem na pytanie odpowiadają.

A ten tekst zamieszczam po raz wtóry - już raz Pana o komentarz do przemówienia papieża prosiłem  - bez powodzenia oczywiście.

 Więc-Pana kolej.A ja się przygotuję i odpowiem-spokojna głowa


http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3012.msg71502.html#msg71502

To ja postoje i poczekam.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #607 dnia: Stycznia 30, 2010, 12:53:44 pm »

dokładnie tego się spodziewałem :-) zamieściłem dwa posty tylko w jednym celu - żeby Pana sprowokować ( co nie znaczy że nie podtrzymuje treści w nich zawartch). I zachował się Pan w sposób którego oczekiwałem - wszedł Pan w pyskówkę. Bo działa Pan w dwojaki sposób-albo "odsyła" Pan do katechez-których , mimo próśb na forum Pan nie chce zamieścić, albo właśnie wdaje sie Pan w jałowe pyskówki na zasadzie "a u was to biją murzynów"

Na konkretne pytania Pan nie odpowiada. I zaiste-nie rozumiem dlaczego Pan nie jest w stanie ustosunkować się do wypowiedzi Papieża który wyraźnie DN napomina. Cóz, nie moja sprawa dlaczego Pan tego nie robi,zamierzam sie za Pana modlić - za całe neoństwo też, natomiast uznaję że zwracanie się do Pana z jakimikolwiek pytaniami nie ma sensu - co właśnie Pan potwierdził.
I niech pan wczyta się w ten list-może słowa Papieża choć trochę przebiją się przez ten pański  sekciarski sposób myslenia i odczuwania. Pozdrawiam
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #608 dnia: Stycznia 30, 2010, 13:10:58 pm »

dokładnie tego się spodziewałem :-) zamieściłem dwa posty tylko w jednym celu - żeby Pana sprowokować ( co nie znaczy że nie podtrzymuje treści w nich zawartch). I zachował się Pan w sposób którego oczekiwałem - wszedł Pan w pyskówkę. Bo działa Pan w dwojaki sposób-albo "odsyła" Pan do katechez-których , mimo próśb na forum Pan nie chce zamieścić, albo właśnie wdaje sie Pan w jałowe pyskówki na zasadzie "a u was to biją murzynów"

Na konkretne pytania Pan nie odpowiada. I zaiste-nie rozumiem dlaczego Pan nie jest w stanie ustosunkować się do wypowiedzi Papieża który wyraźnie DN napomina. Cóz, nie moja sprawa dlaczego Pan tego nie robi,zamierzam sie za Pana modlić - za całe neoństwo też, natomiast uznaję że zwracanie się do Pana z jakimikolwiek pytaniami nie ma sensu - co właśnie Pan potwierdził.
I niech pan wczyta się w ten list-może słowa Papieża choć trochę przebiją się przez ten pański  sekciarski sposób myslenia i odczuwania. Pozdrawiam

Cóż podtrzymywać to pan może, ale uargumentować o pan w stanie nie jest bo to czcza gadanina.  Jak widać potrafi pan tylko szkalować innych w tym wypadku DN. Pan przeczyta całe to przemówienie i może słowa Papieża przebiją się przez pana sekciarski sposób myślenia. Z tego co pamiętam odsysałem pana do statut a nie do katechez. To że pan nie rozumie to o niczym nie świadczy.

Jak już mamy na tapecie ten fragment to:




" "Zachęcając was do kontynuowania tej działalności wzywam, byście pełniej stosowali się do wszystkich wskazań kardynała wikariusza, mojego bezpośredniego współpracownika w kierowaniu duszpasterstwem diecezji. Dziękuję za wasze niewątpliwie z serca płynące «tak». Organiczne włączenie Drogi w duszpasterstwo diecezjalne oraz jej współpraca z innymi strukturami w Kościele będą korzystne dla całego ludu chrześcijańskiego i pomogą diecezji osiągnąć lepsze rezultaty w staraniach podejmowanych na rzecz nowej ewangelizacji naszego miasta. Zaiste, potrzeba dziś rozległych działań misyjnych, angażujących różne grupy kościelne, które zachowując właściwe sobie charyzmaty, będą zgodnie pracować, dążąc do prowadzenia «duszpasterstwa zintegrowanego», co już przyniosło pokaźne rezultaty. Wy zaś, oddając się w pełni do dyspozycji biskupa — jak mówią wasze Statuty — będziecie mogli dawać przykład wielu Kościołom lokalnym, które słusznie widzą w Kościele Rzymu wzór do naśladowania."



Chyba nie chodzi Papieżowi o tą działalność którą państwo usilnie chcieli by zakończyć?  To podziękowanie za płynące z serca tak to rozumiem kolejny zwrot grzecznościowy. Organiczne włączenie i zachowanie charyzmatu (jak rozumiem Papież uważa że DN jakiś posiada). Dodatkowo słowo o "duszpasterstwie zintegrowanym" które już przyniosło rezultaty odnosi się do DN. Pan jak rozumiem czepił się jednego zdania o pełniejszym stosowaniu się do wszystkich wskazań.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #609 dnia: Stycznia 30, 2010, 13:18:22 pm »

Nie zrozumiał Pan-skończyłem z Panem jakiekolwiek pogaduchy. A teraz znowu Pan utwierdził mnie w podjetej decyzji - Pan nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Żegnam
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #610 dnia: Stycznia 30, 2010, 13:28:23 pm »

Cytuj
Życzę panu taktownego ich uświadamiania, ale nie mnie.
......................

To była moja odpowiedź i dziekuję.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #611 dnia: Stycznia 30, 2010, 15:21:58 pm »

Panie TKilller:
Pan sobie przeczyta jeszcze raz:

Cytuj
"Zachęcając was do kontynuowania tej działalności wzywam, byście pełniej stosowali się do wszystkich wskazań kardynała wikariusza, mojego bezpośredniego współpracownika w kierowaniu duszpasterstwem diecezji. Dziękuję za wasze niewątpliwie z serca płynące «tak»Organiczne włączenie Drogi w duszpasterstwo diecezjalne oraz jej współpraca z innymi strukturami w Kościele będą korzystne dla całego ludu chrześcijańskiego i pomogą diecezji osiągnąć lepsze rezultaty w staraniach podejmowanych na rzecz nowej ewangelizacji naszego miasta. Zaiste, potrzeba dziś rozległych działań misyjnych, angażujących różne grupy kościelne, które zachowując właściwe sobie charyzmaty, będą zgodnie pracować, dążąc do prowadzenia «duszpasterstwa zintegrowanego», co już przyniosło pokaźne rezultaty. Wy zaś, oddając się w pełni do dyspozycji biskupa — jak mówią wasze Statuty — będziecie mogli dawać przykład wielu Kościołom lokalnym, które słusznie widzą w Kościele Rzymu wzór do naśladowania."

Zdaniem Pana "niepełne stosowanie się do wszystkich wskazań" to posłuszeństwo?
Dlaczego Papież pisze, że "będziecie mogli dawać przykład" w czasie przyszłym? Czy czasem nie uzależnia tego od "oddawaniu się w pełni do dyspozycji biskupa" - jak każe statut (a w praktyce brakuje)?


Cytuj
Chyba nie chodzi Papieżowi o tą działalność którą państwo usilnie chcieli by zakończyć?  To podziękowanie za płynące z serca tak to rozumiem kolejny zwrot grzecznościowy. Organiczne włączenie i zachowanie charyzmatu (jak rozumiem Papież uważa że DN jakiś posiada). Dodatkowo słowo o "duszpasterstwie zintegrowanym" które już przyniosło rezultaty odnosi się do DN. Pan jak rozumiem czepił się jednego zdania o pełniejszym stosowaniu się do wszystkich wskazań.
To co osiągnął DN ma "więcej  plusów dodatnich niż ujemnych" - i za to dziękuje papież. "Duszpasterstwo zintegrowane" ma być celem - więc nijak się do totalizmu DN nie odnosi.

Jeśli Ojciec Święty pożyje jeszcze, to 2-3 takie "apele z podziękowaniami" i sam wam zmieni "charyzmaty" na takie, które katolik może zaakceptować...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #612 dnia: Stycznia 30, 2010, 15:33:50 pm »

 "Zachęcając was do kontynuowania tej działalności wzywam, byście pełniej stosowali się do wszystkich wskazań kardynała wikariusza, mojego bezpośredniego współpracownika w kierowaniu duszpasterstwem diecezji. Dziękuję za wasze niewątpliwie z serca płynące «tak». Organiczne włączenie Drogi w duszpasterstwo diecezjalne oraz jej współpraca z innymi strukturami w Kościele będą korzystne dla całego ludu chrześcijańskiego i pomogą diecezji osiągnąć lepsze rezultaty w staraniach podejmowanych na rzecz nowej ewangelizacji naszego miasta. Zaiste, potrzeba dziś rozległych działań misyjnych, angażujących różne grupy kościelne, które zachowując właściwe sobie charyzmaty, będą zgodnie pracować, dążąc do prowadzenia «duszpasterstwa zintegrowanego», co już przyniosło pokaźne rezultaty. Wy zaś, oddając się w pełni do dyspozycji biskupa — jak mówią wasze Statuty — będziecie mogli dawać przykład wielu Kościołom lokalnym, które słusznie widzą w Kościele Rzymu wzór do naśladowania."

"bedą korzystne" - czyli się nie włączyli i nie współpracują. "pomogą" - znowu czas przyszły....A list papieża na w/w tematy został wysłany TRZY lata temu. Zdumiewające że szergowe neoństwo wniosków nie wyciąga - aż tak wyprane łepetyny?Cały czas nie chce mi się wierzyć...

 Bo że Kiko z kumpelą olewają nakazy Watykanu to raczej normalka
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2010, 15:51:40 pm wysłana przez tomekzan » Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #613 dnia: Stycznia 30, 2010, 17:04:03 pm »


Świadectwa - osoba spokrewniona ze mną,dobrze mi znana uparcie mi tłumaczy że w piekle wyląduję jeśli nie wejde na drogę :oę. A ona sama już w podróży 11 rok !!! Macie takie moje  małe świadectwo - jedno z wielu.


Jakie to sekciarskie zagranie. Trzeba było jej powiedzieć, że tylko Bóg zna przyszłość. A swoją drogą jaka pycha z niej wyłazi, skoro decyduje za Boga.  No, no, nie miałabym tej odwagi i czelności ;D ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2010, 17:17:09 pm wysłana przez Tonya » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #614 dnia: Stycznia 30, 2010, 17:32:49 pm »

to nie pycha, to "dogmat": extra Camino nulla salus...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!