Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:40:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338433 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #510 dnia: Stycznia 20, 2010, 22:18:48 pm »

hm, RB, nie załapałem.... ???

...bo nie umie pan używać góglownicy?

Otóż wpisując w pole hasło, Google sam-od-siebie podpowiada (i pokazuje w ramce poniżej) słowa najczęściej pojawiające się RAZEM z przez nas słowem napisanym w kolejności od najpopularniejszej (najczęsciej szukanej).

Google - tak bokotematycznie - ma niesamowicie skomplikowane algorytmy przeszukiwań sieci...
Np. prosze wpisać najpierw: 'forum' 'krzyż'
a potem 'krzyż' forum'. Wyniki są inne! Kolejność ma znaczenie.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #511 dnia: Stycznia 20, 2010, 23:05:32 pm »

Nie zostali zabanowani ze wzgledu na legendarna spolegliwosc adminow i moderatowrow Forum Krzyz :)
To ohydne pomówienia ;D


Raczej komplement ;)
Cytat: słownik języka polskiego
Spolegliwy
znaczenie:   1. taki, na którym można polegać; pewny; 2. potocznie: taki, który łatwo ustępuje i podporządkowuje się innym
http://www.sjp.pl/co/spolegliwy
Przy czym z tego co mówiła mi kiedyś pani profesor filologii polskiej to drugie, potoczne znaczenie jest błędne ;)
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #512 dnia: Stycznia 21, 2010, 09:13:31 am »

ha - czyli nikt nie wie kto próbuje postawić neoństwo do pionu? trzy lata po liście papieża Benedykta do neonów
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2010, 09:15:40 am wysłana przez tomekzan » Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #513 dnia: Stycznia 21, 2010, 10:59:14 am »

Cytat: słownik języka polskiego
Spolegliwy
znaczenie:   1. taki, na którym można polegać; pewny; 2. potocznie: taki, który łatwo ustępuje i podporządkowuje się innym
http://www.sjp.pl/co/spolegliwy
Przy czym z tego co mówiła mi kiedyś pani profesor filologii polskiej to drugie, potoczne znaczenie jest błędne ;)

"Uległy" - to jest to słowo (informacja dla DN)
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #514 dnia: Stycznia 21, 2010, 12:01:20 pm »

Może warto jednak kupić statu, ...
... i dofinansować sektę? Spadaj pan na szczaw.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #515 dnia: Stycznia 21, 2010, 20:14:02 pm »

Kupić to może nie, ale można dostać w niektórych bibliotekach BUW, BJ itp. Chociaż i tak trudno się z niego cokolwiek dowiedzieć. Jest to dokument napisany w posoborowo-neońskiej nowomowie.
Wczoraj słuchałem na youtube wypowiedzi ks Pawlukiewicza na temat DN. Kilka zdań wywołało u mnie zdziwienie. Np ks uważa iż nauczanie DN jest zgodne z doktryną KK. Zaznaczam, iż moje krytyczne wypowiedzi o DN nie są podyktowane osobistym urazem w stosunku do braci ze wspólnoty, a raczej autentycznym przekonaniem o tym że nie jest to ruch nieortodoksyjny.  
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #516 dnia: Stycznia 21, 2010, 20:47:10 pm »

 swoją drogą ciekawe ze na stronie DN nie ma ani statutu ani katechez.  Nawet na stronach masonerii jest mnóstwo informacji - u neonów nic !!! Spiskowcy z tych naszych kikokarmenistów , czyż nie, panie Tkiller - oczywiście komentarza się od Pana nie spodziewam ::)
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #517 dnia: Stycznia 21, 2010, 20:49:53 pm »

Panie Pablo,a co Pan sądzi o fragmencie przemówienia Benedykta XVI do rzymskich wspołnot neokatechumenalnych ( sam wygrałem konkurs więc sam odbiore nagrode 8) ) :-) które zamieściłem powyżej. Ciekaw jestem Pana opinii jako znawcy tematu
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #518 dnia: Stycznia 21, 2010, 21:45:08 pm »

Myślę, iż Papież zdaje sobie sprawę iż DN funkcjonuje niejako poza KK. Mówiąc o tym ,,tak" BXVI stosuje prosty chwyt psychologiczny. Należy także zwrócić uwagę na słowa o zintegrowanym duszpasterstwie.

To ciekawe jak doszło w moim przypadku do ostatecznego zerwania z drogą. Gdy wyjechałem na studia do Krakowa, nie znalazłem sobie wspólnoty w której miałbym kontynuować DN. Zrobiłem to świadomie z dwóch powodów:
1) Byłem już wtedy świadomy iż DN jest nieortodoksyjna
2) Zaangażowałem się w służbę liturgiczną przy jednym z duszpasterstw akademickich
Moja decyzja wywołała protesty, osoby z mojej macierzystej wspólnoty. W krótkich słowach wyjaśniłem jej swój stosunek do całej sprawy. Powiedziałem iż:
1) Jestem już zaangażowany w inne formy formacji religijnej i zwyczajnie nie mam czasu by uczęszczać na DN w Krakowie
2) Uważam iż duchowość drogi nie odpowiada moim potrzebom
3) Drażnią mnie zachowania członków DN np notoryczne spóźnianie się na eucharystię zawsze tych samych osób
4) Do swojej macierzystej wspólnoty przychodzę tylko ze względu na sentyment wobec współbraci (w sensie konkretnych osób a nie jakiejś abstrakcyjnej wspólnoty)
Osoba ta nalegał dalej bym znalazł sobie wspólnotę w Krakowie. Poczułem że jest naruszana moja wolność.

Moim zdaniem osoba ta nie potrafiła sobie wyobrazić jak można przedkładać inne rodzaje formacji nad formację na DN. Uważam iż trudno pogodzić uczestnictwo w spotkaniach wspólnoty DN z innymi formami zaangażowania w kościele chyba że kosztem życia rodzinnego i zawodowego. Choć wielu członków DN nie wywiązuje się we właściwy sposób z obowiązków wynikających z uczestnictwa w DN.
Mimo, iż często członkowie DN są zaangażowani w życie parafialne to to zaangażowanie odbywa się jedynie na poziomie organizacyjnym, lub jak kto woli doczesnym.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #519 dnia: Stycznia 21, 2010, 22:42:26 pm »

Kupić to może nie, ale można dostać w niektórych bibliotekach BUW, BJ itp. Chociaż i tak trudno się z niego cokolwiek dowiedzieć. Jest to dokument napisany w posoborowo-neońskiej nowomowie.
Reasumując, dokument nie wart czasu straconego na jego pozyskanie ani pieniędzy na jego nabycie. Tak myślałem. Zatem na "katechezy" - też nie pójdę. Wystarczą mi dowody pośrednie, które są spójne w przeciwieństwie do argumentów za tym ruchem.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #520 dnia: Stycznia 21, 2010, 23:21:08 pm »

Tylko, że przeczytanie statutu i pójście na katechezy, pokazałoby wszystkim obecnym tu neonom iż wykazuje Pan dobrą wolę. Oczywiście jeżeli, ma Pan inne ważniejsze zajęcia to rzeczywiście można sobie darować.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #521 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:01:41 am »

a własciwie dlaczego nie ma statutu na stronie netowej DN? niechlujstwo,olewanie publiki czy celowe ukrywanie się po kątach?
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #522 dnia: Stycznia 22, 2010, 13:55:49 pm »

Myślę, iż wszystko co Pan wymienił. Niechlujstwo towarzyszy wszelkiej działalności DN. Wystarczy spojrzeć na stronę internetową. Sam zrobiłbym lepszą. Co do olewania publiki to wystarczy poczytać wypowiedzi forowych neonów. Ukrywanie-ależ tak. Ks Pawlukiewicz uzasadniał tym, iż każdy zakon czy nawet rodzina ma swoje tajemnice, ale np regułę św Benedykta można dostać w każdej większej bibliotece, albo katolickiej księgarni. Statut jest niby dostępny ale w praktyce nie dla wszystkich którzy chcieliby się z nim zapoznać.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #523 dnia: Stycznia 23, 2010, 08:49:31 am »

a tak na marginesie- te stopnie wtajemniczenia,skrutynia,odmienność liturgi.....Kiko to się aby na masonerie nie zapatrzył? Masoni też wracają do korzenii i Starego Testamentu...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #524 dnia: Stycznia 23, 2010, 11:38:31 am »

... i odprawiają swoistą "liturgię" małpującą Mszę Świętą. Nikt nie jest w stanie określić (poza nim samym i może zaufanym kręgiem współpracowników) na ile Kikoś świadomie współpracuje z masonerią ale inspiracja jest oczywista. ŚJ też wypierali się jakichkolwiek kontaktów ale w okresie międzywojennym przegrali wytoczony przez siebie proces o zniesławienie. Teraz pewno by się im udało ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!