Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:39:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1337931 razy)
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #465 dnia: Stycznia 19, 2010, 15:49:22 pm »


Miedzy innymi do głoszenia orędzia chrześcijańskie we wszystkich środowiskac.

Chrześcijańskiego czy Katolickiego?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2010, 15:51:56 pm wysłana przez tomekzan » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #466 dnia: Stycznia 19, 2010, 16:15:12 pm »

Pana zdaniem Kosciol nie glosi obecnie oredzia chrzescijanskiego we wszystkich srodowiskach ? Robil to zanim powstala Droga i bedzie to robil po jej rozwiazaniu. A moze robil to zle ? albo nieskutecznie ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #467 dnia: Stycznia 19, 2010, 18:24:21 pm »

 i jeszcze jedno pytanie do szanownych kolegów neonów - znacie tekst który cytuje poniżej?

 "Czy Bóg wymaga krwi swojego Syna dla uśmierzenia swego gniewu? Jakiego Boga w ten sposób stworzyliśmy? (sic!) Doszliśmy do twierdzenia, że Bóg powściąga swój gniew przez ofiarę ze swego Syna, na wzór pogańskich bożków"

czy to aby nie ze "szkiców do katechez DN "

Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #468 dnia: Stycznia 19, 2010, 22:34:31 pm »

Odnowie nawet czasami sie udaje....o takich przypadkach z DN ( to jest o odchodzeniu grup od Kościoła ) nie słyszałem

Odnowa nie jest scentralizowana, jest sporo anarchii.
DN to partia jednego wodza, ktory wszystko trzyma za morde zelaznym usciskiem. Sprobowalby ktory starszy odrywac grupe czy chocby wprowadzac jakakolwiek swobode czy dowolnosc... Wszysciutko, od dupereli po najwazniejsze elementy, w kazdej wspolnocie jest identycznie (wbrew temu, co wypisuja neoni "a u mnie we wspolnocie tak nie jest"), przestrzega sie kazdego detalu, od brzmienia akordu poczawszy, przez specyficzny slang, az po liturgie i skrutinia. Nie ma miejsca na jakakolwiek dowolnosc, zatem nie ma szansy na jakakolwiek anarchie czy pomysly wlasne kogokolwiek z grupy, ani szarego neona, ani katechisty. Kiko natomiast nie ma zadnego interesu, by DN dzialalo poza obrebem Kosciola. Jego interesem jest, by DN tkwilo wewnatrz struktur Kosciola, a z czasem stanowilo jego najistotniejszy element, docelowo - jedyny.

Katechezy przed bierzmowaniem przygotowuja do bierzmowania

Nie wszystkie: te, ktore prowadza neoni, co podkreslaja na kazdym kroku, jak to sluza parafii, przygotowuja raczej do DN. Mialam okazje slyszec taka neo-pogadanke dla bierzmantow. Dziekuje, postoje.

Nb. czy ktokolwiek slyszal, by neon w parafii robil cos innego niz pouczal innych spoza DN? Zeby przyjal postawe owcy, ucznia, a nie pasterza i nauczyciela?

Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #469 dnia: Stycznia 20, 2010, 00:58:01 am »

Byłem jakiś czas na drodze ale zadziwia mnie opisane przez panią zjawisko. Wszystko odbywa się bez formalnego nakazu. Nigdy nie widziałem żadnych wewnętrznych dokumentów drogi np o liturgii itp. Obieg informacji dokonuje się za pomocą tzw katechez przekazaniowych. Nigdy nie slyszałem też o żadnych sankcjach, które miałyby spotykać członków drogi za nieposłuszeństwo. Podejrzewam, iż przyczyną jest to, że trafiający na DN ludzie charakteryzują się mentalnością sekciarską.
Chciałbym przypomnieć o podziale DN na dwie grupy, które scharakteryzowałem na początku wątku. Ci którzy dopiero ,,nawrócili się" na DN mają skłonność do traktowania katolików spoza DN jako pogan. 
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #470 dnia: Stycznia 20, 2010, 08:34:43 am »

Dziekuje, postoje.

Nb. czy ktokolwiek slyszal, by neon w parafii robil cos innego niz pouczal innych spoza DN? Zeby przyjal postawe owcy, ucznia, a nie pasterza i nauczyciela?

Postać i krytykować to co pani zapewne najłatwiej przychodzi. A co robi zwykły parafianin w parafii, podpowiem pani nic. Połowa lub więcej nie chodzi nawet na niedzielną mszę. To że pani nie słyszała to o niczym nie świadczy, zna pani takie powiedzenie nie wie lewica co czyni prawica, może pani sobie je interpretować jak chce, jednak tak jest.


że trafiający na DN ludzie charakteryzują się mentalnością sekciarską. 

To gadanie o mentalności sekciarskiej jest po prostu żałosne i oszczercze w stosunku do ludzi z DN, oraz nieuprawnione.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #471 dnia: Stycznia 20, 2010, 08:51:38 am »

Witam panie Tkiller.

Może Pan ustosunkować sie do fragmentu "szkiców do katechez" które zamieściłem?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2010, 08:56:55 am wysłana przez tomekzan » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #472 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:00:35 am »

Witam panie Tkiller.

Może Pan ustosunkować sie do fragmentu "szkiców do katechez" które zamieściłem?

Nie wiem skąd jest ten teks. I co a do tego tematu? W skrócie nie ma się do czego ustosunkowywać.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #473 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:02:23 am »

jak to nie ma do czego sie ustosunkować? I czy jest to tekst DN?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #474 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:12:45 am »

jak to nie ma do czego sie ustosunkować? I czy jest to tekst DN?

Zamieszcza pan jakiś teks nie wiadomo z skąd i mnie się pan o to pyta?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #475 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:18:04 am »

no dobra-spróbujmy inaczej. Może go Pan pop prostu skomentowac?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #476 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:20:10 am »

no dobra-spróbujmy inaczej. Może go Pan pop prostu skomentowac?

Na onecie pan spróbuje, tam będzie miała pan mnóstwo komentarzy.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #477 dnia: Stycznia 20, 2010, 11:10:54 am »

no dobra-spróbujmy inaczej. Może go Pan pop prostu skomentowac?
Od czterech lat p.tekiler nigdy nic takiego nie był łaskaw wyjaśnić, taka jest tu jego rola, żeby zamieszać, jak pojawia się coś kompromitującego dla kikostrady. No ale może Pan z nowymi siłami i z naszą życzliwą pomocą go do muru przyprze! Kibicuję Panu i wspieram.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #478 dnia: Stycznia 20, 2010, 11:22:13 am »

Jakoś nie potrafię zrozumieć pana tkillera. Jeżeli mnie ktoś o coś pyta, a nie jest to pytanie o sprawy które z natury rzeczy muszą pozostawać tajemnicą, to odpowiadam a jeżeli, nie znam odpowiedzi to odsyłam do kogoś kto może znać.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #479 dnia: Stycznia 20, 2010, 11:24:58 am »

Bo takie sprawy jak plan infiltracji Kosciola katolicyzmu przez kikonska sekte z natury rzeczy muszą pozostawać tajemnicą :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!