Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:03:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1337920 razy)
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #390 dnia: Stycznia 16, 2010, 16:57:01 pm »

[
Cytuj
quote author=Jarod link=topic=3012.msg69165#msg69165 date=1263655212]

Panie adalbertus,

Czy jest Pan katechistą na Drodze Neokatechumenalnej ?
[/quote]

tak, jestem
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #391 dnia: Stycznia 16, 2010, 17:07:51 pm »

Sama idea oddzielnych seminariów dla Neo mi się nie podoba.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #392 dnia: Stycznia 16, 2010, 17:12:22 pm »

Cytuj
Sama idea oddzielnych seminariów dla Neo mi się nie podoba.

i bardzo dobrze, że idea seminariów tylko dla Neo się nie podoba i takowych na szczęscie nie ma. Są one dla całej diecezji, w której się znajduje. Zapewniam Pana, że wielu z księży pracuje w parafiach gdzie nie ma DN i nic się nie dzieje. Posługują temu wszystkiemu co jest w danej parafii.

ODdzielne seminaria posiadają tylko dla siebie np: Opus Dei, Legionari di Cristo
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #393 dnia: Stycznia 16, 2010, 17:30:43 pm »

Panią  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #394 dnia: Stycznia 16, 2010, 17:40:56 pm »

A gdy Pan się modli Pnie Adalbertusie rano i wieczorem, to klęcząc, stojąc, czy siedząc?
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #395 dnia: Stycznia 16, 2010, 17:47:04 pm »

Pytania do pana adalbertusa: czytal pan w ogole to forum? Czy tylko chce pan sobie popisac nie znajac naszego stanowiska?
Pytam, bo kolejny raz pogubil sie pan w kwestii plci uzytkownika, z czego wnosze, ze w ogole nie interesuje pana ani to forum, ani ich uzytkownicy, ani ich poglady.
Jest pan aktualnie w dziale "poczekalnia". To dzial, w ktorym nowicjusze zapoznaja sie z forum. Pan zdazyl juz zapoznac uzytkownikow ze swoim stanowiskiem, czy zamierza pan w ogole zapoznac sie z naszym?
Wlasciwie w jakim celu przyszedl pan na to forum?

I pytanie co z tymi orientamenti? Sa jawne czy nie? Prosimy o namiary!
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #396 dnia: Stycznia 16, 2010, 17:53:21 pm »

A gdy Pan się modli Pnie Adalbertusie rano i wieczorem, to klęcząc, stojąc, czy siedząc?

róznie, wszystkie postawy są mi znane. Także uczęszczam na adoracje parafialne.
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #397 dnia: Stycznia 16, 2010, 18:14:04 pm »

Cytuj
Pytania do pana adalbertusa: czytal pan w ogole to forum? Czy tylko chce pan sobie popisac nie znajac naszego stanowiska?
Pytam, bo kolejny raz pogubil sie pan w kwestii plci uzytkownika, z czego wnosze, ze w ogole nie interesuje pana ani to forum, ani ich uzytkownicy, ani ich poglady.
Jest pan aktualnie w dziale "poczekalnia". To dzial, w ktorym nowicjusze zapoznaja sie z forum. Pan zdazyl juz zapoznac uzytkownikow ze swoim stanowiskiem, czy zamierza pan w ogole zapoznac sie z naszym?
Wlasciwie w jakim celu przyszedl pan na to forum?

I pytanie co z tymi orientamenti? Sa jawne czy nie? Prosimy o namiary!

aktualne forum czytałem. włączyłem się w forum odpisując na pytania, komentując czasami prostując niektóre zdania. Bardzo chętnie dyskutuję i nie narzucam nikomu swojego stanowiska. Szanuję odmiennośc zdan. Przyjmuję do wiadomosci wszytstkie stanowiska bo każdy ma prawo do swojego.

Przepraszam użytkownika Cabbage za pomylenie płci. Z mojej winy nie sprawdziłem w prifilu. Jeszcze raz przepraszam, prawdopodobnie zasugerowałem się ikonką.

Jeśli chodzi o tzw. "orientamenti..." są jawne. Można o nie pytac w centrach neokatechumenalnych. W internecie ich nie spotkałem tak jak i wielu dokumentów nie ma w internecie. jak np Rekolekcje Ignacjańskie - ogólny schemat czy punkty są znane ale szczegółowe doświadczenie i sposób prowadzenia przekazują sobie osoby prowadzące (tak mi opowiadali Jezuici, że nie chodzi o tekst bo co innego jest przeżyc te rekolekcje a co innego je przeczytac); tak samo jest w Opus Dei; Focolarini; mój kolega jest Głównym Animatorem w diecezji wrocławskiej dla Oazy i dokładnie tak samo czynią - ja np go rozumiem że nie chodzi o przeczytanie wszystkiego bo kto chce zyc daną formacją to musi ją przeżyc a nie czytac o niej.

Rekapitulując: orientamenti są rozwinięciem Statutu i tyle.


Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #398 dnia: Stycznia 16, 2010, 18:42:48 pm »

Cytuj
o  tym było pisane nie raz. Np. o tym jak to ludzie zabierają rodziny na drugi koniec świata, gdzie żebrzą i to się nazywa "misja".

niestety jestem krótko na forum, probowalem znalezc te wątki ale nie znalazlem, może lepiej trzeba poszukac.
Nie wiem o jakich rzebrzących rodzinach jest mowa, może jakiś konkret poproszę.
Samo żebranie nie jest ujmą dla nikogo. Wielu misjonarzy przyjezdza z prośbą o pieniądze i jakoś nikt nimi nie gardzi.

Tymi też nikt nie gardzi, raczej współczuje. Różnica między głową rodziny a mnichem jest taka, że mnich-misjonarz odpowiada w sensie spraw doczesnych tylko za swoje odzienie i nakarmienie. Głowa rodziny natomiast odpowiada za dzieci, które dał mu Bóg. Dlatego inna jest droga kapłana a inna świeckiego - obowiązkiem ojca jest troszczyć się o byt swojej rodziny, a szczególnie dzieci, poprzez pracę, nie żebranie jeśli tylko do pracy jest zdolny. Jeśli ktoś uważa, że on ma jechać na misje narażając swoją rodzinę na głód i niebezpieczeństwa to mamy tu niebezpiecznie pomieszanie. To nie znaczy, że świeccy nie powinni dawać świadectwa swojej wiary w życiu ale - jak napisałem - inne jest ich powołanie niż duchownych - kapłanów, zakonnikow i zakonnic.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2010, 18:47:41 pm wysłana przez andy » Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #399 dnia: Stycznia 16, 2010, 18:48:56 pm »

Oddzielne seminaria posiadają tylko dla siebie np: Opus Dei, Legionari di Cristo

Widać, że Pan nie poczytał jeszcze tego forum. Duużo lepsze przykłady mógł Pan podać.
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #400 dnia: Stycznia 16, 2010, 18:59:40 pm »

Cytuj

Widać, że Pan nie poczytał jeszcze tego forum. Duużo lepsze przykłady mógł Pan podać.
[/quote]

poproszę o linka bo raczej nie doczytałem jeszcze takowego wątku, dziękuję za wyrozumiałośc
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #401 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:01:33 pm »

A propos adalbertus, taką postać jak Wojtek37 Państwo pamiętacie? http://forum.fidelitas.pl/search.php?search_id=1067997508&start=15 To chyba to samo pokolenie, tylko, że tamten bodaj z Gdyni. W każdym razie zainteresowania takie same, kikokarmenat i Handkomunia.

http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php?p=19917&highlight=#19917
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2010, 19:04:08 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #402 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:05:14 pm »

A gdy Pan się modli Pnie Adalbertusie rano i wieczorem, to klęcząc, stojąc, czy siedząc?

róznie, wszystkie postawy są mi znane. Także uczęszczam na adoracje parafialne.

A Komunię na "Mszach neokatechumenalnych" w jakich pozycjach Pan przyjmował?
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #403 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:29:34 pm »

Cytuj
Widać, że Pan nie poczytał jeszcze tego forum. Duużo lepsze przykłady mógł Pan podać.
poproszę o linka bo raczej nie doczytałem jeszcze takowego wątku, dziękuję za wyrozumiałośc

A to widzi Pan nie takie proste, to nie jest kwestia jednego linka... Co ja zresztą będę Panu podpowiadał - może zamiast szerzyć tu Neo-katechizację by Pan spróbował trochę poznać Tradycję, dowiedzieć się czegoś po prostu? Na początek - czy był Pan kiedyś na Mszy Wszechczasów?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #404 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:46:01 pm »


i bardzo dobrze, że idea seminariów tylko dla Neo się nie podoba i takowych na szczęscie nie ma. Są one dla całej diecezji, w której się znajduje. Zapewniam Pana, że wielu z księży pracuje w parafiach gdzie nie ma DN i nic się nie dzieje. Posługują temu wszystkiemu co jest w danej parafii.

Chodzilo o to,ze do seminarium RM moga wstapic tylko czlonkowie DN. Czy zaprzeczy Pan temu ?

BTW, Dziekuje, ze uczciwie przyznal  sie Pan, ze jestem Pan katechista.

Na forum wciaz przewija sie kwestia czy katechezy DN maja imprimatur Kosciola. Czy moglby Pan wyjasnic nam te sprawe?
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!