Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:30:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338687 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #195 dnia: Stycznia 11, 2010, 20:33:36 pm »

Cytuj
Natomiast ciekawym bardzo jak uzasadnia się teologicznie przyjmowanie Komunii św na rękę.
Zapraszamy na katechezy zwiastowania, a potem do wspólnoty i otrzyma pan odpowiedzi na wszystkie pytania :)))
...  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen,  hare Kiko, hare Carmen ... ad mortem defecatem
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #196 dnia: Stycznia 11, 2010, 22:24:29 pm »

Bez obrazy ale ani zaproszenie na katechezy ani to co napisał pan jwk specjalnie nic nie wnosi do dyskusji. Może pan hellsing odpowiedziałby na pytanie jak się uzasadnia taki a nie inny sposób przyjmowania komunii na DN

Tak nawiasem mówiąc to mój kumpel jeździ na wymiany do Niemiec. Kiedyś zaprosili jego grupę na dyskusję do jakiegoś ichniejszego ośrodka liturgicznego. Dyskusja została szybko zakończona przez organizatorów gdy okazało się, że ta grupa była świetnie przygotowana, i niektórzy jej członkowie zaczęli zadawać kłopotliwe pytania. Było to dziwne bo w którymś momencie ogłoszono, że obiad został przygotowany wcześniej niż to było w planach i wszyscy musieli udać się na posiłek.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 22:34:07 pm wysłana przez pablo » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #197 dnia: Stycznia 12, 2010, 09:18:10 am »

Bez obrazy ale ani zaproszenie na katechezy ani to co napisał pan jwk specjalnie nic nie wnosi do dyskusji. Może pan hellsing odpowiedziałby na pytanie jak się uzasadnia taki a nie inny sposób przyjmowania komunii na DN

Przecież nie odpowie, ja powyżej pisałam o tym, to błogosławieństwo papieża cytowali  obydwaj panowie z tkilerem i całe zamieścił w końcu jeden z nich.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #198 dnia: Stycznia 12, 2010, 10:13:37 am »

Jak to w starym dowcipie o ruskim robocie, co to na pytania odpowiada.
Amerykanie przyjechali do moskiewskiego instytutu i zadają robotowi pierwsze pytanie:
- W którym kraju jest największy odsetek głodnych dzieci?
- ... a u was to murzynów biją!

I tutaj mamy klasyczną odpowiedź ruskiego robota w wykonaniu naszych forowych neоnów.

Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #199 dnia: Stycznia 12, 2010, 13:01:39 pm »

A jednak repertuar się zmienia. Dawno nie było "kultowej" neońskiej odpowiedzi "BREDZISZ PAN" w wykonaniu np. tkillera.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #200 dnia: Stycznia 12, 2010, 16:28:22 pm »

Przypomniała mi się w tym miejscu sprawa masonerii. Jednym z zarzutów papieskich przeciwko tej organizacji było to że działa ona w sposób tajny. Wydaje mi się nawet że Klemens XII pisał że chrześcijanie nie powinni należeć do żadnych tajnych organizacji.
 Uważam że duży nacisk na zachowanie tajemnicy w DN służy budowaniu poczucia zagrożenia u członków, ponadto sprawia to że w oficjalnych publikacjach o DN mało się mówi, więc i władze kościelne nie interesują się zbytnio tym co się dzieje wewnąrz ruchu. Postrzegają go tylko jako skuteczne narzedzie tzw nowej ewangelizacji. To z tym meoni wychodzą na zewnątrz np zapraszając na katechezy. Robi się z tego istna komedia gdy na pytanie o sposób przyjmowania komunii neon odpowiada zaproszeniem na katechezy zwiastowania.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #201 dnia: Stycznia 12, 2010, 17:51:40 pm »

Robi się z tego istna komedia gdy na pytanie o sposób przyjmowania komunii neon odpowiada zaproszeniem na katechezy zwiastowania.

Przecież tam ten znak jest wyjaśniany więc to miejsce i czas gdzie można tą odpowiedź uzyskać.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #202 dnia: Stycznia 12, 2010, 18:02:25 pm »

Przecież tam ten znak jest wyjaśniany więc to miejsce i czas gdzie można tą odpowiedź uzyskać.
Z przyczyn zawodowych i osobistych  nie mam możliwości pójść na rzeczone katechezy. Można zatem prosić o wyjaśnienie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #203 dnia: Stycznia 12, 2010, 18:39:02 pm »

Co tu wyjaśniać, to znak ewidentnego braku wiary w Rzeczywistą Obecność. Inaczej tego się nie da wytłumaczyć.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #204 dnia: Stycznia 12, 2010, 18:48:45 pm »

Co tu wyjaśniać, to znak ewidentnego braku wiary w Rzeczywistą Obecność. Inaczej tego się nie da wytłumaczyć.

Pan może i inaczej nie jest w stanie tego pojąć, jednak...

http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/42/14.htm
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #205 dnia: Stycznia 12, 2010, 19:12:38 pm »

Nawet mi się nie chce punktować błędów merytorycznych (historycznych zwłaszcza...) w tym tekście. Zwrócę uwagę na koniec:
Cytuj
3. Komunia na rękę nie jest czymś nowym w Kościele, ma swoją blisko tysiącletnią tradycję.
4. Wprowadzenie nowej praktyki komunijnej wymaga odpowiedniego przygotowania duchowieństwa i wiernych.
Jest, czy nie jest nowe??? ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #206 dnia: Stycznia 12, 2010, 20:39:00 pm »

Robi się z tego istna komedia gdy na pytanie o sposób przyjmowania komunii neon odpowiada zaproszeniem na katechezy zwiastowania.

Przecież tam ten znak jest wyjaśniany więc to miejsce i czas gdzie można tą odpowiedź uzyskać.

Jaki znowu "znak"!?! Komunia to nie jest żaden "znak"!
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #207 dnia: Stycznia 12, 2010, 21:07:49 pm »

Cytuj
3. Komunia na rękę nie jest czymś nowym w Kościele, ma swoją blisko tysiącletnią tradycję.
Chyba wiem. Bo może tu chodzi o ten Kościół Chrystusowy, w którym niby zawiera się Kościół Katolicki! :) Chociaż to też nie pasuje. Bo protestanci nawet 500 lat nie mają, a prawosławni chyba na rękę nie przyjmują...
Cytuj
4. Wprowadzenie nowej praktyki komunijnej wymaga odpowiedniego przygotowania duchowieństwa i wiernych.
A tutaj już chodzi stricte o KK ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #208 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:47:42 pm »

Cytuj
5. Do Komunii na rękę wymagane są odpowiednie komunikanty, nie mogą to być hostie zbyt cienkie i kruszące się.
Czy neońskie wypieki spełniają to kryterium?
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #209 dnia: Stycznia 12, 2010, 23:44:40 pm »

Jeśli wypiek jest dobrze zrobiony to tak.

Osoba która lubi porządek dokładność i rzetelną pracę może się do drogi szybko zniechęcić.
Ostatecznie do DN zraził mnie wszechogarniający chaos który dotyczył praktycznie wszystkich aspektów działalności wspólnoty. To że ktoś przynosi chleb który się nie nadaje do konsekracji wynika często z jego niedbalstwa w tej dziedzinie. Moim zdaniem prawidłowo zrobiony wypiek spełnia warunki określone przez ogólne wprowadzenie do NOM. Używanie znormalizowanych hostii zapewnia jednak większą wygodę i bezpieczeństwo.

 Podobny chleb był używany do konsekracji do X wieku. Zresztą już kiedyś o tym pisałem.  O komunii na do ręki nic na razie nie wiem. Ostatnio czytam dużo pism wczesnochrzrześcijańskich i jak trafię na coś ciekawego na temat liturgii to opiszę. Jeśli ktoś wie coś o komunii na rękę w 1 tysiącleciu chrześcijaństwa i potrafi wskazać źródło to proszę pisać. Myślę że w gminie jerozolimskiej komunia była rozdawana do ręki, może później też. Skoro nie wiem to nie będę zaprzeczał, ale postaram się sprawdzić. Zresztą to niema zanczenia, bo jeśli kiedyś tak było to jeszcze nie powód by do tego wracać.

Myślenie modernistyczne każe widzieć kościół jako tylko i wyłącznie instytucje ludzką. Rozwój liturgii nie jest więc widziany jako konsekwencja asystencji ducha świętego, ale tylko i wyłącznie wpływu kultów pogańskich. Dlatego należy wrócić do wieczernika i maksymalnie upodobnić współczesną liturgie do tego co było w czasach apostolskich, i w ten sposób należy się tych wpływów pogańskich pozbyć. 
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!