Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:40:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1337982 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #165 dnia: Stycznia 10, 2010, 21:41:24 pm »

Może będę brutalny, ale widziałem że to często (nie zawsze) wynika z problemów duchowych, albo psychicznych.
Nazwę rzecz po imieniu jest pan po prostu chamski!!!

Nie jest chamski. Chamski to by był, gdyby Panu napisał, że Neo to banda poparańców i wariatów.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #166 dnia: Stycznia 10, 2010, 21:45:11 pm »

Panie pablo, prosze sie nie przejmowac. Mnie tez oskarzono o chamstwo, kiedy publicznie powiedzialam, ze w DN Komunie przyjmuje sie na siedzaco. W dodatku zarzucono mi grzech rozpowiadania tego, co jest wewnetrzna sprawa DN i jako takie obwarowane tajemnica. Neoni maja po prostu problem z faktem, iz odkad pojawil sie internet, wszelkie ich tajemnice staja sie krok po kroku tajemnica poliszynela.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #167 dnia: Stycznia 10, 2010, 21:55:21 pm »

Może będę brutalny, ale widziałem że to często (nie zawsze) wynika z problemów duchowych, albo psychicznych.
Nazwę rzecz po imieniu jest pan po prostu chamski!!!
Panie siegheil, czy jakoś tam, ktoś pana potraktował jego własną metodą i wpada pan w histerię?  powrócić do zbioru pańskich cytatów?  Jaki pan jest żałosny!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #168 dnia: Stycznia 10, 2010, 21:56:13 pm »

  Jaki pan jest żałosny!

Przyganiał kocioł garnkowi :)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #169 dnia: Stycznia 10, 2010, 21:59:14 pm »

  Jaki pan jest żałosny!
Przyganiał kocioł garnkowi :)
A wy zawsze jak te dwa wioskowe kundle do listonosza, jeden za jedną drugi za drugą nogawkę.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #170 dnia: Stycznia 10, 2010, 22:05:14 pm »

A wy zawsze jak te dwa wioskowe kundle do listonosza, jeden za jedną drugi za drugą nogawkę.

Zabawny pan jest  ;D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Pinace
Gość
« Odpowiedz #171 dnia: Stycznia 10, 2010, 22:09:22 pm »

Cytuj
Jeśli ktoś we wspólnocie ma ataki histerii, i mówi że ,, ma światło" to jak to niby nazwać.
Podczas takiej histerii zmarł człowiek, znam datę i miejscowość tego przypadku. Nie byłem świadkiem, donieśli mi.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #172 dnia: Stycznia 10, 2010, 22:22:57 pm »

Może będę brutalny, ale widziałem że to często (nie zawsze) wynika z problemów duchowych, albo psychicznych.
Nazwę rzecz po imieniu jest pan po prostu chamski!!!
Panie siegheil, czy jakoś tam, ktoś pana potraktował jego własną metodą i wpada pan w histerię?  powrócić do zbioru pańskich cytatów?  Jaki pan jest żałosny!

Panie jwk ja wcale nie traktuję swego dyskutanta jego metodą. Podzieliłem się tylko swoim doświadczeniem.
 Każda wspólnota DN stanowi zamkniętą grupę, a nawet z biologii wiadomo że takie zamknięte układy szybko się degradują.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #173 dnia: Stycznia 10, 2010, 22:38:49 pm »

Panie pablo, prosze sie nie przejmowac. Mnie tez oskarzono o chamstwo, kiedy publicznie powiedzialam, ze w DN Komunie przyjmuje sie na siedzaco. W dodatku zarzucono mi grzech rozpowiadania tego, co jest wewnetrzna sprawa DN i jako takie obwarowane tajemnica. Neoni maja po prostu problem z faktem, iz odkad pojawil sie internet, wszelkie ich tajemnice staja sie krok po kroku tajemnica poliszynela.

Dziękuję. Może nie ich tajemnice ale tajemnice DN. Moim zdaniem jest to pewna różnica, bo rzeczywiście rozpisywanie się o problemach członków DN z podaniem ich danych personalnych byłoby grzechem. Problem polega na tym, że członkowie DN często nie odróżniają sfery publicznej od prywatnej.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #174 dnia: Stycznia 10, 2010, 22:47:49 pm »

Problem polega na tym, że członkowie DN często nie odróżniają sfery publicznej od prywatnej.

Mnie to nie dziwi:
1) sprawy osobiste, ktore z natury rzeczy powinny byc obwarowane dyskrecja, wywlekane sa na skrutiniach i echach slowa, i wlasciwie zycie neona pozbawione zostaje wszelkiej prywatnosci;
2) sprawy regul wspolnoty, jak np. kwestia postawy przy Komunii, ktore z natury rzeczy pownny byc calkowicie jawne, obwarowane sa tajemnica niemalze rowna tajemnicy spowiedzi.

Jak taki biedny czlowiek, ktoremu kompletnie odwrocono pojecia, ma zachowac rozeznanie?
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #175 dnia: Stycznia 10, 2010, 22:52:20 pm »

Bo w życiu neona podział na sferę publiczną i prywatną nie istnieje. Jest tylko dobra DN i zły świat.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #176 dnia: Stycznia 10, 2010, 22:59:16 pm »

Bo w życiu neona podział na sferę publiczną i prywatną nie istnieje. Jest tylko dobra DN i zły świat.

Czyli jak w każdej uczciwej sekcie.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #177 dnia: Stycznia 10, 2010, 23:06:48 pm »

Bo w życiu neona podział na sferę publiczną i prywatną nie istnieje. Jest tylko dobra DN i zły świat.

Zasada oczywiście nie zdefiniowana, ale te wszystkie tajemnice, i opowiadanie o swoich intymnych sprawach członkom wspólnoty sprawia, że tworzy się taka mentalność.

Zalatuje to manicheizmem czyli prądem heretyckim.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #178 dnia: Stycznia 11, 2010, 00:00:03 am »

Bo w życiu neona podział na sferę publiczną i prywatną nie istnieje. Jest tylko dobra DN i zły świat.

Rozumiem że wypowiada się pan w imieniu własnym?


Mnie to nie dziwi:
1) sprawy osobiste, ktore z natury rzeczy powinny byc obwarowane dyskrecja, wywlekane sa na skrutiniach i echach slowa, i wlasciwie zycie neona pozbawione zostaje wszelkiej prywatnosci;
2) sprawy regul wspolnoty, jak np. kwestia postawy przy Komunii, ktore z natury rzeczy pownny byc calkowicie jawne, obwarowane sa tajemnica niemalze rowna tajemnicy spowiedzi.

Jak taki biedny czlowiek, ktoremu kompletnie odwrocono pojecia, ma zachowac rozeznanie?

Ad 1 mówi to pani z  własnego doświadczenia jak rozumiem?
Ad 2 To zupełnie jak w rodzinie nie wszystkie reguły życia rodziny znane są choćby najbliższym sąsiadom, wystarczy że zna je sama rodzina.

Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #179 dnia: Stycznia 11, 2010, 00:34:07 am »

Ad 1 mówi to pani z  własnego doświadczenia jak rozumiem?

Najwyzszy czas oswoic sie z mysla, ze coraz wiecej jest neonow, ktorzy odeszli i opowiedzieli. Im predzej pan sie z tym oswoi, tym lepiej dla pana. Zapisy przesluchan dokonywanych przez Kiko na 2. skr. tez sa dostepne w sieci, wraz z calym przebiegiem skrutinium.
Kuniec waszych tajnych loz i wtajemniczen - internet mamy.

Cytuj
To zupełnie jak w rodzinie nie wszystkie reguły życia rodziny znane są choćby najbliższym sąsiadom, wystarczy że zna je sama rodzina.

No mowie, sekta. Tylko sekty aspiruja do zastepowania naturalnej rodziny. Nie dziwne, ze o wlasnych rodzinach spoza DN zwykle mowicie bez cienia szacunku, jako o poganach i zrodle toksyn w waszym zyciu. DN zastepuje wam rodzine.

Nb. trafilam kiedys na spotkanie mlodziezy organizowane przez neonke, rozdawala wydrukowane cytaty z NT i kazdy mial sobie przemyslec. Na wiekszosci karteczek byly perykopy kluczowe dla neo-teologii, takie, ktore zle zinterpretowane mozna wykorzystywac do ksztaltowania mentalnosci sekciarskiej. M.in. ten o nienawisci do rodziny, o soli ziemi, historia Ananiasza i Safiry itd. Potem dyskutowaly o tym dzieciaki w wieku gimnazjalnym. Bylam przerazona tym, co sobie wykoncypowaly. Nikt ich nie korygowal.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!