Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:20:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 290 291 [292] 293 294 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338636 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4365 dnia: Listopada 24, 2014, 12:09:54 pm »

No niech idą, ten wielebny powołuje się tam (na tej stronie fb) też na tych mesjanistycznych zydów, o czym wspomniałam tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8766.msg193367.html#msg193367

... i wpisy poniżej, także nie jest to zdrowa nauka katolicka. Wcale nie trzeba być "lefebrystą" żeby to zauważyć, ale zaczadzenie nie pozwala widzieć.
Zapisane
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4366 dnia: Listopada 24, 2014, 16:44:54 pm »

Aniu, przyznaję się do swojej słabości, nie chciałem zaogniać dyskusji więc usunąłem. Wyszła moja słabość przepraszam...
Jako Katolik nie zgadzam się z Neokatechumenatem ale nie chciałem zaogniać bo gdyby przez mnie miał nie powstać Kościół to lepiej bym się w ogóle nie narodził...

Pozdrawiam,
Piotr Lutyński



Napisać, że judeo-protestantyzacja stosowana.

editt--> moja wypowiedź jest do odpowiedzi pana "Puńka" który usunął swój wpis z podanym linkiem. Nie ładnie tak robić!

 Rozwiąć dalej komentarze po tej wypowiedzi:

Piotr Lutyński A ja bym wolał by była to Parafia Katolicka a nie Neońska. - dalej jest 19 odpowiedzi, w tym te co poniżej zamieściłam.

https://www.facebook.com/jp2.bemowo/posts/593336887478910
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2014, 16:57:06 pm wysłana przez Puniek » Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #4367 dnia: Listopada 24, 2014, 20:44:45 pm »

Ja już z neoństwem nie rozmawiam - nie da się, beton jak świadkowie jehowy. Dla moich znajomych z neo, z którymi mam kontakty, moje niepowodzenia w jakichś sytuacjach czy sprawach życiowych oznaczają, że "Pan Bóg mnie doświadcza, abym powrócił na drogę". Po prostu "nie można wzrastać w wierze tylko w samym Kościele, trzeba być we wspólnocie"! Tak samo o kulcie płodności, nic nie odzywam się, bo temat zbyt drażliwy dla nich.
A czasami, gdy posłucham Radio Maryja (bo czasami warto) to zdarza się, że słysząc jakąś naukę księdza (lub kogoś innego) od razu wyczuwam, że jest z neo - człowiek nasiąka tym kiko-językiem, te typowe dołujące slogany.
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4368 dnia: Listopada 24, 2014, 21:10:34 pm »

...A czasami, gdy posłucham Radio Maryja (bo czasami warto) to zdarza się, że słysząc jakąś naukę księdza (lub kogoś innego) od razu wyczuwam, że jest z neo - człowiek nasiąka tym kiko-językiem, te typowe dołujące slogany.

He, he... dokładnie. W RM zdaje się o. Jacek Aniszewski jest pierwszym neonem, leci kikokarmeńszczyzną w każdym zdaniu.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #4369 dnia: Listopada 28, 2014, 21:19:49 pm »

Podobno Carmen zmarła (tak przynajmniej piszą na fb w grupie Droga do Drogi Neokatechumenalnej
Zapisane
zdewirtualizować awatary
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4370 dnia: Listopada 29, 2014, 07:59:28 am »

Szukając potwierdzenia trafiłem na to:
Cytuj
Agniesia czerwiec 2008


 O neokatechumenacie trochę wiem z internetu, trochę z życia.
Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej na temat Kiko od forumowych neonów.
Wszędzie są tego rodzaju biogramy: Kiko Arguello urodzony w bogatej rodzinie wykształcony malarz, po nawróceniu zamieszkał w barakach z biedakami i zainicjował drogę neo. z Carmen Hernandez.
Co potem się w jego życiu działo - niejasne.
Wszędzie występuje w parce z tą Carmen Hernandez. Czy Kiko i Carmen to małżeństwo?, ile mają dzieci, ile wnuków?
Rodziny neońskie wdrażają jako dojrzałość chrześcijańską zupełną otwartość na życie odrzucając NPR - to dobry owoc, czy Kiko swoim życiem dał im przykład? trochę wątpię bo czy nie wzmiankowano by o tym w biogramach, że ma np. kilkanaścioro dzieci, albo chociażby skromną piątkę...
Kiko zamieszkał w barakach i co dalej, mieszka w nich do dziś?
A może Carmen to dziewica konsekrowana a Kiko stary kawaler?
Czy ktoś wie - jeśli tak - to dlaczego Kiko żył samotnie? Czy mówił coś o sobie, o swoim powołaniu?
Ja mam takie jakieś odczucie, że samotność z wyboru to jakaś iluzja, że powołanie chrześcijańskie to albo życie konsekrowane, albo sakrament małżeństwa i życie rodzinne. Jeśli Kiko postąpił jak św. Franciszek z tymi barakami, - to jednak Franciszek potem założył regularny zakon, sam został zakonnikiem.

"Charyzmatyczny lider" - na czym polega jego charyzmatyczność? że (przepraszam za styl...:cool:)"ma gadane" i jest szołmenem katechistyki? czy też ma jakieś inne charyzmaty, bo tego biogramy nie precyzują. czy zajmuje się objeżdżaniem wspólnot po świecie i "nauczaniem", czy nie, tylko jest w jakiejś nadwspólnocie neokatechumenalnej w swoim miejscu zamieszkania i stamtąd "śle listy" czy tp.?

Z czego on się utrzymuje i z czego żyje?

może te pytania trochę chaotyczne i w tonie nienabożne względem tej postaci, ale konkretne i chciałabym poznać konkretne odpowiedzi. Nadmieniam, że nie jestem ani neonem ani tradsem w sensie trydenckim, jestem po prostu ortodoksyjną katoliczką.:boogie: Doceniam dobre owoce wspólnot neońskich i tradsońskich, z których owocem nr 1 jest dla mnie wielodzietność. Np. Friedrich z Arki jest dla mnie bardzo dobrym przykładem neona, znam (z mediów) jego żonę, dzieci. Jestem jego fanką. A Kiko?
http://wielodzietni.org/discussion/2199/kto-to-jest-ten-kiko/p1
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2014, 08:01:32 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4371 dnia: Listopada 29, 2014, 15:39:56 pm »

Carmen Hernandez żyje, zmarła inna Carmen, też z Drogi :)

+
Zapisane
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4372 dnia: Listopada 30, 2014, 11:58:43 am »

No tak,  w końcu doigrałem się "ekspertyzy" Proboszcza tamtej Parafii, ze jestem trollem.
Jak to dobrze, ze nie dowiedziałem się w Niedzielę , że jestem idiotą.....
Jakie to piękne w pierwszym dniu adwentu usłyszeć coś takiego od księdza....
Fajnie zaczyna sie ewangelizacja na Bemowie....

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2014, 14:52:20 pm wysłana przez Puniek » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4373 dnia: Listopada 30, 2014, 15:59:19 pm »

No tak,  w końcu doigrałem się "ekspertyzy" Proboszcza tamtej Parafii, ze jestem trollem.
Jak to dobrze, ze nie dowiedziałem się w Niedzielę , że jestem idiotą.....
Jakie to piękne w pierwszym dniu adwentu usłyszeć coś takiego od księdza....
Fajnie zaczyna sie ewangelizacja na Bemowie....



To i tak mało polecialo na pana i w piekle nie usadowił pana, ale ... dla mnie jako katoliczki takie słowa pisane publicznie:

Co tam pisać? Przejrzałam tam dziś trochę i jak się czyta takie wypowiedzi, poniżej cytuję:

"Parafia Św. Jana Pawła II na Bemowie Pani Tereso, na swoim koncie na FB promuje Pani ekskomunikowanego za herezje abpa Lefebvre`a, wiec nie zamierzam dyskutowac z Pania na tematy katolickosci Kosciola, z gory prosze o wybaczenie za nie odpowiadanie na Pani posty zwiazane z tym tematem. Patron parafii na Bemowie, sw. Jan Pawel II wiele lat probowal jakos wplynac na Lefebvre`a, ale bezskutecznie, zdaje sie, ze Lefevbre zmarl jako heretyk i dzis smazy sie w piekle. Wiec ja rowniez idac za przykladem Swietego JP2 pozwole sobie tylko na koniec przywolac Pania do nawrocenia i nie promowania na swojej stronie na FB heretyckich tresci. Nie chcialbym, zeby i Pani smazyla sie w piekle"

Parafia Św. Jana Pawła II na Bemowie: Tak, ale z niego samego i paru innych biskupow nie zdjal. Jako fan Jana Pawla II pozwole sobie tylko przypomniec, ze zarowno heretycy lefebrysci, jak i ta czesc lefebrystow, krtora nawrocila sie do jednosci z Kosciolem katolickim, tzn. Bractwo Kaplanskie sw. Piusa X byli zawsze i konsekwentnie, twardo przeciwni beatyfikacji Jana Pawla II. Stad, niestety, w naszej parafii raczej nie widze dla nich miejsca."



... i to kogo? sa wprost poniżej pewnych granic. Ale to świadczy o kulturze tego księdza, a jest to:

Ks. Sławomir Wacław Abramowski  absolwent Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.  W 2002 r. wyjechał do Domus Galilei w Izraelu, w ramach Drogi Neokatechumenalnej.

Z Izraela już wrócił.





Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4374 dnia: Listopada 30, 2014, 16:36:25 pm »

Ks. Sławomir Wacław Abramowski absolwent Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.  W 2002 r. wyjechał do Domus Galilei w Izraelu, w ramach Drogi Neokatechumenalnej.
Z Izraela już wrócił.

Neońska szkoła janczarów. Nawet po opuszczeniu seminarium zjeżdżają się doń co jakiś czas z powrotem, zdając relacje seminaryjnym przełożonym z tego co się dzieje w parafiach, w których pracują.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #4375 dnia: Listopada 30, 2014, 16:45:06 pm »

"Parafia Św. Jana Pawła II" na Bemowie. Hmm, blisko mnie. Ponieważ uważam się za sympatyka FSSPX to niestety
Cytuj
"w tej parafii raczej nie widać dla mnie miejsca"

A tak BTW ksiądz katolicki powinien wiedzieć, że Kościół owszem, uznaje i ogłasza pewnych zmarłych za zbawionych, ale nigdy i nikogo za potępionego
Poza tym gdzie dostrzegł herezję u abpa Lefevbre'a









« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2014, 17:02:26 pm wysłana przez pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4376 dnia: Listopada 30, 2014, 16:59:58 pm »

Odpowiem tak. To będzie najprawdopodobniej moja parafia. Nie jestem sympatykiem NEO, może nie jest dla nie bo różne są ludzkie "wrażliwości" w przeżywaniu wiary.  Nikogo nie oceniam i szanuję poglądy innych ludzi. Liczyłem na to, że można porozmawiać z szacunkiem na argumenty...ale nie wyszło   :(
Dziś spotkała mnie przykrość ale już wybaczyłem i proszę Was, krytykujcie poglądy i zachowania i dyskutujcie merytorycznie ale nie najeżdżajcie na Niego osobiście, bo jednak jest księdzem a oni są szczególnie narażeni na ataki złego. A za księży trzeba się  modlić.... tak samo jak za Kościół.....

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2014, 17:17:15 pm wysłana przez Puniek » Zapisane
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4377 dnia: Grudnia 02, 2014, 15:35:28 pm »

A tak BTW ksiądz katolicki powinien wiedzieć, że Kościół owszem, uznaje i ogłasza pewnych zmarłych za zbawionych, ale nigdy i nikogo za potępionego
To trafne spostrzeżenie. Nawet o Judaszu Kościół nie mówi że jest w piekle.....

Ta tak poza tym wszystkim to...."fajnie" zaczyna sie Ewangelizacja na Bemowie  :o

Pozdrawiam
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4378 dnia: Grudnia 03, 2014, 09:40:54 am »

Odpowiem tak. To będzie najprawdopodobniej moja parafia. Nie jestem sympatykiem NEO, może nie jest dla nie bo różne są ludzkie "wrażliwości" w przeżywaniu wiary.  Nikogo nie oceniam i szanuję poglądy innych ludzi. Liczyłem na to, że można porozmawiać z szacunkiem na argumenty...ale nie wyszło   :(
Dziś spotkała mnie przykrość ale już wybaczyłem i proszę Was, krytykujcie poglądy i zachowania i dyskutujcie merytorycznie ale nie najeżdżajcie na Niego osobiście, bo jednak jest księdzem a oni są szczególnie narażeni na ataki złego. A za księży trzeba się  modlić.... tak samo jak za Kościół.....

Pozdrawiam,

Chyba lekka niekonsekwencja.
A poza tym jak można "szanować poglądy innych ludzi" jeśli są przeciwieństwem własnych poglądów - na przykład "poglądy" członków tzw. "państwa islamskiego" albo pedalskich aktywistów ? Ja staram się szanować ludzi, ale często ich poglądami po prostu gardzę.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4379 dnia: Grudnia 03, 2014, 12:00:40 pm »

Jest i drugi neon, żeby pierwszy nie czuł się osamotniony: Ks. Roberto Rinaldo otrzymał przydział Rektorat św. Jana Pawła II (nowo utworzony).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 290 291 [292] 293 294 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!