Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:51:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 283 284 [285] 286 287 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338028 razy)
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #4260 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:20:03 pm »

Z zasady jestem nieufny wobec każdego duchownego który, jak to ujął Anzelm z Rebelyi "nie jest w Tradycji". Szkoda mi czasu na rozważania czy akurat nie głosi taki jakiejś herezyji/głupoty
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4261 dnia: Czerwca 24, 2014, 12:20:22 pm »

Od znajomego neona dowiedziałem się niedawno, że na tzw. katechezie paschalnej (w kwietniu) czytano neonom, jaki to przebieg miały ostatnie rozmowy (korespondencja) FArguello
z papieżem. Najpierw Arguello wystosował swój list, w którym to, wielce rozżalony, informował papieża, jaki to ferment powstał we wspólnotach po wypowiedzi papieskiej do neonów
w lutym br. Następnie, w imieniu papieża, abp Angelo Becciu napisał do Arguello list, który odczytano na tej katechezie. Oto ten list:

Wielce Szanowny Panie!
W liście z 15 marca br. przedstawił Pan Ojcu Św. żywe zaniepokojenie z powodu faktu, że niektórzy interpretowali w sensie negatywnym dla Drogi Neokatechumenalnej fragment przemówienia wygłoszonego podczas audiencji z 1 lutego tego roku, gdzie Jego Świątobliwość stwierdził, że mogłoby być lepiej czasami zrezygnować z przeżywania we wszystkich szczegółach tego co itinerarium drogi wymagałoby, byleby tylko zapewnić jedność między braćmi, którzy tworzą jedną wspólnotę kościelną.
Mogę Pana zapewnić, że papież Franciszek z uwagą rozważał to, co Pan przedstawił i pragnie potwierdzić to, co już miał możliwość wyrazić w kontekście audiencji z 1 lutego, czyli swoją ojcowską bliskość i Jego serdeczną zachętę dla Pana i wszystkich uczestników Drogi. Papież bardzo dobrze zna dynamizm ewangelizacyjny Drogi Neokatechumenalnej, doświadczenie autentycznego nawrócenia życia ogromnej liczby wiernych i owoce dobra, które wznosiły się dzięki obecności biskupów na całym świecie. Jego Świątobliwość jest przekonany, że słowa wyżej wspomniane, które miały na celu podkreślić konieczność szerzenia cennego dobra w komunii eklezjalnej nie mogą podlegać fałszywej interpretacji, tym bardziej, że te słowa dotyczą każdej formy życia chrześcijańskiego. Słowa te nie zmieniają wcale statutu, co więcej, potwierdzają go w odniesieniu do celebracji wigilii paschalnej oraz niedzielnej Eucharystii, o których Wam wspomniał. Artykuły 12 i 13 czytane w ich całości stanowią ramy normatywne do których należy się odnosić.
Na zbliżające się uroczystości Paschalne papież Franciszek zapewnia o Jego bliskości, o pamięci w Panu, i prosząc o trwaniu na modlitwie za Jego uniwersalną posługę, z serca udziela Panu, międzynarodowej ekipie oraz wszystkim uczestnikom Drogi Neokatechumenalnej błogosławieństwa apostolskiego.
                                                                                                                                                                          Serdeczne pozdrowienia
                                                                                                                                                                             Abp Angelo Becciu

Po przeczytaniu tego listu odczytano jeszcze wymienione przez arcybiskupa artykuły ze statutu i zakończono konkluzją – uwaga! - że list kard. Arinze już nie obowiązuje. 
Powiedziałem znajomemu, że art.13 §3 statutu zawiera odnośnik nr 49, w którym m.in. podany jest list KdSKBiDS z 1 grudnia 2005r., który neoni nazywają listem kard. Arinze.
Czyli, że obowiązuje. No, ale Arguello, jak to Arguello: przeprowadził prywatną egzegezę i wyszło mu, że nie obowiązuje.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2014, 12:32:12 pm wysłana przez Caivs » Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4262 dnia: Czerwca 24, 2014, 15:36:48 pm »

Tego nie wiem. Zdaje się, że wstają, przyjmują, siadają, spożywają. Tak czy inaczej - łamią statut.
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4263 dnia: Czerwca 24, 2014, 15:51:02 pm »

Tego nie wiem. Zdaje się, że wstają, przyjmują, siadają, spożywają. Tak czy inaczej - łamią statut.

Nie, nie, nie. Powinno być tak:
Wstają, biorą na łapy, siadają i wtedy przyjmują. Łamią statut.

Zgoda. To spożywanie sami sobie wymyślili.
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4264 dnia: Czerwca 24, 2014, 16:15:54 pm »

Tego nie wiem. Zdaje się, że wstają, przyjmują, siadają, spożywają. Tak czy inaczej - łamią statut.

Nie, nie, nie. Powinno być tak:
Wstają, biorą na łapy, siadają i wtedy przyjmują. Łamią statut.

Zgoda. To spożywanie sami sobie wymyślili.

To "spożywanie" to jest właśnie przyjmowanie, a ta sekta zastosowała trik semantyczny - przyjęcie to wzięcie na łapy, według nich. Podczas gdy zawsze przyjęcie było otrzymaniem Ciała Chrystusa do ust,...

Dokładnie to miałem na myśli. Neoni wydzielając "spożywanie" z "przyjmowania" próbowali usprawiedliwiać swoje nieposłuszeństwo.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #4265 dnia: Czerwca 24, 2014, 16:27:14 pm »

To "spożywanie" to jest właśnie przyjmowanie, a ta sekta zastosowała trik semantyczny - przyjęcie to wzięcie na łapy, według nich.

Otóż to! Jest to odczytanie jasnego przepisu jawnie wbrew jego intencji, tylko dlatego że jakieś słowo jest wieloznaczne.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4266 dnia: Czerwca 25, 2014, 14:37:56 pm »

Nie brać do łapy!  Posłuchać bp Atanazego Schneidera o tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,229.msg187726.html#msg187726
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #4267 dnia: Lipca 19, 2014, 23:29:28 pm »

W tym roku byłem z żoną na rekolekcjach i zorganizowano spotkanie z neonami. Była trójka. Najpierw pan adwokat pobredził trochę i poszedł. Potem małżeństwo opowiadało, jak dobrze im sie układa po przystapieniu do DN. Potem prośba o pytania i zadziwiająca reakcja jedno, czy dwa zdawkowe pytania i cisza. Mimo, że nikt poza mną głośno nie deklarował niechęci do sekty, nikt o nic nie pytał. Miałem wrażenie, ze do pytan prowokowano, nawet powiedziano cos obraźliwego o oazie. Potem dowiedziałem się, że oni lubią, jak się ich krytykuje czy obraża. Potwierdza to ponoć słusznośc ich poglądów. Zupełnie inaczej wyglądało spotkanie z przedstawicielami charyzmatyków. Przedstawili wspólnotę, jej działalnosć i projekty. Chętnie odpowiadali na pytania, udzielając wyczerpujących odpowiedzi. Można było się z tym zgodzić albo nie, ale to już inna sprawa. Tu natomiast parę okrągłych zdań i zero konkretów.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4268 dnia: Lipca 25, 2014, 12:28:27 pm »

The Neocatechumenal ...

https://www.youtube.com/watch?v=x00IuA_CFP4
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4269 dnia: Lipca 26, 2014, 00:28:02 am »

Hmm, ten mikrofon to sobie mógł darować  >:(
A Pan młody tez zachowuje się nie tak.  jak jest każdy widzi. Zal, naprawdę
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2014, 00:39:42 am wysłana przez Gabriel » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4270 dnia: Sierpnia 06, 2014, 09:13:51 am »

Ciekawy wpis:

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/jestem-po-szema-i-wlasnie-otworzyly-mi-sie-oczy,6283-30.html#55658
Zapisane
JCK
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #4271 dnia: Września 11, 2014, 17:29:59 pm »

Poczytalem troche dyskusje, a poniewaz problem Neokatechumenatu bardzo mi lezy na sercu, musze napisac pare slow.

Organizacji i jej czlonkom, ktorych znam bardzo wielu obserwuje  od dawna (jakis czas temu nawet bylem na katechezach ,odnioskem wrazenie bardzo negatywne). I mam wrazenie ze dyskusja odrobinke zbacza na manowce.

Problemem naczelnym, jak zawsze w Kosciele, sa IMO odstepstwa doktrynalne,  a sa one naprawde grube.

I niech nikt nie mowi ze Watykan zatwierdzil nauke, bo niby zatwierdzil, ale nikt, ale to doslownie nikt, spoza organizacji w Polsce, nie widzial zatwierdzonego dyrektorium. Powinno byc wg prawa opublikowane, a nie jest. Wiec katechisci spokojnie jada ze starych skryptow. I zapewne beda jeszcze dlugo z nich korzystali.

Jezeli ktos jest ciekaw, to tutaj moze sobie poczytac przeslawne i tajne Katechezy Zwiastowania(jednak nie  na tyle tajne, zeby nie dalo sie ich zdobyc w sieci, nie powiem, wymaga to sporego zachodu) czyli cykl wstepnych katechez przed formowaniem sie wspolnoty.

http://bitshare.com/files/b3n4yjva/K.doc.html

« Ostatnia zmiana: Września 11, 2014, 17:31:45 pm wysłana przez JCK » Zapisane
JCK
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #4272 dnia: Września 11, 2014, 19:33:06 pm »

Powiedzmy ze znalazlem w sieci.
Zapisane
Niebieskooki
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 39

#yolo

« Odpowiedz #4273 dnia: Września 11, 2014, 19:53:04 pm »

Dokument wygląda na skan połączony z programem do odczytywania skanowanego tekstu.
Zapisane
JCK
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #4274 dnia: Września 11, 2014, 19:55:11 pm »

Jasne, te teksty krazyly w formie xerowek.
Zapisane
Strony: 1 ... 283 284 [285] 286 287 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!