Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:19:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 232 233 [234] 235 236 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338333 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3495 dnia: Kwietnia 25, 2012, 08:06:21 am »

+
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie,
a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci ...
+R. i. P.+
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3496 dnia: Maja 02, 2012, 13:46:33 pm »

W sieci znalazłem taką oto fotokopię okolicznościowej karty z wizerunkiem Umiłowanego Towarzysza Założyciela, która była rozprowadzana wśród włoskich wspólnot neokatechumenalnych w okresie Świąt Wielkanocnych w tym roku:

"Drodzy bracia, ofiarujemy wam to zdjęcie za głębsze pragnienie modlitwy za nas: za mnie, za Carmen, za ojca Mario. Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie wystraszeni tym, co dzieje się z Żydami. Być może Mesjasz, obecny w nas (sic!), chce zbliżyć się do swoich ludzi ? Nie wiemy. Ważne jest to, że potrzebujemy waszego wsparcia, waszej miłości a przede wszystkim waszej modlitwy.
Módlcie się za mnie. Kiko"
-
Treść tego listu jest co najmniej niepokojąca.
Ciekawe czy nasze rodzime neonki też taki prezent otrzymały ?
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2012, 14:04:21 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #3497 dnia: Maja 02, 2012, 14:05:03 pm »

czy ja widzę na dole, pod palcem, łacinę? :O
no nieładnie, tow. kiko!
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3498 dnia: Maja 02, 2012, 15:51:08 pm »

"Drodzy bracia, ofiarujemy wam to zdjęcie za głębsze pragnienie modlitwy za nas: za mnie, za Carmen, za ojca Mario. Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie wystraszeni tym, co dzieje się z Żydami.

Pewnie pytam o coś, co wszyscy wiedzą, ale o co chodzi z tymi Żydami?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3499 dnia: Maja 02, 2012, 16:29:07 pm »

@ Regiomontanus:
Mówiąc szczerze ta notka nie obfituje  zbytnio  w szczegóły. Też nie znam pełnego tła tej sprawy. Możliwe, że wielu Żydów okazało żywe zainteresowanie jego inicjatywą a on, Kiko, odebrał to jako zapowiedź rychłego zasilenia szeregów jego sekty przez nich samych.
Zależy to też od tego czy ta trójka odgrywa rolę "pożytecznych idiotów" i przez to opacznie odczytuje pewne reakcje środowisk żydowskich czy ma pełną świadomość celów i skutków swojej działalności, wtedy to może wyglądać na zwykłą mobilizację w łonie tej organizacji albo badanie nastrojów wewnątrz DN.
-
No i jeszcze dochodzi ten dziwny zwrot, że obecne żydostwo to są niby "ludzie Mesjasza", przebywającego rzekomo w osobie pana Franka i tej pozostałej dwójki szemranych typków.
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2012, 19:41:38 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #3500 dnia: Maja 02, 2012, 20:14:56 pm »

W Polsce też rozprowadzano prawie identyczną kartkę.
Dla mnie idea takiej kartki jest nieco dziwaczna. Muszę się przyznać, iż osobiście raczej nie grzeszę skromnością, ale gdyby ktoś chciał w ten sposób wykorzystać moje zdjęcie to bym czuł się zażenowany.

Podobno było jakieś spotkanie gdzie Żydzi zachwycali się DN i pytali czy to na pewno Kościół Katolicki.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #3501 dnia: Maja 02, 2012, 20:23:32 pm »

Być może Mesjasz, obecny w nas (sic!), chce zbliżyć się do swoich ludzi ?
co w tym zdaniu dziwnego? ze Pan jest obecny [nawet :p ] w neonach? ze chce sie zblizyc do zydow, ktorzy byli narodem, w ktorym zyl na ziemi? w koncu powiedzial <przyciagne wszystkich do siebie>. nie badzmy faryzeuszami, moi drodzy.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3502 dnia: Maja 02, 2012, 20:33:08 pm »

W Polsce też rozprowadzano prawie identyczną kartkę.
Właśnie poszła taka fama, że akcja rozprowadzania wizerunków bożyszcze Kiko jest dużo szerzej zakrojona. Może dysponuje Pan podobną fotokopią ?
A mnie takie akcje wcale nie dziwią - megalomania Kiko nie zna żadnego umiaru, vide kikony będące tak naprawdę jego autoportretami czy przekręcanie słów papieża. Za chwilę facio powie, że on sam jest mesjaszem i w związku z tym trzeba oddawać mu należną cześć. Już swoimi prywatnymi objawieniami się chwalił, więc kto wie.

Podobno było jakieś spotkanie gdzie Żydzi zachwycali się DN i pytali czy to na pewno Kościół Katolicki.
Czyli włoscy tradsi mieli dobre informacje. Ciekawe czy ci Żydzi byli zainteresowani konwersją. Oby tylko nie wpadli z deszczu pod rynnę...
-
PS. Widzę, że tym razem ubiegłem KNO :)
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2012, 21:30:15 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #3503 dnia: Maja 02, 2012, 20:37:35 pm »

Z ewangelii i dziejów apostolskich wynika, że żydzi postrzegali mesjasza jako kogoś kto przywróci Izraelowi niezależność polityczną. Ciekawe czy w bratanie się żydów z DN to nie jest jakaś sprytna gra polityczna.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3504 dnia: Maja 02, 2012, 20:41:59 pm »

czy ja widzę na dole, pod palcem, łacinę? :O
no nieładnie, tow. kiko!
Niestety Pańskie nadzieje są płonne. Jakiś włoski tradycyjny katolik robił zdjęcie awersu i rewersu tej karty okolicznościowej a w tle przypadkowo została ujęta jakaś książka z tekstem łacińskim (może to był jego mszalik ?).
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #3505 dnia: Maja 02, 2012, 20:50:12 pm »

Kartkę widziałem u znajomych. Prawie identyczna tyle, że tekst napisany po polsku. Na awersie jest tylko zdjęcie. Wydaje mi się że w polskiej wersji otoczone białą ramką.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3506 dnia: Maja 02, 2012, 21:00:56 pm »

@ pablo:
Ciekawe czy jeszcze dostali w komplecie jakąś kartkę z Jezusem Chrystusem, czy po prostu wystarczy towarzysz Franio.
Mniemam, że życzeń świątecznych też nie było, bo na pierwszym miejscu muszą się znaleźć osobiste potrzeby i ambicje Kiko.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #3507 dnia: Maja 02, 2012, 21:09:35 pm »

Pan na zdjęciu wygląda na zmęczonego życiem. Być może jest to zawoalowana prośba o modlitwę. Właściwie to dlaczego by nie pomodlić się za pana Kiko.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3508 dnia: Maja 02, 2012, 21:16:29 pm »

Właściwie to dlaczego by nie pomodlić się za pana Kiko.
Można. Szczególnie o to, żeby zakończył wreszcie działalność swojej szemranej judaizującej organizacji i przestał rozsiewać herezje na lewo i prawo. I żeby polubił KRR a szczególnie, cytując go, "rozprowadzany tam chleb w postaci papierowej bibuły". 
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #3509 dnia: Maja 02, 2012, 22:21:43 pm »

O co moze chodzic z Żydami?
Pan Michalkiewicz od dawna pisuje o tworzeniu nowej religii. Kiedys wspomnial w swych tekstach o mozliwosci wykorzystania DN. Neonowcy w swej nienawisci (tak, tak) do Koscioła posuwaja sie tak delako, ze pomijaja dwa tysiace lat historii cywilizacji chrzescijanskiej, "powracajac" do czasow przed Chrystusem. Czasem wydaje sie, ze im Pan Jezus przeszkadza i najchetniej zrobiliby Go tylko symbolem Baranka paschalnego.
Mnie we wspolczesnym Kościele juz nic nie dziwi, wiec nie dziwi mnie tez udzial wyswieconych katolickich (chyba jeszcze ) kaplanow w imprezach DN.
Pisywalismy tu o bp. Kiernikowskim. Jesli ksiadz biskup wypowiada sie sprzecznie z naukami Kościoła, to czego mozna spodziewac sie po cywilach?

Pisalem chyba o znajomym, uczestniku DN, ktory ku mojemu zdumieniu kibicowal pilkarzom Izraela, podspiewujac przy tym  jakies DN-owskie przyspiewki na melodie znad Morza Śródziemnego. CI ludzie sa spaczeni, chyba nie do odzyskania.
Zapisane
Strony: 1 ... 232 233 [234] 235 236 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!